WordPress vs Drupal: بهترین بستر وب سایت شما کدام است؟

WordPress vs Drupal: بهترین بستر وب سایت شما کدام است؟

قبل از شروع ساخت آن یکی از مهمترین تصمیمات در مورد وب سایت خود را می گیرید.


انتخاب بهترین بستر تصمیمی است که بر همه جوانب پروژه شما تأثیر خواهد گذاشت. از طراحی آن گرفته تا امنیت تا هزینه های توسعه ، هر پلتفرم محبوب ویژگی های خاص خود را دارد که بر نحوه نزدیک شدن به سایت شما تأثیر می گذارد.

دو مورد از محبوب ترین (و بیشترین بحث درباره) سیستم عامل ها هستند وردپرس و دروپال. در این راهنما برای WordPress vs Drupal ، ما جوانب مثبت و منفی هر گزینه را با جزئیات بررسی خواهیم کرد. پس از خواندن این مقاله ، شما باید ایده بهتری داشته باشید که کدام یک به بهترین وجه متناسب با پروژه شما باشد.

مقدمه ای برای وردپرس

WordPress.org

WordPress محبوب ترین CMS است که تقریباً 31٪ از کل وب سایت ها به آن اعتماد دارند. علاوه بر این ، یک نگاه به Google Trends به شما نشان می دهد که چقدر محبوبیت آن با امثال دروپال مقایسه می شود:

Google Trends WordPress vs Drupal

WordPress شامل جامعه بزرگی است که پشتیبانی بسیار ارزشمندی را برای انواع وب سایتهایی که می توانید بسازید فراهم می کند. در واقع ، می توان از WordPress برای ایجاد هر چیزی از یک وبلاگ ساده تا یک وب سایت خبری بزرگ مانند CNN استفاده کرد.

وردپرس با هدف مخاطبان عام انجام می شود ، به این معنی که هر توسعه دهنده وب می تواند وب سایت خود را با وردپرس شخصی سازی کند.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که توسط WordPress منظور ما wordpress.org است نه wordpress.com. ما در مقاله WordPress.com در مقابل WordPress.org تفاوت های این دو را پوشش داده ایم.

بیایید به طور خلاصه به برخی از جوانب مثبت و منفی استفاده از WordPress بپردازیم:

مزایای WordPress

 • استفاده از این نرم افزار رایگان است
 • می توانید با استفاده از تم ها و افزونه های آن ، آنرا به دلخواه خود تنظیم کنید
 • این برای مبتدیان بسیار بیشتر قابل دسترسی است
 • شما می توانید ویژگی های پیچیده ای را بدون کدگذاری PHP اضافه کنید
 • محبوبیت آن به معنای داشتن جامعه بزرگی از هواداران است
 • تعدادی از ویژگی های “خارج از صندوق” برای شما وجود دارد که می توانید با آنها بازی کنید
 • به طور کلی تهیه وب سایت با استفاده از وردپرس نسبت به سایر سیستم عامل ها ارزان تر است

اشکالاتی در WordPress

 • این تاریخ از نظر تاریخی خطرات امنیتی بیشتری نسبت به رقابت خود ایجاد کرده است
 • شما مسئول امنیت و نگهداری آن هستید
 • اگرچه از عملکرد بسیاری برخوردار است اما کاملاً مطابق با دروپال نیست – اما شکاف قابل توجهی بسته شده است
 • سهولت استفاده از آن می تواند به این معنی باشد که بسیاری از وب سایت ها بسیار شبیه به هم هستند

مقدمه ای برای دروپال

دروپال

به طور کلی CMS مورد نظر برای توسعه دهندگان در نظر گرفته می شود ، اگر به دنبال ایجاد یک وب سایت بسیار سفارشی هستید ، دروپال از داشتن بهترین گزینه برای داشتن بهترین شهرت برخوردار است..

در مقایسه با وردپرس ، دروپال جایی به اندازه محبوب نیست. با وجود مدت زمان طولانی (از سال 2000) ، مسئولیت تقریباً بیش از 2٪ (یا حدود 41 میلیون) کل وب سایتها را بر عهده دارد.

با این حال ، دروپال توسط تعدادی از وب سایتهای مهم از جمله The اکونومیست و ناسا به آنها اعتماد کرده است.

مزایای دروپال

 • اگر به یک مجموعه پیچیده نیاز دارید ، بیشترین پتانسیل را برای شخصی سازی وب سایت شما ارائه می دهد
 • امن تر به حساب می آید
 • دارای چندین ویژگی قدرتمند از جمله زمینه های سفارشی و نمایش ها – اگرچه اکنون می توانید در WordPress نیز مورد استفاده قرار گیرید

اشکالات دروپال

 • ساخت وب سایت سفارشی گران تر است
 • یک منحنی یادگیری بسیار تندتر وجود دارد
 • بروزرسانی وب سایت خود به آخرین نسخه دروپال می تواند کابوس باشد
 • تجربه ایجاد محتوای کاربرپسند را ندارد
 • انعطاف پذیرترین ویژگی های دروپال مانند زمینه های سفارشی برای پیاده سازی نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی در زمان دارد

قیمت گذاری برای WordPress vs Drupal

احتمالاً عامل تعیین کننده در انتخاب CMS شما هزینه خواهد بود. البته هزینه بارگیری هر نرم افزاری مهم است. اما اگر می خواهید یک وب سایت پیچیده تری راه اندازی کنید ، می خواهید هزینه های توسعه را که در پی آن است ، در نظر بگیرید.

هزینه های وردپرس

نصب و ایجاد وب سایت با وردپرس رایگان است اما هزینه ساخت یک وب سایت پیچیده تر وردپرس وجود دارد.

در حالی که اکثر افزونه ها رایگان هستند ، تعدادی از حق بیمه های دیگر وجود دارد که برای به دست آوردن یک وب سایت با قابلیت های داخلی باید هزینه های آن را بپردازید. با این حال ، اینها معمولاً برای پلاگین هایی که بیش از اثبات ارزش آنها در طولانی مدت است ، حداکثر 100 تا 200 دلار هستند. علاوه بر این ، اگر تصمیم به استخدام یک توسعه دهنده دارید باید در این هزینه نیز فاکتور بگیرید.

هزینه دیگری که باید در نظر بگیرید برای میزبانی وب سایت شما است. همه وب سایت های وردپرس خود میزبانی شده اند که حداقل به معنای واقعی آن است که شما آن را دارید. خبر خوب دیگر این است که امثال Bluehost و WPEngine مقرون به صرفه هستند. اگر هیچ یک از این کارها برای شما وجود ندارد ، تعدادی گزینه عالی میزبانی وردپرس وجود دارد که می توانید انتخاب کنید.

هزینه های دروپال

دروپال همچنین یک ابزار رایگان است اما ، یک بار دیگر ، یک ابزار رایگان به معنای توسعه رایگان نیست. با توجه به پیچیدگی دروپال ، حتماً اگر یک توسعه دهنده باتجربه باشید ، مطمئناً باید مبلغ قابل توجهی را برای ایجاد وب سایت خود بپردازید..

مطمئناً می توانید خودتان وب سایت دروپال خود را بسازید اما در حالی که ممکن است در هزینه خود صرفه جویی کنید ، زمان قابل توجهی را سرمایه گذاری خواهید کرد – به خصوص اگر دانش شما در زمینه کدگذاری سفارشی فاقد آن باشد..

شاید بزرگترین نگرانی پیرامون دروپال هزینه ارتقاء باشد. وب سایت های دروپال با جلو سازگار نیستند ، به این معنی که هنگام انتشار نسخه جدید ، آنها نیاز به یک بازسازی کامل دارند. این هزینه های بالایی است که بسیاری از توسعه دهندگان به جای ارتقاء به دروپال 8 ، در دروپال 7 باقی می مانند. در حالی که ممکن است در هزینه خود صرفه جویی کنید ، یک وب سایت با ویژگی های منسوخ به طور کلی باقی مانده است..

Drupal مشابه وردپرس ، تعداد زیادی گزینه عالی برای میزبانی (از جمله آنها) را ارائه می دهد محل سایت و ابرهای ابری) که تمام قیمتهای شما را برای قیمت های مناسب مراقبت می کند. هر میزبان بسته به نوع وب سایت شما در حال ایجاد مزایای مختلفی است ، بنابراین ارزش خرید دارد قبل از تصمیم گیری در مورد یک مورد خاص.

قیمت گذاری در مقایسه

هنگام ساختن یک وب سایت حرفه ای ، وردپرس به وضوح گزینه ای مقرون به صرفه تر است. خواه خودتان این کار را انجام دهید یا به یک توسعه دهنده متکی باشید ، از نظر مالی و همچنین از نظر زمان بسیار کمتر سرمایه گذاری خواهید کرد.

علاوه بر این ، وقتی نوبت به روزرسانی وب سایت شما می رسد ، وردپرس بسیار ارزانتر عمل می کند. به طور معمول ، بازسازی در وردپرس تقریباً نیمی از مبلغ Drupal را هزینه می کند.

مضامین وردپرس در مقابل دروپال

البته ، وب سایت شما باید عملکرد خوبی داشته باشد ، اما این بدان معنی نیست که باید از ظاهر آن صرف نظر کنید. صرف نظر از نوع وب سایتی که ایجاد می کنید ، می خواهید یک موضوع قدرتمند از آن ایجاد کنید.

وردپرس

دایرکتوری مضامین وردپرس

وردپرس فهرست راهنما دارای 3700 گزینه رایگان است که تنوع گسترده ای را برای جستجو در وب سایت خود پیدا می کند. علاوه بر این ، این تم ها انواع وب سایت های مختلف را تهیه می کنند ، بنابراین شما مطمئناً یک مورد را پیدا خواهید کرد که مطابق آنچه شما به دنبال آن هستید ، باشد.

در حالی که WordPress.org و توسعه دهندگان مستقل تعدادی از مضامین رایگان WordPress را ارائه می دهند ، می توانید یک حق بیمه را نیز انتخاب کنید. مضامین پریمیوم ایده آل هستند اگر به دنبال گزینه ای با ویژگی ها و فرصت های بیشتر برای سفارشی سازی هستید. علاوه بر این ، آنها به طور کلی با به روزرسانی منظم تر و پشتیبانی بهتر همراه خواهند بود.

اگر تصمیم به سرمایه گذاری در یکی دارید ، می توانید به تعدادی از بازارهای موضوعی مانند ThemeForest با سابقه ای در ارائه مضامین عالی و قابل اعتماد برای انواع وب سایتها اعتماد کنید. فقط در ThemeForest ، می توانید بیش از 11000 تم برتر وردپرس را انتخاب کنید.

شما قادر خواهید بود تا با استفاده از WordPress Customizer ، تم خود را به راحتی تنظیم کنید. ابزار WordPress به شما کمک می کند تا تغییرات اساسی در عناصر صفحه خود ایجاد کنید.

دروپال

در ضمن ، دروپال گزینه های بسیار کمتری نسبت به وردپرس ارائه می دهد حدود 2700 موضوع در دسترس است. نه تنها انتخاب خود را ندارید ، بلکه بسیاری از آنها کدگذاری می شوند. این بدان معناست که شما به یک برنامه نویس کمک خواهید کرد تا بتوانید وب سایت خود را جذاب جلوه دهید.

با این حال ، اگر شما یک توسعه دهنده با تجربه هستید ، Drupal گزینه ای عالی است زیرا به طور کلی گزینه های از پیش تنظیم شده را ارائه نمی دهد. بنابراین ، شما می توانید دقیقاً چگونگی ظاهر وب سایت خود را بدون هیچ یک از طرح های از پیش انتخاب شده کنترل کنید.

مضامین مقایسه شده اند

وردپرس به دلیل تنوع و تعداد گزینه های مختلف ، Drupal را به پایین می کشد. علاوه بر این ، امکان اجرای بلافاصله طراحی “خارج از جعبه” و به راحتی سفارشی کردن آنها ، سفر شما به یک وب سایت کامل را بسیار آسان تر می کند.

با این حال ، اگر شما در حال کار برای مشتری با درخواست های طراحی خاص و الزامات فنی پیچیده هستید ، Drupal گزینه بهتری است.

ویژگی ها و عملکرد در مقایسه با

به عنوان یک قاعده ، دروپال معمولاً در این نبرد خاص پیروز شده است. اما تحولات اخیر در وردپرس بدان معنی است که بسیاری از ویژگی هایی را ارائه می دهد که زمانی Drupal را بسیار چشمگیر ساخته است.

وردپرس

یک اسطوره رایج در بحث بین وردپرس و دروپال این است که شما نمی توانید همان ویژگی را در WordPress اضافه کنید. با این حال ، توسعه افزونه ها در وردپرس بدین معنی است که می توانید به عملکرد Drupal بسیار نزدیک شوید. نه تنها این بلکه شما می توانید از این افزونه های وردپرس ایمن استفاده کنید با این آگاهی که نیازی به لمس هر PHP نخواهید داشت.

توسعه سفارشی ابزار

اطلاعات و بارگیری

ظهور افزونه هایی مانند مجموعه ابزار و تعدادی از سازندگان صفحه بدان معنی است که هم اکنون می توانید تعدادی از همان ویژگی هایی را که قبلاً به دروپال چنین مزیتی را در این زمینه داده است اضافه کنید. علاوه بر این ، قابلیت توسعه یک معماری داده که از این افزونه ها استفاده می شود مهاجرت از دروپال به وردپرس آسانتر از آن است که فکر می کنی.

علاوه بر این ، وردپرس هزاران افزونه دیگر را ارائه می دهد که صرف نظر از وب سایت شما در حال ایجاد ویژگی های گسترده ای از امکانات هستند. یک نگاه از طریق مخزن وردپرس نشان می دهد که فهرست آن چقدر گسترده است. یکی دیگر از راههای عالی برای شناسایی بهترین افزونه های برتر برای شما ، مرور در مکان های بازار مانند CodeCanyon است.

دروپال

به جای افزونه ها ، دروپال از ماژول هایی برای گسترش ویژگی های سایت و افزودن قابلیت های بیشتر استفاده می کند. با بیش از 40،000 ماژول برای انتخاب از این ، دروپال از نظر تاریخی از لحاظ توانایی در دستیابی به وب سایتهای سفارشی ایده آل ، از لحاظ رقابتی دست بالاتر از رقبا دارد..

بسیاری از ویژگی های بیشترین تقاضا از زمینه های سفارشی گرفته تا طبقه بندی و دسترسی با استفاده از دروپال و ماژول های آن ایجاد شده است. اگر یک معماری با محتوای انعطاف پذیر و قابل انعطاف همان چیزی است که شما نیاز دارید ، پس دروپال بهترین CMS برای روی آوردن است.

اگرچه ، اگر می خواهید بهترین نتیجه را داشته باشید ، با وجود آن سطح پیچیدگی ، یک منحنی یادگیری شیب دار برای غلبه بر آن وجود دارد.

ویژگی ها و قابلیت های مقایسه شده

در حالی که یک بار در دروپال یک برنده مشخص وجود داشت ، وردپرس این شکاف را کاهش داده و حتی از نظر برخی از توسعه دهندگان پیشی گرفته است..

بسیاری از ویژگی هایی که دروپال نام خود را در آن ایجاد کرده است ، هم اکنون با WordPress قابل تکرار است:

 • انواع پست های سفارشی – اگر موضوع وردپرس شما قبلاً شامل انواع پست های سفارشی نیست (به عنوان مثال ، Total قبلاً دارای نمونه کارها ، کارمندان و توصیفات است) ، سپس یک افزونه مانند انواع ابزار می تواند برای ایجاد بخش هایی برای وب سایت خود در WordPress یک روش “Drupal-like” به شما ارائه دهد
 • زمینه های سفارشی – هر دو ACF و Toolset اکنون این امکان را به شما می دهد که دقیقاً مانند Drupal ، اطلاعات را به هر نوع پست اضافه کنید
 • طبقه بندی ها – می توانید از ابزار ابزار برای تکرار واژگان دروپال استفاده کنید و دسته های سفارشی خود را ایجاد کنید
 • دسترسی – مجموعه ابزار می تواند بر روی 5 نقش اصلی کاربر WordPress ایجاد کند تا درست مانند Drupal ، موارد دلخواه را ایجاد کند
 • روابط روابط – محتوای خود را شبیه به نحوه عملکرد مرجع موجود در دروپال متصل کنید

نه تنها اکنون می توانید تمام این ویژگی ها را در وردپرس ایجاد کنید بلکه آنها بدون کدگذاری پی اچ پی امکان پذیر هستند ، به این معنی که با افزودن آنها زمان قابل توجهی صرفه جویی خواهید کرد. در مورد دروپال نیز همین حرف را نمی توان گفت.

وردپرس جدید گوتنبرگ ویرایشگر محتوا باید اضافه کردن محتوا به وب سایت شما را با استفاده از روش ساخت بلوک خود آسان تر کند. با این حال, دروپال گوتنبرگ هم اکنون بعد از اینکه سازندگان آن ویرایشگر را به CMS منتقل کردند اکنون موجود است.

بله بحث برانگیز است که دروپال هنوز هم انعطاف پذیرتر است و ویژگی های بسیار قوی تری را ارائه می دهد. اما باید گفت که زیرساخت های پیچیده دروپال درد بسیار بیشتری از سود به دست می آورد. مگر اینکه شما مایل به یادگیری نحوه رمزگذاری این ویژگی های سفارشی یا پول برای برنامه نویس باشید که می توانید وقت بگذارید ، وردپرس گزینه ارزان تر و آسان تر است.

عملکرد و امنیت

امنیت هنوز هم مناطقی است که دروپال از مزیت وردپرس برخوردار است. در حالی که هسته آن امن است ، مشکل وردپرس در برخی از برنامه های افزودنی شخص ثالث آن نهفته است.

در واقع ، با توجه به الف نظرسنجی توسط Wordfence, 55.9٪ از حملات سایبری مقصر این افزونه ها بودند. خوشبختانه ، استفاده از عقل سلیم باعث نگرانی شدیدترین امنیت پیرامون افزونه ها خواهد شد. تعداد افزونه هایی را که نصب می کنید محدود کنید. فقط از افزونه هایی استفاده کنید که مرتباً به روز می شوند. و البته به روزرسانی آنها امنیت وب سایت شما را تقویت می کند.

در همین حال ، امنیت آن یکی از نقاط مهم فروش Drupal است. در حالی که نمونه هایی از نگرانی های امنیتی وجود دارد – اخیر دروپالگلدون 2 حمله به ذهن متبادر می شود – از سال 2005 دروپال در مقایسه با وردپرس و جوملا با کمترین تعداد حمله روبرو شده است.

WordPress امن است اما با توجه به محبوبیت آن ، همیشه نسبت به دروپال در برابر حملات آسیب پذیر خواهد بود. هر دو جامعه سریعاً به هرگونه نگرانی پاسخ می دهند. با این وجود تعداد افزاینده افزونه ها و مضامین موجود در وردپرس بدان معنی است که شما باید مراقب باشید از بارگیری هر چیزی که دارای کدگذاری ضعیف باشد جلوگیری کنید. اگرچه با هر یک از گزینه ها اشتباه نخواهید کرد ، احتمالاً دروپال شما را از نقض مصون نگه می دارد.

پشتیبانی از WordPress vs Drupal

هنگامی که برای به مرحله اجرا رسیدن پروژه خود مشغول مهلت های طولانی هستید ، پشتیبانی مطمئن مشتری می تواند برای اطمینان از تأخیر برنامه های شما از مشکلات جزئی بسیار مهم باشد..

پشتیبانی وردپرس

محبوبیت وردپرس در سرتاسر جهان به این معناست که تعداد زیادی از طراحان و طراحان آماده هستند تا هر یک از نگرانی های شما را یاری کنند.

در حالی که یک سیستم پشتیبانی مرکزی وجود ندارد ، شما قادر خواهید بود پاسخ سؤالات مزاحمتان را در مورد آن پیدا کنید پشتیبانی وردپرس و همچنین مستندات مفید علاوه بر این ، تم ها و افزونه های ممتاز تیم های پشتیبانی اختصاصی خود را دارند تا در رابطه با هرگونه مسائل مربوط به آنها به شما کمک کنند.

دروپال

درست مانند WordPress ، Drupal نیز بسیار فعال است انجمن و همچنین آن پشتیبانی بخش که در آن کارشناسان قادر خواهند بود با شما از طریق هرگونه سؤال طولانی صحبت کنند. در اینجا ، شما همچنین می توانید مستندات ، اتاق های گفتگو و منابع دیگر برای کمک به شما پیدا کنید.

بازار دروپال منبع عالی دیگری است که می توانید با خدمات حرفه ای ارتباط برقرار کنید و سابقه ای از موضوعاتی را که حل کرده اند نمایش می دهد. در حالی که می توانید اطمینان حاصل کنید که بهترین خدمات ممکن را دریافت خواهید کرد ، انتظار دارید مبلغ بیشتری را برای آن تجملاتی بپردازید.

وردپرس و دروپال با هم مقایسه کردند

هر دو WordPress و Drupal از سطح بالایی از پشتیبانی ویژه برای نیازهای وب سایت خود برخوردار هستند. همانطور که در مورد هر دو مورد وجود دارد ، شما مجبور خواهید بود کمی بیشتر برای بهترین خدمات یک به یک هزینه کنید اما به طور کلی ارزش آن را دارد.

WordPress vs Drupal – کدام بستر را باید انتخاب کنید?

در حالی که هر دو جوانب مثبت و منفی خود را دارند ، مشخص است که اصلی ترین مزایایی که Drupal زمانی از آن لذت می برد محدود بوده است.

دروپال اگر به دنبال ایجاد یک وب سایت سفارشی هستید گزینه خوبی است اما اکنون می توانید همین کار را با وردپرس انجام دهید بدون برنامه نویسی پیچیده. ظهور افزونه هایی مانند Toolset و سازندگان صفحه مختلف به این معنی است که شما هم اکنون می توانید بدون هیچ گونه استرس ناشی از آن ، وب سایت ها را “راه دروپال” بسازید..

کدام CMS را ترجیح می دهید؟ نظرات خود را در مورد WordPress vs Drupal در افکار زیر به اشتراک بگذارید …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map