JAK TWORZYĆ STRONĘ INTERNETOWĄ

Ostatnio zaktualizowany: 11 marca 2020 r. Redakcja WebsiteSetup.Jak stworzyć stronę internetowąW 2020 r. Każdy może zbudować i zaprojektować stronę internetową, nie wiedząc nic na temat tworzenia, projektowania lub kodowania stron internetowych.

Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć witrynę internetową dla siebie, czy dla swojej firmy, możesz to łatwo zrobić, korzystając z odpowiednich narzędzi i zasobów.

Ten przewodnik krok po kroku pomoże Ci stworzyć stronę internetową od zera bez konieczności wydawania pieniędzy na freelancerów, agencje lub twórców stron internetowych.

Wszystko czego potrzebujesz to 1-2 godziny wolnego czasu, aby ukończyć przewodnik i założyć stronę internetową.

Rzeczy potrzebne do zbudowania strony internetowej

 • Nazwa domeny (Twój niestandardowy adres internetowy, www.YourSite.com)
 • Hosting strony www (usługa hostująca twoją stronę)
 • WordPress (bezpłatna, powszechnie używana platforma internetowa)

Aby zbudować w pełni funkcjonalną witrynę, musisz zabezpieczyć nazwę domeny (adres internetowy) i konto hostingowe. Te dwa zapewniają, że twoja strona jest w pełni dostępna dla innych. Bez jednego lub drugiego nie będzie można założyć strony internetowej.

Po utworzeniu domeny i hostingu możesz utworzyć witrynę WordPress. WordPress to najpopularniejsza platforma do tworzenia stron internetowych, z której korzysta 30% wszystkich stron internetowych.

Konfiguracja witryny WordPress jest zwykle prostym procesem jednym kliknięciem za pośrednictwem usługi hostingowej.

Po ukończeniu przewodnika będziesz mieć w pełni działającą witrynę internetową o niestandardowej nazwie domeny i w pełni dostępny dla innych.

Gotowy? Zacznijmy…


Spis treści (kroki do uruchomienia strony internetowej):
 1. Wybierz nazwę domeny
 2. Zarejestruj domenę i zarejestruj się przez hosting
 3. Skonfiguruj stronę internetową za pomocą WordPress (przez hosta)
 4. Dostosuj projekt i strukturę witryny
 5. Dodaj ważne strony i treść
 6. Skonfiguruj menu nawigacyjne
 7. Dodaj sklep internetowy (opcjonalnie)

Pełne ujawnienie informacji: Ten przewodnik zawiera linki partnerskie. Jeśli kupisz hosting i / lub nazwę domeny za pomocą naszych linków polecających, otrzymujemy prowizję – bez dodatkowych kosztów. Dziękuję za wsparcie.

Jeśli utkniesz przy zakładaniu strony internetowej za pomocą tego przewodnika, oferujemy bezpłatną pomoc za pośrednictwem tej strony kontaktowej.

Krok # 1: Wybierz nazwę domeny


Aby zbudować stronę internetową, pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest nazwa domeny.

Nazwa domeny to nazwa i adres Twojej witryny. Ten adres jest używany przez odwiedzających, którzy próbują znaleźć Twoją witrynę za pomocą swoich przeglądarek internetowych.

Nazwa domeny tej witryny to websitesetup.org. Twój może być dowolny.

Nazwy domen mogą kosztować od 10 do 50 USD rocznie. Zwykła cena to około 15 USD.

Jeśli nie zarejestrowałeś się ani nie wybrałeś nazwy domeny dla swojej witryny, oto kilka wskazówek, które mogą ci pomóc:

 • Jeśli robisz strona internetowa dla firmy, nazwa Twojej domeny powinna pasować do nazwy Twojej firmy. Na przykład: TwojaFirmaNazwa.com
 • Jeśli planujesz skonfigurować osobista strona internetowa więc dla siebie YourName.com może być świetną opcją.
 • Użyj „ogólnego” rozszerzenia nazwy domeny, takiego jak .com, .netto lub .org jeśli Twoim celem są zagraniczni goście. Użyj „lokalnej” rozszerzenia nazwy domeny, takiej jak .de, .fr, lub .ru jeśli Twoim celem są użytkownicy krajowi.

Nie martw się, jeśli preferowana nazwa domeny jest już zajęta. Jest zarejestrowanych ponad 300 milionów różnych nazw domen, ale istnieje jeszcze miliard innych możliwości, które są nadal dostępne.

Jeśli nie masz jeszcze nazwy domeny, nie musisz jej rejestrować.

Pokażę ci, jak uzyskać nazwę domeny za darmo przez pierwszy rok (krok 2):

Krok # 2: Uzyskaj hosting i zarejestruj domenę


Oprócz nazwy domeny potrzebujesz również hostingu witryny (hostingu).

Hosting to usługa, która hostuje i przechowuje pliki (zawartość) witryny na bezpiecznym, zawsze działającym serwerze. Bez hosta Twoja witryna nie będzie dostępna dla innych osób do czytania i przeglądania.

Niedrogi i niezawodny hosting nowych witryn kosztuje zwykle od 3 do 10 USD miesięcznie. Mniej niż filiżanka kawy, ale ważna inwestycja w sukces Twojej witryny.

Niezależnie od tego, z którą firmą hostingową się rejestrujesz, upewnij się, że ma ona następujące funkcje:

 • DARMOWA nazwa domeny z SSL (dla bezpieczeństwa)
 • Instalacja jednym kliknięciem dla WordPress (darmowa)
 • Niestandardowe konta e-mail
 • Nieograniczona lub nie mierzona przepustowość (bez ograniczeń ruchu)
 • Obsługa klienta, najlepiej czat na żywo przez całą dobę

Jeśli znajdziesz witrynę, która oferuje wszystkie powyższe funkcje, prawdopodobnie znalazłeś dobrego dostawcę.

Zalecamy korzystanie z Bluehost.com do hostingu i domen. Oni oferują darmowa rejestracja domeny przez pierwszy rok uzyskanie nazwy domeny i hostingu od tej samej firmy pozwala zaoszczędzić trochę czasu i pieniędzy.

Plany hostingowe Bluehost zaczynają się od 3,95 USD / mies (2,75 USD / mc z naszym linkiem rabatowym) i oferuje wszystkie niezbędne funkcje do założenia strony internetowej.

1) Aby uzyskać konto hostingowe, po prostu odwiedź Bluehost i kliknij „Rozpocznij teraz”.

Bluehost

2) Następnie wybierz swój plan hostingowy (wybór plus jest w pełni nieograniczony, podczas gdy podstawowy jest najlepszy dla nowych stron):

wybierz plan hostingowy

3) Następnie wybierz i zarejestruj nazwę domeny (bezpłatnie przez pierwszy rok):

zarejestruj nazwę domeny

Pamiętaj, że Bluehost nie oferuje końcówek domen specyficznych dla kraju, takich jak.de, .fr, lub .ru. Jeśli ich potrzebujesz, możesz je kupić osobno w Domain.com lub GoDaddy.com.

Jeśli masz już nazwę domeny, którą kupiłeś gdzie indziej, Bluehost pozwala ci podłączyć ją do nowego planu hostingowego. Potrzebne będą tutaj dodatkowe kroki – na przykład aktualizacja serwery nazw. Oto przewodnik od Bluehost, jak to zrobić.

4) Po zakończeniu procesu rejestracji dostęp do szybkiego dostępu zajmie kilka minut, dzięki czemu możesz od razu rozpocząć tworzenie witryny.

Ekran powitalny Bluehost

Krok # 3: Skonfiguruj witrynę WordPress (za pośrednictwem hosta internetowego)


Po przygotowaniu nazwy domeny i hostingu internetowego musisz wybrać i zainstalować platformę do tworzenia witryn internetowych (znaną również jako CMS).

Zalecamy wybranie WordPress, ponieważ jest łatwy w użyciu i zawiera tysiące bezpłatnych projektów i dodatków, które sprawiają, że Twoja strona wygląda profesjonalnie i niepowtarzalnie.

Konfiguracja witryny WordPress jest łatwa, a Twój hosting robi to głównie za Ciebie, więc nie musisz naprawdę brudzić sobie rąk.

Jeśli nie używasz Bluehost jako hostingu, nie martw się. Wielu dostawców hostingu ma „instalację WordPressa” zlokalizowaną gdzieś w cPanelu hostingowym. Jeśli masz do czynienia z usługodawcą internetowym, który nie zapewnia „instaluje się jednym kliknięciem„, Spróbuj skonfigurować WordPress ręcznie.

1) Instalowanie strony internetowej WordPress na Bluehost

 1. Zaloguj się do swojego konta Bluehost
 2. Kliknij „Moje witryny”, a następnie „Utwórz witrynę”Ekran Bluehost My Sites podczas nauki tworzenia strony internetowej
 3. Podaj kilka podstawowych informacji o swojej witrynie, a rozpocznie się instalacja WordPress. Wszystko stanie się na autopilocie.
 4. Po zakończeniu instalacji Bluehost wyświetli szczegóły instalacji i logowania. Pamiętaj, aby zapisać te informacje w bezpiecznym miejscu.

Szczegóły instalacji Bluehost

2) Przetestuj swoją witrynę, wpisując adres swojej domeny

Po zainstalowaniu WordPress, powinieneś teraz sprawdzić, czy wszystko działa.

Najłatwiej to zrobić, wpisując nazwę domeny w przeglądarce internetowej.

Po prawidłowym zainstalowaniu WordPress zobaczysz bardzo prostą stronę internetową:

Jak stworzyć stronę internetową: Fresh WordPress Install

Jeśli to nie wygląda zbyt atrakcyjnie, nie martw się, wkrótce dowiesz się, jak zmienić projekt na coś bardziej atrakcyjnego.

3) Sprawdź ustawienia SSL / HTTPS

Krótko mówiąc, certyfikat SSL zapewnia, że ​​witryna jest bezpiecznie dostarczana odwiedzającym.

Bluehost automatycznie dodaje SSL podczas tworzenia nowej strony internetowej lub instalowania WordPress. Aby sprawdzić status SSL witryny, wykonaj następujące czynności:

 1. Zaloguj się do portalu Bluehost
 2. Kliknij „Moje witryny”
 3. Znajdź swoją witrynę i kliknij „Zarządzaj witryną”
 4. Przejdź do zakładki „Bezpieczeństwo”
 5. W sekcji „Certyfikat bezpieczeństwa” znajdziesz status „Darmowy certyfikat SSL”

Jeśli wszystko poszło dobrze, powinieneś zobaczyć zamek ikona obok nazwy domeny w przeglądarce internetowej.

Całkowite skonfigurowanie protokołu SSL może potrwać kilka godzin, ale nie powinno to powstrzymywać Cię przed kontynuowaniem tworzenia witryny.

Krok # 4: Dostosuj projekt i strukturę witryny


Gdy Twoja witryna jest żywa i dynamiczna, nadszedł czas, aby wyglądała bardziej jak Twoja, wybierając fajny projekt, dostosowując ją i dodając elementy brandingu.

Począwszy od:

1) Wybierz motyw swojej witryny

Motywy WordPress to gotowe pakiety projektowe, które zmieniają wygląd całej witryny. Motywy WordPress są wymienne – możesz łatwo przełączać się między motywami.

Co najważniejsze, w sieci dostępne są tysiące darmowych i płatnych motywów WordPress.

popularne motywy wordpress

Jeśli chcesz uzyskać darmowy motyw – tam, gdzie większość ludzi lubi zacząć – najlepszym miejscem do odwiedzenia jest oficjalny katalog motywów na WordPress.org. Szczególnie sekcja dla większości popularne tematy.

Wszystkie motywy, które tam widzisz, okazały się być świetnej jakości i mają za sobą dużą bazę użytkowników.

Możesz swobodnie przeglądać tę listę i wybierać dowolny motyw, który Ci się podoba, ale w celu przyspieszenia działania w tym przewodniku zalecamy Neve. Jest to wszechstronny motyw, który zawiera kilka stron startowych (projektowanie pakietów dla różnych nisz i typów witryn).

Będziemy używać tego motywu w tym przewodniku w przyszłości.

2) Zainstaluj motyw, który ci się podoba

Przejdź do interfejsu administratora WordPress. Możesz to znaleźć na stronie YOURSITE.com/wp-admin. Użyj nazwy użytkownika i hasła, które otrzymałeś podczas instalacji WordPress.

 1. Z paska bocznego przejdź do „Motywy → Dodaj nowy”.Jak stworzyć stronę internetową: dodaj motywy
 2. W polu wyszukiwania wpisz „Neve” i kliknij przycisk „Zainstaluj” obok nazwy motywu:Jak stworzyć stronę internetową: zainstaluj motyw
 3. Po zakończeniu instalacji kliknij przycisk „Aktywuj”, który pojawi się zamiast przycisku „Zainstaluj”.
 4. Zobaczysz komunikat o powodzeniu, który informuje, że instalacja przebiegła zgodnie z oczekiwaniami.

3) Zaimportuj projekt (tylko dla użytkowników motywów Neve)

Chociaż motyw jest aktywny w tym momencie, musisz zrobić jeszcze kilka rzeczy, aby wyglądał dobrze.

Zobaczysz tę wiadomość powitalną:

nie ma za co

Jedną z wielkich zalet Neve jest to, że otrzymujesz nie tylko jeden projekt, ale całą gamę różnych wzorów, z których możesz wybierać. Kliknij duży niebieski przycisk, aby je zobaczyć. 

nowe strony

Istnieje ponad 20 wzorów dostępnych za darmo i obejmują one większość popularnych nisz internetowych, takich jak biznes, restauracja, fitness, muzyka, jedzenie, ślub, fotografia, eCommerce, portfolio i wiele innych. Zasadniczo, bez względu na temat Twojej witryny, znajdziesz pakiet projektowy, który pasuje. 

Na potrzeby tego przewodnika wybierzemy pierwszy z listy – „Oryginalny”.

Zauważysz, że ten proces instalacji obejmuje wszystkie elementy, których będziesz potrzebować w swojej witrynie – otrzymujesz sam projekt, wszystkie wtyczki wymagane do jego działania, a także zawartość demonstracyjną, którą możesz później zmodyfikować.

Kliknij przycisk „Importuj”, aby rozpocząć. Po minucie zobaczysz komunikat o powodzeniu.

nowy sukces

Następnie przejdź do „Wygląd → Opcje Neve”, aby zobaczyć, co jeszcze możesz zrobić z tym motywem. nigdy nie zaczynam

Poniżej przedstawiamy niektóre z tych opcji:

Pierwszą rzeczą, którą większość użytkowników chce zrobić, jest załadowanie swojego logo i wyświetlenie go w lewym górnym rogu strony. Zróbmy to teraz.

�� Ymożesz samodzielnie wykonać logo. Oto niektóre z narzędzi, których możesz użyć do samodzielnego stworzenia logo.

Po przygotowaniu logo możesz dodać je do swojej witryny. Przejdź do „Wygląd → Opcje Neve” i kliknij link „Prześlij logo”.

Jak stworzyć stronę internetową: prześlij logo

Oto, co zobaczysz:

logo dostosowywania

Ten interfejs nazywa się WordPress Customizer, i pozwala edytować różne aspekty wyglądu witryny. Na początek możesz przesłać swoje logo. Aby to zrobić, kliknij przycisk „Wybierz logo” w lewym górnym rogu.

WordPress daje ci możliwość przycięcia logo, ale możesz to pominąć.

dodano logo

Wkrótce powinieneś zobaczyć swoje logo w rogu strony.

Ponadto możesz wybrać, czy chcesz wyświetlać nazwę i slogan witryny obok logo, a także ustawić maksymalną szerokość logo. Eksperymentuj z tymi ustawieniami i wybierz to, co najbardziej Ci odpowiada.

Po zakończeniu kliknij przycisk „Opublikuj” (lewy górny róg), a następnie kliknij przycisk „X”, aby wyjść z programu dostosowywania.

5) Zmień schemat kolorów i czcionki witryny

Kolejną rzeczą, z którą możesz eksperymentować, jest zmiana schematów kolorów i czcionek używanych w witrynie. Gdy uczysz się, jak utworzyć witrynę internetową, jest to łatwa poprawka, dzięki której Twoja witryna będzie bardziej wyjątkowa i bardziej zgodna z tożsamością Twojej marki.

 1. Aby rozpocząć, ponownie przejdź do „Wygląd → Opcje Neve”. Skupimy się na następujących dwóch opcjach:Jak stworzyć stronę internetową: zmień kolory i czcionki
 2. Najpierw kliknij „Ustaw kolory”.
 3. Większość motywów WordPress jest zdefiniowanych przez schemat kolorów, których używają do różnych elementów projektu.
 4. Najczęściej są to kolory linków, tekstów na stronie i tła.
 5. Możesz zmienić przypisania kolorów dla motywu Neve poprzez Customizer.
 6. Aby przełączyć dowolny kolor, po prostu kliknij na niego i wybierz nowy kolor.zmienić kolory
 7. Po zakończeniu kliknij „Opublikuj” i „X”.

Zmiana czcionek działa podobnie:

 1. Kliknij link „Dostosuj czcionki” w panelu „Wygląd → Opcje Neve”.
 2. Neve pozwala wybierać z całego katalogu czcionek systemowych i czcionek Google.
 3. Po prostu kliknij pole „Rodzina czcionek” i wybierz czcionkę, którą lubisz.zmienić czcionki
 4. Następnie możesz dostosować poszczególne czcionki używane w nagłówkach.

Eksperymentuj z tymi ustawieniami, aby zobaczyć efekt, jaki mają na twoją stronę.

 1. Aby dostosować czcionkę używaną w sekcji treści witryny, kliknij przycisk strzałki w lewym górnym rogu.wróć do dostosowania
 2. Kliknij „Ogólne”. Spowoduje to przejście do podobnego panelu opcji, ale tym razem dostosowujesz główną czcionkę.
 3. Po zakończeniu kliknij „Publikuj” i „X”.

6) Dodaj pasek boczny

Kolejną rzeczą, którą możesz zrobić w panelu „Wygląd → Opcje Neve”, jest ustawienie wyglądu paska bocznego. Kliknij „Content / Sidebar”, aby rozpocząć.

Masz tutaj trzy główne opcje: bez paska bocznego, pasek boczny po lewej stronie, lub pasek boczny po prawej stronie. Pasek boczny po prawej to klasyczny układ większości stron internetowych. Możesz także ustawić szerokość treści. Po wprowadzeniu zmian kliknij „Publikuj” i „X”.

7) Dodaj widżety (darmowe dodatki WordPress)

Widżety to te małe bloki treści, które zwykle pojawiają się na paskach bocznych witryn. Ponieważ właśnie ustawiliśmy pasek boczny w poprzednim kroku, dostosujmy go teraz za pomocą widżetów.

Aby skonfigurować widżety, przejdź do „Wygląd → Widżety”. Zobaczysz to: 

Jak stworzyć stronę internetową: dostosowywanie

Po lewej stronie widać wszystkie dostępne widżety; a po prawej stronie są wszystkie obszary widżetów obsługiwane przez bieżący motyw. Aby dodać widżet do paska bocznego, wystarczy chwycić widżet z lewej strony, przeciągnąć go i upuścić w obszarze paska bocznego.

Na przykład, jeśli chcesz wyświetlić listę wszystkich stron na pasku bocznym, chwyć widżet „Strony” i przeciągnij go do sekcji paska bocznego. Możesz także skonfigurować podstawowe ustawienia widżetu.

8) Eksperymentuj z utworzonym motywem

To, co omówiliśmy powyżej, wystarczy, aby dowiedzieć się, jak stworzyć witrynę, która będzie się wyróżniać i będzie wyglądać oryginalnie, ale dostępnych jest wiele innych opcji.

Aby zobaczyć je wszystkie, przejdź do „Wygląd → Dostosuj”. Spowoduje to uruchomienie głównego interfejsu Customizer ze wszystkimi jego ustawieniami i ustawieniami wstępnymi.

Jak stworzyć stronę internetową: dostosowywanie

Zachęcamy do przejrzenia dostępnych treści i zabawy z niektórymi opcjami. Prawdopodobnie natkniesz się na niektóre modyfikacje, których tutaj nie omówiliśmy.

Krok 5: Dodaj treść / strony do swojej witryny


Strony są esencją Twojej witryny. Trudno wyobrazić sobie witrynę bez żadnych stron, prawda?

Z technicznego punktu widzenia strona internetowa to tylko dokument w sieci. Nie różni się bardzo od tradycyjnego dokumentu Word, poza tym, że ma elementy marki Twojej witryny, takie jak nagłówek i stopka.

Strony internetowe można łatwo tworzyć w WordPress. Ale zanim przejdziemy do tego, omówimy, które strony powinieneś stworzyć w pierwszej kolejności.

Większość stron internetowych uzna następujące strony za niezbędne:

 • Strona główna – jest to pierwsza strona, którą widzą użytkownicy odwiedzający Twoją witrynę
 • O strona – strona wyjaśniająca, o czym jest twoja strona
 • Kontakt strona – strona umożliwiająca odwiedzającym kontakt z tobą
 • Blog strona – lista najnowszych postów na blogu; jeśli nie planujesz blogować, możesz użyć strony blogu jako miejsca dla wiadomości i ogłoszeń swojej firmy
 • Usługi strona – jeśli witryna, którą tworzysz, jest przeznaczona dla firmy, użyj tej strony, aby zaprezentować swoje usługi
 • Sklep strona – dla firm, które chcą uruchomić sklep eCommerce

Wiele z powyższych stron będzie bardzo podobnych w strukturze – jedyną różnicą jest zawartość na rzeczywistej stronie. Zasadniczo, gdy nauczysz się tworzyć jedną stronę, będziesz wiedział, jak je wszystkie. Dzięki temu jest tu trochę niuansów, więc omówmy teraz, jak utworzyć kilka podstawowych typów stron:

1) Tworzenie strony głównej

Jeśli używasz Neve, Twoja strona główna wygląda mniej więcej tak:

strona główna

Możesz edytować strukturę tej strony, a także elementy na niej (wszystkie teksty i obrazy).

Aby to zrobić, kliknij przycisk „Edytuj za pomocą elementu” na górnym pasku. 

edytuj za pomocą Elementor

Zobaczysz interfejs konstruktora stron Elementor.

Jak stworzyć stronę internetową: Elementor

Elementor jest tym, co nazywamy wizualny kreator stron. Oznacza to, że możesz kliknąć dowolny element widoczny na stronie i edytować go bezpośrednio. Na przykład, jeśli chcesz zmienić główny nagłówek, po prostu kliknij go i zacznij pisać. 

rodzaj nagłówka

Jeśli spojrzysz na lewy pasek boczny, znajdziesz tam cały panel dostosowywania. Możesz dostosować strukturę i styl każdego bloku treści. Na przykład oto, co możesz zobaczyć podczas pracy nad nagłówkiem: 

styl nagłówka

Kolejną fajną rzeczą jest to, że możesz chwycić dowolny element strony i przeciągnąć go w inne miejsce.

Bloki Elementor

Aby dodać nowe elementy, kliknij małą kwadratową ikonę w lewym górnym rogu.

Zobaczysz listę wszystkich dostępnych bloków treści.

Chwyć dowolny blok i przeciągnij go na płótno strony.

Najlepszym sposobem pracy na stronie głównej jest przeglądanie bloków i edytowanie treści demonstracyjnych znajdujących się na stronie.

Wpisz nową treść tekstową, wyrównaj niektóre bloki, usuń niepotrzebne i odpowiednio dodaj nowe.

Cały ten interfejs jest dość intuicyjny w obsłudze, więc po prostu spędź około godziny, używając go i eksperymentując z różnymi rzeczami.

2) Twórz strony takie jak „Informacje”, „Usługi”, „Kontakt”

Tworzenie klasycznych stron internetowych jest jeszcze łatwiejsze w WordPressie niż praca na stronie głównej. Przejdź do „Strony → Dodaj nowy”. Zobaczysz ten interfejs:

Jak stworzyć stronę internetową: dodaj stronę

Każda strona potrzebuje tytułu, więc zacznij od dodania tego, na którym jest napisane „Dodaj tytuł”. Na przykład „O nas” lub „Kontakt”.

Następnie wybierz układ strony. Jeśli tworzysz standardową stronę, możesz przejść do pierwszej na liście – „Pojedynczy wiersz”. Ale aby przyspieszyć, możesz wybierać z biblioteki szablonów. W tym celu kliknij niebieski przycisk.

Zobaczysz okno, w którym możesz wybrać jedną z wielu gotowych sekcji strony. Jeśli pracujesz nad swoim o na przykład możesz szybko znaleźć i użyć następujących bloków:

o blokach stron

Wystarczy kliknąć przycisk „Wstaw” obok wybranego bloku, a zostanie on dodany do strony. Stamtąd możesz go dalej dostosowywać, zmieniać teksty lub zastępować obrazy.

o edycji strony

Po zakończeniu kliknij przycisk „Opublikuj” w prawym górnym rogu ekranu.

Podczas pracy nad tym możesz postępować zgodnie z tym samym procesem kontakt strona lub usługi również strona.

Po prostu wybierz różne bloki stron z biblioteki szablonów. Na przykład powinny działać świetnie na usługi strona:

bloki usług

Jeśli chcesz ręcznie dodać nowe elementy strony – zamiast korzystać z szablonów – kliknij ikonę „+” w lewym górnym rogu interfejsu edytora. 

dodaj blok

Każdy wybrany blok zostanie dodany na dole strony. Oto jak wygląda nowy blok akapitu:

Zamówienia

Jak widać, możesz go dowolnie edytować, zmieniać właściwości tekstu, a na prawym pasku bocznym są ustawienia kolorów.

Jak zawsze pamiętaj, aby po zakończeniu kliknąć „Publikuj”.

3) Utwórz stronę blogu

Strona blogu to miejsce, w którym można znaleźć listę najnowszych postów na blogu.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​strona blogu została już dla Ciebie stworzona. Stało się tak, gdy zainstalowałeś WordPress i motyw Neve. Możesz zobaczyć tę stronę, przechodząc do „Stron”: 

lista stron bloga

Kliknij link „Wyświetl”, aby zobaczyć stronę swojego bloga w akcji.

Dodawanie nowych postów na blogu:

Aby dodać nowe posty na blogu, przejdź do „Postów → Dodaj nowy”.

dodaj post

Czy ten interfejs coś ci przypomina? Tak, to jest to samo środowisko edycji, którego używaliśmy podczas tworzenia standardowych stron. Łatwy!


Po utworzeniu szeregu dobrze wyglądających stron, kolejnym krokiem w naszym dążeniu do stworzenia strony internetowej jest skonfigurowanie nawigacji (menu strony internetowej). To menu będzie służyło użytkownikom do przechodzenia ze strony na stronę w witrynie.

Przejdź do „Wygląd → Menu”, a następnie kliknij „utwórz nowe menu”.

Jak stworzyć stronę internetową: utwórz menu

Oto jak stworzyć swoje pierwsze menu krok po kroku:

Proces tworzenia menu WordPress

 1. Zacznij od dodania tytułu. Tytuł menu nie ma większego znaczenia, ale pomaga rozpoznać twoje menu wśród innych menu (tak, możesz mieć więcej niż jedno).
 2. Wybierz strony do dodania do menu. Możesz także dodawać inne elementy do menu – takie jak posty lub niestandardowe linki.
 3. Kliknij przycisk „Dodaj do menu”, aby dodać wybrane strony do menu.
 4. Przeciągnij i upuść elementy menu, aby uporządkować łącza w kolejności ważności.
 5. Wybierz lokalizację wyświetlania menu. Różni się to od motywu do motywu, w tym przypadku ustaw menu na „Podstawową” lokalizację wyświetli menu w nagłówku.
 6. Na koniec zapisz swoje menu.

Na tym etapie zobaczysz swoje menu na stronie głównej w całej okazałości.

Krok # 7: Dodaj sklep internetowy / eCommerce


Ostatnią rzeczą, którą zrobimy w tym przewodniku, jest zbudowanie sklepu internetowego.

Jeśli chcesz dodać sklep internetowy do nowo utworzonej witryny, wykonaj ten samouczek krok po kroku tutaj.

Oczywiście nie jest to coś, czego potrzebują wszystkie witryny, więc możesz pominąć ten krok, jeśli eCommerce nie jest czymś, w co chcesz się zaangażować.

Jak działa e-commerce WordPress

Ponieważ WordPress jest tak wszechstronną platformą internetową, nic dziwnego, że pozwala on zbudować w pełni funkcjonalny sklep internetowy eCommerce. W pełni funkcjonalny, mamy na myśli, że możesz wymienić dowolną liczbę produktów, udostępnić je do sprzedaży, a następnie również zbierać zamówienia od klientów, a nawet obsługiwać wszystkie elementy związane z podatkami i wysyłką całego procesu.

Wszystko to odbywa się za pomocą wtyczki o nazwie WooCommerce.

WooCommerce jest najpopularniejszym, najbardziej funkcjonalnym i szczerze mówiąc najlepszym rozwiązaniem eCommerce dla WordPress.

�� Mamy osobny przewodnik na temat tego, jak uruchomić WooCommerce na twojej stronie WordPress. Zapraszamy do przeskoczenia i zapoznania się ze szczegółową instrukcją instalacji. Wykonaj kroki 3 i 4 i wróć tutaj.

… W porządku, więc po zainstalowaniu WooCommerce w witrynie i dodaniu produktów do katalogu zauważysz, że WooCommerce automatycznie tworzy nowe strony. Te strony to:

 • “Wózek” – koszyk Twojego sklepu
 • “Sprawdzić” – strona kasy, na której klienci mogą sfinalizować zakupy
 • “Moje konto” – profil każdego klienta; przechowuje poprzednie zamówienia, aktualne dane i inne dane osobowe; klient zawsze może edytować swoje informacje
 • „Sklep” / „Produkty” – strona główna sklepu – ta, na której są wymienione twoje produkty

Każda z tych stron służy do określonego celu Twojego sklepu i jego funkcjonalności. Dobrą wiadomością jest to, że większość motywów w tych dniach jest zoptymalizowana, aby strony wyglądały poprawnie. Temat Neve nie jest inny. Jeśli odwiedzisz którąkolwiek z tych nowych stron, zobaczysz, że prezentacja jest przejrzysta i wszystko jest łatwe do zrozumienia. Oto przykład strony koszyka:

wózek

Poza tym wszystkie te strony działają jak każda inna strona w witrynie WordPress. Oznacza to, że możesz je edytować, dodawać własne elementy lub zmieniać takie rzeczy, jak kolory, układy itp. Ale kiedy to robisz, uważaj, aby nie usunąć istniejących już skrótów WooCommerce.

Zauważysz także nową ikonę koszyka w menu głównym swojej witryny.

Na tym etapie Twój sklep eCommerce jest w pełni operacyjny. Oznacza to, że Twoi klienci mogą przyjść i zrobić zakupy. Zobaczysz ich zamówienia w obszarze administracyjnym WordPress w „WooCommerce → Zamówienia”. 

Zamówienia

Gratulacje – jesteś gotowy do uruchomienia!

Aby szybko podsumować kroki, których się nauczyłeś:

Spis treści

 1. Uzyskaj hosting i zarejestruj domenę:
  Wybór nazwy domeny
  Wybór hostingu witryny
 2. Skonfiguruj witrynę za pośrednictwem hosta:
  Instalowanie WordPress
 3. Projektowanie witryny:
  Znajdowanie motywu
  Instalowanie motywu
  Personalizacja i poprawki
 4. Zakończ dodając treść (strony):
  Dodawanie i edycja stron
  Konfigurowanie menu nawigacji

Last but Not Least – stale ulepszaj swoją witrynę!

Gratulacje, właśnie wymyśliłeś, jak stworzyć własną stronę internetową! ��

Następne dwa kroki w programie powinny być następujące:

 • Zwiększ ruch w swojej witrynie … �� Oto lista ponad 50 sposobów na zwiększenie ruchu w witrynie
 • Zarabiaj na swojej witrynie… are Oto 33 sposoby zarabiania na witrynie

Jeśli pomyślnie ukończyłeś nasz przewodnik, rozważ pozostawienie referencji na nasz e-mail – [chroniony przez e-mail] To wiele dla nas znaczy!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map