سایت وردپرس خود را به چند زبانه تبدیل کنید: 10+ افزونه های عالی ترجمه

9 افزونه عالی ترجمه وردپرس

داشتن آدرس در بزرگراه اینترنت مطمئن ترین و سریعترین راه رسیدن به مخاطبان جهانی است. بنابراین ، بیشتر افراد در ارتباط با مخاطبان جهانی یا پایگاه مشتری ، وب سایت های خاص خود را دارند. در ساخت وب سایت های خود تعداد خوبی از WordPress به عنوان سیستم مدیریت محتوا خود استفاده کرده و از افزونه های چند زبانه WordPress برای ترجمه های خود استفاده کرده اند.


ممکن است چنین اتفاقی بیفتد که شخصی در یونان یا بالی بتواند در وب سایت شما فرود بیاید و همه را به زبان انگلیسی بنویسد. شما ایستاده اید که یک بازدید کننده با ارزش را از دست دهید (با فرض اینکه او انگلیسی بلد نیست). برای جلوگیری از چنین سناریوها ، وب سایت باید به زبان محلی مخاطبان شما ترجمه شود – بنابراین افزونه.

وردپرس به طور پیش فرض یک سیستم واحد زبان است. اما جامعه وردپرس با معرفی هوشمندانه بسیاری از افزونه ها که می توانند ترجمه را کاملاً مؤثر انجام دهند ، باهوش تر گام برداشته اند.

برخی از افزونه های چند زبانه WordPress حق بیمه هستند ، اما تعداد بسیاری از برنامه های رایگان نیز وجود دارند که می توانند کار را به صورت مؤثر انجام دهند. اگرچه ویژگی های فردی ممکن است از افزونه به افزونه متفاوت باشد ، اما نحوه عملکرد افزونه ها در مورد کارشان کاملاً مشابه است.

در اصل ، شما باید WordPress را در بیش از یک زبان نصب کرده و افزونه ای را نصب کنید که از یک زبان به زبان دیگر منتقل شود. و باید با انتخاب همان زبان مورد نظر خود ، فایلهای .mo را برای زبانهای مورد نظر خود نصب کنید.

می توانید سایت وردپرس خود را به چند صورت چند زبانه بسازید:

 • تعداد زیادی پست ایجاد می شود ، هر یک برای یک زبان ، همه با هم پیوند دارند و نشان می دهد نسخه های ترجمه شده هستند.
 • تمام گزینه های زبان برای هر پست ذخیره شده در یک پست واحد.
 • ترجمه به یک منبع خارجی هدایت می شود.
 • حفظ چندین سایت ، هر یک برای یک زبان و استفاده از افزونه ای که به جلو و عقب پینگ می کند.

به یاد داشته باشید ، هر کدام از افزونه های چند زبانه WordPress را انتخاب کنید ، مسئولیت اضافه کردن مطالب به زبان های مختلف به وب سایت را بر عهده خواهید داشت. ترجمه برای شما انجام نمی شود. اگر ترجمه اتوماتیک ارائه شود ، به علامت کاری نخواهد بود ، اما تعداد معدودی می توانند با اجازه ویرایش دستی ، این کار را برای شما آسانتر کنند..

تمام ابرداده ها باید ترجمه شوند و همچنین اطلاعاتی در زمینه های سفارشی وجود دارد. در مورد ضمیمه ها و تصاویر هم همینطور است. برخی از افزونه ها این کار را بطور خودکار انجام می دهند. هنگام ترجمه منطقه ویجت ، توجه خوبی داشته باشید. شما می توانید سعی کنید افزونه Widget Logic برای این. با افزودن جمله های شرطی می تواند زبان را تشخیص داده و آن را تغییر دهد.

همچنین اطمینان حاصل شود که انتخاب پلاگین های چند زبانه وردپرس با موضوع شما سازگار است. اگر مطمئن نیستید که در مورد سازگاری مطمئن نیستید (یا به سادگی از سرویس هایی مانند استفاده استفاده نمی کنید ، ایده خوبی است که قبل از نصب هر افزونه از پشتیبان کامل وب سایت خود تهیه کنید. VaultPress).

وقتی صحبت از افزونه های چندرسانه ای می شود ، آنها مزیت دو یا چند وب سایت ، هرکدام را برای یک زبان ارائه می دهند. این روش پاک برای حفظ وب سایت های مختلف زبان است ، اما این امر همچنین به دانش فنی برای مدیریت سرورها و مدیریت منابع سرور نیاز دارد.

من چند افزونه چند زبانه WordPress را جستجو کرده ام و برخی از محبوب ترین آنها را برای بررسی انتخاب کرده ام. بیایید شروع کنیم!

سلب مسئولیت: WPExplorer یک شرکت وابسته برای یک یا چند محصول ذکر شده در زیر است. اگر روی پیوند کلیک کنید و خرید را انجام دهید ، می توانیم کمیسیون ایجاد کنیم.

1. وگلوت

ویرایشگر ویژوال ترجمه Weglot

اولین مورد Weglot است که با استفاده از مدل فریمیوم در دسترس است. افزونه Weglot Translate رایگان گزینه مناسبی برای فرود صفحات و وب سایت های کوچک است ، در حالی که برنامه های حق بیمه به روز شده برای مشاغل و سایت های بزرگ ایده آل هستند. برای شروع کارهایی که باید انجام دهید نصب پلاگین است.

هنگام استفاده از Weglot می توانید وب سایت خود را در مدت زمان لازم برای تهیه یک فنجان قهوه ترجمه کنید. به سادگی زبان های مبدأ و ترجمه خود را تنظیم کنید و سپس Weglot به طور خودکار متن را ترجمه و ترجمه می کند. افزونه رایگان به شما امکان می دهد یک ترجمه برای سایت خود ایجاد کنید ، اما اگر می خواهید بازدید کنندگان سایت خود را به همه 60+ زبان موجود Weglot دسترسی دهید ، باید به یک برنامه Pro یا بالاتر بروید..

سایر ویژگی های کلیدی شامل دسترسی به مترجمان حرفه ای ، افزونه Weglot Translate مفید است که پرچم های زبان را در هر منطقه آماده ابزارک ، URL های ترجمه اختصاصی SEO و دکمه سوئیچ زبان قابل تنظیم نمایش می دهد. بعلاوه ، اگر در مورد این افزونه یا ترجمه های خود سوالی دارید می توانید از طریق انجمن پشتیبانی ، چت زنده در سایت یا از طریق ایمیل به تیم Weglot دسترسی پیدا کنید – آنها خوشحال هستند که به شما کمک کنند تا بتوانید سایت چندزبانه خود را آماده کنید!

2. WPML

افزونه های چند زبانه وردپرس: WPML
WPML یک افزونه ترجمه است که به طور گسترده توسط جامعه وردپرس مورد استفاده قرار می گیرد. آنها توسط OnTheGoSystems توسعه داده و اداره می شوند و تخمین می زنند که بیش از 400000 سایت آنلاین در بیش از 100 کشور و زبان WPML را اجرا می کنند. این افزونه دارای 40 گزینه زبان است و می توانید هر زبان دیگری را با استفاده از ویرایشگر زبان اضافه کنید.

استفاده از WPML آسان است و نیازی به مهارت فنی ندارد. API کامل برای ادغام با سایر افزونه ها و سیستم های ترجمه درج شده است. WPML به طور مرتب به روز می شود تا با به روزرسانی های وردپرس سازگار باشد.

هر نسخه زبان به صورت یک پست یا صفحه جداگانه ذخیره می شود و سپس به هم پیوند می یابد. این افزونه زبان مرورگر را تشخیص می دهد. سپس بسیاری از کارکردهای وردپرس را قلاب کرده و فیلتر می کند و وب سایت را با آن زبان نمایش می دهد. از آنجا که تغییری در محتوای دیتابیس ایجاد نشده است ، نصب و حذف نصب افزونه بسیار آسان است.

URL ها پاک هستند و همه عناصر ناوبری ترجمه می شوند. با عملکرد قدرتمند مدیریت ترجمه ، تیمی از مترجمان می توانند همزمان با هم کار کنند. خدمات ترجمه از ICanLocalize از داشبورد قابل دسترسی هستند. نظرات بازدید کنندگان به طور خودکار ترجمه می شوند. یک ویجت تعویض زبان که گزینه زبان را نشان می دهد می تواند در هر منطقه ویجت قرار گیرد.

WPML یک افزونه پرداخت شده است و 3 برنامه پرداخت در دسترس است – وبلاگ چند زبانه ، CMS چند زبانه و چند زبانه CMS Lifetime. با چند زبانه CMS Lifetime ، می توانید یک پرداخت 195 دلار بپردازید و از کلیه خدمات آنها برای یک عمر در سراسر وب سایت های مختلف استفاده کنید.

با وبلاگ چند زبانه ، می توانید پست ها ، صفحات ، برچسب های سفارشی ، دسته ها ، طبقه بندی سفارشی و منوهای وردپرس را با هزینه 29 دلار در سال ترجمه کنید. به روز رسانی و پشتیبانی رایگان برای یک سال گنجانده شده است و هزینه تمدید بسته 15 دلار است.

برای ویژگی های اضافی مانند ترجمه زمینه های سفارشی ، ابزارک ها ، متن در مضامین و مدیر افزونه ، پشتیبانی از تجارت الکترونیکی چند زبانه ، مدیریت پیوست ها به چند زبان ، مدیریت ترجمه چند کاره ، پیوندهای چسبنده و ناوبری CMS ، CMS چند زبانه را با قیمت 79 دلار در سال انتخاب کنید. هزینه تجدید سالانه 39 دلار است. همه بسته ها پشتیبانی و به روز رسانی رایگان ارائه می دهند و در هر تعداد وب سایت قابل استفاده هستند.

3. TranslatePress

TranslatePress - افزونه ترجمه وردپرس و افزونه چند زبانه

برای یک گزینه ترجمه مستقیم ، در نظر بگیرید TranslatePress. این افزونه با استفاده از یک رابط کاربری بسیار آسان فونت برای ترجمه مطالب شما نسیم است. از همه مهمتر ، این افزونه حتی با سازندگان صفحه کار می کند ، بنابراین می توانید محتوای سفارشی را که قبلاً ایجاد کرده اید ترجمه کنید.

برای شروع فقط کافی است افزونه TranslatePress را نصب کنید و به کار خود بپردازید. برای تنظیم زبان اصلی خود و اضافه کردن چندین زبان ترجمه برای سایت خود ، روی دکمه “سایت ترجمه” کلیک کنید. این افزونه به صورت خود میزبان است (به این معنی که از منابع سمت سرور شما استفاده می کند) و گزینه های ترجمه و گوگل و گوگل را نیز ارائه می دهد.

سایر ویژگی های کلیدی عبارتند از: ادغام API Google Translate ، کلاس css ترجمه-بلوک ، کد کوتاه تعویض زبان ، نمایشگرهای مشروط ، سازگاری WooCommerce و موارد دیگر.

نسخه حق بیمه شامل افزودنیهای حرفه ای برای عملکردهای گسترده ، مانند چندین زبان ، SEO بسته برای افزایش رتبه بندی جستجو ، تشخیص خودکار زبان کاربر و موارد دیگر.

4- پولیانگ

افزونه های چند زبانه WordPress: Polylang
اگر می خواهید چند زبانه بروید ، اما نمی خواهید در جیب خود فرو کنید ، نگاه کنید پولیانگ. این افزونه محبوب با کاربران وردپرس است و یک مشت خوب برای یک افزونه رایگان بسته بندی می کند. شما همه موارد خود را – پست ها ، صفحات ، دسته ها و برچسب ها را مثل همیشه می نویسید و سپس زبانی را که می خواهید آن را از منوی کشویی ترجمه کنید انتخاب می کنید. نیازی نیست که خود را به یک زبان محدود کنید ، همانطور که می خواهید انتخاب کنید.

ترجمه باید توسط ویرایشگر سایت انجام شود. برای ترجمه حرفه ای و خودکار می توانید ترجمه Lingotek را امتحان کنید. آنها خدمات ترجمه ای نیمه خودکار و همچنین خدمات حافظه ترجمه را ارائه می دهند.

همه رسانه ها ، منوها ، ابزارکها ، پستهای مهم ، قالبهای ارسال ، فیدهای RSS قابل ترجمه هستند. انتخاب زبان را می توان در محتوا یا در URL تنظیم کرد. اگر می خواهید یک نام دامنه متفاوت برای هر زبان اختصاص دهید. پشتیبانی RTL ارائه می شود.

این افزونه می تواند به صورت خودکار زبان را در مرورگر تشخیص دهد. یک تعویض کننده زبان را می توان در قسمت ویجت یا در منوی پیمایش اضافه کرد.

5. ترانسپوزه

افزونه های چند زبانه WordPress: Transposh
این افزونه رایگان دارای یک مزیت اصلی – محتوای به طور خودکار به یک یا چند 92 زبان دیگر ترجمه می شود. پیوندها ، برچسب ها ، عناوین ، نظرات ، فید RSS همه قابل ترجمه هستند. این کار با دستیابی به منابع رایگان مانند Google Translate ، MS Translate یا backends Apertium انجام می شود. ترجمه حرفه ای (خدمات پرداخت شده) از ترجمه یک ساعته نیز موجود است.

اکثر کاربران وب می دانند که ترجمه اتوماتیک تقریباً همیشه مطابق با مارک نیست. با ترانسپوزه, ویرایش دستی امکان پذیر است. و تغییرات را می توان برای مراجعه بعدی ذخیره کرد. بنابراین ، شما از هر دو بهترین استفاده می کنید – ترجمه اتوماتیک که باعث صرفه جویی در وقت و تلاش می شود و می توانید به صورت دستی بر روی آن پیشرفت کنید. و اگر می خواهید چنین محدودیتی را اعمال کنید ، می توانید تنظیمات را طوری تنظیم کنید که برخی از کاربران نتوانند ترجمه را انجام دهند.

افزونه های خارجی بدون دردسر پرونده های .po / .mo ترجمه می شوند. Transposh از RTL پشتیبانی می کند و نسخه های ترجمه شده قابل جستجو هستند. این افزونه همچنین با Buddypress یکپارچه شده است.

نصب آسان است و شما باید در داشبورد زبانهای دلخواه را انتخاب کنید و ابزارک ها را اضافه کنید. فقط صفحه تولید شده ترجمه می شود. به جای اضافه کردن چندین نسخه زبان به سایت ، سایت به صورت پویا ترجمه شده است. علاوه بر این ، محتوای ایجاد شده قبل از نصب افزونه نیز قابل ترجمه است.

6. مترجم زبان Google

افزونه های چند زبانه وردپرس: مترجم زبان Google
هیچ مقاله ای در مورد افزونه های ترجمه نمی تواند بدون ذکر کامل باشد مترجم زبان Google. با استفاده از این افزونه می توانید با استفاده از کد کوتاه در صفحات و پست ها ، ابزار ترجمه را در هر کجای وب سایت خود وارد کنید. یک جعبه کوچک در سایت شما قرار داده شده است تا کاربران بتوانند روی آن ها کلیک کرده و زبانها را تغییر دهند.

تعدادی تنظیم در تنظیمات امکان پذیر است و می توانید زبان های خاص و همچنین نوار ابزار google و مارک google را نشان داده یا مخفی کنید. 81 ترجمه زبان ارائه شده است. برای اینکه بتوانید ترجمه را به صورت دستی ویرایش کنید ، باید به نسخه حق بیمه ارتقاء یافته با 30 دلار بپردازید.

7. تعویض چند زبانه زبان

افزونه های چند زبانه WordPress: Switcher Language Multisite
اگر وب سایت های مختلفی را برای هر زبان حفظ می کنید ، به افزونه ای نیاز دارید که بتواند بین سایت ها پینگ و جلو کند. چند سوئیچ زبان انتخاب خوبی برای این نوع ترجمه است. با استفاده از این افزونه می توانید محتوا ، برچسب ها و طبقه بندی ها را مدیریت کنید.

این نرم افزار به خوبی با افزونه WordPress MU Domain Mapping ترکیب می شود تا به چندین سایت در دامنه های مختلف در همان سرور دسترسی پیدا کنید. این برنامه رایگان است و سوئیچ را در سایت قرار می دهد ، که در آن کاربر می تواند برای تغییر زبانها کلیک کند.

8. چند زبانه

افزونه های چند زبانه وردپرس: مطبوعات چند زبانه
چند زبانه افزونه رایگان موجود در WordPress.org (پشتیبانی حق بیمه در دسترس است). این تیم با WordPress Multisite به خوبی تکمیل می شود و با کمک یک ویجت قابل تنظیم ، چندین سایت را به زبان های مختلف وصل می کند تا یک سایت وردپرس چند زبانه را ارائه دهد..

پس از ایجاد سایت ، باید به سراغ نوشتن نسخه های مختلف زبان محتوای وب سایت خود بروید. افزونه را نصب کنید و سپس ارسال ها را با آن مربوط به زبان جدید پیوند دهید. پس از پیوند ، می توانید نسخه ترجمه شده پست را در صفحه ویرایش مشاهده کنید.

مدیر زبان 174 زبان را ارائه می دهد که می توانید آنها را ویرایش کنید. به طور خودکار نسخه های تکراری از محتوای خود را به زبانی که انتخاب می کنید ایجاد کنید. و با نسخه پریمیوم می توانید گزینه های مختلف زبان را برای قسمت جلویی و باطن تنظیم کنید و همچنین بدون تعویض سایت ها ویرایش کنید.

هنگامی که مایل به قطع ارتباط با این افزونه هستید ، پیوندهای بین سایتها قطع می شوند و سایتها به عنوان یک سایت مستقل ، بدون هیچ گونه از بین رفتن داده یا محتوا ، همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند..

9. ژلی

افزونه های چند زبانه وردپرس: xili
برای ترتیب مطالب خود به عنوان یک پست برای هر زبان ، می توانید در نظر بگیرید ژلی. این گزینه به شما امکان ترجمه از درون پست را می دهد. می توانید پست خود را بنویسید ، آن را به چندین زبان ترجمه کنید و ویجتی را اضافه کنید که خوانندگان بتوانند از آنها برای جابجایی بین زبانها استفاده کنند.

قبل از انجام این کار ، شما باید زبانهایی را از لیستی که از طریق داشبورد به آن دسترسی دارید انتخاب کنید و پرونده های .mo را روی سرور به روز کنید. کاربر فعلی قسمت سرپرست را به زبان مورد نظر خود مشاهده می کند.

پس از انتشار پست به صورت عادی ، دوباره آن را در پست دیگری کپی کنید ، آن را ترجمه کنید و این پست ترجمه شده را منتشر کنید. شما می توانید این کار را به هر زبان دیگری که می خواهید انجام دهید.

3 ابزارک دستی را می توان برای نمایش 3 لیست به زبان ویرایشگر شما اضافه کرد – زبان ، پست ها و نظرات اخیر. راه اندازی افزونه نیاز به تغییراتی در موضوع سایت دارد و کمی دانش فنی در اینجا مفید خواهد بود.

10. بوگو

افزونه های چند زبانه وردپرس: بوگو
بوگو یکی از ساده ترین افزونه ها برای ترجمه سایت های وردپرس است. از لیست زبانهای ارائه شده ، زبانی را انتخاب کنید و با کلیک روی آن ، آن را نصب کنید. نصب به صورت خودکار است و داشبورد شما نیز به زبان انتخاب شده ظاهر می شود. اگر می خواهید با کلیک کردن روی کلیدهای تعویض زبان در بالای صفحه ، زبانها را تغییر دهید.

تعویض کننده زبان می تواند در قسمت ویجت یا در صفحات یا پست های فردی قرار بگیرد. گزینه زبان را می توان در داشبورد یا در صفحه پروفایل تنظیم کرد. برای ترجمه ، می توانید وردپرس را بسیار مورد استفاده خود قرار دهید تیم ترجمه. برای هر زبان یک پست جداگانه ایجاد می شود.

11. qTranslate X (مستهلک)

افزونه های چند زبانه وردپرس: qTranslate
qTranslate X از qTranslate تکامل یافته است ، که توسط نویسنده اصلی آن کنار گذاشته شد. به روزرسانی نشده ، نتوانسته است با به روزرسانی های WordPress همگام شود. توسعه دهندگان دیگر این افزونه اساساً صوتی را وارد کرده و اصلاح کرده اند ، تا حد امکان باطن را حفظ کرده و رفع اشکالات و همگام سازی آن با جدیدترین نسخه های WordPress را انجام داده اند. در طول راه ، آنها ویژگی های جدیدی را اضافه کرده اند.

یک دلیل خوب برای انتخاب این افزونه رایگان این است که به شما امکان می دهد محتوای چند زبانه پویا را در سایت وردپرسی خود حفظ کنید. این دکمه های تغییر زبان را در صفحه ویرایش ادمین فراهم می کند. با فشار دادن یک دکمه ، هیچ درخواستی به سرور ارسال نمی شود. در عوض ، تغییرات بلافاصله و بصورت محلی در مرورگر اتفاق می افتد. تمام قسمت های متن به زبان انتخاب شده تغییر می یابد. یا بعضی از زمینه ها می توانند به صورت چند زبانه مشخص شوند ، لزوماً کل صفحات یا سایت نیستند.

برای هر URL از یک زبان استفاده می کند که پیدا کردن آن برای موتورهای جستجو آسان تر است. نکته ای که باید با این افزونه احتیاط کنید این است که غیرفعال کردن آن باعث می شود پست هایی با تمام زبان های پرتاب شده به محتوا ایجاد شود..

qTranslate X با تعدادی زبان داخلی – انگلیسی ، آلمانی ، چینی و برخی دیگر همراه است. می توانید از بخش مدیریت دسترسی به خدمات ترجمه برتر داشته باشید. توسعه دهندگان می توانند به این افزونه در مخزن Github دسترسی پیدا کنند تا پیشرفت های خود را به اشتراک بگذارند.

افکار نهایی در افزونه های چند زبانه وردپرس

نتیجه گیری لیست من از افزونه های چند زبانه محبوب وردپرس. اگر واقعاً می خواهید به مخاطبان جهانی برسید ، باید آنها را امتحان کنید. ممکن است نصب و استفاده از آنها cakewalk نباشد ، اما به همان اندازه که ظاهر می شود سخت نیست. امیدوارم به زودی وب سایت شما به زبان های مختلف صحبت کند!

سوالی دارید؟ یا سایر افزونه های چند زبانه WordPress را پیشنهاد دهید؟ فقط در بخش زیر نظر دهید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map