WordPressi ajalugu: head, halvad ja koledad

WordPressi ajalugu: head, halvad ja koledad

Kümme aastat tagasi oli WordPress lihtsalt kahvel. Ei, mitte selline, mida õhtusöögil kasutaksite. Tarkvaraarendajate maailmas on kahvel…


… Juhtub siis, kui arendajad võtavad ühest tarkvarapaketist lähtekoodi koopia ja alustavad selle iseseisvat arendamist, luues eraldiseisva tarkvara. Mõiste ei tähenda sageli mitte ainult arendustegevust, vaid ka lõhet arendajate kogukonnas, mis on skism.”- Vikipeedia.

Matt Mullenweg – tarkvarainseneri programmeerija poeg – hakkas 18-aastaselt kasutama b2-d ehk cafelog-i, et jagada fotosid, mis ta tegi Washingtoni reisil. Blogi? Photomatt.net, mis suunab uuesti Matt ametlikku blogisse, Ma.tt.

Aasta pärast lõpetas Michel Valdrighi – b2 taga olev mees – platvormi värskenduste väljaandmise – see oli samm, mis ajendas Mullenwegi tarkvara b2 kasutama (et see oleks ajakohane ja vastaks tema ajaveebivajadustele). Oh jah, Matt blogis aktiivselt kaheksateistkümneaastaselt ja seda ütles ta ajaveebipaigas, Blogimistarkvara dilemma, mis tähistas WordPressi sündi kümme aastat tagasi:

… Minu oma logimistarkvara (tähendab b2) pole mitu kuud värskendatud ja peamine arendaja (Michel Valdrighi) on kadunud ning ma võin ainult loota, et tal on kõik korras.
… Õnneks on b2 / cafelog GPL, mis tähendab, et sain kasutada olemasolevat koodbaasi a-faili loomiseks kahvel, integreerides kõik lahedad asjad, mille kallal Michel praegu töötaks, kui ainult ta oleks kohal …
Olen otsustanud, et see on see tegevusviis, kuhu tahaksin sisse astuda, nüüd on mul vaja vaid a nimi. Mida see peaks tegema? Tore oleks, kui MovableType oleks paindlik, TextPattern sõeluks, b2 häkkeritavus ja Bloggeri seadistamine oleks lihtne..
Ühel päeval, eks?

Võtsin Matt Mullenwegiga ühendust e-posti teel, kuid ma arvan, et ta on tõesti hõivatud või saab ta lihtsalt a bazillion e-kirju iga päev, nii et ma ei kurda, sest ma ei saanud kunagi vastust. Haha. Kuid see on ühe pühendunud mehe lugu ja kuidas tema nägemus muutis veebiväljaannete maailma igavesti.

Matt’i blogimistarkvara dilemma postitus sai vastuse Mike Littleilt, nüüd a WordPressi spetsialist ja suur nimi WordPressi kogukonnas. 25. jaanuaril 2003 kell 15.58 postitas Mike:

Matt,
Kui tõsiselt mõtlete b2-sse haakimisele, oleksin huvitatud sellest. Olen kindel, et kogukonnas on veel üks või kaks teist, kes ka oleksid. Ehk hea lähtepunkt oleks postitus B2-foorumisse, kus soovitatakse kahvlit.

Naaseme tagasi meie ajaloo õppetundi.

Varased asutajad

ajalugu-of-wordpress-matt-mullenweg

Matt

Matt oli kõik selleks, et kõrvaldada väljakutsed, millega autorid veebiväljaannete osas silmitsi seisid. Tema visioon oli muuta veebipõhine avaldamine lihtsaks nii teile kui ka mulle.

Enne b2-le asumist proovis ta erinevaid ajaveebiplatvorme, sealhulgas tekstimustrit ja liikuvat tüüpi. Kuid Micheli kadumisega jäi Matt ummikseisu.

Ta ei olnud valmis oma blogi lahti laskma, nii et otsustas b2 kahvli keerata. Võite ka väita, et ta nägi oma võimalust just seal ja haaras sellest kinni.

Mike nõustus temaga ja koos tõukasid nad WordPressi vähem kui kümne (10) inimese poolt kasutatavast kahvlist mammutide blogimise skripti juurde, mis see täna on..

See samm tegi Matt Mullenwegist ja Mike Littleist varaseimad asutajad sellest, mida nüüd nimetatakse WordPressiks. Lisan veel Christine Tremoulet sellesse loendisse, kuna WordPressi bränding oli tema idee. Jah, Matt ja Mike tegid aluse, kuid ilma Christineta ei oleks WordPressil seda nime, mida me tänapäeval tunneme ja armastame.

WordPressi ajaskaala

1. aprillil 2003 lõi Matt kahvli b2 ja hoidis seda Sourceforge’is<.

WordPress-kahvel-wpexplorer

WordPressi kahvel

Siit alates keskendus Matt koodi ja HTML-i semantika standardimisele. Pidage meeles, et tema üldine eesmärk oli muuta keskmise Joe jaoks platvorm lihtsaks, ilma PHP või MySQL oskusteta.

Seetõttu tegi Matt semantilisi muudatusi index.php-s, mis on fail, mis laadib teie ajaveebi avalehe.

Ta oli võtnud eesmärgi XHTML range vastavus, mis annab WordPressi veebisaitidele võimaluse laadida üsna hästi erinevaid brausereid ja seadmeid. See tähendab, et ta kõrvaldas paar ülearust silti ja parandas paar teadaolevat b2-väljaannet.

Kus Michel kogu selle aja oli? Keegi ei tea.

Kolm nädalat hiljem, Mike puuduvate failide parandamiseks taasasustatud faile b2-kahvlis. Sellest sai Mike’i esimene kohustus, millega kaasnes ka väljavõtte funktsioon, mis võimaldab WP kasutajatel lisada muudesse kohtadesse RSS-kanalitesse kohandatud kokkuvõtteid. Umbes samal ajal tutvustas Matt oma esimest funktsiooni WP-Texturize, mis muutis teksti vastavalt „tüpograafiliselt korrektsemaks” Siobahn McKeown.

Samal kuul käivitas Matt WordPress.org, millel olid tugifoorumid, skemaatiline dokumentatsioon ja arendusblogi. Kodulehel oli see silt:

“WordPress on semantiline isikliku kirjastamise platvorm, mis keskendub esteetikale, veebistandarditele ja kasutatavusele.”

See oli Matt’i visioon ja piisavalt varsti sai WordPress.orgist üha kasvav WordPressi kogukond.

Veebisait hõlbustas kasutajate kaasamist. See polnud kunagi oluline, enamus WordPressi proovinud inimesi leidis selle põnevaks, leidsid viise ja said sellest osa. Kogukond kasvas kiiresti ja see koosnes blogijatest, arendajatest ja mitte-arendajatest.

Tugifoorumite populaarsus suurenes päevaga. Neist ei piisanud, seetõttu oli vaja luua WordPressi ametlik dokumentatsioon. See juhtuks seitse kuud hiljem, detsembris 2003, kui WordPress Wiki sündis vajadusest.

Mediawiki-Logo-wpexplorer

MediaWiki

Wiki edestas tugifoorumeid kiiresti, sest “… see tundus palju mitteametlikum ja vabakujulisem viis dokumentide loomiseks.”

Wiki oli üles ehitatud MediaWiki, sama skript selliste suurte projektide nagu Vikipeedia taga. Hiljem ristiti WordPress WikiKoodeks“, Termin, mille soovitas Monkineetiline WordPressi vestlussaalis.

See polnud veel lõpp, Matt ja Mike teevad WordPressile üle saja kohustuse. See tähendab, et Sourceforge’is asuv WordPressi hoidla kasvas pidevalt ja koos kasvuga tulid kasutusele uued funktsioonid, näiteks muudatused halduspaneelil, installiprotsessi täiustused, Mike’i b2linkside häkk ja WordPressi kaubamärgistamine.

Mike ja Matt olid eriti huvitatud lihtsa installiprotsessi loomisest, millest WordPress on kuulus. Micheli b2 hõlmas keerulist installimis- ja konfigureerimisprotsessi, kuna enda sõnul õppis ta b2 väljatöötamisel endiselt PHP-d. Teisisõnu, Matt’i ja Mike’i varane töö hõlmas palju Micheli koodi muutmist ja näpunäidete tegemist.

Mõni nädal pärast seda, kui Matt teatas, et hakkab kahvlit b2 laskma, oli b2-l veel mitu kahvlit, sealhulgas b2evolution, mis oli Francois Planque lükkas käest, arendaja Prantsusmaalt ja b2 ++, mille eest kahvatas Donncha O Caoimh Iirimaalt, kes soovis välja töötada mallisüsteem, mis eraldaks koodi esitlusest. See hõlbustaks kasutajatel oma saitide kujunduse muutmist. Matt leidis, et Donncha mallisüsteem on “nii valus”, et ta ei tahaks seda kellelegi allutada, mistõttu WordPressi mallisüsteemi juurutati alles 2005. aastal..

Wordpress-nupud-wpexplorer

WordPress

Kuna mitmesuguseid kahvleid hüppasid kõikjal kohale, muutis Micheli otsus WordPressi b2 ametlikuks haruks. See oli 23. mail 2003. Neli päeva hiljem, 27. mail 2003, WordPress 0.7, WordPressi esimene versioon ilmus.

Kuigi suurem osa aluskoodist oli b2, kohendati kasutajaid uute funktsioonidega, sealhulgas kuulsa WordPress Links Manageriga, mis andis blogijatele võimaluse ajaveebide loomiseks.

WordPress 0.7 väljalase soodustas WordPressi kasutajaskonna kasvu. 29. mail 2003 kutsus Matt Donncha ühendama b2 ++ WordPressiga. Donncha ühendas hea meelega käed, tõstes arendajate arvu kolmele. Francois seevastu polnud nii entusiastlik ja ta leidis, et WordPress oli “… liiga palju tööd, et liiga vähe kasu saada”.

Matt on nutikas teadlane, nii et ta külastas b2 foorumeid, et saada aru, mida blogijad ja veebiarendajad soovivad. Kui WordPress 0.71 kuu aja pärast WordPress 0.7 välja anti, oli sellel uusi funktsioone, mis olid loodud blogijate ja arendajate rahuldamiseks.

Need täiendused hõlmasid administraatori paneeli versiooniuuendusi ja värskendusprotsessi koos lingide halduri täiustustega. Parandati WordPressi 0.7 vead ja turvaprobleemid ning tutvustati OPML-i impordifunktsioone.

Samal aastal (2003) käisid Alex King ja Dougal Campbell hüppas WordPressi ribavagunile. Dougal tegi oma esimese kohustuse septembris. Ta täiustas RSS-i funktsioone, kasutades HTTP 304 vastust, et vähendada serveri koormust, muutes WordPressi kiiremaks. Alexist sai toetav arendaja 2003. aasta augustis, kuid tema soovitusi sisu HTML-siltidega ümbritseda ei kasutatud kunagi, kuna pistikprogrammisüsteem need asendas..

suur-ümbernimetamine-of-wordpress-wpexplorer

Suur ümbernimetamine – Muppetsi väljaanne

2003. aasta lõpus hakkas Matt nimetama b2-faile ümber wp- -teks protsessis, mida Alex King nimetas Suur ümbernimetamine. See suur ümbernimetamine tekitas mitmeid ebajärjekindlusega seotud probleeme, kuid see oli WordPressi tuleviku jaoks oluline. Matt konsolideeris suurema osa failidest kausta wp-admin ja wp-sisaldab kaustu.

Kuna 2003. aasta oli lõppemas, Ryan Boren liitus kogukonnaga. Ta oli kaastöötaja avatud lähtekoodiga projektidele nagu Linuxi kernel ja Gnome. Tema panus WordPressi viis pluginasüsteemi arendamiseni. Matt lõi esimesena “kasuliku” pistikprogrammi – ajaveebide plugin – mis genereeris aruande, mis näitab, millal postitused loodi. Varem oli ta välja töötanud Tere, Dolly pistikprogramm demonstreerida, kuidas pluginaid saaks kasutada.

Vaadake siin Matt Mullenwegi teisi pistikprogramme.

2004. aasta mais, aasta pärast esimest väljaandmist, kuid nüüd koos aktiivse ja kasvava kogukonnaga, andsid arendajad välja WordPress 1.2, mis tõi sisse suured parandused.

Ja tänu liikuva tüübi ettevõtte Six Apart drastilistele litsentsimismeetmetele laadib WordPress alla 8000-st aprillis kuni 19 000-ni mais.

Teemade süsteem, mis meile täna väga meeldib, ilmus 2005. aastal koos staatiliste lehtedega. See kõik oli komplekteeritud WordPress 1.5 varjunimega Strayhorn. Hiljem tutvustati samal aastal WordPress 2.0-s (Duke) ka uut taustaprogrammi UI-d (kasutajaliides), püsivat vahemälufunktsiooni ja uusi kasutajarolle. Panen selle sinna lihtsalt välja, et teate, kõik WordPressi versioonid on saanud nime Jazz legendide järgi.

2006. aasta ei olnud nii sündmusterohke kui eelmiste aastate arendustegevus ja uusi versioone ei ilmunud. Kuid investorid hakkasid Mattit tõsiselt võtma, nii et 2006. aastal liitusid WordPressi meeskonnaga esimesed rahastamispartnerid. Nende sisse toodud miljonid dollarid hoidsid ettevõtte peal ja rohkem rahalisi vahendeid saadi 2008. aastal ajal, mil WordPressil oli vaid kaheksateist töötajat.

Kümme aastat pärast esimese versiooni väljaandmist on WordPressil üle kahesaja töötaja ja üle kahekümne tuhande toetava arendaja kogu maailmas.

Mis veel? WordPress omab üle kuuekümne (60) miljoni veebisaidi, mis moodustab umbes kaheksateist protsenti (18%) veebist. See arv kasvab iga päev saja tuhande (100 000) saidi võrra. Platvorm areneb pidevalt ja 12. detsembril 2013 andis Automattic välja WordPress 3.8. Kas olete oma platvormi veel värskendanud??

Statistika: Forbes

Matt’i WordPressi auhinnad

wordpress-matt-mullenweg-auhinnad

Matt – džässmuusika asjatundja – on pälvinud palju auhindu. 2007. aastal nimetati ta PC Worldi poolt kuueteistkümnendaks kõige olulisemaks inimeseks Internetis. 2008. aastal pälvis Temple University Foxi ärikorralduskool infotehnoloogia innovaatori auhinna. 2009. aastal nimetati ta ülikooli filosoofilise seltsi aumärgiks. Samal aastal pälvis ta WordPressiga tehtud töö eest parima parima lähtekoodiga CMS-i auhinna.

Siis auhinnad alles tulid ja 2012. aasta lõpus saatis Matt selle auhinnale 2012 Forbes’i 30 alla 30-aastane meedias nimekiri. Lisaks sellele on Matt tuntud paljude heategevusorganisatsioonide, nagu Vaba Tarkvara Sihtasutus, Innocence Project, Electronic Frontier Foundation ja Archive.org, toetaja..

Ma võiksin WordPressi ja Mati kohta edasi minna, kuid selleks oleks vaja tervet postitust. Nii tähistab see meie tänase ajalootunni lõppu. Kas võtame pilgu WordPressi headele, halbadele ja koledatele?

Hea

Kasutuslihtsus

WordPressi installimine, konfigureerimine (või selle puudumine) ja kasutamine on lihtne. Saate kiiresti ilma probleemideta kiiresti uusi postitusi, lehti, pilte jne lisada.

See tähendab, et saate keskenduda olulistele küsimustele, kuna oma veebisaidi vormindamiseks ja kujundamiseks on vaja vähe vaeva ja aega.

Paindlikkus ja juurdepääsetavus

WordPress-wpexplorer

WordPress on paindlik

Nähes, et WordPress on brauseripõhine, saate oma WP veebisaidile sisse logida kõikjal maailmas, kui teil on Interneti-ühendus.

Mobiiltelefoni WordPressi kasutuselevõtu abil saate oma veebisaidile isegi mobiilseadmest sisse logida ja seda redigeerida.

WordPress on SEO-sõbralik

Otsimootorite ämblikel on WordPressi jaoks pehme koht, kuna kood on lihtne ja puhas, muutes otsingumootorid hõlpsaks teie sisu indekseerimiseks ja indekseerimiseks. Lisaks saate oma saiti optimeerida märksõnade, päises oleva meta, siltide ja SEO pistikprogrammide, näiteks Yoasti poolt loodud WordPress SEO.

FTP-kliente ega HTML-i redigeerimist pole vaja

Postituste ja lehtede loomiseks või muutmiseks ei vaja te HTML-teadmisi. See kõik on nüüd lohistamine. Veelgi enam, saate faile oma WordPressi saidile üles laadida ilma FTP-tarkvarata. See on imelihtne WordPressi abil luua.

Valmis blogi

WordPress loodi algselt ajaveebiplatvormina, mis tähendab, et kui olete selle installinud, ei vaja te eraldi ajaveebitarkvara. WordPressi abil saate luua ajaveebi, veebisaidi või ühendada need kaks.

Halb ja kole

Turvalüngad

PHP on vastuvõtlik arvukatele turvaprobleemidele ja vigadele. See on põhjus, miks WordPress laseb välja regulaarseid värskendusi; miks on oluline oma WordPressi platvormi pidevalt värskendada. Ilma nende värskendusteta võidakse teie veebisaiti häkkida ja te hakkate nutma. Haha. Uuendage lihtsalt oma WordPressi platvormi ja kui soovite tõesti turvaliselt olla, investeerige heasse varusüsteemi nagu VaultPress või mõelge turvateenusele nagu Sucuri.

Mallide muutmine eeldab PHP tundmist

php = elevant toas

php = elevant toas

Kahjuks on muudatusi, mida te ei saa pistikprogrammide abil rakendada, hoolimata sellest, mida proovite. Nende muudatuste tegemiseks peate oma WordPressi teema mallifaile redigeerima.

Ainus probleem on see, et teil peavad olema PHP-st piisavad teadmised, vastasel juhul rikute midagi.

Pistikprogrammide ühildumatus

Kui WordPressi uus versioon välja antakse, võtab autoritel pistikprogrammide värskendamiseks aega, mis põhjustab ühilduvusprobleeme. See võib põhjustada funktsionaalsusprobleeme, eriti kui loodate oma WordPressi saidil oluliste protsesside käitamiseks pistikprogrammile (või pistikprogrammidele)..

WordPressi ressursside ajalugu

Kui soovite lugeda rohkem WordPressi ajaloost, vaadake ametlikku e-raamatut: WordPressi, üldise kahvli, Early WordPressi ja kogukonna haruhariduse kohta [III peatükk]


Ajalootund läheb aruteluga hästi kokku, nii et levitage sõna ja jätke vestluse jätkamiseks kommentaar allolevasse jaotisesse. Vahepeal kontrollin, kas Matt sai mu järgmise ajalootunni meili ��

Häid pühi!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map