راهنمای ساده برای تغییر پیوندهای شخصی شما بدون اینکه سایت وردپرسی خود را خراب کنید

یک راهنمای ساده برای تغییر پیوندهای ارتباطی و بدون ایجاد وب سایت در وردپرس

تغییر ساختار پیوند در وب سایت شما یک کار مهم است. شما باید کاملاً مطمئن باشید که می خواهید این تغییر را در سایت خود ایجاد کنید زیرا این امر به طور بالقوه می تواند روی SEO شما تأثیر بگذارد (و اگر به درستی انجام نشود می تواند خطاها و پیوندهای شکسته زیادی ایجاد کند).


هر صفحه و ارسال در وبلاگ شما دارای یک URL دائمی منحصر به فرد یا “پیوند مجدد” است که به آن اختصاص داده شده است. این پیوندها با استفاده از یک ساختار از پیش تعیین شده ایجاد می شوند. تغییر ساختار پیوند برای پست های شما بعضی اوقات ضروری است ، اما می تواند در مورد رتبه بندی جستجو ، پیوندهای منسوخ شده از سایتهای خارجی و پیوندهای داخلی شکسته شده در محتوای خود باعث بروز مشکلاتی شود..

بهترین راه برای جلوگیری از این مسائل با پیوندهای خود این است که قبل از انجام این کار برنامه ای روشن برای به روز کردن آنها داشته باشید. سپس ، شما می توانید سوئیچ را با خیال راحت بسازید و از یک ساختار پیوندی بهینه تر استفاده کنید. علاوه بر این ، می خواهید بدانید که چگونه به بهترین نحو پیاده سازی ها را انجام دهید تا از خطای 404 جلوگیری کنید.

در این پست ، ما بحث خواهیم کرد چه پیوندهایی وجود دارد و در مورد دلایل تغییر آنها را در سایت خود قرار دهید ما همچنین راهنمایی هایی در مورد چگونگی ارائه ارائه خواهیم داد با خیال راحت ساختار پیوندی را تغییر دهید, و از خطاهای خارجی و داخلی در پیوندهای شکسته با استفاده از تغییر مسیرها جلوگیری کنید. بیایید وارد شوید!

پیوندهای متداول چیست؟ (و چرا ممکن است نیاز به تغییر خود داشته باشید)

تنظیمات پیوند وردپرس

پیوند مجدد بخشی از آدرس وب است که نام دامنه را دنبال می کند. به عنوان مثال ، به URL این پست وبلاگ نگاهی بیندازید: https://www.wpexplorer.com/break-into-blogging-niche/. نام دامنه است wpexplorer.com, و پیوند همیشگی است شکستن به وبلاگ نویسی.

پیوندهای ثابت ، هنگامی که به طور صحیح تنظیم شوند ، به چندین هدف مهم خدمت می کنند. مثلا:

 • آنها به خوانندگان شما اجازه می دهند بدون اینکه به مطالب نگاه کنند ، درک مختصری از مطلب یا صفحه شما بکنند.
 • آنها توسط موتورهای جستجو برای کشف موضوع پست یا صفحه فقط از طریق URL استفاده می شوند.
 • آنها همچنین به منظور خواندن مطالب شما یک مکان دائمی را برای بازدید کنندگان و موتورهای جستجو فراهم می کنند.
 • آنها در اصل شناسه ای منحصر به فرد برای هر قطعه از محتوایی هستند که شما ایجاد می کنید و به شما کمک می کند تا همه چیز را سازماندهی کنید.

برای تنظیم ساختار لینک های همیشگی خود در وردپرس ، باید به این قسمت بروید تنظیمات> پیوندهای همیشگی در داشبورد خود به صورت پیش فرض, پیوندهای ثابت وردپرس استفاده از روز و نام گزینه. اگر تمرکز شما بیشتر از تاریخ ارسال شده است به محتوای ارسال ، با این حال ، اغلب بهتر است از این مطالب استفاده کنید نام ارسال گزینه. این ساختار باعث می شود تمرکز پست شما برای خوانندگان و موتورهای جستجو روشن باشد.

بیشتر افراد ساختار ایجاد شده به طور پیش فرض وبلاگ وردپرس خود را در زمان ایجاد آن تغییر می دهند. گزینه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد ، اما معمول ترین دو گزینه ساختاری است که نشان می دهد تاریخ به دنبال نام پست یا به سادگی نام پست تنهایی. این انتخاب معمولاً با توجه به محتوای مورد نظر در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال ، وب سایت هایی که به موارد خبری متمرکز هستند ، تمایل دارند که این تاریخ به عنوان بخشی از ساختار پیوند مجزا در نظر گرفته شود.

شما فکر می کنید از آنجا که تغییر ساختار پیوند مجدد در ایجاد یک وب سایت آسان است ، بنابراین باید یک فرایند ساده برای یک وب سایت مستقر باشد. در حالی که عمل ایجاد تغییر است است به سادگی انتخاب نوع پیوندی جدید و کلیک بر روی صرفه جویی ، عواقب آن عمل کمی بحث بیشتری می طلبد.

چرا می توانم ساختار همیشگی خود را تغییر دهم?

دلایل مختلفی وجود دارد که شما می خواهید ساختار پیوند مجازی خود را تغییر دهید ، به خصوص اگر از تنظیم پیش فرض استفاده کرده باشید. تغییر پیوندها ، چه در سایت جدید و چه در سایت مستقر ، نسبتاً ساده است. با این حال ، اگر این کار را نکنید ، ایجاد تغییر در ساختار در یک سایت مستقر می تواند عواقب منفی داشته باشد از پیش برنامه ریزی. بنابراین ، باید به دقت در نظر بگیرید که آیا تغییر ساختار پیوند خود را ضروری می دانید یا نه.

با این وجود چندین دلیل معتبر برای ساخت سوئیچ وجود دارد. در اینجا فقط چند مورد ذکر شده است:

 • اگر با نسخه قدیمی WordPress شروع کردید ، ممکن است هنوز از ساختار پیش فرض قبلی ، که شامل شناسه Post است ، استفاده می کنید. این ساختار اطلاعات مفیدی در مورد محتوای شما ارائه نمی دهد ، و برای سئو بی فایده است.
 • ممکن است سایت خود را در جهت دیگری طی کنید و برای منعکس کردن این تغییر ، باید ساختار را به روز کنید. به عنوان مثال ، اگر به سایت خبری با محوریت بیشتری منتقل می شوید ، ممکن است بخواهید این تاریخ را در مجرای پیوند خود وارد کنید.
 • بسیاری از افراد وب سایتهای مستقر را به عنوان یک سرمایه گذاری خریداری می کنند ، بنابراین ممکن است که سایت خود را از شخص دیگری خریداری کرده یا به ارث برده باشید. اگر مالکیت یک سایت زنده را به دست آورده اید ، ممکن است بخواهید ساختار پیوند را برای اهداف برندسازی مجدد به روز کنید.

اگر ساختار فعلی شما برای محتوای و نام تجاری شما کار کند ، تغییر آن می تواند یک سردرد غیر ضروری باشد. با این حال ، اگر تصمیم گرفتید که باید ساختار پیوند خود را به روز کنید ، خوشحال خواهید شد که می دانید راه هایی برای اجرای ایمن این سوئیچ وجود دارد.

چگونه با خیال راحت ساختار پیوند ثابت را تغییر دهیم

ساختار پیوندی

قبل از ایجاد تغییر در ساختار پیوند سایت خود ، مهم است که در صورت نیاز ، از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. همچنین هوشمندانه است که تغییرات خود را در یک سایت مرحله بندی آزمایش کنید قبل از آنها را در سایت زنده خود پیاده سازی می کنید ، بنابراین می توانید هر مسئله ای را که ممکن است بوجود بیاید عیب یابی کنید.

اگر تصمیم گرفته اید که می خواهید یا باید ساختار پیوند ثابت خود را تغییر دهید ، باید چند قدم بردارید.

مرحله 1: در مورد ساختار جدید پیوند برق تصمیم بگیرید

اولین تصمیمی که شما می خواهید بگیرید ، نحو ساختار جدید permalink شما است. در هنگام انتخاب ساختار جدید ، باید تصمیم بگیرید که درباره نحو پیوند درج خواهید کرد. آیا می خواهید مثلاً تاریخ را درج کنید؟ در صورت انجام این کار ، چه مقدار از آن را می خواهید در لینک مشاهده کنید?

این یک تصمیم مهم است و تا زمانی که در انتخاب خود کاملاً مطمئن نباشید ، نباید به هیچ وجه تغییری ایجاد کنید. می توانید ایده هایی راجع به ساختار جدید خود از راهنمای وردپرس به دست آورید با استفاده از لینک های ثابت. به طور کلی ، نام ارسال گزینه برای اکثر کاربران ایده آل است ، اگرچه سایت های مرتبط با اخبار ممکن است بخواهند تاریخ را درج کنند. در هر صورت ، وقتی تصمیم گرفتید در مورد ساختار جدید خود تصمیم بگیرید ، زمان آن رسیده است که واقعاً تغییرات در پیوندهای ارتباطی خود را اعمال کنید.

مرحله 2: ساختار پیوند خود را در وردپرس تغییر دهید

هنگامی که می دانید از کدام syntax می خواهید استفاده کنید ، وقت آن است که وارد منوی Permalinks داشبورد خود شوید و تغییر ایجاد کنید. به سادگی به حرکت کنید تنظیمات> پیوندهای همیشگی در قسمت backup WordPress خود قرار دهید و از صفحه تنظیمات انتخاب خود را انجام دهید:

تنظیمات پیوند وردپرس

پس از انتخاب خود (یا از تگ های استفاده شده برای ایجاد ساختار دلخواه خود به جای آن) ، بر روی کلیک کنید صرفه جویی. پیوندهای ارتباطی شما هم اکنون به روز شده اند! اکنون همه URL های داخلی شما با نحوی جدید به روز می شوند.

اگر به عنوان بخشی از وردپرس اضافه شده باشد ، تمام پیوندهای داخلی باید به طور صحیح به روز شوند. ممکن است هر پیوند دستی به روز شود. با این حال ، اکنون تمام پیوندهای سایت شما از جاهای دیگر کاملاً شکسته می شود و تمام مطالب نمایه شده توسط موتورهای جستجو نادرست خواهد بود.

مرحله 3: پیوندهای شکسته را با 301 تغییر مسیر اصلاح کنید

همانطور که قبلاً خاطرنشان کردیم ، تغییر ساختار پیوندهای ارتباطی شما بخش آسانی است. اما ، اکنون ، شما باید با عواقب برخورد کنید. اکنون هر مرجع به پیوندهای قبلی شما ، چه در محتوای شما و چه در سایتهای خارجی ، شکسته شده است. عارضه جانبی دیگر این است که هر محتوایی که توسط موتورهای جستجو نمایه شده باشد نیز نادرست است.

یک راه حل ساده برای این مشکل وجود دارد و آن راه اندازی است 301 تغییر مسیر در وب سایت خود تغییر مسیر 301 اساساً به هر مرورگری که به سایت شما می آید با استفاده از نشانی اینترنتی ساختار یافته پیوند پیوند قدیمی در جایی که محتوای مربوط به آن است ، می گوید. همچنین به موتورهای جستجو این امکان را می دهد تا بدانند که این یک تغییر دائمی است. احتمالاً می خواهید صفحه 404 خود را نیز سفارشی کنید تا بتوانید پیوندهای خراب داخلی یا دستی را که احتمالاً نادیده گرفته اید ، بگیرید..

در گذشته از شما خواسته می شد که همه این ریدایرکت ها را به صورت دستی به خود اضافه کنید .htaccess پرونده را روی سرور وب خود قرار دهید. خوشبختانه با وردپرس افزونه هایی وجود دارد که می توانند از همه این موارد برای شما مراقبت کنند.

با استفاده از افزونه Simple 301 Redirects

برای ایجاد تغییر مسیرهای به راحتی در وردپرس یکی از گزینه های این گزینه است ریدایرکتهای ساده 301 افزونه پس از نصب و فعال سازی افزونه ، یک منوی جدید به قسمت تنظیمات داشبورد خود اضافه می کنید.

تنظیمات تغییر مسیر 301 ساده

واقعاً جای نگرانی در مورد این افزونه وجود ندارد. در پنجره تنظیمات 301 تغییر مسیرها دو فیلد ساده نشان داده می شود. یکی برچسب خورده است درخواست و دیگری مقصد. این در اصل جایی است که شما وارد ساختار permalink قدیمی و ساختار permalink جدید می شوید. شما فقط باید اطلاعات بعد از نام دامنه خود را به این قسمت ها اضافه کنید.

در مثال در تصویر بالا ، درخواست قسمت تنظیمات وردپرس برای لیست های مجرد ماه و نام در حالی که مقصد فیلد پیکربندی WordPress برای ساختار پیوند نامی پست است. پس از افزودن این دو قسمت ، تغییرات را ذخیره کنید. این اکنون به هرگونه ترافیک موتور جستجو که به پیوندهای قدیمی می رسد ، می گوید که باید به کجا بروید.

با استفاده از افزونه تغییر مسیر

افزونه دیگری که ما برای اضافه کردن و مدیریت تغییر مسیرهای شما توصیه می کنیم ، رایگان است تغییر مسیر افزونه.

افزونه تغییر مسیر WordPress

برای استفاده از تغییر مسیر ، ابتدا آن را نصب کنید در داشبورد وردپرس خود قرار دهید. سپس می توانید به حرکت کنید ابزارها> تغییر مسیرها برای اشاره به صفحات و پست های سایت خود به لینک های جدید آنها. به سادگی پیوند پیوند قدیمی را وارد کنید URL منبع زمینه ، و پیوند مجدد جدید به URL هدف فیلد ، و سپس کلیک کنید صرفه جویی:

تنظیمات افزونه تغییر مسیر

با استفاده از ابزار کمکی Yoast SEO Permalink (برای تغییر مسیر به / / نام٪ /)

ابزاری دیگر که ممکن است شما مفید بدانید ، ابزار کمکی Yoast SEO Permalink است. این کد بر اساس ساختار پیوند فعلی شما ایجاد می کند ، که می توانید به صورت دستی به سایت سایت خود اضافه کنید .htaccess پرونده برای تغییر مسیر همه پستها با خیال راحت به new /٪ postname٪ / ساختار. البته این یک ابزار بسیار مفید است اما تنها به شما کد می دهد تا ساختار نام پست را تغییر مسیر دهید در حالی که از افزونه توصیه شده در بالا می توان برای هدایت چندین مورد به مقصد های مختلف استفاده کرد.

اگر از تغییر پرونده های سایت خود راحت نیستید ، توصیه می کنیم یکی از دو افزونه رایگان ذکر شده در بالا را بچسبانید..

مرحله 4: تغییر لینک موتورهای جستجو به ساختار جدید (نمایه سازی مجدد)

ما قبلاً اشاره کردیم که موتورهای جستجو پس از به روزرسانی ساختار مجدد لینکهای خود ، اطلاعات نادرستی خواهند داشت. متأسفانه ، این فراتر از کنترل شما به عنوان یک مالک سایت است. موتورهای جستجو مرتباً سایتها را خزیده و هنگام یافتن تغییرات به روز می شوند ، بنابراین این مشکل با گذشت زمان اصلاح می شود.

اما می توانید با ایجاد یک فرآیند به روند کمک کنید نقشه سایت XML, و بعد فهرست بندی مجدد دستی سایت شما با موتورهای جستجو.

نتیجه

همیشه بهتر است قبل از راه اندازی یک سایت جدید به عناصری مانند permalink (آدرس های پیوندی) بپردازید. با این وجود ، ممکن است پس از راه اندازی سایت ، هنوز نیاز به تغییر ساختار پیوند خود داشته باشید. اگر خود را در این شرایط پیدا کردید ، برای جلوگیری از ایجاد اختلال در سایت خود (چه از نظر داخلی و چه در خارج) نیاز به یک برنامه دقیق دارید..

تغییر ساختار پیوند وب سایت شما چیزی است که باید قبل از انجام هر کاری در نظر گرفته و برنامه ریزی شود.

در حالی که ایجاد تغییر و محدود کردن مشکلات هرگز آسان نبوده است ، اما هنوز هم می توانید SEO خود را به سایت خود بزنید. ممکن است در صورت تغییر به ساختار پیوندی دوستانه تر SEO ، در کوتاه مدت خوب باشد ، اما این چیزی نیست که بخواهید مرتباً با آن سر و کار داشته باشید. ساختار پیوندی جدید خود را انتخاب کنید و با آن بچسبید.

آیا در مورد به روزرسانی ساختار پیوند پیوند وردپرس خود سؤالی دارید؟ آیا تغییر پیوند مجدد را در گذشته انجام داده اید؟ آیا در ترافیک موتور جستجو و پیوندهای شکسته مشکلی دارید؟ چگونه آنها را حل کردید؟ دوست داریم در نظرات زیر از شما بشنویم.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map