رایج ترین اشتباهات SEO در وردپرس

اشتباهات مشترک SEO در سایت WordPress

وردپرس برای موتورهای جستجو خارج از جعبه بهینه شده است ، اما ایده آل نیست. بسیاری از اشتباهات سایت SEO در وردپرس وجود دارد که کاربران آن را انجام می دهند. به طور خاص ، WordPress در دو زمینه به یک کمک کمک می کند:


 1. قابلیت های اضافی در قالب یک افزونه پیشرفته سئو مانند SEO SEO.
 2. کاربرد مؤثر از اقدامات SEO در محل.

در نهایت, شما مسئول چگونگی بهینه سازی سایت شما برای صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) هستند. اگر اصول اولیه SEO را دنبال نمی کنید ، هر افزونه یا ویدجت هایی که نصب کرده اید کم کاربرد خواهد بود.

با توجه به این نکته ، من این لیست از متداول ترین اشتباهات SEO در وردپرس را به همراه راهنمایی هایی درباره نحوه جلوگیری از آنها نوشتم. در ابتدا ما به اشتباهات خاص در مورد پست ها و صفحات اختصاص می دهیم. سپس روی خطاهایی که می توانند در کل وب سایت وجود داشته باشند ، تغییراتی ایجاد می کنند به عنوان مثال. نوع مسئله ای که می تواند تأثیر عمده ای در توانایی سایت شما برای رتبه بندی برای کلمات کلیدی مربوط داشته باشد. اگر متوجه شدید سایت شما قربانی برخی از این خطاها شده است ، اصلاح آنها ممکن است باعث تغییر چشمگیر در جریان ترافیک موتور جستجو به سایت وردپرس شما شود..

Contents

1. بهینه سازی پیوند همیشگی شما نیست

پیوند همیشگی شما برای دو چیز خوب است:

 1. به بازدید کنندگان به سایت شما نشان می دهد که یک صفحه درباره چیست
 2. نشان دادن ارتباط با موتورهای جستجو

به این ترتیب ، شما باید اطمینان حاصل کنید که ساختار پیوند شما به درستی در تنظیمات> پیوندهای ثابت در باطن شما تعریف شده است:

تنظیمات پیوند ثابت
همانطور که می بینید, پیوندهای ثابت به نام پست (یا صفحه) تنظیم می شوند. این فرمی است که من معمولاً توصیه می کنم. اگر محتوای سایت شما به نوعی مرتبط با تاریخ است (مانند مقاله های خبری) ممکن است بخواهید تاریخ را به صفحه پیوند خود اضافه کنید. اما برای اکثر وبلاگها استفاده از نام پست بیشترین حس را دارد.

هنگامی که ساختار پیوند مجازی خود را به درستی تنظیم کردید ، می خواهید مطمئن شوید که پیوند مجدد هر یک از پیامهای شما برای کلمات کلیدی خاص مورد نظر بهینه شده است. به عنوان مثال ، پیوند مجدد برای این پست:

ارسال پیوند همیشگی

همانطور که مشاهده می کنید ، فقط عنوان کامل را نشان نمی دهد (همان چیزی است که یک پیوند به طور پیش فرض در وردپرس انجام می دهد). من آن را اصلاح کرده ام تا فقط روی مهمترین کلمات کلیدی در عنوان مورد توجه قرار گیرد ، که در هنگام تفسیر اهمیت ، برای گوگل مفید خواهد بود.

2. بهینه سازی ارائه SERP های پست شما

یکی از دلایلی که افزونه Yoast SEO را در نظر می گیرم (در ابتدای این پست ذکر شد) گزینه های بهینه سازی هر صفحه / صفحه آن بسیار ارزشمند است. در اینجا تصویری از گزینه های ارسال Yoast به شرح زیر است:

تنظیمات Snippet SEO Yoast

اگر با پر کردن زمینه های فوق ، پست ها و صفحات خود را بهینه نمی کنید ، چند ترفند را از دست نمی دهید:

 • کلمه کلیدی تمرکز به شما امکان می دهد ارزیابی کل پست / صفحه خود را به طور کلی برای کلمه کلیدی اولیه ارزیابی کنید.
 • عنوان جستجوگرها به شما امکان می دهد تنظیم کنید برچسب عنوان (بر خلاف تیتر درون خود محتوا) تا موتور جستجوگر دوستانه تری باشد.
 • توضیحات متا به شما امکان می دهد توضیحی کتابچه راهنمای کاربر را برای صفحه / پست خود ایجاد کنید. این کار در SERP ها و همچنین در سایر مکان ها (مانند سایت های رسانه های اجتماعی) نمایش داده می شود. نوشتن توضیحات دستی می تواند تأثیر چشمگیری در کلیک از طریق نرخ داشته باشد.

اطمینان حاصل کنید که هر صفحه و ارسال در سایت شما به صورت مطلوب برای نمایش در SERP ها ویرایش شده است.

3. درهم تنیده ضعیف

چندین پیوند بین پست های وبلاگ در سایت شما وجود دارد. این می تواند مواردی مانند پایین آمدن نرخ گزاف گویی یا افزایش جذب کاربر را شامل شود. اما برای اهداف SEO ما نگران ارتباط هستیم.

به عبارت ساده ، اگر Google می بیند که به صفحات مرتبط با متن در سایت خود پیوند می دهید ، قصد دارند ارتباط سایت شما با یک موضوع خاص را به طور کلی درک کنند. ارتباط موثر می تواند ارتباط یک صفحه خاص با یک موضوع را نشان دهد. اما این همه چیز نیست همچنین می تواند منجر به افزایش کلی رتبه ها در کل موضوع شود (زیرا سایت شما به عنوان یک مرجع شناخته می شود).

نکته اصلی این است که اغلب به هم پیوسته (اما فقط در صورت لزوم) و استفاده از متون لنگر غنی از کلید واژه ها. به جای “برای یادگیری بیشتر, اینجا کلیک کنید“، بنویسید” اطلاعات بیشتر در مورد آموزش سگ” افزونه ای که من در ایجاد سریع و آسان تر ارتباط سریع پیدا کردم Link Whisper است. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید ، از بررسی پیوند Whisper ما دیدن کنید.

4. پیوند خارجی ضعیف

اگرچه ممکن است ضد کارآمد به نظر برسد ، اما می توانید به طور مرتب بر رتبه بندی موتورهای جستجو تأثیر بگذارید پیوند به سایتهای خارجی مرتبط و معتبر. این به دو دلیل است:

 1. عامل ارتباط آنگونه که در بخش در هم تنیده در بالا مورد بحث قرار گرفته است
 2. گوگل دوست دارد که سایت ها به دیگران مراجعه کنند – به همان روشی که یک مجله پزشکی مطالعات دیگر را ذکر می کند

به عبارت ساده ، اگر سایت شما به سایتهای خارجی پیوند ندارد ، Google این علامت را نشان می دهد که محتوای شما به خصوص ارزشمند نیست. بنابراین اطمینان حاصل کنید که مرتباً با وب سایت ها و وبلاگ های مرتبط و معتبر در طاقچه خود ارتباط برقرار می کنید. به عنوان مثال ، ما Yoast را در مورد همه موارد WordPress SEO یک اقتدار می دانیم و آنها مقاله خوبی دارند چرا پیوندهای برون مرزی مهم هستند.

5. بهینه سازی تصویر ضعیف

وقتی صحبت از اشتباهات رایج در WordPress SEO می شود ، موردی که اغلب می بینم بهینه سازی تصویر ضعیف است. موتورهای جستجو نمی توانند متن را به شکل تصویر ببینند ، بنابراین باید هنگام استفاده از رسانه ، دست خود را کمی نگه دارید. همانطور که در اینجا در آپلود کننده رسانه وردپرس نشان داده شده است ، اینجاست که برچسب های alt و عنوان وارد می شوند:

بهینه سازی تصویر-بهینه سازی

یک بحث بی پایان در دنیای سئو وجود دارد که میزان برچسب های alt و عناوین به ترتیب چقدر مهم است. اما به جای اینکه وقت خود را در این مورد تلف نکنم ، به سادگی متن را به هر دو اضافه می کنم. وقتی صحبت از این برچسب ها می شود باید تمرکز خود را بر روی سئو و قابلیت استفاده کنید.

برای بسیاری از افراد (مانند کاربران کم بینایی یا موبایل) ممکن است تصاویر قابل مشاهده نباشند که در این حالت متن alt را مشاهده می کنند. بنابراین ، باید توصیفی از تصویر باشد ، در حالی که بر کلمات کلیدی مرتبط با محتوا نیز متمرکز است. فراموش نکنید که متن alt و عنوان را در آرم ها ، برچسب ها ، و هر تصویر ناوبری درج کنید. همه آنها برای ارائه زمینه های موتورهای جستجو در زمینه موضوع سایت شما مفید هستند. اما این فقط نوک تصویر یک کوه یخ است. می توانید از این راهنما در مورد چگونگی بهینه سازی تصاویر برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روشهای بهتر برای تصویربرداری سریع و سرعت استفاده کنید.

6. طبقه بندی ضعیف / برچسب زدن

صفحاتی که با تعداد زیادی دسته و برچسب در ارتباط هستند ، این یک معلول واقعی من است. چگونه یک موتور جستجو قرار است پستی را که با طیف گسترده ای از کلمات کلیدی در ارتباط است ، حس کند?

به صورت انتخابی و خاص دسته بندی و برچسب گذاری کنید. شما باید تعداد بسیار محدودی از دسته ها (به طور کلی کمتر از 10 ، با استثنائات خاص) ، و تعداد محدودی از برچسب ها (شاید بیش از 50 مورد) را نداشته باشید. اگر از یک دسته از برچسب ها فقط تعداد معدودی بار استفاده شده است ، احتمالاً شایسته وجود نیست.

من وقتی صحبت از پست وردپرس و طبقه بندی ها می شود ساده کار می کنم – کمتر کمتر است. در وبلاگ خودم هر پست را فقط به یک دسته و تعداد کمی از برچسب های بسیار مرتبط پیوند می دهم. به این ترتیب ، من صفحات طبقه بندی مربوطه متناسب تولید می کنم که گوگل مناسب برای رتبه بندی می داند.

صفحات و برچسب های خوب ساخته شده متن بسیار متنوعی را در اختیار موتورهای جستجو می گذارند. از این طریق آنها می توانند ایده ای از ارتباط سایت شما به عنوان یک کل برای یک موضوع خاص ایجاد کنند ، و همچنین می توانند به صورت فردی رتبه بندی کنند. اگر تصمیم دارید صفحات دسته بندی و برچسب کیفیت را در کنار هم قرار دهید ، به یاد داشته باشید که آنها را فهرست بندی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین تمرینات هنگام طبقه بندی و برچسب زدن.

7. هدرهای ساختاری ضعیف

هدرهای HTML (به عنوان مثال

برچسب) متن زیادی را در ارتباط با اهمیت سایت شما به Google ارائه می دهد. کلماتی که در برچسب های هدر قرار می گیرند به مراتب وزن بیشتری نسبت به مطالب موجود در محتوای اصلی سایت شما دارند.

به این ترتیب ، از اهمیت حیاتی برخوردار است که هر زمان ممکن ، کلمات کلیدی مرتبط را در این هدرها قرار دهید ، اما این است همچنین مهم است که برچسب های هدر شما به درستی ساختار یافته باشند. برخی از مضامین وردپرس در این زمینه از بهترین روشها پیروی نمی کنند ، بنابراین ممکن است اکنون بخواهید برچسب های هدر خود را بررسی کنید. به طور خلاصه:

 • در صفحه اصلی خود ،

  برچسب باید نام سایت شما باشد

 • در تمام صفحات دیگر ،

  برچسب باید عنوان (یعنی پست / صفحه) باشد

به این ترتیب ، صفحه اصلی شما بهترین فرصت برای رتبه بندی برای نام سایت شما را دارد و سایر صفحات بهترین رتبه را برای هر موضوع خاص که پوشش می دهند رتبه بندی می کنند.

علاوه بر این,

و

برچسب ها باید برای استفاده به عنوان زیر عنوان های مربوط به متن مرتبط باشند. موضوع شما نباید انجام این کار استفاده از آن برچسب ها برای اهداف بی فایده است (به عنوان مثال برای عنوان “پست های توصیه شده” در ویجت نوار کناری – که به هیچ وجه به موتورهای جستجو کمک نمی کند). برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه درست ساختن برچسب های هدر ، این پست عمیق را توسط این مقاله بررسی کنید جوست د والک.

8- دستورالعمل موتورهای جستجو برای زیاد کردن ایندکس

بسیاری از افراد تصور می کنند گوگل کل سایت خود را خزیده و ایندکس می کند ، اشتباه می کنند. در حالی که Google ممکن است خزیدن کل سایت شما ، اغلب ایندکس نمی کند همه از پست ها و صفحات. و در واقعیت ، شما واقعاً نمی خواهید Google تمام مطالب موجود در سایت خود را خزنده کند – فقط مواردی که در واقع ارزش رتبه بندی را دارد. هر چیز دیگری اضافی است و از اینکه در فهرست Google استفاده می کنید فایده ای ندارد. به طور خاص ، چنین صفحات شامل موارد زیر هستند:

 • صفحه های بایگانی طبقه بندی نشده / بایگانی (به عنوان مثال ، برچسب ها ، بایگانی نویسندگان ، بایگانی مبتنی بر تاریخ و غیره)
 • خط مشی رازداری شما
 • سلب مسئولیت قانونی

شما ایده را می گیرید. هرچه سایتی که می توانید به Google ارائه دهید ، “پاکتر” است. هر چیزی که برای جستجوگرها بی ربط یا بی فایده باشد فقط برای رقیق شدن ارتباط سایت شما مفید است. به این ترتیب ، شما باید اطمینان حاصل کنید که تمام این صفحات روی “noindex” تنظیم شده اند – یعنی به موتورهای جستجو بگویید که این فهرست را فهرست نکنند. این کار به راحتی با یک افزونه مانند انجام می شود SEO SEO, که به شما امکان می دهد تاکسون ها / انواع بایگانی های کل noindex را داشته باشید.

با نصب افزونه ، کافیست به آن بروید جستجوگرها> ظاهر جستجو. سپس گزینه “نمایش (نوع ارسال) در نتایج جستجو را تغییر دهید؟” خیر برای هر نوع پست مورد نظر برای noindex. سپس به سمت بالا بروید طبقه بندی ها و بایگانی زبانه ها برای انجام همان.

Yoast SEO: انواع محتوا پیش فرض

این گزینه همچنین به صورت پست یا صفحه در دسترس است:

نمایه سازی جستجوگرها در زمینه Yoast

9- تهیه نقشه نقشه XML

نقشه سایت XML به هیچ وجه لازم نیست. اما ارائه نکردن موتور برای موتورهای جستجو مانند این است که به جای آدرس شما به کسی مسیرهای پیچیده ای را به خانه بدهید. اگر به آنها بگویید چه مواردی باید ایندکس شوند ، برای موتورهای جستجو بسیار ساده تر است. به این ترتیب گوگل ، بینگ و دیگران می دانند که از بین صفحات فهرست بندی شده شما مهم ترین چیست.

بزرگترین گناه در تهیه نقشه نقشه XML این واقعیت است که انجام این کار بسیار ساده است. اگر قبلاً افزونه Yoast SEO نصب شده را نصب کرده اید ، کافیست به آن بروید SEO> عمومی> ویژگی ها و قابلیت عملکرد نقشه سایت XML را تغییر دهید:

نقشه سایت SEO Yoast XML

این همه چیز در آنجاست. Yoast نقشه های نقشه بر اساس گزینه های مختلفی را که فعال یا غیرفعال می کنید در زیر قرار می دهد ظاهر را جستجو کنید بخش. این افزونه اکنون یک نقشه سایت XML به روز شده پویا را در سرور شما نگه می دارد تا موتورهای جستجو هنگام خزیدن سایت خود از آن استفاده کنند..

10. تمرکز بر کلید واژه های متا

این کمتر اشتباه است و بیشتر اتلاف وقت است ، زیرا Google کلمات کلیدی متا را در نظر نمی گیرد هنگام رتبه بندی سایت ها کلمات کلیدی متا به طور تاریخی توسط اسپم ها استفاده شده است تا حدی که گوگل اکنون هیچ ارزشی برای آنها ندارد. بنابراین اگر هنوز از کلمات کلیدی متا استفاده می کنید ، اکنون زمان متوقف شدن است.

11. محتوای تکراری (و URL های متعارف را تعریف نمی کنید)

افراد زیادی به شما خواهند گفت که محتوای تکراری بدترین دشمن شماست. اگر Google شما را در حال انتشار محتوای موجود در جای دیگر ببیند ، جهنم مقدس را در سایت شما باز خواهد کرد تا چیزی به جز مقداری HTML خراب.

در واقعیت این لزوما درست نیست. Google (همیشه) سایتها را به دلیل استفاده از محتوای تکراری مجازات نمی کند. درعوض ، اگر دو صفحه وب با محتوای تقریباً یکسان را ببیند ، سعی خواهد کرد بفهمد کدام یک ناشر اصلی بوده است. سپس آن صفحه را در نتایج جستجو بیش از دیگری اولویت بندی می کند.

از طرف دیگر ، محتوای تکراری در همان سایت عالی نیست. در حالی که یک مسئله جهانی نیست ، داشتن چندین نمونه از همان محتوای موجود در چندین صفحه فقط کثیف است. داشتن بیست مقاله “بررسی Bluehost” به شما در رتبه بندی صفحه اول کمک نمی کند. تمام تلاش خود را برای ترکیب مقالات وبلاگ کپی شده و هدایت پست ها و صفحات حذف شده به مناسب ترین آنها انجام دهید (دوباره ، جستجوگر SEO Yoast با مدیر تغییر مسیر داخلی آن بسیار مفید است).

و شاید بسیار به مراتب بیشتر از آنچه فکر می کنید صفحات تکراری تصادفی باشند صفحه اصلی سایت شما ممکن است در هر دو موجود باشد www و غیر-www (یعنی https://yoursite.com/) و همچنین http و https نسخه هایی که در واقع صفحات جداگانه ای هستند. راه حل این است که آنچه را که به عنوان شناخته می شود تعریف کنیم URL های متعارف برای هر یک از صفحات وب سایت شما.

12. بهینه سازی برای سرعت نیست

سرعت بارگذاری سایت شما از اهمیت حیاتی برخوردار است. Google (و احتمالاً سایر موتورهای جستجو) از سایتهایی که بارگذاری آنها آهسته است ، متنفر هستند. به سادگی قرار دهید, سرعتی که بار سایت شما می تواند در رتبه بندی شما تأثیر بگذارد.

به این ترتیب ، باید اطمینان داشته باشید که سایت شما در زمان سریع دو برابر می شود. راهنمایی های زیادی در مورد چگونگی سرعت بخشیدن به WordPress وجود دارد ، و همچنین پلاگین های میزبانی و ذخیره سازی وردپرس بهینه شده که می توانید برای کمک به آنها استفاده کنید.

همچنین می توانید از ابزارهای رایگان رایج برای تست سرعت سایت مانند Pingdom و PageSpeed ​​Insights استفاده کنید تا سرعت سایت و نقاط ضعف سایت خود را ارزیابی کنید.

13. بهینه سازی برای رسانه های اجتماعی

خواه دوست دارید رسانه های اجتماعی باشید یا نه ، باید اطمینان حاصل کنید که پروفایل های شما به طور صحیح تنظیم شده و با وردپرس شما از طریق Open Graph و Twitter Cards مرتبط شده اند. اگر هنوز حدس نمی زنید ، Yoast SEO روشی سریع و ساده برای انجام این کار به عنوان تنظیمات اجتماعی در افزونه است.

تنظیمات اجتماعی SEO Yoast

ممکن است به نظر یک چیز نسبتاً جزئی باشد اما اطمینان از اینکه سایت شما به درستی با رسانه های اجتماعی مرتبط است ، به اطمینان از “اشتراک گذاری” پست های شما کمک می کند. علاوه بر این ، با Yoast می توانید برچسب های متا فیس بوک و توییتر دلخواه خود را اضافه کنید. این شامل یک عنوان ، توضیحات و تصویر بهینه شده است. باز هم ، این می تواند به بهبود دید و اشتراک پست شما کمک کند.

برچسب ها متا فیس بوک و توییتر SEO سفارشی Yoast SEO

اشتباهات مشترک SEO در سایت شما در حال بسته بندی است

سئو می تواند بسیار مرعوب کننده باشد – اشتباه زیادی وجود دارد. اما نکته اصلی این است که اگر بتوانید بیشتر چیزها را بدست آورید درست, شما یک مزیت بزرگ نسبت به رقابت خواهید داشت. اکثر اشتباهات SEO WordPress که در بالا مشاهده می کنید ، دانش موشکی نیستند. به علاوه هنگامی که اصول اساسی SEO را درک کردید ، می توانید به طور شهودی متوجه شوید که چیزی برای رتبه بندی سایت شما مناسب است ، و بالعکس.

آیا برای کاربران وردپرس نکاتی درباره سئو در سایت خود دارید که من یا در این پست یا آن را پوشش نداده ام؟ اگر چنین است ، لطفا در بخش نظرات با ما در میان بگذارید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map