Milline näeb välja WordPressi tulevik?

WordPressi tulevik

WordPressi tulevik on parema sarnasuse puudumise tõttu helge nagu tuhat päikest. Kui veski ajaveebiplatvorm on käima lükatud, on WordPress muutumas tõhusalt rakenduseraamistikuks, mis on veebi ümardatud ja uusi tulijaid.


Mõni aeg tagasi arutasime, kuidas WordPress tekkis ja kuidas sellest sai sisuhaldussüsteem (CMS), mis haldab üle 75 miljoni veebisaidi, sealhulgas suured nimebrändid nagu CNN, Jay-Z ja palju muud.

Kirjutamise ajal on WordPress üsna tugev platvorm, mis koos uute tehnoloogiate saabumisega, mis näivad olevat pärit Sci-Fi filmidest. Kui teil on huvi, loobume paarist terminist, mis võivad teie aju praadida, kuid palun ärge joosta ära.

Selle asemel pidage kinni, sest see, mille oleme täna rivistanud, tähendab teie WordPressil põhineva ettevõtte jaoks igasuguseid suurepäraseid asju. Ümbruses ringi vaadates peate kindlasti leidma tuliseid arutelusid selliste loomade üle nagu WordPress Rest API, WP-CLI, Calypso ja ühilduvus teistega.

WordPressi tulevik pärast 2017. aastat

Need on asjad, mis on mõttekad ainult arendajatele. Kurat, sellised teemad nagu WordPress REST API ajavad segamini ka paljude arendajate jama, nii et säästame teile sedalaadi piinamist. Täna jagame seda, kuidas nimetatud tehnoloogiad aitavad teil WordPressiga rohkem saavutada.

See eeldus avab väravad WordPressi tulevikku, mida kunagi varem nähtud pole. Nüüd võtke palun mu käsi ja laske meil helistada Ahn Wee, hipster hiina selgeltnägija, kes elab igas kristallkuulis. Naljad kõrvale, saagem sellest üle ja saame sellega hakkama.

1. WordPressi administraatori kasutajaliidese täiustused

Mitte nii kaua aega tagasi oli WordPressi administraator silmanägemine. Seda teame kohe, sest hüppasime neetud ajamasinasse ja avastasime, kuidas WordPressi administraatori kasutajaliides on arenenud. Ja kuigi kasutajaliidesel (UI) pole sellistes tööriistades nagu Ghost, on seda palju täiustatud.

Kuid mis on WordPressi tulevikul meie jaoks administraatori kasutajaliidese jaoks laos? Arvasite õigesti, kui eeldate, et WordPressi administraator muutub paremaks. Kui Calypso pole piisavalt tõendusmaterjali, siis ma ei tea, mis see on.

Minu Jamaica sõbrad oleksid nagu: “Kurat on Calypso mees?” Kui te pole mõnda aega WordPress.com-i külastanud, jääb teil kogu uus Calypso-liides puudu. Kas teil pole WordPress.com-i ajaveebi? Noh, Calypso andis WordPress.com-i ajaveebidele administraatori kasutajaliidese osas äärmise makeoveri.

wordpress calypso tulevik

See on ilus ja ülikiire, öeldes pehmelt öeldes (oma kummituse juures), ja saate Calypso abil hõlpsalt ja vabalt hallata oma hostitud ajaveebid ühest kesksest asukohast. Ainus nõue on see, et peate aktiveerima Jetpack ja WordPress.com töölauarakenduse. Seejärel saate hallata oma hostitud saite oma WordPress.com-i kontolt.

Kasutades Matt-õngitsemist kasutajasõbralikumaks kogemuseks, läheb Calypso tulevikus tõenäoliselt üle isehaldus WordPressile. See või WordPressi disainitiim pakub välja parema kasutajaliidese, kuid miks leiutada ratas uuesti, kui see teil juba olemas on Ameerika võidusõit?

Igal juhul võite oodata täiustatud WordPressi administraatorit, mis on lahedam ja kiirem kui see, mis meil praegu on. See võib teie WordPressi äri jaoks tähendada ainult suuri asju lihtsalt seetõttu, et kiirus on hea. Tänu REST API-le on ka selge võimalus kohandatud armatuurlaudu näha.

2. WordPress rakendusraamistikuna

WordPress Rest API

Usun üsna kindlalt, et JavaScripti ja API-põhised liidesed pole mitte ainult WordPressi, vaid ka veebi tulevik. – Matt Mullenweg

Matt ütles seda 2015. aastal Sõna olekus. Täna on see reaalsus, seda enam, et REST API liidetakse WordPressi tuumaga. Mis see on nende karmide sõnadega hombre? Mis on REST API? Ja kuidas see on oluline, palvetage, et see on oluline?

Noh, kõige elementaarsemal kujul on REST API lihtsalt kood, mis võimaldab teil WordPressist andmeid saata ja hankida, sõltumata teie rakendusest. See tähendab, et saate WordPressi kasutada raamistikuna kõigi seal asuvate veebirakenduste sisu haldamiseks.

Öelge kõikidele suurepärastele võimalustele WordPressi edaspidisele arendajale. Mobiilirakendusi saate WordPressis üles ehitada sama lihtsalt kui veebisaite. Teil võivad olla WordPressis töötavad natiivsed iPhone’i või Androidi rakendused, kuna – REST API.

Kui teil pole aimugi, on see Calypso loom, keda me just mainisime, lihtsalt kohandatud liides, mis suhtleb WordPressiga – oodake – REST API!

3. Platvormidevaheline ühilduvus

WordPress ja Javascript

See tähendab ka, et saate luua kohandatud WordPressi teemasid ja palju muud. Lihtsamalt öeldes toob REST API lauale palju võimalusi, mis tähendab, et WordPressi tulevik muutus veelgi helgemaks. Kujutage ette, et saate rakendusi luua ükskõik millises programmeerimiskeeles ja kasutades kõike võimsamat WordPressi taustprogrammi. See kõlab hästi, eks?

Ainus puudus on see, et WordPressi arendajana peate REST API täielikuks ärakasutamiseks oma JavaScripti oskusi täiendama. Jah, WordPress töötab tulevikus endiselt ka PHP-l, kuid suur osa esiosa arendusest sõltub JavaScriptist.

Poisid, WordPress pole enam ainult CMS, see on nüüd täielik rakenduste raamistik, mis suudab teha praktiliselt kõike. Matt, a Reddit AMA, ütles:

Ma arvan, et see (WordPress) on suurepärane raamistik sisupõhiseks. Selliste asjade jaoks nagu sõnumside, mis ei sobi WP-i andmemudeliga, saate seda teha lihtsalt mõne uue tabeli koostamiseks, ärge proovige seda tavalistes tabelites kasutada..

Päeva lõpus on REST API hämmastav täiend WordPressi tuumale, mis tähendab, et te ei lähe varsti kuhugi.

Kiire edasi liikumine …

4. Kasutajabaasi piruka suurem tükk

Viiruslik WordPressi veebisaidid

WordPress haldab tohutul hulgal veebisaite. See on kõige populaarsem rakendusraamistik (jah, see kõlab paremini kui CMS) siit Marsile ja kaugemale. Paljud teised lahendused vajavad järelejõudmiseks aastakümneid arendust.

Ja kui kõik need uued värskendused kogu aeg kukuvad, võite oodata üha enam inimesi, et nad hüppaksid WordPressi ribavagunile. Muidugi tähendab WordPressi tulevik algajasõbralikumat platvormi, mis ühendab kõiki teisi. Tulemus? Liituvad rohkem algajaid.

Algajad ei jaga mahajätmisel juukseid ja veebis arendajad ei arva enam, et WordPress on lihtsalt ajaveebiplatvorm. Tänu REST API-le saavad kõik arendajad teada, et WordPressi piiramatu jõud on nende ees ja helistab alati. Tulemus? Liituvad arendajad kõigil elualadel.

Nende sõnul on WordPressi võimuses 2020. aastaks üle 35% veebi jõudmine. See on tohutu arv, arvestades, et WordPress töötab 2017. aastal juba ühte viiest veebisaidist. Kas teil on vaja, et me ütleksime teile, kui suur on selle osakaal tähendab teie WordPressiga seotud ettevõtte jaoks?

Kui vajate, et me selles osas kätest kinni hoiaksime, tähendab see palju ärivõimalusi, suuremat ja paremat kogukonda ja palju muud. Kogukond on üks WordPressi tugevatest ülikondadest ja enamiku (kui mitte kõigi) WordPressi toodete liikumapanev jõud.

WordPressi ümbritsev tohutu turumaht ja arenduskogukond on kaks põhjust, miks on tore oma äri WordPressi ümber rajada. – Muhammad Haris

5. Esiosa sisu kujundamine

Visuaalhelilooja Frontendi toimetaja

WordPressi tuleku ja populaarsuse suurendamisega saidil on sellised ehitajad nagu Beaver Builder, Visual Composer ja need saidi loomise tööriistad (kaudu Veebisaidi ehitaja Insider), on ilmne, et on üks osa WordPressi kasutajatest, kes tegelevad sisuliste kujundustega. Suundumus on rännanud WordPressi teemadesse koos parima saatmisvõimalusega täisväärtuslike lehtede koostajatega.

Nüüd ei pea te teadma koodirida, et ülemusena ilusaid kujundusi piitsutada. Mida see ütleb WordPressi tuleviku kohta? Võib oodata, et turule siseneb rohkem esiotsa ehitajaid. Need võivad olla iseseisvad pistikprogrammid või teemadesse integreeritud ehitajad.

Lisaks on väljakutse kujundada lehed sisemise WordPressi redigeerija sees. See ei muuda seda, kas kasutate visuaalset redigeerijat või lülitate tekstiredaktorisse, kusjuures viimane nõuab teatud kodeerimisoskust. Sellega, kuidas asjad välja näevad ja mis enamiku algajate jaoks mõistlikuks jäävad, võib WordPress tulevikus tarnida sisseehitatud lehe koostajaga.

Hämmastavate lehtede loomiseks otse WordPressist ei puruneks luu. Ja kuna rohkem arendajaid kohandab REST API-d ja saab teadlikuks kõigist fantastilistest asjadest, mida JavaScripti kasutajaliides tähendab, liigub suur osa projekteerimistöödest taustaprogrammist.

See tähendab, et te ei kuluta tunde selle asemel, et treenida kliente, kuidas muuta siin fonti ja mõnda värvi. See on kõik hea, kui järgime parimaid standardeid ja muudame koodide ülespuhumise minevikuks. Sisu loomine lohistades ei ole moehullus, see on siin selleks, et jääda.

6. Keskenduge mobiilsele reageerimisele ja jõudlusele

WordPressi mobiilivalmidus

Kui WordPressilt suurimaid väljakutseid küsida, ütles Matt, et WordPressi muutmine mobiilisõbralikumaks on ülimalt oluline. Tema täpsed sõnad olid:

Arvan, et mobiil on väga keeruline, kuna see toimub põhimõtteliselt suletud platvormidel.

Vastuvõtlik ja mobiilne esimene veebidisain oli paar aastat tagasi ennekuulmatu. Maailmas, kus enamik inimesi surfab mobiilseadmetes, ei saa te endale lubada jäikade saitide pidamist. Siiski on ettevõtteid, mille veebisaidid on nii jäigad, kui jäigad saavad.

WordPressi arendajad pakuvad tänapäeval välja reageerivaid tooteid ja tulemused on muljetavaldavad. Mobiiltelefonilt WordPressi administraatorile juurdepääs ei ole täpselt tõrgeteta. Mobiilseadmes on nii vähe võimalik ära teha.

Selles valdkonnas on vaja rohkem tööd teha ja mida tundlikumaks WordPress muutub (eriti valdkondades, mis tegelikult olulised), seda kõrgem on mobiilikasutajate vastuvõtmise määr. Võib eeldada, et WordPress muutub tulevikus reageerimisvõimelisemaks.

7. Etendus

WordPressi kiirus

Olulises jõudluses on WordPressi meeskond keskendunud teravalt stabiilsusele, kasutatavusele ja kiirusele. Või nagu Matt ütleb:

Kõigepealt on platvormi jaoks kõige olulisemad asjad stabiilsus, kiirus ja turvalisus. Nende hästi tegemiseks peate suutma värskendusi ja parandusi reaalajale võimalikult lähedale suunata. Ja see peab toimima igas keeles. Kasutaja autentimine, andmete ja vahemällu võtmine.

Tal on nõuandeid ka teema- ja pistikprogrammide arendajatele:

Kujundus ja kasutatavus on tähtsamad kui kunagi varem. Vaadake, kuidas sõber või pereliige proovib teie pistikprogrammi algusest lõpuni kasutada ja see annab teile palju ideid, kuidas seda paremaks muuta.

Lisaks kasutab WordPress pistikprogrammidele orienteeritud arendust selles mõttes, et uusi funktsioone proovitakse kasutajatelt tagasiside kogumiseks kõigepealt pistikprogrammidena. See annab palju ruumi jõudluse uuendamiseks, mis tähendab WordPressi tuleviku jaoks ainult suuri asju.

Kui kõik on öeldud ja tehtud, on WordPressi peamine eesmärk muuta platvorm keskmisele Joe-le kasulikuks, pakkudes samal ajal energiakasutajatele tööriistu, mida nad vajavad, et oma raamistikku painutada. See on raske, nii et palun andke oma panus juba praegu.

8. WordPress toetab rohkem keeli

WordPressi tõlked

WordPressi polüglotid teevad kõvasti tööd platvormi võimalikult paljudesse keeltesse tõlkimiseks ja see jätkub ka tulevikus. Paljud teemad ja pistikprogrammid saavad WordPressi tulevikus tõlkimiseks valmis Ahn Wee näeb ��

Kui soovite kasutada WordPressi oma emakeeles, võib see olla teie võimalus WordPressi loomiseks. Võite seda oma lastele uhkusega näidata. Oleme WordPressi tõlget hõlmanud selles, kuidas WordPressi panustada, nii et ärge hoidke seda tagasi.

9. Rohkem juurdepääsetavust

WP juurdepääsetavus

Me ei saa jätta nägemispuudega vendi ja õdesid välja, kuna ka nemad moodustavad WordPressi tuleviku. Tänu API-põhistele liidestele on arendajatel rohkem vabadust luua WordPress, mis töötab kasutajatele “… Sensoorsete häiretega, võimalusega sisse lülitada ja välja lülitada spetsiifilised juurdepääsetavuse funktsioonid JavaScripti abil”- wpmudev.

WordPress on selle enda välja andnud Juurdepääsetavuse käsiraamat kuid veebis on arendajatele sadu muid avatud lähtekoodiga ressursse (näiteks tasuta) WP hõlbustuspistik). Nende tööriistade abil saavad arendajad oma tooteid lihvida, et olla kindel, et nende teemad ja pistikprogrammid on kõigile kasutatavad. Suurepärane näide, kui teema WordPress kokku, mis integreerib iga värskendusega uued hõlbustusfunktsioonid (üks peamisi põhjuseid, miks Hawaii ülikool otsustab kasutada kokku).

Mida WordPressi kasutajad sooviksid tulevastes versioonides näha?

Vaatasime ringi ja leidsime WordPressi tuleviku kohta huvitavaid vestlusi. Iga kasutaja, kellega kokku puutusime, on WordPressi tuleviku suhtes üsna optimistlik. Siin on paar:

Ma arvan, et WordPress on fantastiline, kuid püsivuse tagamiseks on sisseehitatud disainitoimetaja, mis sarnaneb mõne pistikprogrammiga – nagu näiteks vc – platvormi osaks. Wix / ss vagun on väga kasumlik äri ja wp ähvardab nende põhitegevust. – riisikad

Siis on meil …

Palju parem kasutuskogemus, eriti algajatele ning pistikprogrammide / teemade / WordPressi endi parem koostalitlusvõime, nii et me ei koge sageli saitide seisakut pärast saitide värskendusi. – Ivica Delic

Ja lõpuks…

WordPressi arendamise oskustest on kiiresti saamas üks nendest nõudmistest, mida vajavad mitte ainult kliendid, vaid ka tulevased tööandjad. Üha enam näevad inimesed suurepärast võimalust WordPressi kui tõelise sisuhaldussüsteemi kasutamiseks. – Ed Nailor

WordPressi tuleviku kohta ütleb Matt:

Tead, see asi, mille juurde ma pidevalt tagasi jõuan, on pisut nõme ja pisut abstraktne, kuid WordPress võib tõesti olla opsüsteem mitte ainult veebi, vaid ka avatud veebi jaoks. Üks asi, mida ma armastan, kasvades ja edukamaks saades ning sellest turuosast suurema osa saades, on see, et nihutame veebi avatumaks, tehes lihtsalt WordPressi sisseehitatud asju. Rakendusliidesed, kuidas me kõike teeme, toidetakse. – Matt, WCEU, 2016

Midagi meeles pidada

Lihtsalt viskan selle sinna …

Seda postitust uurides mõistsin, et WordPressi toimimisest on veel nii palju õppida. See tähendab, et ma pean oma kodeerimisoskusi täiendama ja soovitan teil sama teha, kui soovite süveneda WordPressi.

Kui te pole seda veel teinud, lugege põhilisi HTML-i ja CSS-i. Lisaks leidke JavaScripti kursus ja kool ise üles. Hei, ärge unustage ka PHP-d, sest just see juhib WordPressi. Kui vajate ettevõtte veebisaidi seadistamiseks lihtsalt WordPressi teemat, soovitame meie enda WordPressi teemat.

Sinu kord…

Need on vaid minu 2 senti. Meil oleks hea meel kuulda teie mõtteid WordPressi tuleviku kohta. Kus näete WordPressi järgmise 5 aasta jooksul? Veelgi parem, mida teile meeldiks näha WordPressi järgmises versioonis?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map