نحوه استفاده از SEO Yoast برای تقویت رتبه های موتورهای جستجو

نحوه استفاده از SEO Yoast برای تقویت رتبه های موتورهای جستجو

وردپرس به راحتی راه حلی برای ایجاد یک وب سایت با قابلیت های قدرتمند است. با این وجود ، موفقیت بیشتری در این سیستم عامل وجود دارد تا اینکه سایت خود را راه اندازی کنید و به عقب بنشینید. شما همچنین باید آن را تبلیغ کنید – و یکی از بهترین راه های انجام این کار از طریق بهینه سازی موتور جستجو (SEO) است. این یک منطقه بسیار ناپسند برای حرکت است ، مخصوصاً برای افراد بی تجربه.


خوشبختانه ، وردپرس تعدادی افزونه را برای کمک به شما در عبور از این شیب لغزنده مانند ، ارائه می دهد SEO SEO. تنظیمات جامع آن می تواند به شما در بهینه سازی مطالب کمک کند و سایت خود را در نتایج موتورهای جستجو رتبه برتر قرار دهد. این می تواند به شما در معرض قرار گرفتن و همچنین کمک کند موقعیت رقابتی شغل خود را بهبود بخشید.

در این مقاله ، شما می آموزید که SEO چیست و چگونه می تواند به شما کمک کند. سپس ما شما را با افزونه Yoast SEO آشنا خواهیم کرد و توضیح می دهیم که چگونه می توان با بهینه سازی کلمات کلیدی ، توضیحات متا و خوانایی ، از آن برای بهبود رتبه موتورهای جستجو استفاده کرد. بیا یک نگاهی بیندازیم!

SEO چیست (و چگونه می تواند به شما کمک کند)

تصویر نتایج SEO.

وقتی صفحات شما در نتایج جستجو رتبه بالایی دارند ، کاربران احتمالاً روی آنها کلیک کرده و کلیک می کنند.

بهینه سازی موتور جستجو روشی است که بر بهبود دید وب سایت شما در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) متمرکز است. موتورهای جستجو در هر روز به میلیونها کاربر خدمت می کنند که به دنبال پاسخ سوالات خود هستند. اگر می خواهید سایت شما پاسخ های خود را ارائه دهد ، به استفاده موثر از سئو کمک می کند.

از آنجا که خزنده های موتور جستجو متوجه نمی شوند که چه چیزی در وب سایت شما نوشته شده است ، آنها تا آنجا که ممکن است به کمک بیشتری نیاز دارند تا مشخص کنند که در مورد چیست و نحوه نمایش آن در SERP ها چیست. این کار به روش های زیر قابل انجام است:

 • اضافه کردن یک کلمه کلیدی فوکوس مناسب و استفاده از آن در کل مطالب خود.
 • خواندن مطالب خود توسط انسان و به تبع آن خزنده.
 • ارائه یک سلسله مراتب محکم در محتوای شما ، بنابراین خزندگان می توانند محتوای شما را به طور موثر نقشه برداری کنند.

روش های زیادی برای بهینه سازی محتوای شما برای رتبه بندی بسیار زیاد وجود دارد. وردپرس ابزارهای زیادی را ارائه می دهد که می توانند کمک کنند ، اما ما ابتدا توصیه می کنیم Yoast SEO را امتحان کنید.

معرفی افزونه SEO Yoast

افزونه SEO Yoast

Yoast SEO یک افزونه وردپرس است که شما را قادر می سازد تا مطالب خود را بهینه تر از موتور دائم موتور جستجو کنید ، همه از داشبورد وردپرس خود استفاده کنید. این افزونه محتوای شما را در دو زمینه نمره می دهد: خوانایی و سئو:

 • خوانایی: این قضاوت می کند که محتوای شما برای خواندن آسان است.
 • سئو: این موضوع نشان می دهد که سایت شما برای خزنده های موتور جستجو چقدر بهینه شده است.

Yoast SEO روی سیستم چراغ راهنمایی کار می کند: سبز (خوب)، نارنجی (خوب) ، و قرمز (به بهبود نیاز دارد) هر متریک خاص در دو دسته نیز به این ترتیب نمره گذاری می شود ، به این معنی که شما می توانید در یک نگاه از کجا به تلاش های بهینه سازی خود مراجعه کنید. از این گذشته ، بسیاری از معیارها شامل توصیه هایی برای بهبود نمره شما ، و برجسته کردن پست های مربوط به هر قسمت از مشکلات است.

نحوه استفاده از SEO Yoast برای تقویت رتبه بندی موتورهای جستجو (3 نکته ساده)

قبل از اینکه بتوانید رتبه موتورهای جستجوگر خود را تقویت کنید ، لازم است Yoast SEO را نصب کنید و راهنمای راه اندازی جامع Yoast SEO ما را برای شروع کار با این افزونه نصب و فعال کنید. پس از آن ، سه نکته را بخوانید که می تواند به شما کمک کند از این ابزار نهایت استفاده را ببرید.

1. برای جلب ترافیک مناسب ، یک کلید واژه Focus اضافه کنید

کلمه کلیدی تمرکز مجموعه کلماتی است که می خواهید صفحه شما در موتورهای جستجو برای آن رتبه بندی کند. باید به جای اینکه حدس زده شود ، تحقیق کرد و مهم است که حق را بگیریم زیرا این امر به طور مستقیم بر نحوه یافتن افراد تأثیر می گذارد. از این گذشته ، تمام تلاشهای شما در مورد جستجوگرها در اطراف کلید واژه تمرکز شما ایجاد خواهد شد – بدون این ، شما قادر نخواهید بود که بهینه سازی خود را با دقت ارزیابی کنید.

برای استفاده بیشتر از این استراتژی ، می توانید از آن نیز استفاده کنید کلمات کلیدی دم بلند. این عبارات خاص هستند که رقابت کمتری در موتورهای جستجو دارند – به این معنی که انتخاب مناسب می تواند ترافیک جدی را برای شما به همراه آورد. به عنوان مثال ، “تهیه نسخه پشتیبان از WordPress” خیلی خاص نیست ، و شما با استفاده از همان کلمه کلیدی ده ها سایت پیدا خواهید کرد. در مقابل ، “پشتیبان گیری از WordPress با UpdraftPlus” رقابت کمتری دارد ، به این معنی که از مخاطب هدف ترافیک بیشتری خواهید دید.

برای تنظیم یک کلمه کلیدی تمرکز در SEO SEO ، ابتدا باید به پست مورد نظر خود بروید و سپس به سمت پایین بروید SEO SEO جعبه متا:

کادر Focus Keyword در SEO Yoast.

از اینجا ، به سادگی کلمه کلیدی خود را وارد کنید کلمه کلیدی تمرکز رشته. تعدادی چراغ را فعال می کنید ، نشان می دهد که اکنون می توانید محتوای خود را بیشتر بهینه کنید. همچنین ، فراموش نکنید که کلمه کلیدی خود را به متن پیوند اضافه کنید.

2. شامل توضیحات متا برای توصیف پست خود

تصویر صفحه شرح توضیحات WPExplorer.

توضیحات متا غنی از کلمات کلیدی می تواند به شما در رتبه بندی حتی بالاتر در موتورهای جستجو کمک کند.

توضیحات متا متنی است که در جستجوی Google در زیر پیوند آبی ظاهر می شود. عملکرد آن این است که بازدید کنندگان را وادار به کلیک در محتوای شما کند ، بنابراین این یک جنبه مهم دیگر SEO برای درست شدن است.

ویژگی های بسیاری وجود دارد که می تواند به شما در ایجاد توضیحات متا خوب کمک کند. برای خلاصه کردن ، توضیحات متا شما باید:

 • طول حدود 135-160 نویسه داشته باشید. این امر تعادل مناسبی بین توضیح دقیق مطالب شما و عدم قطع آن توسط موتورهای جستجو فراهم می آورد.
 • محتوای خود را مطابقت دهید. توضیحات غلط می تواند منجر به افزایش نرخ گزاف گویی شما شود.

برای افزودن توضیحات متا خود ، یکبار دیگر به مسیر حرکت بروید SEO SEO meta box در پست انتخابی خود کلیک کنید و روی آن کلیک کنید ویرایش Snippet دکمه. هنگامی که شروع به تایپ توضیحات متا خود کردید ، نوار شروع به پر شدن خواهید دید. اگر توضیحات شما خیلی طولانی باشد ، رنگ نارنجی رنگ اگر خیلی کوتاه باشد ، و اگر طول خوبی داشته باشد ، این نوار قرمز خواهد شد:

تصویر از ویژگی توصیف متا Yoast SEO.

همچنین می توانید تعدادی از چراغ راهنمایی اضافی را در برگه SEO ظاهر کنید ، این امکان را برای شما فراهم می کند که توضیحات خود را حتی بیشتر کنید.

3. خوانایی مطالب خود را بهبود بخشید

تصویر صفحه خوانایی Yoast SEO.

Yoast SEO محتوای شما را تجزیه و تحلیل می کند و مناطقی را پیدا می کند که بتوانید خوانایی آن را بهبود بخشید.

محتوای کیفیت برای سئو مهم است ، بنابراین خوانایی آن مهم است. در SEO SEO ، خوانایی مطالب شما روی تعدادی از معیارها ارزیابی می شود و بر اساس سیستم چراغ راهنمایی نمره می گیرد.

این تحلیل ممکن است در ابتدا بسیار پراهمیت به نظر برسد ، اما برای رسیدن به یک نمره سبز ، همه چیز را نباید مورد توجه قرار داد. مهمترین جنبه ها عبارتند از:

 • طول بخش: استفاده از عناوین و زیرنویس ها در اینجا بسیار مهم است ، تا اطمینان حاصل کنید که بخش ها زیر 300 کلمه را شامل می شوند.
 • طول و ساختار جمله: جملات طولانی تر از 20 کلمه ، خوانایی را کاهش می دهد ، مانند مواردی که با صدای منفعل همراه هستند یا حاوی یک کلمه انتقال نیستند.

شما همچنین ممکن است متوجه شوید Flesch سهولت خواندن در این بخش نمره کسب کنید. در حالی که موارد و مزایای این معیارها خارج از محدوده این مقاله است ، در نهایت این یک اندازه گیری نیست که نگران آن باشید. توصیه ما این است که برای هر چیز دیگری بهینه سازی کنید ، و برای اولین بار و مهمتر از همه برای خواننده خود بنویسید.


در بازار رقابتی امروز ، سئو مهمتر از همیشه است. درست انجام شد ، می تواند به شما در افزایش ترافیک سایت کمک کند. با این حال ، در ابتدا می تواند کمی گیج کننده باشد ، بنابراین ممکن است برای اطمینان از مؤثر بودن تلاش های بهینه خود ، از برخی کمکها بخواهید. با یک افزونه SEO – مانند Yoast SEO – می توانید بدون نگرانی مطالب خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید.

آیا در مورد Yoast SEO سؤالی دارید و چگونه می تواند به شما کمک کند؟ لطفاً آنها را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map