Päev WordPressi arendaja elus – vabakutseline arendaja Bill Erickson

Paljud meist, kes armastavad WordPressi ja oskavad seda kasutada, satuvad mõnikord mõtlema, mis tunne oleks olla WordPressi arendaja, ehk isegi unistavad saada selliseks. Selles sarjas proovime pakkuda teile siseringi vaatenurka sellele, milline on päev edukate WordPressi arendajate elus erinevatel turupiirkondadel, mida nad teevad igapäevaselt edukuse säilitamiseks ja milliseid nõuandeid nad sooviksid saada pürgiv WP arendaja jaoks.


Selle esimese osamaksega, kus vaatame vabakutselise arendaja elus ühte päeva, on meiega liitunud Bill Erickson, vabakutseline arendaja / konsultant, kellel on olnud päevil mõnda üsna silmapaistvat klienti; Yoast, Cambridge’i ülikool, kui nimetada mõnda. Küsimused on pealkirjad ja Billi vastused järgnevad allpool.

1. Mis on esimene asi, mida teete pärast hommikul ärkamist?

Üles tõustes kontrollin oma telefoni, et veenduda selles, et midagi pole pakilist (SITE DOWN-i meilid), kuid proovige mitte liiga vara tööle tõmmata. Teen oma koeraga pika jalutuskäigu, siis valmistan mingit tüüpi hommikusööki (tavaliselt lihtsalt klaas apelsinimahla, kui ma pole tegelikult näljane), duši all ja valmistun. Umbes kella 9.00 paiku olen oma kodukontoris valmis tööle minema.

2. Kuidas sa kodeerija blokeerimisega hakkama saad??

See on tõesti kasulik, kui on rühm arendajaid, kes loobuvad ideedest, vaatavad, kuidas teised midagi ehitaksid, ja teie koodi üle vaatavad. Mul on vähe vestlust paljude teiste arendajatega, mis on suurepärane. Kui kodus töötate üksi, on raske, ja ma arvan, et rohkem arendajaid peaks leidma viise, kuidas jõuda teisteni – olgu see siis töötamine ühistöökojas / tarretises, Slack / HipChat vestluse loomine või lihtsalt kontakti loomine Twitteri kaudu.

Kui see on midagi eriti keerulist või huvitavat, veedan lisa aega selle uurimiseks ja tõepoolest mõistmaks, kuidas ja miks midagi töötab. Seejärel jagan seda avalikult oma blogis. Näiteks oli mul üks projekt, kus mul oli vaja seada vaikimisi väärtused hulgale erinevat tüüpi sisule (post meta, suvandid, termin meta). Seejärel kaevasin läbi WordPressi ja Genesise tuuma, leides seejärel kõik asjakohased filtrid kirjutas sellest postituse. Olen leidnud, et kui ma tean, et midagi on avalik ja seda vaatavad ka teised, on kvaliteet palju parem. Proovige kogu kood kirjutada, eeldades, et seda vaadatakse ja jagatakse.

Ausalt öeldes ei koge ma kodeerija blokeerimist väga sageli. Olen seda tüüpi projektide osas, mida võtan, üsna konservatiivne. Kui ma pole 100% kindel, et suudan nõudeid täita ja oma kliendi ootusi ületada, ei võta ma seda projekti ette.

Proovin iga 2-3 kuu tagant teha projekte väljaspool oma mugavustsooni. Minu tegelik tunnitasu (projekti hind jagatud ajaga) on tavaliselt nende kohta üsna jube, kuid need on lõbusad ja aitavad mul uusi asju õppida. Kuid seda tüüpi projektidega peate olema ettevaatlik, kuna need võivad teie ajakava rikkuda, võttes oodatust palju kauem aega.

3. Milliste tööriistade / tarkvaraga te oma tööpäeva läbi ei saaks (va muidugi WordPress!)?

Ma teen kogu oma arenduse MacBook Airis oma Varideski istumis- / aluse lauaga. Mulle see laud väga meeldib – leian, et seismine aitab mul keskenduda ja olla produktiivsem.

Tarkvaraliselt kasutan vestluseks Slacki, arvete esitamiseks Freshbooke ja aja jälgimiseks Togglit. Arveldan kõike projektipõhiselt, kuid jälgin aega, et leida oma efektiivne tunnitasu ja võrrelda projekte. Armastan ka WP CLI-d.

4. Kas järgite iga päev kindlaksmääratud ajakava? Kui jah, siis kuidas see välja näeb?

Mul on üsna paika pandud ajakava, kuid see on mõeldud pigem suurte tööaja blokeerimise määratlemiseks. Tavaliselt istun maha kella 9.00 paiku e-kirjade saatmiseks, eesmärgiga, et need tehtaks kella 10ks. Asjad, mida ei saa 5–10 minutiga teha, saavad gmailis vastava sildi (muudatused, ulatuse ulatuse väliselt üleviimine, pakkumine) ja salvestatakse hilisemaks kasutamiseks. Seejärel lülitun alalisele lauale ja töötan kella kümnest hommikul. Mul kulub lõunasöögiks umbes 30 minutit ja saan kella 12: 30-3: 30-st veel 3-tunnise töö tehtud. Seejärel lülitun tagasi istumisele ja töötan läbi selle, mis on jäänud postkasti – hinnapakkumiste ettevalmistamine, paar muudatustaotlust …

Nende suurte ajaperioodide jooksul olen keskendunud kas esialgsele arendamisele või muutmistaotlustele. Kui mul on suur sait, kuhu rännata, siis rändan selle taustal muudatuste taotlusi tehes.

5. Mida te igapäevaselt teete, mis aitab teil tööle tulla?

Kõige tähtsam, mida ma tööle tulekuks teen, on klientide ootuste ületamine ja õnnelike klientide leidmine. 50% minu tööst on varasemate klientide projektid ja veel 25% on varasemate klientide soovitused.

Õpitud teabe jagamine ajaveebi ja koodilõikude kaudu aitab mul kasvada ja maine kujundada. Panus avatud lähtekoodiga projektidesse nagu WordPressi tuum, Genesise tuum ja minu avalikud pistikprogrammid aitab ka. Kuid väärtus neis on kaudsem ja hajutatum. Kui üritan nendel asjadel ROI-d mõõta, on see üsna madal, kuid teen seda seetõttu, et naudin seda.

Klientide õnnelikuna hoidmiseks on tohutu investeeringutasuvus ja see on just õige asi.

(Järelküsimus) Kas on võimalik, et võiksite natuke lähemalt töötada kuidas hoiate oma kliente õnnelikena?

Üks parimaid tööriistu õnnelike klientide saamiseks on väljavaadete nõuetekohane kontrollimine enne, kui nad saavad teie kliendiks. Otsige tavalisi punaseid lippe: ebareaalne hinnang ajale ja maksumusele, vajab funktsionaalsust, mida te pole veel kogenud, edastamise ebakõla (klient soovib, et kõik toimuks telefoni teel, teiega suhtletaks e-posti teel) …

Kui projektil ei lähe hästi, siis vaadake see üle ja vaadake, kas oleksite midagi teinud, et oleksite võinud probleemi ära hoida või projekti heaks kiita. Ma arvan, et suur osa minust, kellel on õnnelikud kliendid, on valiku kallutamine (valida sobivad inimesed, kellega koos töötada).

Teine võimalus on ületada ootusi ja seda tehakse sageli taustaprogrammis. Kui klient annab teile kujunduse, eeldab ta, et teie ehitatud sait vastab selle kujundusele esiküljel. Kuid WordPressis on palju võimalusi disainilahenduse rakendamiseks. Minu eesmärk on pakkuda alati elegantset lahendust, et saiti oleks lihtne hallata, hoolimata selle esikülje keerukusest. Paljud minu kliendid pöörduvad minu juurde tagasi just sel põhjusel – nad on teinud koostööd teiste arendajatega ja leiavad minu loodud veebisaite alati kergemini hallatavaks.

6. Kas teil on harjumusi või rituaale, mis aitavad teid kogu päeva jooksul maandada?

Kodukontoris võib olla keeruline leida töö- ja eraelu tasakaalu. Üks asi, mis tõesti aitab, on minu naise töö kasutamine minu tööaja määratlemiseks. Kui ta koju jõuab (tavaliselt 4: 30-5: 30), pole ma enam “tööl”. Jätan oma arvuti kontorisse, sulgen ukse ja olen kodus.

7. Mida teete päevadel, kui te ei tööta aktiivselt mõne kliendi heaks projekti kallal?

Olen üsna hõivatud, tavaliselt on alati midagi vaja ära teha. Kui olen lõpetanud ükskõik milliste sellel nädalal kavandatud projektide esialgse väljatöötamise, on mul tavaliselt muude projektide muutmistaotlused või ulatusevälised muudatused (arveldatakse eraldi). Ja kui mul tõesti pole tuntavaid tähtaegu, on minu pistikprogrammides alati parandusi, mis tuleb teha ja mis on lükatud edasi.

8. Mille poolest erineb elustiil sellest, mida algul alustades ootasite?

Minu ülesanne on otsustada, kui suur või madal stress minu töö võib olla. Iga kord, kui mul on mõni projekt, mis läheb halvasti, teen post mortem, et teha kindlaks, kuidas oleksin saanud seda paremaks muuta või seda vältida. See hõlmab muudatusi minu müügiprotsessis (uute viiside otsimine halbade projektide likvideerimiseks), muudatusi lepingus ja suhtlust kogu projekti vältel. Vabakutselisena on mul vabadus võtta vastu mingeid projekte, mis mulle meeldivad, nii et proovin kõik, et võtta ainult neid projekte, mis mulle meeldivad.

Teine asi, mida ma ei oodanud, on see, kui keeruline on puhkust võtta. Ilma kuudepikkuse planeerimiseta ja oma sissetulekule tohutu löögi korral ei saa ma pikka aega ühenduse katkestamist. Võtsin sel suvel kaks nädalat puhkust, et külastada perekonda ja reisida. Kuu enne lahkumist ei saanud ma ühtegi tööd teha ja pidin olemasolevad projektid lõpetama. Kuu pärast reisi tõin aeglaselt oma ettevõtte üles (asusin tööle, kuid ei saanud veel kuu aega palka). Need kaks vaba nädalat vähendasid minu aasta sissetulekut umbes 20% (2,5 kuud uut sissetulekut ei olnud).

Ma võin reisida kuude kaupa ja töötada 50% -lise töömahuga, kuid pole realistlik, et ootan kunagi mõistlikku 0% -list tööperioodi, kui ma kedagi tööle ei võta. Tõenäoliselt ei võta ma kedagi tööle, kuna mulle meeldib vabakutselise elustiili eelistest rohkem kui hind, kuid see on kindlasti asi, mida tuleb kaaluda.

9. Millal lõpetate siniselt valgustatud ekraanide vaatamise päeva lõpus? (Headel ja halbadel päevadel.)

Tavaliselt umbes 4: 30-5: 30. Kuid kui ma pean hiljaks töötama, ei ole mu ekraan siniselt valgustatud, kuna ma seda kasutan fl.ux ��

10. Oma portfoolio läbi vaadates on teil olnud mõni väga muljetavaldav klient (Yoast, Cambridge’i ülikool), mis eristas teid rahvamassist ja maandus rohkem kõrgetasemelisi kliente?

Ma ei tee oma veebisaidi kaudu oma ainulaadse väärtuse kirjeldamisel väga head tööd. Minu praegune veebisait ehitati üles, kui keskendusin väiksematele projektidele ja sõnumi värskendamine on üks minu eesmärke aastaks 2015.

Suutsin suurema osa oma suurematest klientidest kätte saada, kuna rentimisotsuse teinud inimene on ka arendaja ja tunneb minu tööd. Vabastades oma pistikprogrammid, õpetused, katkendid ja panustades suurematesse projektidesse, olen suutnud tõestada oma väärtust tehniliste otsustajate jaoks. Enamiku muude projektide puhul töötasin koos nendega väiksema projekti kallal ja kui nad said aru, mille ma lauale tõin, kasutasid nad mind teiste projektide jaoks.

11. Milliseid nõuandeid annaksite WordPressi arendajale, kes alles alustab?

Seal on rohkem tööd kui selleks on kvaliteetseid arendajaid. Minu arvates on arendaja jaoks üks paremaid viise, kuidas nüüd rohkem äri saada, panustada projektidesse koos teiste parimate arendajatega. Teie andeid tuntakse ära ja kui need arendajad saavad tööd, mis neile ei sobi, saadavad nad teile selle.

Vaatasin lihtsalt oma statistikat. Viimasest 200 inimesest, kes minuga töö poole pöördusid, võtsin ette 13 projekti. See tähendab, et ma loobun 93,5% minu tehtud tööst. Selle põhjuseks on erinevatel põhjustel – väljaspool minu oskusi, liiga lühike ajakava, liiga väike projekt ja paljud muud põhjused. Vean kihla, et paljudel teistel arendajatel oleks sarnane statistika, kui nad vaataksid.

Kui ma pole eriti sobiv, püüan soovitada inimestele, kes võiksid olla. Ja parim viis, mida ma tean, keda soovitada, on näha neid tegevuses, panustades projektidesse, mida jälgin ja kellega koos töötan.


Täname, et leidsite aega oma päeva ja töö kohta üldiselt rääkida, Bill. Kui teil on küsimusi, mida soovite loendisse lisada, mõnda arendajat (teema, pistikprogramm jne) või isegi konkreetset arendajat, kellega soovite meid järgmisena intervjueerida, andke meile sellest kommentaarides teada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map