Jak założyć sklep internetowy

Jak założyć sklep internetowyChcesz założyć sklep internetowy? A przynajmniej biorąc pod uwagę taką możliwość? Jesteś we właściwym miejscu.


W tym przewodniku krok po kroku pokazujemy, jak założyć sklep internetowy od podstaw. Na końcu tego poradnika powinieneś mieć w pełni działającą witrynę eCommerce z produktami i koszykiem.

Dzięki nowoczesnym narzędziom i rozwiązaniom każdy może rozpocząć własną działalność eCommerce bez znajomości projektowania i kodowania.

1. Zdecyduj, co chcesz sprzedać ��

Pierwszym krokiem, który absolutnie musisz zrobić, jest wybierz swoją niszę. Jak to często określa się, nisza jest specyficznym elementem szerszego rynku.

Przepraszam, jeśli brzmi to trochę zbyt przypominające słownik. Podzielmy to na prostsze terminy. Zasadniczo, wybierając swoją niszę, musisz zdecydować:

 • Co chcesz sprzedać?
 • Komu zamierzasz to sprzedać?
 • Dlaczego mieliby kupować?

Te trzy pytania mogą wydawać się dość oczywiste, ale w rzeczywistości są dalekie od.

Zdefiniowanie idealnej bazy klientów i ustalenie, dlaczego kupują od Ciebie, znacznie ułatwi później pracę. Główny błąd, jaki popełniają ludzie, idzie zbyt szeroko, mając nadzieję, że im większy potencjalny rynek, tym większe prawdopodobieństwo, że uzyskają dobrą sprzedaż. To nie jest poprawne.

Jeśli twoją bazą klientów docelowych są po prostu „ludzie, którzy oddychają”, trudno ci będzie pozycjonować swój produkt na rynku, promować go i wyjaśniać, co jest tak cennego w nim.

Ogólnie, skupienie się na jednej niszy jest lepsze niż rozejrzenie się.

Najlepiej zacząć od dziedziny, w której już masz osobiste zainteresowania, wiedzę ekspercką lub pasję. Naprawdę trudno jest pracować na polu, o którym nic nie wiesz.

Zacznij więc od swoich zainteresowań, nawiguj stamtąd. Określ, kto jest Twoim idealnym klientem i co sprawia, że ​​chce kupować produkty, które chcesz oferować.

Dobrym punktem wyjścia jest przyjrzenie się konkurencji w niszy. Zobacz, jak pozycjonują swoje produkty, kim są ich klienci. Ucz się na tym i korzystaj z doświadczeń innych ludzi.

2. Wybierz pomiędzy Dropshipping a sprzedażą własnych produktów ��

Zacznijmy od początku, wyjaśniając dwa popularne scenariusze eCommerce:

Scenariusz nr 1 to tradycyjny sposób prowadzenia sklepu internetowego. W tym modelu:

 • (1) otrzymujesz produkty od dostawcy lub sam je tworzysz → (2) oferujesz te produkty klientom za pośrednictwem swojej strony internetowej → (3) klient kupuje produkt → (4) wysyłasz produkt do nich

Oto model dropshipping:

 • (1) zaczynasz od wystawienia produktów na swojej stronie internetowej → (2) klient kupuje produkt → (3) dostawca wysyła produkt bezpośrednio do klienta

Główną zaletą modelu dropshipping jest to, że nie musisz samodzielnie utrzymywać żadnych zapasów. Oznacza to, że wytwarzanie lub przechowywanie produktów nie wiąże się z żadnymi kosztami. W rzeczywistości wszystko, co sprzedajesz, to czysty zysk, ponieważ musisz zapłacić dostawcy dopiero po otrzymaniu zamówienia od klienta.

W tradycyjnym modelu musisz wypłacić pieniądze z góry, aby uzyskać produkty od dostawcy lub je stworzyć. Musisz to zrobić, zanim zaczniesz je sprzedawać.

Z drugiej strony dropshipping nie będzie dla ciebie, jeśli produkty, które chcesz sprzedać, pochodzą z własnej produkcji lub muszą zostać dostosowane / spersonalizowane przed ich sprzedażą.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli możesz, zdecyduj się na dropshipping – a zwłaszcza, jeśli jest to Twoja pierwsza próba założenia sklepu internetowego. Dropshipping to świetny sposób na przetestowanie wód i sprawdzenie, czy produkty, które chcesz sprzedawać, są rzeczywiście czymś, co klienci będą chcieli kupić. Następnie możesz rozwinąć i zacząć oferować własne produkty.

3. Wybierz dokładne produkty do sprzedania ��️

Jedną ze wspaniałych rzeczy w dropshipping jest to, że istnieje wiele różnych produktów do wyboru w prawie każdej niszy.

To doskonała wiadomość dla firm, które dopiero zaczynają działalność i nie chcą inwestować w rozwój własnych produktów. Ogólne kroki to:

 • Zbadaj swoją niszę. Sprawdź, jakie produkty sprzedają twoi konkurenci i jakie są ich najlepiej sprzedające się produkty.
 • Przejdź do stron z treścią w Internecie, aby dowiedzieć się, o jakich rodzajach wyzwań, produktach lub rzeczach ogólnie czytają Twoi docelowi odbiorcy.
 • Wejdź na fora niszowe i zobacz, o czym mówią Twoi klienci.
 • Szukaj w Google za pomocą słów kluczowych najbardziej odpowiednich dla Twojej niszy.
 • Idź do Amazon i wykonaj podobne badania. Zobacz, które produkty dobrze się sprzedają.

Dzięki tym wszystkim badaniom możesz teraz przejść na popularne rynki i zacząć szukać konkretnych produktów, które możesz sprzedać.

Największy tego typu rynek to AliExpress. Jest to normalny rynek eCommerce według większości standardów, ale pozwala także nawiązywać relacje z handlowcami i oferować ich produkty jako dropshipper. Idź tam i poszukaj produktów, które są zgodne z przeprowadzonymi badaniami, a także wydają się być czymś interesującym – wystarczającym dla Twojej bazy klientów.

Aliexpress

Zalecamy rozpoczęcie pracy z 10-50 produktami. Zapewni to więcej niż wystarczającą ilość rzeczy, aby Twój sklep był kompletny, a także nie przytłoczy Cię tym, co dzieje się podczas codziennej pracy ze sklepem.

Przygotowując listę produktów, pamiętaj o następujących kwestiach:

 • Upewnij się, że produkt jest dostępny do wysyłki w miejscach, w których znajdują się odbiorcy docelowi. Im niższe koszty wysyłki, tym lepiej.
 • Sprawdź czasy wysyłki i upewnij się, że nie przekraczają tego, co uważasz za możliwe do zaakceptowania (pozostawiam podjęcie decyzji, co jest dopuszczalne, a co nie według ciebie).
 • Jeśli to możliwe, unikaj markowych produktów (na przykład nie chcesz polegać na sprzedaży trampek Adidas).
 • W sklepach dropshipping powszechną praktyką jest ustalanie marży na poziomie około 50%. Oznacza to, że szukając produktów do sprzedaży, skup się na tych, które są o połowę niższe niż te, za które chcesz je sprzedać.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, na początek warto mieć listę 10-50 produktów. Będziemy korzystać z tej listy później podczas importowania produktów do Twojego rzeczywistego sklepu internetowego.

4. Wymyśl nazwę firmy i zarejestruj nazwę domeny ��

Wybór nazwy dla swojego sklepu jest niewątpliwie najbardziej zabawną częścią całego przedsięwzięcia. Ludzie lubią nazywać rzeczy. Zwłaszcza firmy.

Jednak. Nazwa, którą znajdziesz, może mieć duże znaczenie dla Twojego przyszłego sukcesu i możliwości skutecznego marketingu firmy. Oto rzeczy, o których należy pamiętać podczas burzy mózgów nazwy firmy:

Wybierz nazwę łatwą do wymówienia

Wyobraź sobie, że rozmawiasz z kimś przez telefon i musisz podać nazwę swojego sklepu. Czy musisz to przeliterować, aby druga osoba zrozumiała?

Jeśli tak, nazwa jest zbyt złożona. Idź po coś prostego i łatwego do wymówienia za pierwszym razem.

Wybierz nazwę, którą łatwo zapamiętać

W pewnym stopniu odnosi się to do poprzedniego punktu. Oprócz łatwego wymawiania, twoje imię musi być łatwe do zapamiętania.

Możesz to osiągnąć na kilka sposobów. Idź z całkowicie wymyślonym słowem, ponieważ twoje imię to jedno rozwiązanie (pomyśl „Google”). Alternatywnie możesz połączyć dwa słowa, które mają prawdziwe znaczenie, ale stworzyć coś oryginalnego, gdy zostaną umieszczone obok siebie (pomyśl „Face-book”).

Wybierz nazwę, która jest markowa

Twoje imię i nazwisko powinno być wystarczająco oryginalne, aby ludzie nie pomylili go z żadną inną podobną firmą.

Na przykład, jeśli chcesz nazwać swoją pizzerię „Pizza Den”, ale w mieście jest inna firma o nazwie „Pizza Pan”, to nie jest to dobra nazwa.

Wybierz krótką nazwę (ish)

Nie dłużej niż kombinacja 2-3 słów.

Już dłużej i będzie trudniej zapamiętać i mniej markowy.

Nie używaj żadnych specjalnych znaków ani cyfr

Zapomnij także o kropkach, podkreśleniach, myślnikach itp.

Wybierz nazwę dostępną jako domena .com

The .com jest najpopularniejszym i najważniejszym rozszerzeniem nazwy domeny w pęczku. Jeśli burzysz mózg w imię, nie wybieraj czegoś, co nie ma .com domena dostępna.

Możesz sprawdzić, czy Twoja wymarzona nazwa domeny jest dostępna w witrynie takiej jak Domain.com (ale jeszcze jej nie kupuj).

domena

5. Załóż własną stronę internetową sklepu internetowego ��️

Wreszcie nadszedł czas, aby zbudować prawdziwy sklep internetowy.

Oto najlepsza część: możesz zrobić to wszystko sam, nie potrzebujesz profesjonalnej pomocy i nie musisz poświęcać jakości końcowego wyniku. Przeczytaj: Twój sklep internetowy będzie równie funkcjonalny i równie przystojny, jak gdyby został zbudowany przez profesjonalistę.

1) Przejdź do Bluehost i zarejestruj się w programie hostingowym

Bluehost jest naszym polecanym hostem numer 1. Działają już od lat i udowodnili, że dostarczają usługi na najwyższym poziomie. Jednocześnie są one bardziej niż niedrogie – miesięczny rachunek za hosting wyniesie tylko 2,75 USD.

Aby rozpocząć, odwiedź Bluehost.com i kliknij główny przycisk:Uruchom sklep internetowy na Bluehost

Wybierz najtańszy plan i kliknij Wybierz: wybierz plan założenia sklepu internetowego

W następnym kroku wprowadź nazwę domeny, którą chcesz zarejestrować w swoim sklepie:

wybierz domenę

Otrzymasz tę nazwę domeny za darmo przez pierwszy rok.

2) Zainstaluj WordPress

WordPress to system operacyjny dla stron internetowych. Jest open source, potężny i łatwy w obsłudze. Wykorzystamy go jako podstawę Twojego sklepu.

Aby zainstalować WordPress, zaloguj się do panelu użytkownika Bluehost, przejdź do Moje strony, a następnie kliknij Utwórz witrynę.

utwórz stronę i uruchom sklep internetowy

Bluehost poprosi o kilka podstawowych szczegółów, takich jak nazwa, którą chcesz ustawić dla swojej witryny i slogan.

Następnie wybierz z listy nazwę swojej domeny – Bluehost poprosi Cię o to, aby upewnić się, którego adresu chcesz użyć na stronie.

przypisać domenę

Kliknij Kolejny mieć zainstalowany WordPress.

Po kilku sekundach zobaczysz ekran potwierdzenia i będziesz mógł zalogować się do panelu administracyjnego WordPress.

3) Zainstaluj WooCommerce

WooCommerce to wtyczka do WordPress, która rozszerza ją o funkcjonalność eCommerce. Jest to kluczowa wtyczka, która zasadniczo pozwoli ci założyć sklep internetowy. Jest również darmowy i open source, podobnie jak sam WordPress.

Aby go zainstalować, zaloguj się do panelu administracyjnego WordPress i przejdź do Wtyczki → Dodaj nowe (z menu paska bocznego).

Wpisz „WooCommerce” w polu wyszukiwania oraz zainstaluj i aktywuj wtyczkę.

zainstaluj WooCommerce

Następnie WooCommerce przeprowadzi Cię przez wstępną konfigurację wymaganą do uruchomienia sklepu.

Konfiguracja WooCommerce

4) Dodaj swoje produkty

Na tym etapie czas dodać swoje pierwsze produkty do katalogu sklepu.

Jeśli zamierzasz oferować własne produkty, możesz je dodać Produkty → Dodaj produkt. Zobaczysz następujący ekran: 

dodaj produkt

Tutaj jest miejsce na nazwę produktu, opis, a także wszystkie inne szczegóły, takie jak cena i informacje o wysyłce.

Jeśli wybierasz się na dropship, musisz zainstalować dodatkową wtyczkę, która pozwoli Ci importować produkty od dostawców. Jednym z lepszych rozwiązań dla nowych sklepów jest Dropship.me. Możesz zacząć korzystać z niego za darmo, a następnie możesz zdecydować się na uaktualnienie do płatnego planu, jeśli chcesz zaimportować więcej produktów.

dropship.me

Po zainstalowaniu Dropship.me uzyskasz dostęp do ponad 50 000 produktów dropshipping z rynków takich jak AliExpress.

5) Wybierz motyw

Ostatnim krokiem jest wybranie motywu (pakietu projektowego) dla Twojego sklepu internetowego.

Wspaniałą rzeczą w WordPress jest to, że istnieją tysiące motywów w Internecie.

To powiedziawszy, chcemy podkreślić trzy tematy związane z ich konkretnymi zaletami:

 • Witryna sklepowa. To jest oficjalny motyw WooCommerce. Ma wszystkie podstawowe funkcje i łatwo zacząć. Projekt jest nieco prosty, ale może być tym, czego chcesz.
 • Neve. Świetnie wyglądający motyw, który wychodzi z pudełka i jest wyposażony w projekt zoptymalizowany do pracy w sklepie eCommerce.
 • Astra. Motyw typu szwajcarski scyzoryk z mnóstwem stron startowych i ustawień, w których możesz się zanurzyć. Jeśli lubisz majsterkować, użyj tego.

�� Jeśli chcesz uzyskać więcej wskazówek na temat instalowania sklepu internetowego za pomocą Bluehost i WooCommerce, tutaj znajdziesz szczegółowy przewodnik na ten temat.

6. Ustaw metody płatności Method

Ostatnim elementem układanki przy próbie założenia sklepu internetowego jest przyjmowanie płatności od klientów.

Domyślnie WooCommerce umożliwia przyjmowanie płatności za pośrednictwem PayPal. Nie musisz też wiele robić, aby włączyć ten system płatności. Prawdopodobnie już się tym zająłeś podczas początkowej konfiguracji WooCommerce.

strona główna paypal

To powiedziawszy, możesz wybrać inny system płatności, a nawet skorzystać z kilku alternatywnych systemów jednocześnie. Jednym z powodów może być to, że niektórzy klienci wolą określone metody płatności niż inne. Im więcej z nich zintegrujesz ze swoim sklepem, tym więcej uzyskasz sprzedaży.

Dwie najpopularniejsze dodatkowe metody płatności dla WooCommerce to Stripe i Square. Są to szczególnie dobre opcje, jeśli chcesz zaakceptować karty kredytowe (co z pewnością robisz).

Zarówno Stripe, jak i Square są darmowe. Jednak, podobnie jak w przypadku każdej metody płatności, za każdą dokonaną transakcję nakładane są dodatkowe opłaty (to samo dotyczy PayPal), więc pamiętaj o tym.

Zainstalowanie nowej metody płatności w sklepie eCommerce jest proste. Wszystkie te systemy płatności są dostarczane jako wtyczki WordPress, dzięki czemu można je zainstalować w taki sam sposób jak WooCommerce.

Następnie każdy system płatności ma własną procedurę konfiguracji. Jednak w większości przypadków wystarczy założyć konto i zweryfikować swoje dane.

7. Rozpocznij marketing swojego sklepu internetowego ��

Istnieje wiele różnych rzeczy, które możesz zrobić, aby przekazać informacje o swoim sklepie, ale skupimy się tylko na czterech – tutaj czterech, które najprawdopodobniej będą działać w 2020 r. I dalej.

Marketing wpływowy

Marketing wpływowy jest stosunkowo nowym sposobem na promocję Twojego sklepu. Większość odbywa się na Instagramie.

Sposób działania jest następujący:

 1. Znajdź osoby popularne w Twojej niszy lub rozpoznawalne z dowolnego powodu.
 2. Sięgnij do nich i zapytaj, jakie są ich stawki za promowanie produktów takich jak Twoja. Zwróć także uwagę na wielkość ich obserwujących i zapytaj o liczbę zleceń, które podejmują na podobnych stanowiskach.
 3. Uzgodnij dwa lub trzy posty promocyjne i prześlij im swoje produkty.

Płatne reklamy

Płatne reklamy zasadniczo nigdy nie zawodzą. Jeśli istnieje coś na rynku i kierujesz reklamy na ten rynek, uzyskasz sprzedaż.

Najpopularniejszą platformą do reklamowania swoich produktów jest Google AdWords. Rozpoczęcie korzystania z nich jest stosunkowo łatwe i Google ma własne przewodniki przeprowadzi cię przez pierwsze kroki.

Marketing mediów społecznościowych

Chociaż Instagram jest z pewnością najbardziej popularną obecnie siecią mediów społecznościowych, nie oznacza to, że jest to jedyne miejsce, w którym należy promować swój sklep.

W rzeczywistości powinieneś być obecny we wszystkich miejscach, w których Twoi klienci mogą spędzać wolny czas. W dzisiejszych czasach oznacza to większość popularnych sieci społecznościowych. Lub co najmniej najlepsze z nich, takie jak Facebook, Twitter i opcjonalnie Pinterest (jeśli korzystają z niego Twoi klienci).

Twoje podejście do wszystkich tych sieci będzie podobne, ale cele i sposób konstruowania wiadomości będą różne.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić, co robi konkurencja i jak promują swoje sklepy. Zwróć uwagę na ich strategie i taktykę i zobacz, co możesz dostosować do swojej sytuacji. Zwróć uwagę przede wszystkim na:

 • rodzaj wiadomości, które publikują
 • częstotliwość wysyłania
 • jak często promują swoje produkty bezpośrednio
 • jaki jest ich ogólny głos i jakie odczucia wywołują ich wiadomości?

Następnie ustal własne cele dotyczące tego, co chcesz osiągnąć za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Najczęściej celami tymi powinno być budowanie świadomości marki wśród klientów i tylko od czasu do czasu promocja twoich produktów i próba wygenerowania sprzedaży bezpośredniej. Jeśli zbyt mocno forsujesz swoje rzeczy, szybko wyalienujesz ludzi.

Następnym krokiem jest ustalenie kalendarza publikacji i wcześniejsze przygotowanie niektórych postów w mediach społecznościowych. Następnie możesz opublikować te posty za pomocą narzędzi takich jak Bufor.

Marketing treści i SEO

W dzisiejszych czasach content marketing i SEO to najskuteczniejsze metody promowania dowolnej strony internetowej (w tym sklepów eCommerce).

Idea content marketingu jest prosta: dajesz ludziom wgląd w tematy związane z Twoją firmą, a tym samym generujesz zainteresowanie tym, co masz do zaoferowania.

Na przykład, jeśli Twój sklep sprzedaje skarpety zimowe, możesz zaoferować ludziom porady na temat wyboru skarpet narciarskich. Porady te możesz przekazać w formie prostego posta na blogu. Gdy ludzie będą czytać Twoje treści, zostaną również zapoznani z Twoim sklepem i skarpetkami, które masz w katalogu.

Ta sama zasada może być dostosowana do każdego rynku lub niszy. Dowiedz się, co ludzie chcą wiedzieć, a następnie utwórz treści, które dostarczą im te informacje.

Robiąc to, zoptymalizuj swoje treści, aby były lepiej wykrywalne przez Google. Jego zgłoszone że Google odpowiada za 94% całkowitego ruchu organicznego w Internecie.

�� Oto więcej informacji o tym, jak zwiększyć ruch w swoim sklepie internetowym lub witrynie za pomocą SEO.

Podsumowanie

Jak widać, założenie sklepu internetowego wcale nie jest takie trudne. Wszystko, czego potrzebujesz, aby szybko uruchomić sklep, to zaplanować swoje kroki i skorzystać z nowoczesnych narzędzi, takich jak WordPress i WooCommerce.

Podsumowując, oto jeszcze raz wszystkie kroki:

 1. Zdecyduj, co chcesz sprzedać
 2. Wybierz między dropshipping a sprzedażą własnych produktów
 3. Wybierz dokładnie produkty do sprzedania
 4. Wymyśl nazwę firmy i zarejestruj nazwę domeny
 5. Otwórz stronę sklepu internetowego
 6. Ustaw metody płatności
 7. Rozpocznij marketing swojego sklepu internetowego
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map