فهرست اول موبایل برای وردپرس – چه چیزی است و چگونه می توان برای آن آماده شد

بیشتر ما آگاه هستیم که موتورهای جستجو مانند یاهو و گوگل دارای یک فهرست عظیم هستند که به میلیون ها صفحه می رسد. این باعث می شود تا آنها بتوانند محتواهایی را که مربوط به یک جستجوی جستجو است ، پیدا کنند و آنها را ارائه دهند. نیازی به گفتن نیست ، اگر می خواهید صفحات وب شما مکانی در نتایج جستجو پیدا کنند ، ابتدا باید از تضمین این موارد در فهرست استفاده کنید. اما پیش بروید همچنین باید فهرست بندی اول موبایل را برای WordPress در نظر بگیرید.


موتورهای جستجو با استفاده از الگوریتم های پیچیده ای که به طور مداوم در حال تکامل هستند کار می کنند. Google برای یکی ، به طور مداوم در تلاش است تا الگوریتم جستجوی خود را بهبود ببخشد تا بهترین تجربه ممکن جستجو را به کاربران ارائه دهد. به عنوان بخشی از این فرآیند ، Google به تدریج در حال حرکت به سمت یک شاخص موبایل اول به صورت تدریجی است. اما نگران نباشید – چند قدم ساده وجود دارد که می توانید برای آمادگی اول نمایه سازی موبایل برای وردپرس دنبال کنید.

فهرست اول موبایل چیست؟?

فهرست اول موبایل برای وردپرس: چیست؟

تا همین اواخر ، اکثر افراد از روی میزهای خود به جستجوی محتوا در اینترنت می پرداختند. بنابراین به طور طبیعی الگوریتم های جستجوی Google برای رسیدگی به این سؤالات جستجو از دسک تاپ (و هنوز هم وجود دارد) هدایت شده اند. سپس نتایج جستجو از “فهرست دسک تاپ” برای عوامل رتبه بندی موبایل تنظیم شد. صرف نظر از شروع جستجو بر روی دسک تاپ یا موبایل ، Googlebot برای یافتن صفحات وب مربوط به این “فهرست دسک تاپ” نگاه می کند..

Google اکنون است تغییر رویکرد آنها, شروع به جستجوی وب از نمای مرورگر همراه اول می کند ، به این معنی که باید در مورد فهرست بندی اول موبایل برای وردپرس فکر کنید.

Google به حفظ یک فهرست واحد برای همه وب سایت ها ادامه خواهد داد. در همان زمان ، به تنظیم دقیق الگوریتم های آن برای اطمینان بیشتر به محتوای تلفن همراه ادامه خواهد داد

 • صفحات را از آن سایت رتبه بندی کنید
 • برای درک داده های ساختاری
 • برای نشان دادن قطعه از آن صفحه در نتایج.

این روش جستجو برای جستجوهایی که حتی از دسک تاپ شروع می شوند نیز استفاده می شود.

Google برای یافتن اینکه آیا سایتی برای ورود به فهرست موبایل اول آماده است ، از “طبقه بندی کننده” استفاده می کند. طبقه بندی کننده ها تعیین می کنند که یک سایت موبایل با رومیزی از نظر محتوا ، پیوندها ، طرحواره ، چندرسانه ای و غیره برابر است یا قابل مقایسه است.

چرا تغییر به یک فهرست اول موبایل?

تغییر رویکرد Google در پاسخ به تغییر چشمگیر به سمت است جستجو از دستگاه های تلفن همراه. روش جستجوی فعلی تجربه کاربری ایده آل برای کاربران تلفن همراه ارائه نمی دهد. بیشتر این امر به این دلیل است که نسخه های رومیزی و موبایل بسیاری از وب سایت ها دارای محتوای مطابقت نیستند. کلیک کردن بر روی نتیجه جستجو از دستگاه تلفن همراه ممکن است کاربران را به صفحه ای برساند که در نسخه موبایل وجود ندارد. یا ممکن است محتوا روی موبایل قابل مشاهده نباشد. یا ، شما ممکن است از یک موضوع وردپرس استفاده کنید که پاسخگو نیست. این نتیجه بد کاربر است ، چیزی که Google برای جلوگیری از آن سخت تلاش می کند.

گوگل علاقه دارد اینترنت را به مکانی مناسب برای موبایل تبدیل کند فهرست بندی موبایل اول یک قدم دیگر در این جهت است در حقیقت ، گوگل اعلام می کند که برخی از سایت ها در حال حاضر در این فهرست قرار دارند که تعداد بیشتری از آنها باید دنبال شود.

تأثیر نمایه سازی موبایل اول

فهرست اول موبایل برای WordPress: Impact

بگذارید یک چیز را روشن کنیم – Google حتی اگر سایت سیار ندارید ، نسخه دسک تاپ وردپرس شما را خز می کند. تغییر در حال انجام به سادگی بدان معنی است که Google در ابتدا به محتوای تلفن همراه برای تعیین رتبه بندی در آینده نگاه خواهد کرد. از نظر عملی این به معنای وقتی است که برای اولین بار برای نمایه سازی تلفن همراه برای وردپرس آمده است:

 • نسخه موبایل سایت وردپرس شما به نسخه اصلی سایت شما تبدیل می شود (حداقل برای موتورهای جستجو). Google ابتدا نسخه موبایل را جستجو می کند و فقط در صورت موجود بودن نسخه موبایل ، به نسخه دسک تاپ باز می گردد. بنابراین ، سایتی که دارای رتبه بندی بهتر موبایل باشد ، حتی با شروع جستجو در یک دسک تاپ بالاتر از سایت با رتبه بندی موبایل کمتر ظاهر می شود..
 • نسخه تلفن همراه وردپرس شما تأثیر بیشتری در برندسازی وب سایت شما خواهد داشت.
 • وب مسترها متوجه افزایش خزیدن توسط آن می شوند تلفن هوشمند Googlebot. در نتیجه ، قطعه های نمایش داده شده در نتایج جستجو از صفحات تلفن همراه شما خواهد بود. با محتوای موجود در صفحات حافظه پنهان Google نیز همین اتفاق خواهد افتاد.
 • این واقعاً هیچ گزینه ای را برای شما فراهم نمی کند تا بتوانید وردپرس دوستانه موبایل داشته باشید. در واقع ، بسته به مخاطبی که شما از آن مراقبت می کنید ، ممکن است یک رویکرد اول برای موبایل جایگزین بهتری باشد. فراموش نکنید ، Google از قبل دوستانه تلفن همراه وب سایت شما را به عنوان یک مورد در نظر می گیرد عامل رتبه بندی.

آماده سازی سایت وردپرس برای فهرست اول موبایل

نکته ای که در مورد گوگل خوب است این است که هر وقت تغییر عمده ای در الگوریتم های جستجو صورت می گیرد ، آنها به شما می گویند چگونه برای آن آماده شویم.

1. طراحی پاسخگو

اگر قبلاً از یک موضوع پاسخگو وردپرس استفاده می کنید یا یک مورد از آن دارید خدمت پویا سایت در محل ، شما واقعاً مجبور نیستید برای این بخش از نمایه سازی موبایل برای وردپرس کارهای بیشتری انجام دهید. فقط باید اطمینان حاصل کنید که محتوا و نشانه گذاری در هر دو نسخه سایت وردپرس شما یکسان است.

طراحی وب پاسخگو (RWD) مجموعه ای است که در آن سرور همیشه همان کد HTML را برای همه دستگاه ها ارسال می کند و از CSS برای تغییر رندر صفحه در دستگاه استفاده می شود..

یک سرویس پویا مجموعه ای است که در آن سرور با HTML متفاوت (و CSS) در همان URL بسته به نماینده کاربر درخواست صفحه پاسخ می دهد..

فهرست اول موبایل برای وردپرس: پیاده سازی سایت های تلفن همراه

2. مطالب خود را مرور کنید

اگر اتفاق می افتد که محتوای اصلی و نشانه گذاری متفاوت هستند ، اطمینان حاصل کنید که نشانه گذاری ساختاری برای نسخه های رومیزی و موبایل یکسان است. غالباً ، وب مسترها قطعات قابل توجهی از داده های ساخت یافته را از وب سایت موبایل حذف می کنند. این دیگر به عنوان یک تمرین خوب واجد شرایط نیست. لازم است همه آن را دوباره اضافه کنید. همچنین URL های موجود در داده های ساخت یافته را در صفحات موبایل به روز کنید.

برای بررسی اینکه آیا محتوای همه نسخه ها یکسان است ، می توانید از آن استفاده کنید ابزار تست داده ساختاری. URL های هر دو نسخه وردپرس خود را وارد کنید و خروجی را مقایسه کنید تا بررسی کنید آیا محتوا در هر دو نسخه یکسان است یا خیر. Google همچنین توصیه می کند که با افزودن مقادیر عظیمی از نشانه گذاری که مربوط به محتوای سند نیست ، کنار بگذارید.

فهرست اول موبایل برای وردپرس: ابزار تست داده ساختاری

بعد ، بازدید کنید robots.txt.tester بررسی کنید که آیا پرونده robots.txt شما خزنده های وب Google را از URL های خاص سایت شما مسدود می کند. این ابزار تأیید می کند که نسخه تلفن همراه شما در دسترس Googlebot است.

3. فراداده

Metadata نکات مربوط به مطالب موجود در صفحه را برای موتورهای جستجو ارائه می دهد. بنابراین باید در هر دو نسخه سایت موجود باشد. اقدامات احتیاطی ساده مانند عناوین مشابه و توضیحات متا در تمام صفحات موجود در هر دو نسخه از WordPress شما می تواند طولانی پیش برود.

4. پیوندهای داخلی

نیازی به ایجاد تغییر در ارتباط با URL های جداگانه تلفن همراه (سایت های نقطه ای) نیست. اگر از URL های جداگانه تلفن همراه استفاده می کنید ، پیوند موجود rel = canonical را حفظ کنید ، و سپس عناصر جایگزین را بین دو نسخه پیوند دهید.

5- زبانها

اگر WordPress شما چند زبانه است ، پیوندهای hreflang را در URL های جداگانه تلفن همراه بررسی کنید. باید بین URL های موبایل و دسک تاپ جداگانه پیوند برقرار کنید.

6. میزبانی

اگر نسخه موبایل وب سایت وردپرس شما در یک هاست جداگانه قرار دارد ، اطمینان حاصل کنید که سرورهای میزبان می توانند افزایش احتمالی نرخ خزیدن را کنترل کنند.

7. تأیید

این کافی نیست وب سایت دسک تاپ خود را تأیید کنید به تنهایی در کنسول جستجوی Google برای فهرست بندی اول موبایل برای وردپرس. برای تأیید باید نسخه تلفن همراه وردپرس خود را به کنسول جستجوی Google ارسال کنید.

8- روی سئو تمرکز کنید

بخاطر داشته باشید که Google حتی در صورت بررسی کردن آن از دید کاربر کاربر تلفن همراه ، همچنان به ایندکس کردن نسخه دسک تاپ شما ادامه خواهد داد. بنابراین با محتوای برتر درجه و شیوه های SEO ادامه دهید.

9. دوستی موبایل

این مهم است که وردپرس خود را با تلفن همراه سازگار باشید تا مطمئن شوید برای اولین بار برای فهرست بندی موبایل برای وردپرس آماده هستید. Google یک وب سایت را دوستانه با تلفن همراه در نظر می گیرد ، هنگامی که یک کاربر تلفن همراه می تواند تمام قسمت های محتوا را در صفحه شما بارگذاری کند ، بدون نیاز به بزرگنمایی یا لمس کردن متن ، متن را بخواند ، و می تواند به راحتی بر روی هر دکمه ضربه بزنید.

اطمینان حاصل کنید که نسخه موبایل شما از آن عبور می کند تست دوستی موبایل. توجه به این نکته حائز اهمیت است که Google اکنون محتوا را که در پشت زبانه ها و آکوردئون ها پنهان شده است برای پذیرفتن محتوای بیشتر ، می پذیرد. اگر از پاپ آپ در تلفن های همراه استفاده می کنید ، باید بدانید که پنجره های بازشو می توانند بر سئو تأثیر بگذارند.

کلمات نهایی در فهرست اول موبایل برای وردپرس

بدون شک تصدیق اول نمایه سازی موبایل برای وردپرس (و کلیه وب سایت های مربوط به این موضوع) یک تغییر بزرگ برای صاحبان وب سایت و متخصصان سئو محسوب می شود. اما نیازی فوری به نگرانی وجود ندارد ، به خصوص در مورد این لیست از نکات برای آمادگی برای فهرست بندی اول موبایل برای وردپرس.

انتظار می رود که تغییر به شاخص اول موبایل تدریجی انجام شود و این امکان را فراهم می آورد تا وب سایت ها با رویکرد جدید سازگار شوند. Google هر سایت را به طور مستقل ارزیابی می کند تا بررسی کند آیا آماده تغییر است ، و در صورت آماده بودن آن را منتقل می کند. در حالی که هیچ جدول زمانی برای تکمیل مراحل موجود نیست ، یک فراخوان بیدارکننده برای همه وب سایت ها برای شروع فرایندها برای رتبه بالا در فهرست اول موبایل است..

آیا درمورد نمایه سازی تلفن همراه اول برای وردپرس سؤال دارید؟ چگونه می توانید وب سایت خود را آماده کنید؟ یا هر نکته دیگری که فکر می کنید باید اضافه کنیم؟ سکوت در کامنت های پایین.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map