نحوه ایجاد و اضافه کردن نقشه سایت وردپرس

وب سایت ها در اندازه های مختلف عرضه می شوند و هرچه یک وب سایت بزرگتر باشد ، امکان حرکت در وب سایت بدون فهرست های پیمایش موثر ، دشوارتر می شود. اکنون این از منظر انسانی است. از منظر خزنده (ربات ارسال شده توسط موتور جستجو برای بررسی وب سایت شما) ، همین مورد بسیار کاربرد دارد.


نقشه سایت بسیار شبیه به یک نقشه واقعی است. آن را به عنوان یک نقشه الکترونیکی برای موتورهای جستجو در نظر بگیرید ، این امر به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا به راحتی هر قسمت از وب سایت شما را پیدا کرده و به آنها دسترسی پیدا کنند.

چرا آنها مهم هستند ?

 • وب سایت شما واقعاً بزرگ است یا دارای مقادیر زیادی در دسته های مختلف است. وقتی وب سایت ها بزرگتر می شوند ، حرکت و جستجوی محتوای موتورهای جدید برای موتورهای جستجو دشوارتر می شود.
 • اگر مطالب زیادی دارید که به طور ضعیف با یکدیگر پیوند خورده اند ، اگر محتوایی دارید که از وب سایت خود جدا شده باشد. این محتوا ، که در غیر این صورت هیچ مرجعی ندارد ، در اصل یتیم است و هیچ وسیله دسترسی برای بازدید کننده ندارد. بگذارید فرض کنیم که این محتوای جدا شده فاقد هرگونه لینک ورودی از وب سایتهای دیگر است. در چنین شرایطی ، اگر موتورهای جستجو پیوندی برای آنها ایجاد نکنند ، کاملاً بدون هیچگونه ترافیکی از این گذشته جدا خواهند شد. نقشه سایت محتوای جدا شده بدون ارجاع در وب سایت شما را پوشش می دهد.
 • نقشه سایت همچنین اطلاعات رسانه ای غنی و داده های متا را در وب سایت ها در نظر می گیرد. این به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا وب سایت شما را بدانند و اهمیت URL های خاص در وب سایت شما نسبت به سایر آدرس های اینترنتی در همان سایت.
 • Google همچنین به ما اطلاع می دهد که نقشه های نقشه ممکن است به خود وب سایت ها کمک کند ، اگرچه نقشه سایت این را تضمین نمی کند که هر صفحه وب نمایه شده باشد.

به طور خلاصه ، قطعاً بهتر است که نقشه های سایت از آنچه هست ، نباشد تا آنها را نداشته باشیم. آنها کار موتور جستجو را کمی ساده تر می کنند و بیشتر سرپرستان وب که نقشه های خود را ارسال می کنند بیشتر از آنکه از آن استفاده کنند ، از آن سود می برند..

چگونه می توانید یک نقشه سایت ایجاد کنید ?

می توانید با استفاده از یک افزونه اختصاصی برای نقشه های سایت ایجاد کنید یا می توانید از یک افزونه بهینه سازی موتور جستجو استفاده کنید. با توجه به اینکه تعداد زیادی از وبلاگ نویسان وردپرس استفاده می کنند SEO SEO (قبلاً با عنوان WordPress SEO شناخته شده بود) ، من با بحث در مورد چگونگی ایجاد و ارسال نقشه های نقشه با استفاده از SEO SEO شروع می کنم.

SEO SEO

اگر از افزونه بهینه سازی موتور جستجو یا Yoast SEO یا چیزهای مشابه استفاده می کنید ، به طور معمول لازم نیست کاری انجام دهید. تولید نقشه سایت به طور معمول فعال می شود.

YoastXML

صرفاً ایجاد نقشه های نقشه کافی نیست – موتورهای جستجو باید از تغییر مطلع شوند. Yoast این کار را آسان می کند ، زیرا این افزونه به طور خودکار Google و Bing را پینگ می کند.

Yoast SEO همچنین یک شیوه نامه XML تولید می کند که می تواند به عنوان یک فایل HTML خوانده شود. اهمیت این امر در این واقعیت نهفته است که شما در واقع می توانید تأیید کنید که URL های مناسب نمایش داده شده اند و اولویت های مناسب را در نقشه های سایت درج می کنند..

استایل-XML-نقشه سایت

مهم است که اطمینان حاصل کنید که نقشه سایت شما اغلب به روز می شود ، یا حداقل به همان میزان که حداقل می خواهید پست های جدید را حداقل منتشر کنید. از صفحه شیوه XML بالا ، توجه خواهید کرد که برای هر URL امتیاز اولویتی وجود دارد ، فرکانس تولید نقشه سایت با تعداد تصاویر و تاریخ آخرین تغییر مشخص شده.

همه این اطلاعات به رتبه بندی موتورهای جستجو بسیار مرتبط هستند. به عنوان مثال ، تازه بودن مطالب شما از جمله میزان تغییر در وب سایت شما ، تعداد دفعات تغییر و چند سال بودن محتوا. هر سه این عوامل می توانند تا حد زیادی در رتبه بندی موتور جستجوگر سایت شما تأثیر بگذارند.

می توانید در مورد تازه بودن محتوا ، این پست عالی را در مورد خط مشی Google در Moz بخوانید. به روزرسانی و مرتبط سازی محتوای شما همراه با تولید مکرر نقشه های نقشه ، در تضمین عدم محتوا بودن محتوای شما در رتبه بندی جستجو ، بسیار مؤثر است زیرا ممکن است محتوا بی اثر تلقی شود.

ژنراتور نقشه سایت XML

افزونه دیگری که من می خواهم آن را معرفی کنم ژنراتور نقشه سایت XML. در صورت عدم استفاده از Yoast SEO و افزونه بهینه سازی موتور جستجوی فعلی ، نقشه سایت ارائه نمی دهد. این افزونه یک نقشه سایت ایجاد می کند که برای خزنده های موتور جستجو ذخیره و در دسترس قرار می گیرد. همانطور که از تصویر زیر می بینید ، نقشه سایت وب سایت در arnebranchield.de/sitemap.xml ذخیره می شود.

XML1

XML نقشه سایت ژنراتور دقیقاً مانند افزونه Yoast SEO به Google و Bing اطلاع می دهد. نشانی اینترنتی نقشه سایت به پرونده robots.txt اضافه شده است که اولین مقصد رباتهای موتور جستجو برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وب سایت است (و در صورت تعجب شما ، فایل robots.txt اساساً همان چیزی است که به موتورهای جستجو می گوید کدام URL ها برای خزیدن نیستند). ، جایی که به عنوان نقشه سایت برای خلاف آن طراحی شده است).

با افزونه ژنراتور XML نقشه سایت ، می توانید مشخص کنید که کدام یک از موارد زیر در نقشه سایت شما قرار دارد. به همین ترتیب ، همچنین می توانید برخی از پست های خاص و دسته بندی های خاص را حذف کنید:

 • صفحه نخست
 • نوشته ها
 • صفحات پست های چند صفحه ای
 • صفحات استاتیک
 • دسته بندی ها
 • بایگانی
 • صفحات نویسنده
 • صفحات برچسب

جدا از امکان تصمیم گیری در مورد اینکه قسمتهای وب سایت شما به عنوان بخشی از نقشه های وب شما درج می شود ، می توانید مقادیر خاصی از اولویت و فرکانس تولید نقشه سایت را برای هر یک از جنبه های فوق در وب سایت وردپرس اختصاص دهید..

نقشه های دستی

هر دو افزونه به طور خودکار نقشه سایت شما را به موتورهای جستجو ارسال می کنند ، بنابراین نیازی به انجام آن نیست. اکنون احتمال این وجود دارد که این عملکرد کاملاً مؤثر باشد. اما به دلایلی اگر این کار را نکنند و شانس شما به اندازه مال من فاسد است) ؛ پس همیشه می توانید یک کپی از نقشه سایت خود را بارگیری کرده و آن را در کنسول جستجوی Google یا می توانید آن را از حساب مدیر وب گوگل خود انجام دهید. و اگر ترجیح می دهید از افزونه ای برای تولید نقشه سایت استفاده نکنید ، می توانید از آن استفاده کنید این ژنراتور آنلاین نقشه سایت.

این یک فرآیند نسبتاً ساده است ، اما به طور مداوم تولید نقشه های نقشه و ارسال آنها به صورت دستی وقت گیر است. استفاده از یکی از دو افزونه ذکر شده در این پست برای ایجاد و به روزرسانی مکرر نقشه های شما بسیار مفید است. این باعث می شود وب سایت شما همیشه در محدوده لنزهای جستجوی Google باشد (و زمان بیشتری برای تولید محتوا به شما می دهد!).

مزایای اضافه شده

در حال حاضر بسیاری از وب سایت ها درگیر ایجاد پیوند محتوا هستند و برخی حتی به طور فعال اقدام به سرقت مطالب می کنند و بدون اجازه رسمی صاحب سایت آن را در وب سایت های خود ارسال می کنند (همچنین به آن scraping محتوا گفته می شود). به دلیل تغییرات جدید گنجانیده شده در الگوریتم های جستجوی Google ، وب سایت هایی که محتوای آن را کپی می کنند به شدت مجازات می شوند. این یک چیز خوب است – ما فقط باید اطمینان حاصل کنیم که کار وب سایت شما به عنوان تولید کننده محتوای اصلی شناخته شده است.

ایجاد نقشه های نقشه به عنوان و هنگامی که شما پست های جدید را منتشر می کنید ، شما را قادر به انجام همین کار می کنید. مهم نیست که چند بار محتوای سایت به سرقت برود ، نتایج جستجوی Google نشان دهنده این واقعیت است که هر محتوا به سرقت رفته از وب سایت شما ، به حق شماست.

افکار نهایی

تأکید بیشتر بر توسعه الگوریتم های مبتنی بر یادگیری بهتر ماشین وجود دارد ، موتورهای جستجو مانند گوگل به معنای واقعی کلمه باهوش تر هستند. اما مهم نیست که چقدر هوشمندانه به دست آورند ، یک نقشه سایت همواره می تواند به خزندگان کمک کند تا باهوش عمل کنند و این امکان را به شما می دهد تا کنترل کنید که یک موتور جستجو بخش های مختلف وب سایت شما را به چه میزان جدی می گیرد. تشویق

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map