راهنمای نهایی سئو WooCommerce برای محصولات شما

راهنمای نهایی سئو WooCommerce برای محصولات شما

هر مشاغلی – کوچک ، متوسط ​​یا بزرگ – به SEO نیاز دارد. به این دلیل است که بهینه سازی موتور جستجو (یا SEO) یک کانال بازاریابی اساسی است. طبق هر گزارش های ahrefs 68٪ از تجربیات آنلاین با موتور جستجو شروع می شوند ، و فقط 0.78٪ جستجوها آن را به صفحه دوم می رسانند و بر روی نتیجه جستجو کلیک می کنند. این بدان معناست که اگر می خواهید ترافیک بیشتری به فروشگاه WooCommerce خود داشته باشید ، باید روی بهینه سازی آن برای شرایط جستجوی مرتبط کار کنید.


سئو چیست؟?

موتورهای جستجو مانند Google ، Yahoo! یا Bing در مورد هدایت کاربران به وب سایت ها یا صفحات مرتبط هستند. آنها عوامل و عوامل فنی و خلاق متعددی را در نظر می گیرند تا وب سایت ها را در نتیجه جستجو رتبه بندی و لیست کنند. SEO فرایند به روزرسانی وب سایت شما در تلاش برای رتبه بندی نتایج جستجوی بالا برای گرفتن “ترافیک” رایگان یا “ارگانیک” است.

سئو ارگانیک WooCommerce

اگرچه ممکن است پیچیده به نظر برسد ، اما اینطور نیست. نکته خوب این است که تحقیقات زیادی در مورد SEO انجام شده است ، و تنها کاری که باید انجام دهید این است که یافته های متخصص را در فروشگاه WooCommerce خود استفاده کنید تا به آن کمک کنید!

صفحه محصولات WooCommerce و سئو

فروشگاه WooCommerce شما مجموعه ای از محصولاتی است که در خدمت یک هدف خاص است. هنگامی که کاربر در جستجوی آنهاست ، می خواهید محصولات خاصی از نظر رتبه بندی شوند. به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که شما کلاه می فروشید. وقتی شخصی به جستجوی “کلاه های آبی” می رود ، می توانید صفحه محصول کلاه آبی خود را مرتب کنید..

اما صدها وب سایت وجود دارد که کلاه های آبی را می فروشند. چگونه اطمینان می دهید که وب سایت شما در صدر قرار دارد؟ همانطور که گفته شد موتورهای جستجو به دنبال هستند رتبه بندی سیگنال ها برای مطابقت با یک عبارت خاص با یک نتیجه مرتبط. برای صفحه محصول WooCommerce شما ، این سیگنالهای رتبه بندی شامل ، وجود عبارت جستجو در URL صفحه ، عنوان و محتوا ، سرعت بارگیری صفحه ، سرعت با بارهای صفحه در دستگاه تلفن همراه ، پیوندها به صفحه از وب سایت های دیگر ، شاخص های محبوبیت اجتماعی و موارد دیگر.

به جای اینکه همه چیز را تحت الشعاع خود قرار دهید ، ابتدا باید از ابتدایی – نوعی که هر صفحه باید انجام دهد – شروع کرده و سپس به سمت مجتمع بروید – پس از اینکه مقدماتی را فتح کردید.

این همه با تحقیقات کلید واژه آغاز می شود

صرف نظر از نوع کالایی که می فروشید ، درک مجموعه مناسب از کلمات کلیدی صفحه شما برای رتبه بندی باید بسیار مهم باشد. یک کلمه کلیدی عبارتی است که کاربر هنگام جستجو برای محصول خود به احتمال زیاد جستجو می کند.

به عنوان مثال ، اگر در حال فروش کلاه های آبی هستید ، به نظر می رسد کلمات کلیدی ایده آل “کلاه های آبی” ، “خرید کلاه های آبی” یا “کلاه آبی مردانه” یا چیزی در این سطرها هستند. حدس زدن همیشه آسان نیست. جایگزین عاقلانه تر این است که با کلمات کلیدی گسترده (مواردی که می توانید به آنها فکر کنید) را شروع کنید و سپس از ابزار تحقیق کلمات کلیدی برای اصلاح آنها استفاده کنید.

ابزارهای کلیدی تحقیق

از بسیاری از گزینه های موجود ، برخی از ابزارها (رایگان و پولی) که می توانید استفاده کنید عبارتند از:

 • همه جا (رایگان) – یک پسوند مرورگر که محبوبیت یک اصطلاح خاص جستجو را نشان می دهد
 • اهورف – مجموعه ای از ابزارها را برای کمک به شما در تعیین کلمات کلیدی که رقبا برایشان رتبه بندی می کند و مواردی که باید برای آنها رتبه بندی کنید به شما کمک می کند
 • Moz Explorer – یک ابزار تحقیق برای کلمات کلیدی خود گوهای جستجوگرها
 • Google Trends (رایگان) – گزینه ای ساده برای بررسی محبوبیت یک اصطلاح جستجو خاص
 • پیشنهادات جستجوی آمازون (رایگان) – پیشنهادات جستجوی آمازون هنگام وارد کردن یک محصول ، لیست می کند
 • پیشنهادات جستجوی Google (رایگان) – عبارت جستجوی گزینه هایی که Google هنگام ورود به جستجوی جستجو در انتهای صفحه لیست می کند
پیشنهادات جستجوی Google

مثال: پیشنهادات جستجوی Google

پس از فهمیدن کلمات کلیدی ، باید یک کلمه کلیدی اصلی را برطرف کنید و از آن برای به روزرسانی مطالب خود استفاده کنید. می توانید در کل مطالب خود از کلمات کلیدی ثانویه استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که چاشنی کلمات کلیدی (استفاده بیش از حد از یک کلمه کلیدی) به عنوان یک عمل مرده است. کلمات کلیدی خود را با محتوا در سراسر محتوا قرار دهید.

صفحه محصول خود را با اصول SEO WooCommerce بهبود بخشید

پس از داشتن یک کلید واژه اصلی ، باید مطمئن شوید که در مهمترین بخش های صفحه محصول WooCommerce شما ظاهر می شود. در اینجا نحوه نیاز به انجام آن آمده است.

1. URL محصول

حضور یک اصطلاح جستجو در URL به عنوان یک سیگنال رتبه بندی قوی در نظر گرفته می شود. در حقیقت ، اگر اصطلاح جستجو در خود نام دامنه موجود باشد ، آنگاه یک صفحه به ناگزیر رتبه بندی می شود (مگر اینکه هر سیگنال دیگری وجود نداشته باشد). URL محصول باید به طور ایده آل حاوی کلمه کلیدی تمرکز شما باشد. می توانید هنگام ایجاد صفحات جدید این عمل را دنبال کنید. اما برای صفحات موجود ، اگر تازه وارد بازاریابی باشید ، نباید URL را تغییر دهید. تغییر URL می تواند به معنای از دست دادن تمام ارزش جستجوگرها در صفحه باشد و ممکن است بر رتبه بندی شما تأثیر منفی بگذارد.

نکته طرفدار: خرده نان ها را در فروشگاه Woo خود فعال کنید تا URL در نتایج جستجو قابل خواندن باشد

2. عنوان محصول

جستجوی ساختار نتیجه

کلمه کلیدی تمرکز باید در عنوان محصول موجود باشد تا به رتبه صفحه کمک کند. بحث در اینجا زیاد نیست – پیش بروید و عناوین محصول خود را به روز کنید!

3. توضیحات محصول

افزونه های SEO مانند SEO SEO به شما خواهد گفت که محتوای هر صفحه وب به طور ایده آل نباید از 300 کلمه باشد. همین مورد در مورد صفحات محصول WooCommerce شما نیز صدق می کند. صفحه محصول شما باید توضیحات مفصلی درباره محصول شما داشته باشد که فوکوس یا کلمات کلیدی ثانویه 2-3 بار در طول محتوا ظاهر می شود. بار دیگر ، مهم این است که محتوا را به طور طبیعی قاب کنید و بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده نکنید.

صفحه محصولات WooCommerce

نکته طرفدار: اگر محصول شما شرح مفصلی را تضمین نمی کند ، موارد ضروری را پوشش دهید. ابعاد ، مؤلفه ها ، دستورالعمل های مراقبت ، نگرانی های حمل و نقل و غیره را اضافه کنید یا به سؤالاتی که ممکن است خریداران بالقوه داشته باشند پاسخ دهید.

4. تصاویر و فیلم ها

آیا می دانید اضافه کردن یک فیلم در یک پست می تواند تبدیلات را تا 80٪ افزایش دهد (طبق راهنمای سئو ویدیویی ما)؟ این فوق العاده است! تصاویر و فیلم های موجود در صفحه محصول به شما در توضیح بهتر محصول و درگیر کردن خریدار کمک می کند. تصاویر باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند اما بهینه شده اند تا اندازه صفحه در حداقل حد ممکن حفظ شود. فیلم ها باید بر روی سیستم عامل هایی مانند یوتیوب یا Vimeo میزبانی شده و سپس در صفحه محصول گنجانده شوند.
به یاد داشته باشید ، افزودن Alt متن برای تصاویر خود مهم است. این متن باید تعریف کند که تصویر درباره چیست. موتورهای جستجو از این متن برای “خواندن” یک تصویر استفاده می کنند و این متن در مواردی که تصویر بارگذاری نمی شود ، در صفحه وب شما نمایش داده می شود. صفحه محصول شما باید دارای تصاویر با کلمه کلیدی تمرکز در Alt Text باشد.

5. بررسی و رتبه بندی

بررسی ها و رتبه بندی های مشتریان فاکتورهای اعتماد است و توسط موتورهای جستجو بسیار رتبه بندی می شود حضور بررسی در صفحه محصول شما می تواند به آن در رتبه بندی جستجوهای مرتبط کمک کند. بخش خوب این است که WooCommerce برای نمایش یک رتبه بندی محصول در نتیجه جستجو اهمیت می دهد تا ارزش SEO را به صفحه اضافه کند.

همانطور که گفته شد ، افزونه سئو مانند Yoast ضروری است و می تواند به شما کمک کند سوراخ هایی را در صفحه محصول خود مشاهده کنید. زن و شوهر Yoast با آن پسوند WooCommerce برای ابرقدرت نهایی SEO.

تاکتیک های پیشرفته SEO برای افزایش رتبه بندی صفحه محصولات WooCommerce

اگر احساس پرماجرا می کنید و می خواهید نکات اصلی گذشته را جابجا کنید ، می توانید برخی از تغییرات پیشرفته را در فروشگاه خود برای بهینه سازی آن امتحان کنید.

به غیر از محتوایی که در صفحه محصولات شما موجود است ، موتورهای جستجو چندین عامل دیگر را برای کمک به تصمیم گیری در مورد رتبه بندی صفحه بررسی می کنند. این شامل:

 • کلمات کلیدی در صفحه متا محصول – مطالبی که یک صفحه محصول را توصیف می کند و معمولاً در زیر عنوان در نتیجه جستجو نمایش داده می شود ، متا صفحه است. افزونه SEO به شما کمک می کند تا متا صفحه را برای محصولات خود اضافه کنید. حضور یک کلمه کلیدی در متا صفحه به عنوان یک عامل رتبه بندی در نظر گرفته می شود.
 • بهینه سازی دستگاه های موبایل – با توجه به افزایش تعداد جستجوهایی که از طریق دستگاه های تلفن همراه اتفاق می افتد ، این واقعیت است که صفحه محصول WooCommerce شما برای موبایل بهینه شده است یا تاثیری در سئو ندارد. این بدان معناست که باعث می شود صفحه پاسخگو باشد و از نسخه های AMP (شتاب صفحه های موبایل) صفحه خود استفاده کنید تا سریعتر بارگذاری شود در دستگاه های تلفن همراه.
 • اضافه کردن محتوای تازه – تازه بودن صفحه شما (هر چند وقت یکبار به روز می شود) یک عامل مهم SEO است. راهی آسان برای تازه نگه داشتن صفحات شما با بررسی است. آنها منبع طبیعی محتوا هستند که به مرور زمان اضافه می شوند. به همین ترتیب ، می توانید بخش های مرتبط دیگری را به محصولات WooCommerce خود اضافه کنید. این می تواند برای تعداد محصولات فروخته شده (که در زمان واقعی به روز می شوند) ، یک بخش سؤالات متداول که در آن مشتریان علاقه مند می توانند برای شما پاسخ دهند ، یک بخش داستان مشتری ، توصیفات ویدیویی و موارد دیگر از شما بخواهند..
  ایده محتوای تازه WooCommerce SEO
 • بک لینک – این کار کمی مشکل است زیرا باید درست انجام شود. بک لینک هنگام اتصال سایر وب سایت ها ، پیوندی را به صفحات محصول شما اضافه می کند. این امر می تواند از طریق لیست دایرکتوری ها ، پست های وابسته ، ذکر محصولات و غیره اتفاق بیفتد. بک لینک ها یک عامل اعتماد به حساب می آیند و نشان می دهد که محصول به اندازه کافی مناسب برای پیوند است. هرچه بک لینک بیشتر باشد شانس رتبه بندی محصولات شما بهتر است. مهم است که بک لینکها طبیعی به نظر برسند و از طریق نظرات تصادفی در وب سایتهای معروف کاشته نشوند. * ahem ahem *

بردن

بهینه سازی موتور جستجو در مورد اطمینان از نوع مناسب ترافیک به صفحه محصول شما است. هرچه تعداد خریداران بالقوه به صفحه شما برسد ، احتمال تبدیل بیشتر می شود.

جدا از اجرای موارد فوق ، ممکن است بخواهید WooCommerce را نیز برای بهینه سازی عملکرد بهینه کنید ، از برخی نکات مربوط به بهبود فروشگاه WooCommerce استفاده کنید و برای تأمین امنیت WooCommerce در HTTPS (از جمله موارد دیگر) سرمایه گذاری کنید. برای مطالعه بیشتر در مورد سئو ، راهنمای WPExplorer را در مورد WordPress SEO ، جستجو کنید راهنمای موز به سئو ، یا راهنمای احرف برای SEO تجارت الکترونیک.

بهینه سازی صفحات محصول WooCommerce برای موتورهای جستجو یک فرایند مداوم است. به یاد داشته باشید ، مانترا SEO – بهینه سازی ، تجزیه و تحلیل ، به روز رسانی و تکرار!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map