Koszt prywatności domeny SiteGround (przegląd 2020): czy warto? Czy potrzebuję tego?

�� Co to jest ochrona prywatności domeny SiteGround?

Niechronione informacje WHOIS bez ochrony vs. dodatek do ochrony prywatności w domenie SiteGround

Gdy rejestrujesz nazwę domeny w SiteGround, proces obejmuje ujawnienie Twojej prywatna informacja Jak na przykład Twoje imię, Adres, E-mail, Numer telefonu, itp. do twojego Rejestrator domen (W tym przypadku SiteGround). Ale powinieneś również wiedzieć, że po zakończeniu procesu rejestracji nazwy domeny w SiteGround Twoje osobiste dane kontaktowe stają się niemal natychmiast dostępne dla ogółu społeczeństwa (za pośrednictwem Baza danych Whois).


Jednak nadal możesz temu zapobiec (Jeśli potrzebne) za pomocą funkcji ochrony prywatności domeny SiteGround, znanej jako Ochrona identyfikatora domeny. Ta opcjonalna dodatkowa usługa płatnej domeny oferowana przez SiteGround zapewnia przechowywanie wszystkich danych kontaktowych Prywatny i nie ujawnione Ogółu społeczeństwa.

Protection Ochrona prywatności domeny SiteGround Cena: Czy warto kupować dodatkowe usługi z SiteGround?

Ochrona prywatności domeny SiteGround vs. bez prywatności

Z cena około 1 USD miesięcznie (12 USD rocznie) w przypadku dodatkowej funkcji ochrony prywatności w witrynie SiteGround masz pewność, że rejestracja domeny w SiteGround nie jest konieczna. Jednak cena odnowienia ich usługi prywatności domeny jest nieco wyższa, ponieważ kosztuje 2 USD miesięcznie (24 USD rocznie).

�� Czy potrzebuję ochrony prywatności SiteGround Domain?

Zależy to całkowicie od tego, czy chcesz, aby Twoje dane osobowe były udostępniane na stronie internetowej, na której inni mogą je wyszukać w dowolnym momencie? Wiele osób tak naprawdę nie zawraca sobie głowy wyborem Ochrona prywatności domeny (Ochrona identyfikatora domeny) opcja oferowana przez SiteGround po prostu dlatego, że może nie zastanawiali się do tej pory. W rzeczywistości mogli nawet nie wiedzieć, że jest to poważny problem. Jednak już wcześniej poinformowaliśmy Cię o tym problemie, więc wybór należy do Ciebie!

KRÓTKA ODPOWIEDŹ
To TAK, jeśli …
Martwisz się o swoją prywatność!
To NIE, jeśli …
Masz ograniczony budżet, a także masz możliwość zakupu tej dodatkowej usługi w SiteGround w dowolnym momencie w przyszłości.

�� Jak ukryć moje dane osobowe mojej Nazwy Domeny zarejestrowanej w Siteground w Bazie danych WHOIS?

Użytkownicy SiteGround mogą chronić swoje dane osobowe za pomocą dodatkowej usługi dodatkowej ochrony domeny Ochrona identyfikatora domeny służy do ochrony prywatności zarejestrowanej w nich nazwy domeny.

Możesz albo kupić tę funkcję podczas rejestracji w SiteGround podczas zakupu nazwy domeny i hostingu, albo możesz później zamówić tę funkcję. Przejdź do SiteGround’s Obszar użytkownika »Dodaj usługi» Prywatność domeny

Jeśli domena zarejestrowana w SiteGround jest własnością osoby fizycznej, wszystkie dane osobowe dotyczące właściciela zostaną ukryte. Dlatego tylko informacje dotyczące data rejestracji / wygaśnięcia nazwy domeny będzie widoczny.

A jeśli domena zarejestrowana w SiteGround nie jest własnością osoby fizycznej, ale Firma, a później Organizacja pole dostanie publicznie widoczne w informacjach WHOIS podczas gdy adres e-mail, numer telefonu, adres itp. nadal będą ukryte.

�� Jak zarządzać (edytować i chronić) informacjami WHOIS w swojej domenie SiteGround?

Odpowiadamy na to pytanie, dzieląc je na 2 różne tematy w celu jasnego wyjaśnienia procesu edycji i zarządzania ochroną prywatności w witrynie SiteGround:

1. Edycja informacji administracyjnych domeny

Jeśli nazwa Twojej domeny jest zarejestrowana przez SiteGround, możesz z łatwością edytować wszystkie informacje administracyjne z SiteGround Obszar użytkownika »Moje konta» Zarządzaj (opcja znajduje się obok preferowana nazwa domeny).

Możesz teraz edytować swój dane kontaktowe nazwy domeny.

Jeśli nazwa Twojej domeny nie jest zarejestrowana przez SiteGround, możesz skontaktować się z rejestratorem domeny i poprosić o zmiany informacji WHOIS (Jeśli w ogóle).

2. Zarządzanie informacjami o prywatności w Twojej domenie

Jeśli chodzi o .com, .netto lub jakikolwiek inny ogólne rozszerzenia domen najwyższego poziomu, usługę ochrony prywatności domeny należy zamówić dodatkowo. Włączenie tej usługi dodatkowej spowoduje, że Twoje dane osobowe zostaną całkowicie zastąpione informacjami rejestratora SiteGround. Jest to potężna funkcja, która zmniejsza spam, zapobiega kradzieży tożsamości i zbieraniu wiadomości e-mail.

Jeśli ta funkcja jest dostępna dla twojego rozszerzenia nazwy domeny, zobaczysz przycisk o nazwie Dodaj ochronę ID w SiteGround’s Obszar użytkownika »Moje konta» Domeny

Które domeny TLD zezwalają na funkcję SiteGround Domain ID Protect?

SiteGround funkcję ochrony identyfikatora domeny można kupić dla popularne TLD ogólnego przeznaczenia Jak na przykład .com, .netto, .org, .informacje, .biz, .imię, .cc, .telewizor, .mnie i tak dalej. Ta opcjonalna funkcja rejestracji domen SiteGround nie ma jednak zastosowania do wszystkich rozszerzeń nazw domen, zwłaszcza krajowe TLD (ccTLDs) Jak na przykład .nas, .uk, co.au, .ca, .nl i tak dalej.

Dlaczego niektóre rozszerzenia nazw domen nie zezwalają na rejestrację w domenie prywatnej?

Większość Rozszerzenia domen oparte na kraju (ccTLDs) nie zezwalają na korzystanie z funkcji ochrony prywatności domeny SiteGround ani funkcji ochrony identyfikatora domeny. Każdy ccTLD ma swoje własne Zasady rejestru i nie pozwalają rejestracja nazwy domeny proxy co uniemożliwia Rejestrowi wyświetlanie dokładnych danych. Dlatego, aby zachować zgodność z tego rodzaju ograniczeniami, SiteGround nie zapewnia usługi Domain ID Protect ze wszystkimi dostępnymi rozszerzeniami nazw domen.

Czy mogę korzystać z ochrony identyfikatora domeny SiteGround z domenami .uk?

Nie, Funkcja ochrony identyfikatora domeny SiteGround nie jest dostępna dla nazw domen .uk.

Dlaczego nie widzę informacji whois dla mojej domeny .ca zarejestrowanej w SiteGround?

Według najnowszych Polityka CIRA, każda modyfikacja informacji whois dla Twojej domeny .ca jest widoczna tylko przy określonych zapytaniach WHOIS rejestratora. Zmiana danych WHOIS nie może być wykonywana częściej niż 60 dni i dlatego żadne z twoich danych kontaktowych nie będą widoczne (w globalnych wyszukiwarkach WHOIS).

Czy funkcja ochrony prywatności domeny jest dostępna bezpłatnie dla klientów SiteGround posiadających domenę .it?

The Europejskie rozporządzenie o ochronie danych który obowiązuje od 25 maja 2018 r) wymusiła dostępność usługi Ochrony prywatności domeny (Domain ID Protect) DARMO dla wszystkich klientów SiteGround, którzy zarejestrowali / przenieśli domenę .it w / do nich.

Mam nadzieję, że nasz przewodnik dalej Przegląd ochrony prywatności SiteGround Domain (2020): Czy potrzebujesz i czy warto? pomógł ci dowiedzieć się, czy powinieneś skorzystać z tej dodatkowej płatnej funkcji dodatkowej domeny z hostingu SiteGround, czy po prostu pomiń i kup gdzieś później. Aby uzyskać dalszą pomoc w zakresie zapytań związanych z domeną SiteGround, skontaktuj się z infolinią pomocy technicznej 24 × 7.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map