افزونه های محبوب WordPress برای افزودن دسته ها و برچسب ها

افزونه های محبوب WordPress برای افزودن دسته ها و برچسب ها

آیا تا به حال به جستجوی یک کتابخانه رفته اید؟ چگونه کتاب خود را در بین هزاران نفری که در آنجا قرار داشتند ، یافتید؟ مطمئناً به دلیل اینكه كتاب ها در ردیف های مرتب و برچسب جمع شده بودند. شما در زیر “داستان” یا “غیر داستانی” جستجو کرده اید. اگر داستان همان چیزی بود که شما به دنبال آن هستید ، می توانید جستجوی خود را برای انتخاب ژانرهایی مانند “Fantasy” ، “Mystery” ، “Thriller” ، “Romance” ، “Comedy” و غیره کم کنید. اگر «کمدی» را انتخاب کرده اید ، به دنبال نویسندگان خاص برای یافتن کتاب دقیق مورد نظر خود بودید.


اکنون ، دقیقاً مانند فهرست نویسی در یک کتابخانه ، به شما کمک می کند تا کتاب مورد نظر خود را پیدا کنید ، دسته بندی ها و برچسب ها به خواننده ای که در وب سایت شما قرار دارد کمک می کند تا دقیقاً پست مورد نظر خود را پیدا کند. در مثال بالا ، می توانید عنوان ها “داستان” و ژانرها را به دسته بندی ها ، و نویسنده خاص یا عنوان کتاب را به برچسب ها تشبیه کنید. دسته ها و برچسب ها به کاربران و موتورهای جستجو کمک می کند تا جستجوی خود را برای یافتن پست دقیقی که جستجو می کنند محدود کنند.

دسته بندی ها و برچسب ها روش های مختلفی هستند که وردپرس به شما در سازماندهی محتوا کمک می کند تا بتوانید به راحتی جستجو کنید. اگر اصطلاح فنی را برای آنها می خواهید – طبقه بندی.

سلب مسئولیت: WPExplorer یک شرکت وابسته برای یک یا چند محصول ذکر شده در زیر است. اگر روی پیوند کلیک کنید و خرید را انجام دهید ، می توانیم کمیسیون ایجاد کنیم.

تفاوت بین دسته ها و برچسب ها

اکنون ممکن است در مورد تفاوت دسته ها و برچسب ها از مثال بالا ، تصوری عادلانه داشته باشید. اما به بیان واضح تر,

 • برچسب ها پست را به روشی نسبتاً مشخص توصیف می کنند. دسته بندی ها سلسله مراتبی هستند ، یک سر ژنرال حاوی زیر عناوین خاص تر.
 • دسته ها حاوی پست هایی هستند که تحت همان گروه یا سر یا زیر گروه قرار می گیرند ، از برچسب ها برای پست هایی استفاده می شود که در واقع نمی توانند به هر دسته تقسیم شوند.
 • URL ها برای دسته ها می توانند تا زمانی که شما می خواهید بدست آورند – کتابها / داستانها / کمدی / نویسنده. نشانی های اینترنتی برای برچسب ها معمولاً کوتاه تر هستند – نویسنده / عنوان.
 • همه پستها باید به یک دسته اختصاص داده شوند. به طور پیش فرض ، WordPress از “دستهبندی نشده” استفاده می کند (می توانید آن را در تنظیمات تغییر دهید). اما همه پست ها نیازی به برچسب زدن ندارند.
 • اگر تعداد پست هایی با همان برچسب رشد می کند ، می توانید برچسب را حفظ کرده یا آن را به یک دسته فرعی ارتقا دهید.

دسته بندی ها و برچسب ها باعث می شود که خواننده از طریق وب سایت خود مرور کند. بهتر است در زمان ایجاد پست آنها را اضافه کنید. دسته بندی ها به چارچوب وب سایت شما تبدیل می شوند و بنابراین ، شما باید سرفصل های دسته بندی را با دقت انتخاب کنید.

البته وبلاگ به مرور زمان تکامل می یابد و ممکن است مجبور شوید دسته های دیگری را اضافه کنید. تغییر بعداً به این معنی است که بک گراندهای ارزشمندی را از دست می دهید و ممکن است در رتبه بندی سئو سقوط کنید ، همچنین به 404 خطایی که ممکن است رخ دهد ، اشاره نکنید. بنابراین ، بدون داشتن دسته بندی های زیادی در ابتدای کار ، سعی کنید عدد بهینه را برای وبلاگ خود پیدا کنید. جستجو را آسان کنید.

آیا برای اهداف SEO اهمیت دارد؟ ?

دسته ها و برچسب ها هنگام بررسی سایت شما برای کلمات کلیدی مناسب به موتورهای جستجو کمک می کنند. وقتی دسته یا برچسب جستجو می شود ، پست شما در نتایج جستجو ظاهر می شود. یک پست واحد می تواند در چند دسته قرار بگیرد و دارای برچسب های زیادی باشد.

آیا موتورهای جستجو محتوای تکراری را مجازات می کنند؟ نظر در بین متخصصان تقسیم شده است ، اما قاعده ساده ای که باید دنبال کنید ، آیا پیدا کردن خواننده شما را آسان تر می کند؟ اگر این کار را آسانتر می کند ، پیش بروید و اضافه کنید. همیشه می توانید با افزونه Yoast SEO گزینه ی No Follow را انتخاب کنید.

استفاده از توضیحات متداول برای دسته ها و برچسب ها می تواند به موتورهای جستجو در یافتن بهتر آنها کمک کند. با این حال ، اضافه کردن دسته ها و برچسب ها نباید با توجه به موتورهای جستجو انجام شود. نکته اصلی باید این باشد که خواننده را با استفاده از توصیفهای متداول ، پیدا کند.

افزونه های بی شماری وجود دارند که به شما کمک می کنند دسته ها و برچسب ها را به پست ها وصل کنید. آنها همچنین به شما کمک می کنند تا پست ها را مدیریت کنید و به شما امکان می دهد تا نحوه کار دسته ها و برچسب ها را کنترل کنید. در اینجا برخی از افزونه های محبوب و اغلب مورد استفاده برجسته می شوند.

Tagger Post Automatic

اگر برای برچسب زدن تمام پست های خود خسته کننده هستید ، جستجو کنید Tagger Post Automatic. بر اساس لیستی از کلمات کلیدی که شما تهیه می کنید ، این پست با ذخیره کردن آنها یا انتشار آنها ، تمام پست های شما را بطور خودکار نشان می دهد.

Tagger Post Automatic 1

در شروع کار کمی لازم است. افزونه را نصب کرده و آن را فعال کنید. لیستی از برچسب ها و کلمات مرتبط ایجاد کنید. می توانید آنها را از صفحه تنظیمات یا از پست خود اضافه کنید. اگر در حال حاضر یک لیست برچسب دارید ، می توانید آن را با فرمت CSV یا JSON وارد کنید.

برچسب ارسال خودکار 2

پس از انجام این کار ، افزونه شروع به انجام کار خود می کند. این کلمات کلیدی مورد استفاده در عنوان و محتوا را تشخیص داده و برچسب ها را به طور خودکار اضافه می کند. اگر پست های قبلی خود را نشان نکرده اید ، این افزونه می تواند برچسب ها را به پست های قدیمی تر به صورت عمده اضافه کند. یک افزونه ساده که کار بسیار خوبی را انجام می دهد و می توانید به صورت رایگان از فهرست افزونه های وردپرس بارگیری کنید.

ابزارک برچسب های تمدید شده

این اولین دو پلاگین پریمیوم در لیست من است. افزونه برچسب های توسعه یافته یک افزونه پیشرفته است که به شما امکان کنترل کامل برچسب زدن به پست های شما را می دهد. جای ویجت پیش فرض تگ cloud را در وردپرس می گیرد.

افزونه برچسب ها افزونه افزونه وردپرس

از این افزونه برای اضافه کردن برچسب ها به پست ها در بیش از 20 سبک تگ استفاده کنید. برچسب ها را پیوند ، ویرایش یا مشاهده کنید و برچسب های خالی را با این افزونه مخفی کنید. برچسب ها به هر روشی که دوست دارید می توانند جدا و سفارش دهند. می توانید تعداد مشخصی از برچسب ها را نشان دهید ، همچنین برچسب های خاص را نیز شامل یا حذف کنید.

این افزونه به خوبی توسط نویسنده پشتیبانی می شود ، وی همچنین برای ارائه پیشنهاداتی درمورد اینکه چه ویژگی هایی را باید در به روزرسانی بعدی قرار دهید ، پشتیبانی می کند. می توان آن را در CodeCanyon با قیمت 6 دلار خریداری کرد.

لیست دسته بندی پست ها

با استفاده از کد کوتاه, این افزونه دسته بندی پست ها را به صورت خردمندانه در یک صفحه یا پست لیست می کند. کد کوتاه قرار است هنگام نوشتن یا ویرایش صفحه یا پست وارد شود و پست در آن دسته نمایش داده می شود. همچنین می توانید از ویجت هایی استفاده کنید که در این افزونه درج شده باشد ، اما برای عملکرد حداکثر ، کد کوتاه را انتخاب کنید.

گزینه های پست دسته بندی لیست

با استفاده از کد کوتاه ، تعداد ارسال های نمایش داده شده ، ترتیب ترتیب نمایش آنها و نام دسته بندی را مشخص کنید. نام نویسنده پست ، تاریخ و بسیاری از عناصر دیگر قابل نمایش است. همه عناصر را می توان با CSS و HTML تنظیم کرد. در صورت مشاهده هرگونه اشکال ، سؤالات متداول را بررسی کنید که تعدادی راه حل کد کوتاه در آن ارائه شده است.

ویجت پست های اخیر تمدید شده است

برای نمایش پست های اخیر خود در ویجت ، سعی کنید ویجت پست های اخیر تمدید شده است. پست ها را می توان از دسته های منفرد ، چندگانه یا خاص یا حتی از برچسب های خاص گرفت.

ویجتهای اخیر

ارسال های اخیر به شما کمک می کند کارهای زیادی انجام دهید – تصاویر کوچک ، طبقه بندی و گزیده هایی به صفحه نمایش اضافه کنید ، نشانی اینترنتی عنوان را تنظیم کنید ، پست های اخیر را با تعداد اظهار نظر یا تاریخ نمایش دهید ، تاریخ اصلاح صفحه را نمایش داده و گزینه های نوع دیگری را بخوانید. بنابراین شما واقعاً کنترل زیادی در مورد نحوه و چگونگی نمایش در پست های اخیر دارید.

دسته بندی ها به مبدل برچسب ها

آیا به اشتباه یک دسته را به جای برچسب به یک پست اضافه کردید؟ یا معکوس انجام دادید – به جای یک دسته ، یک برچسب را به یک پست اضافه کنید ? دسته بندی ها به مبدل برچسب ها به شما کمک می کند تا پست صحیح طبقه بندی شده یا برچسب خورده را انتخاب کنید و اشتباه را درست کنید. شما می توانید آن را به هر دو روش تغییر دهید ، از دسته بندی ها گرفته تا برچسب ها و برچسب ها به دسته ها.

دسته بندی ها به مبدل برچسب ها

پس از نصب و فعال سازی افزونه ، می توانید از منوی Tools به آن دسترسی پیدا کنید. در صورت تصادف کردن دسته ها و برچسب ها برای پست های شما ، این افزونه می تواند ساعت کار شما را ذخیره کند.

ارسال برچسب ها و دسته بندی ها برای صفحات

معمولاً فقط پستها طبقه بندی و برچسب گذاری می شوند. اما اگر می خواهید همان کار را با صفحات وردپرس خود انجام دهید ، این افزونه ای است که باید روی آن کار کنید. تعداد نصبهای فعال (30000+) نشان می دهد که بسیاری از کاربران می خواهند صفحات خود را نیز طبقه بندی کنند.

ارسال برچسب ها و دسته بندی ها برای صفحات

ارسال برچسب ها و دسته بندی ها برای صفحات همان دسته ها و برچسب ها را به صفحاتی که برای پست های شما استفاده می شود اضافه می کند. این باعث می شود خوانندگان شما بتوانند صفحات خود را مرور کنند.

دسته بندی سایت

دسته بندی سایت دومین افزونه پریمیوم در لیست من است. این در اینجا شکل می گیرد زیرا می تواند برای شبکه های چند منظوره بسیار مفید باشد.

دسته بندی سایت

شما می توانید کل سایت ها را با دسته بندی ها دسته بندی کنید. این انعطاف پذیری و کنترل را در اختیار مدیران شبکه قرار می دهد و به آنها کمک می کند تا هر دسته بندی که ممکن است لازم باشد ، ایجاد کنند. دسته های مرتبط را می توان در زمان ثبت نام انتخاب کرد. توضیحات سایت ، نمادهای دسته سفارشی و آواتارها می توانند آن را به یک تجربه جستجوی دلپذیر در داخل شبکه برای کاربران تبدیل کنند. این ایده آل برای مراکز ، شبکه آموزش و یا یک انجمن وبلاگ است.

پس از نصب این افزونه ، می توانید لیست های دسته بندی را به روش های مختلفی نمایش دهید – لیست های داخلی ، کشویی ، گرید یا سبک آکاردئون. لیست ها قابل سفارش یا بدون هماهنگی هستند. صفحات دسته بندی نیز می توانند بسیار زیاد سفارشی شوند.

محبوب ترین برچسب ها

محبوب ترین برچسب ها به شما کمک می کند تا برچسب ها و دسته بندی های مشهور وب سایت های خود را به صورت برجسته در یک نوار کناری یا هر منطقه ابزارک برجسته کنید.

محبوب ترین برچسب ها

تعداد دسته ها و برچسب هایی که نشان داده می شود ، همچنین اندازه هر یک می تواند توسط شما مشخص شود. همچنین می توانید با استفاده از کد کوتاه ، یک ابر برچسب را در پست ها و صفحات خود تعبیه کنید.

ابر برچسب سرد

ابر برچسب سرد

ابر برچسب سرد  باعث می شود برچسب های شما در یک پست مرتب به نظر برسند. این ابر در اطراف برچسب ها ایجاد می کند که پاسخگو باشد و در همه مرورگرها به درستی نشان داده شود. اندازه قلم های برچسب ها به 17px محدود شده است.

آخرین ارسال ها بر اساس طبقه بندی

آخرین ارسال ها بر اساس طبقه بندی

پست های اخیر توسط گروه  اگر می خواهید پست های اخیر را از هر دسته خاص نمایش دهید ، افزونه مورد نظر است. (نه همه پست های اخیر شما ، بلکه فقط کسانی که از هر دسته خاص هستند). می توانید دسته ای را که نمایش داده می شود ، تعداد پست ها و عناوین را انتخاب کنید.

برخی از افزونه های مفید دیگر که می توانید در صورت استفاده خاص از آنها استفاده کنید:

 • دسته بندی ها  لیست دسته ها و زیر شاخه ها را گسترش می دهد. در درجه اول طراحی شده است تا به عنوان ویجت مورد استفاده قرار گیرد ، اما می توانید از آن برای شخصی سازی آن ، از کد استفاده کنید. همچنین می تواند برای نمایش پست ها گسترش یابد.
 • دسته مهم ارسال مقاله پرچمدار شما را می گیرد و آن را در بالای هر صفحه بایگانی برای آن دسته قرار می دهد. می توانید مقوله ای را انتخاب کنید که در آن یک پست مهم وجود دارد و می توانید فقط برای هر گروه فقط یک پست بچسبانید. هنگامی که لیستی از پست های آن دسته نمایش داده می شود ، پست چسبنده درست در قسمت بالا ظاهر می شود. این افزونه می تواند برخی از جلوه های سبک را برای برجسته کردن پست اضافه کند.
 • هر زمان که یک دسته اضافه کنید ، آدرس پست اینترنتی به این صورت ظاهر می شود – mydomain.com/categ/my-categor/. اگر دوست ندارید “طبقه” در URL ظاهر شود ، می توانید از آن استفاده کنید URL URL را حذف کنید. این “دسته” را از همه پیوندهای مربوط به WordPress شما حذف می کند. آدرس اینترنتی شما اکنون مانند mydomain.com/my-categ/ ظاهر می شود. این افزونه ساده است که نیازی به پیکربندی ندارد ، فقط باید در پوشه محتویات به پوشه افزونه های خود آپلود شوید.
 • بهترین دسته بندی کننده به شما امکان می دهد دسته ها را از صفحه اول ، بایگانی ها ، فید ها و جستجوها حذف کنید. وقتی می خواهید محتوا را حفظ کنید که ممکن است برای همه خوانندگان جالب نباشد ، می توانید از این موارد استفاده کنید و نمی خواهید آن بسیار دیدنی باشد.
 • تصاویر ویژگی های رده به شما کمک می کند برای هر گروه یک تصویر برجسته تنظیم کنید. بنابراین ، اگر فراموش کرده اید که برای هر پست تصویری برجسته اضافه کنید ، در صورت تنظیم تصویر دسته بندی پیش فرض ، این افزونه آن را برای شما انجام می دهد..

در نتیجه

دسته بندی ها و برچسب ها باعث می شود تا کاربر از قسمت جلویی و سرپرست از باطن برای کاربر راحت تر باشد. اکنون که نسبت به آنچه در ابتدای این صفحه انجام داده اید ، کمی بیشتر در مورد دسته ها و برچسب ها می دانید ، می توانید سعی کنید از آنها در وردپرس خود استفاده کنید. اگر گزینه های مفید دیگری دارید ، آنها را در نظرات زیر با ما در میان بگذارید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map