WordPress 3.9 on siin: mida oodata värskendamisel

Andrew Nacin teatas just teise versiooni kandidaat WordPress 3.9, ja just täna WordPress 3.9 “Smith” anti välja.


Nagu kõigi WordPressi suuremate värskenduste puhul, lisab 3.9 ka WordPressi platvormile uusi funktsioone. Võtsin väljalaskekandidaadi keerutamiseks, et näha, mida me sellelt eelseisvalt väljalaskelt oodata võime.

WordPressi teemakohandajale lisatud vidina eelvaated

Teemade kohandaja lisati WordPressi versiooni 3.4 juunis 2012. See oli WordPressi platvormile suurepärane lisa, kuid leidsin, et see on alati piirav. Ehkki saate vaadata uue teema värve ja muuta menüü ja päise pilti; vidinaid ei saanud lisada.

See tähendas, et te ei saanud asuda vidinatsoone, näiteks külgriba koos andmetega. Seetõttu näitas eelvaade tavaliselt ühe sisu veergu kahe asemel.

WordPress 3.9 lahendab selle piirangu uue reaalajas vidina eelvaatega.

WordPressi reaalajas vidina eelvaated

WordPress lisab teie veebisaidi iga vidinate tsooni jaoks menüüelemendi. Kui klõpsate nuppu „Lisage vidin”, libiseb kõigi saadaolevate vidinatega täidetud paneel paremale. Samuti saate paneeli kaudu vidinaid otsida.

Sel viisil vidina lisamisel kuvatakse see kohe eelvaatealal.

Vidina lisamine teema kohandajas

Vidina eelvaade töötab praktikas suurepäraselt. Minu jaoks on see kohandajast lõpuks teinud praktilise tööriista, mida kasutan oma veebisaitidel.

See uus funktsioon imporditi tuuma pistikprogrammist pealkirjaga Vidina kohandaja. Soovitan pistikprogrammi proovida, kui soovite varjatud eelvaadet selle kohta, kuidas uus vidina eelvaade töötab.

TinyMCE

Avatud lähtekoodiga WYSIWYG-redaktor TinyMCE, muidu tuntud kui WordPressi visuaalne toimetaja, on värskendatud versioonile 4.0.21.1.

Kuna keegi, kes keelab visuaalse redigeerija kirjutamise ajal, polnud mulle esialgu selge, mis on muutunud.

Näib, et visuaalses redigeerijas loetletud ikoonid on pisut muutunud. See on WordPress 3.8 visuaalse redaktori ekraanipilt.

TinyMCE vana versioon

See on ekraanipilt visuaalsest redaktorist WordPress 3.9 peatselt ilmuvas versioonis.

TinyMCE uus versioon

Ülemisest reast näete, et jutumärgi järele on lisatud uus ikoon. Sellel uue reaikoonil klõpsates saate oma sisule lisada horisontaalse joone.

Algselt arvasin, et variant tähelepanu kõrvalejuhtimine vaba kirjutamine oli WordPressist täielikult eemaldatud. Lähemal vaatlusel on tähelepanu kõrvalejuhtimise redigeerimise ikoon aga lihtsalt toimetaja paremasse serva nihutatud. See näib olevat selle ikooni kuvamise otstarbekam koht, kuna seda ei kasutata sisu muutmiseks.

Visual Editori täielik ekraanipilt

Näete, et ikoon „Kleebi sõnast” on alumisest reast eemaldatud. Nüüd saate sisu Wordist kopeerida ja kopeerida ning mitte muretseda soovimatu stiilikoodi üle kopeerimise pärast. Vormindamise saate täielikult eemaldada, lubades suvandi „Kleebi tekstina”.

Uute WordPressi teemade installimine

WordPress on uuendanud ka uue teema installipiirkonda. WordPress 3.8-s kuvati avalehel otsinguriba, mille all on funktsioonifilter, et otsingud oleksid täpsemad.

Vana moodus uute teemade installimiseks

Asjad näevad WordPress 3.9-s palju ilusam välja.

Selle asemel, et lihtsalt kuvada otsingulehel, on otsinguriba teisaldatud navigeerimismenüüsse ja kuvatakse nüüd kõigil lehtedel. See on selgelt praktilisem lahendus.

Samamoodi on teema üleslaadimise võimalus liigutatud peamenüüst ja paigutatud iga lehe ülaosas olevast tekstist „Teemade lisamine” paremale. Menüü link “Uusim” on ümber nimetatud ka “Viimaseks” ja hiljuti värskendatud leht on asendatud populaarsete teemade lehega.

Uus viis uute teemade installimiseks

Funktsioonide filter on põhilehelt eemaldatud ja viidud oma ainulaadsele lehele. Valikud kuvatakse nüüd vertikaalselt, mitte horisontaalselt.

WordPressi teemade filtreerimine

Teema installipiirkonna uus paigutus näib palju parem tänu sellele, et avalehel kuvatakse ekraanipilte. Loodetavasti pöörab WordPress esiletõstetud kujundusi regulaarselt, nii et samu kujundusi ei reklaamita aastaringselt.

Video ja heli esitusloendid

Galeriid osutusid WordPressi kasutajate seas väga populaarseks. WordPress on seda kontseptsiooni laiendanud, lisades heli- ja videofailide esitusloendite valiku.

See toimib täpselt samamoodi nagu fotode lisamine galeriisse. Heli või video üleslaadimisel näete esitusloendi loomiseks uut võimalust.

Heli esitusloendi loomine

Nagu tavaliselt, võimaldab WordPress redigeerida üleslaaditud failide pealkirju, pealdisi ja kirjeldust. Heliribade kirjeldus sisestatakse automaatselt, tõmmates andmed ID3 siltidelt.

Heli esitusloendi loomine

Viimane leht võimaldab teil korraldada palade või videoklippide järjekorda. Esitusloendid võivad kuvada esitajate nimede ja kuvatavate piltide loendit.

Heli esitusloendi redigeerimine

Uue esitusloendi eelvaadet saate vaadata otse visuaalredaktorist. Mind hämmastas, kui helipleier oli sujuv ja kui kiiresti see lugude vahel ümber läks.

Audio esitusloendi eelvaade

HTML5 galeriid ja pealdised

WordPress on lisatud Galerii ja pealdiste siltide HTML5 versioonid. Samuti on nad subtiitrite käsitlemise viisi veidi kohandanud.

HTML4 lisas varem subtiitritega piltidele kümme pikslit laiust. Neil on eemaldas need pikslid ja ka eemaldatud pealdise stiilid toimetajas.

Allolev ekraanipilt näitab teile, kuidas pealdised HTML4 abil välja näevad.

Tiitrid HTML4 abil

See ekraanipilt näitab teile, kuidas HTML5 abil asjad edasi liikuvad.

Tiitrid HTML5 abil

Ja ülejäänud …

Nagu tavaliselt, viib WordPress 3.9 sisse palju muudatusi, mis mõjutavad arendajaid, sealhulgas:

Kõigi lisatud funktsioonide ja rakendatud paranduste mahajäämust näete, lugedes WordPress Core’i ajaveeb. Kui soovite proovida WordPressi uusimat versiooni testimiskeskkonnas, saate seda teha, installides WordPressi beetatesti sisse panema.

WordPress 3.9 on ametlikult saabunud. Neile, kellel pole automaatseid teemavärskendusi lubatud, ärge unustage värskendada käsitsi WordPress 3.9, või rentides veenduge kindlasti värskendus WordPress 3.8.3-le kuna see on suunatud punktis 3.8.2 leitud veale.

Aitäh,
Kevin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map