زمان بایت اول چیست و چگونه می توان آن را در وب سایت وردپرس بهبود بخشید

شاید این عبارت را شنیده باشید زمان برای اولین بایت اما به نوعی این مفهوم به نظر می رسد برخی افراد فرار می کند. به این دلیل است که به نظر می رسد بسیار تکنیک گرا باشد یا به نظر می رسد که یک مفهوم انتزاعی است ، برای استفاده روزمره آنقدر مهم نیست. هیچ چیز نمی تواند از حقیقت دور باشد.


Time to First byte در واقع مفهومی یا ایده ای نیست که فقط افراد فنی باید آنرا درک کنند. همه باید بتوانند معنای آن را درک کنند و آن را به صورت عملی به کار گیرند.

در این مقاله قصد دارم با چند کلمه برای شما توضیح دهم: زمان اول به بایت اول چیست ، این امر چگونه در سایت شما تأثیر می گذارد و چرا باید توجه قابل توجهی به این موضوع داشته باشید اگر می خواهید در هنگام مرور سایت خود بهترین تجربه ممکن را به خوانندگان خود بدهید.

ساعت اول به بایت چیست؟?

زمان بایت اول (TTFB) اندازه گیری ای است که به عنوان نشانه ای از پاسخگویی وب سرور یا منابع شبکه دیگر استفاده می شود..

TTFB مدت زمان کاربر یا مشتری را برای درخواست یک درخواست HTTP تا اولین بایت صفحه که توسط مرورگر مشتری دریافت می شود ، اندازه گیری می کند. این زمان از زمان اتصال سوکت ، مدت زمان ارسال درخواست HTTP و مدت زمان لازم برای دریافت اولین بایت صفحه تشکیل شده است. اگرچه بعضی اوقات به عنوان یک محاسبه post-DNS اشتباه گرفته می شود ، اما محاسبه اصلی TTFB در شبکه همیشه شامل تأخیر شبکه در اندازه گیری زمان لازم برای شروع بارگذاری یک منبع است..

این توضیحات “فنی” است که مستقیماً از آن گرفته شده است ویکیپدیا. اکنون بیایید آن را به ساده تر ترجمه کنیم که به همه خدمت می کند.

بار به زمان اول بایت زمانی است که با فشار دادن آن دکمه برای بارگیری وب سایت تا لحظه شروع به کار ، بارگیری از وب سایت شما طول می کشد. اگر قرار است در مورد بازی از این موضوع صحبت کنید ، زمان بایت اول شبیه به “تأخیر” یا “تأخیر” است که هنگام بازی دارید. تأخیر بازنمایی مستقیم از میزان پاسخگویی درک شده سایت شما است.

چه عواملی بر زمان بایت اول تأثیر می گذارد?

زمان بایت اول توسط عوامل مختلفی قابل نمایش است اما از آنجا که این یک مقاله وردپرس است ، ما قصد داریم همه موارد را به آنچه تحت تأثیر قرار دادن وردپرس قرار می گیرد کاهش دهیم.

 • زمان پاسخ DNS
 • پیکربندی و عملکرد سرور (PHP و وب سرور)
 • افزونه های WordPress / Theme
 • ذخیره حافظه HTML فعال / غیرفعال است

هر یک از این عوامل یک تأخیر اضافی اضافه می کند به زمانی که سایت شما شروع به ارائه می کند. این بدان معنی است که همه اضافه می شود. این، آن نیست مقداری این عوامل ممکن است تأخیر را تحت تأثیر قرار دهد, همه این عوامل در تأخیر بیشتر نقش دارند! بنابراین می توانید حدس بزنید که برای یک سناریو ایده آل ، همه چیز باید سریع باشد تا بتوانید زمان بسیار مناسبی را برای رسیدن به اولین بایت بدست آورید و اگر چیزی در آن زنجیره زمان بیشتری را برای پردازش نیاز دارد ، زمان نهایی شما تا اول بایت خواهد بود..

این مهم است زیرا Time to First byte بر همه کارهایی که شما یا خوانندگانتان در سایت خود انجام می دهید تأثیر می گذارد. هر بار که یک خواننده روی برخی از لینک ها ، عکس ها ، پست وبلاگ یا صفحه کلیک می کند ، Time to First Byte مورد توجه قرار می گیرد. می بینید که یک زمان بد به اولین بایت به این معنی خواهد بود که خواننده وضعیتی مشابه گیمر متصل به یک سرور ضعیف داشته باشد. هر کلیک دارای تاخیر قابل توجهی خواهد بود و این تجربه را تحت تأثیر قرار می دهد.

توجه: از این نقطه به بعد من می خواهم به اختصار TTFB برای نشان دادن Time to First Byte فقط برای سرعت بخشیدن به چیزها استفاده کنم.

1. زمان پاسخ DNS

وضوح DNS اولین عامل در معادله است. همیشه حتماً از سرورهای DNS خوب استفاده کنید و گره هایی دارند که در کل کلمه پخش شده اند تا بهترین وضوح ممکن را بدست آورند. یک راه خوب برای کاهش TTFB در این مرحله استفاده از یک سرویس جهانی خوب مانند است CloudFlare همانطور که آن نوع خدمات پیاده سازی می کند حافظه پنهان جهانی DNS. این روش برای ذخیره TTFB با ذخیره وضوح بیشتر بسیار مناسب است.

2. پیکربندی سرور

مرحله دوم در تأخیر TTFB سرور واقعی است. اینجاست که میزبانی شما در جای خود قرار می گیرد. نوع پیکربندی وب سرور مورد استفاده و تکنیک های ذخیره سازی خواهد بود تا حد زیادی کاهش می دهد TTFB به عنوان مثال ، اگر سرور شما مترجم قدیمی PHP 5.4 را پیاده سازی کند ، TTFB بسیار بالایی دریافت خواهید کرد ، در حالی که با استفاده از پیکربندی مدرن PHP 7.1 این زمان را با ضریب 2 یا بیشتر کاهش می دهد..

این امر به این دلیل است که مفسر PHP نقش مهمی در فرآیند ایفا می کند. هر بار که می خواهید یک صفحه وب سایت یا پست وبلاگ را در آن بخواهید جدا نشده, سرور نیاز دارد پرونده های PHP مورد نظر را پردازش کنید برای تبدیل آنها در قالب HTML به مرورگر خود. پرونده های PHP پیچیده تر هستند ، زمان بیشتری برای پردازش آنها و ارسال مجدد آنها به مرورگر شما زمان بیشتری خواهد برد.

می بینید که عملکرد سرور نیز در کل فرآیند نقش مهمی خواهد داشت. هرچه CPU سریعتر و منابع بیشتری برای میزبانی شما به شما اختصاص یابد ، سریعتر پردازش آن پرونده ها انجام می شود و از این رو ، TTFB شما کوچکتر خواهد شد.

همچنین ، اگر میزبان شما یک حافظه پنهانی پی اچ پی را پیاده سازی کند ، این درخواست در صورت درخواست دوم کاهش می یابد زیرا به جای اینکه مجبور شوید فایل پی اچ پی را دوباره پردازش کنید ، نسخه ذخیره شده آن فایل را فراهم می کند..

می بینید اکنون 2 نوع مشاغل میزبانی ، خدمات عمومی (غیرحضور) و خدمات میزبانی اختصاصی وردپرس وجود دارد که معمولاً یک مکانیزم ذخیره سازی برای PHP, TTFB خود را در این فرآیند کاهش دهید.

3. افزونه ها و وردپرس

سومین مرحله از معادله TTFB سایت واقعی شما است. این مهمترین عامل است و می خواهم به شما نشان دهم چرا.

معمولاً وردپرس چندین فایل PHP را به میزبانی شما ارائه می دهد تا پردازش شوند و هرچه پیچیده تر باشند ، زمان پردازش بیشتر خواهد بود. وردپرس توسط پلاگین ها و آن افزونه ها کد اضافی اضافه می کند تا پردازش PHP نهایی انجام شود ، بنابراین با این حساب می توانید آن را به وضوح مشاهده کنید هر چه افزونه های بیشتری نصب کرده باشید ، زمان بیشتری برای پردازش آنها در هاست نیاز است و از این رو ، TTFB شما افزایش می یابد.

هرچه کمتر بهتر باشد

به عنوان یک قاعده کلی ، افزونه های کمتری به طور معمول بهتر هستند. البته ، یک افزونه کدگذاری شده ضعیف می تواند بسیار بدتر از 10 افزونه رمزگذاری شده با تخصص باشد یا اینکه می توان دو افزونه را که در تضاد اتفاق می افتد نصب کرد. اما به طور کلی کاهش چگال تعداد افزونه ها ، مدیریت به روزرسانی ها را برای شما راحت تر کرده و سرعت سایت شما را حفظ می کند. در اینجا نمونه ای از مقدار معقول پلاگین ها برای یک نصب وجود دارد.

زمان به بایت اول: پلاگین های کمتری

این مثال بعدی می تواند مشکل ساز باشد (دوباره – تا حدی به آنچه شما نصب کرده اید بستگی دارد).

زمان به بایت اول: افزونه های بیشتر

و البته ، هر چیزی که از سد 30 افزونه برود ، احتمالاً برای تأخیر شما مناسب نخواهد بود. شما می توانید مطمئن باشید که یک وب سایت با بیش از 40 افزونه TTFB بسیار بالا خواهد داشت حتی اگر در یک سرویس میزبانی تماشایی میزبان باشد و من می خواهم به شما نشان دهم که چرا.

4. ذخیره سازی HTML

آخرین عامل مهمترین و مربوط به آن است مکانیزم ذخیره تصمیم می گیرید در نصب وردپرس خود پیاده سازی کنید. اگرچه انواع مختلفی از مکانیسم های حافظه پنهان در وردپرس وجود دارد ، اما مؤثرترین آنها همه است ذخیره حافظه HTML.

داشتن پلاگین خوبی مثل KeyboardN Cache Enabler تأثیر شگرفی در TTFB شما خواهد داشت ، حتی بیشتر از خود میزبان. این همه فایل ها را به HTML تبدیل می کند بنابراین پس از فعال شدن حافظه نهان ، خوانندگان شما دیگر نیازی به عبور از پیش پردازنده PHP در هاستینگ شما نخواهند داشت. فقط خود سرور مسئول ارائه مطالب شما حتی اگر تصمیم به استفاده از هاست که شامل آن می شود ، می توانید روند را حتی بیشتر کنید nginx به جای apache به عنوان سرور اصلی همانطور که در این مقاله توضیح خواهم داد.

زمان مطالعه موردی برای اولین بار بایت: چرا مهم است

حالا بگذارید آنچه را که ما در مورد آن صحبت می کنیم به شما نشان دهم. مطالعات موردی زیر نمونه هایی از زندگی واقعی تنظیمات وب سایت در سرورهای مختلف است که در انتها خلاصه معیار مفید ارائه می شود.

وب سایت آهسته بر روی سرور آهسته

داشتن یک سایت آهسته می تواند درد TTFB باشد و اگر به یک سرویس میزبانی خوب اهمیتی نمی دهید ، پس باید آماده باشید تا با بدترین نتیجه ممکن روبرو شوید.

زمان به اولین بایت: سایت کند ، عملکرد سرور آهسته

بیایید این سایت را با جزئیات تجزیه و تحلیل کنیم. برای این منظور می خواهم از ابزارهای Pingdom استفاده کنم زیرا این یک وسیله عالی برای نمایش TTFB است. ترفند این است که جزئیات در اولین درخواست انجام شده به سایت.

زمان به اولین بایت: سایت کند ، پاسخ سرور آهسته

همانطور که مشاهده می کنید ، سایت دارای TTFB حداقل از 4.2 ثانیه نیست! این بدان معناست که 4 ثانیه کامل می گذرد تا زمانی که نشانه ای از دسترسی وب سایت در دسترس باشد دریافت کنید.

اکنون آن زمان را با تمام کلیک هایی که می خواهید در سایت انجام دهید ضرب کنید و می بینید که چه میزان درد برای خواننده می تواند داشته باشد. البته ، TTFB باید به کل زمان ارائه سایت برای ارائه ، اضافه شود. نتیجه خواهد بود فاجعه بار برای عملکرد به عنوان سایت به همان اندازه طول می کشد 7 ثانیه برای ارائه درست گاهی اوقات.

ترکیبی از چندین عامل منجر به این امر می شود. یک وب سایت ضعیف بهینه و بدون مکانیسم حافظه پنهان ، یک سرویس میزبانی بسیار کند و یک مترجم PHP کاملاً قدیمی که هنوز هم PHP 5.4 را اجرا می کند. حتی اگر سایت از cloudflare به عنوان یک مکانیزم حافظه پنهان خارجی استفاده می کند ، هیچ کاری نمی تواند انجام شود برای بهبود اوضاع ، اگر سایت و میزبان شما همکاری نکنند.

یک وب سایت سریع در یک سرور متوسط

بیایید ببینیم چه اتفاقی می افتد وقتی که ما یک سایت خیلی سریع را روی یک سرور متوسط ​​قرار می دهیم که از Apache و PHP 7.1 استفاده می کند

زمان به بایت اول: سایت سریع ، پاسخ متوسط ​​سرور

با سایتی که کمتر از 10 پلاگین روی آن بدون حافظه نهان است ، نتیجه حداقل 5 برابر بهتر از نسخه قبلی است. می بینید که TTFB اکنون 521ms تنظیم شده است. این بدان معنی است که سایت برای شروع کار در مرورگر شما 0.5 ثانیه طول می کشد ، از لحظه ای که از سرور گرفته تا لحظه رسیدن به رایانه شما.

زمان به بایت اول: سایت سریع ، میانگین پاسخ سرور 2

هنگام فعال کردن حافظه نهان در آن وب سایت چه اتفاقی می افتد؟ جادو اتفاق می افتد یک سرور معمولاً متوسط ​​که در آپاچی کار می کند با تنها 152 میلی متر TTFB می تواند نتایج عالی را ارائه دهد. شما می توانید ببینید که چقدر یک حافظه نهان خوب وردپرس مکانیسم نتایج را تحت تأثیر قرار می دهد.

وب سایت بسیار کند در سرور سریع

حال برعکس را ببینیم. چه اتفاقی می افتد اگر ما یک سایت بسیار کند را روی یک سرور خیلی سریع قرار دهیم.

زمان به اولین بایت: سایت کند ، پاسخ سریع سرور

یک سرور بهینه سازی شده در حال اجرا Plesk با nginx و PHP 7.1.11 برای ارائه سایتی مملو از پلاگین ها 1.29 ثانیه طول می کشد..

زمان به بایت اول: سایت کند ، پاسخ سریع سرور 2

اما وقتی Caching را در وردپرس فعال می کنیم از طریق دوست داشتنی KeyCDN Cache Enabler نتیجه حیرت انگیز است. سایت بسیار کند TTFB را فقط به 400 مایل کاهش داده است.

وب سایت سریع در سرور سریع

حال بیایید وضعیت بهینه را ببینیم. یک وب سایت سریع که روی یک سرور سریع کار می کند.

زمان به اولین بایت: سریع سایت ، پاسخ سریع سرور

همان سرور که TTFB 1.29 ثانیه ای را در یک سایت کند ارائه می دهد ، در کمتر از 500 میلی متر در سایت سریع و بدون حافظه پاسخ می دهد.

زمان به بایت اول: سایت سریع ، پاسخ سریع سرور 2

اگر حافظه پنهان را فعال کنیم ، نتایج به سادگی شگفت انگیز هستند. یک سرور سریع ، همراه با یک وب سایت سریع با ذخیره سازی فعال ، کمتر از 150ms TTFB را ارائه می دهد!

نتایج معیار

بیایید نتایج را در یک نمودار بزرگ برای دوستداران معیار مشاهده کنیم.

زمان به اولین معیارهای بایت

می بینید که میزبانی نقش مهمی در کاهش TTFB و بهبود تأخیر و عملکرد درک شده سایت شما دارد اما آنچه با سایت انجام می دهید بیشترین تأثیر را در عملکرد دارد..

بسته بندی کردن

داشتن یک متریک خوب TTFB به شما تضمین می کند که یک سایت سریع و پاسخگو داشته باشید ، باعث می شود زمان ارائه کلی شما کاهش یابد و به عنوان یک متریک عالی برای تعیین عملکرد باشد. معمولاً هرچه TTFB بالاتر باشد ، سایت شما کندتر خواهد بود. با توجه به TTFB در هنگام محک زدن سایت ، بسیار مهم است زیرا این زمان بندی نیز می تواند برای تعیین تنگناها در نصب وردپرس شما استفاده شود. می توانید با غیرفعال کردن همه افزونه ها و مبادله در یک موضوع اصلی ، یک تمرین ساده انجام دهید و دوباره TTFB را اندازه گیری کنید. شما از نتایج شگفت زده خواهید شد.

من می خواهم این مقاله را با گفتن این موضوع به پایان برسانم که به هیچ وجه “معیاری نیست که بر همه آنها حاکم باشد” زیرا فاکتورهای دیگری نیز وجود دارند که شامل عملکرد بانک اطلاعاتی ، پهنای باند در دسترس و سرعت شبکه می شوند. اما از آنجا که TTFB معمولاً تحت تأثیر همه این عوامل است ، این نشانگر خوبی از تنگناها در جاهای دیگر است.

امیدوارم فرصتی برای آزمایش TTFB خود داشته باشید. نظرات خود را در زیر بگذارید. ما دوست داریم در مورد آزمایش خودتان بشنویم ، یا درمورد هرگونه سؤالی که ممکن است به شما کمک کند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map