نحوه تنظیم Google Site Kit در وردپرس

نحوه تنظیم Google Site Kit در وردپرس

Google Site Kit یک افزونه جدید SEO / analytics برای WordPress است که توسط گوگل ساخته شده است. Google Site Kit به شما امکان می دهد تا سایت خود را در سراسر سرویس های بازاریابی آنلاین Google متصل کنید و از آن نظارت کنید ، از جمله: کنسول جستجو ، Google Analytics ، PageSpeed ​​Insights ، Google AdSense ، Google Optimize و Google Tag Manager.


بهترین قسمت? شما می توانید تمام این کارها را مستقیماً از سایت وردپرس خود انجام دهید.

در این آموزش ، ما نحوه نصب و پیکربندی Google Site Kit را در وردپرس به شما نشان خواهیم داد و دو سرویس محبوب Google را به داشبورد وردپرس خود وصل می کنید – یعنی کنسول جستجوی Google و Google Analytics. ما همچنین نحوه فعال سازی PageSpeed ​​Insights را در Google Site Kit به شما نشان خواهیم داد.

بررسی اجمالی کیت سایت گوگل در وردپرس

تصویر صفحه داشبورد پیش فرض کیت سایت Google

یکی از ویژگی های مفید Google Site Kit امکان نمایش داده های سایت شما به صورت (a) است نمای کلی یا سطح کل, و همچنین (ب) در آن سطح فردی برای پست و صفحات.

تصویر اجمالی از نمای صفحه 1 سطح صفحه آمار مجموعه 1

حالت دوم در به دست آوردن بینش های سطح پست / صفحه از چندین ویژگی Google ، بطور مستقیم در داشبورد وردپرس شما بسیار مفید است ، و بارها از برگه ها ، کلیک ها و از همه مهمتر زمان را در شما ذخیره می کند. تصویر بالا نمونه ای عالی از این ویژگی است.

پیش نیاز آموزش

فرض می کنیم که شما قبلاً کنسول جستجو و Google Analytics را در سایت WordPress خود پیکربندی کرده اید. اگر اینطور نیست ، قبل از نصب Google Site Kit ابتدا به شما توصیه می کنیم Google Analytics و Search Console را تنظیم کنید.

به همین دلیل است:

 • ما دوست داریم فکر کنیم که افزونه Google Site Kit اولیه کار این است که سایت وردپرس خود را وصل یا پیوند دهید به خدمات مختلف Google (اعم از کنسول جستجو یا آنالیتیکس).
 • در حالی که کیت سایت Google می توان در هر یک از سرویس های خود یک حساب جدید برای سایت وردپرس خود پیکربندی کنید ، ما فکر می کنیم که باید از انجام این کار خودداری کنید.
 • ما معتقدیم که تنظیم کنسول جستجو و / یا Google Analytics در روش دستی به شما می دهد خیلی درک بهتر هر ابزار و به طور کلی تجزیه و تحلیل بازاریابی.

بیایید با آموزش شروع کنیم!

نحوه نصب و پیکربندی افزونه Google Site Kit WordPress

مجموعه افزونه های google stats wordpress.org

گوگل اعلام کرد کیت سایت برای وردپرس در WordCamp US 2018 2018 و یک سال بعد ، آنها پیش نمایش برنامه نویس را در ژوئن 2019 منتشر کردند. به سرعت به سمت 2020 ، این افزونه در بیش از 200،000+ سایت فعال است.

نحوه نصب افزونه Google Site Kit در وردپرس

نصب افزونه یک فرایند بسیار استاندارد است:

کیت سایت گوگل را نصب کنید

مرحله 1: وارد داشبورد وردپرس خود شوید و به آن بروید افزونه ها New افزودن جدید و در کادر جستجو ، “کیت سایت Google” افزونه را نصب و فعال کنید.

راه اندازی کیت سایت google را شروع کنید

گام 2: پس از فعال کردن افزونه ، از شما خواسته می شود روند راه اندازی آن را شروع کنید. کلیک کنید راه اندازی را شروع کنید برای شروع مراحل تنظیم افزونه Google Site Kit.

نحوه تنظیم و پیکربندی افزونه Google Site Kit در وردپرس

نحوه پیوند کیت سایت گوگل و کنسول جستجو 1

مرحله 3: هنگامی که شما بر روی کلیک کنید راه اندازی را شروع کنید در مرحله قبل ، یک برگه جدید باز می شود و صفحه تنظیمات Google Site Kit را بارگذاری می کند. کلیک کنید با Google وارد سیستم شوید ادامه.

توجه داشته باشید: به یاد داشته باشید از حساب Google استفاده کنید که در آن تمام خصوصیات سایت شما مانند کنسول جستجو یا Analytics در آن پیوند دارند. اگر از ایمیل دیگری استفاده می کنید ، سایت کیت قادر به یافتن ویژگی های مربوطه و ایجاد موارد جدید برای سایت وردپرس شما نخواهد بود. در آخر با پیکربندی شکسته با داده های تکراری به نتیجه خواهید رسید.

نحوه پیوند کیت سایت گوگل و google analytics 1 ورود به سیستم گوگل

مرحله 4: با حساب Google مربوطه وارد سیستم شوید. اگر از عکس بالا در بالا توجه کنید ، خواهید دید که من از ایمیل شخصی من برای امضای آن استفاده کرده ام (که این حساب اصلی همه ویژگی های Google من است).

نحوه پیوند کیت سایت گوگل و کنسول جستجو 3 مجوز

مرحله 5: سایت کیت مجوزهای مختلفی را برای دسترسی به سرویسهای Google متصل به شما مانند کنسول جستجو و غیره درخواست می کند اجازه برای رفتن به مرحله بعدی.

نحوه پیوند کیت سایت گوگل و کنسول جستجو 4 موفقیت

مرحله 6: پس از پیکربندی موفقیت آمیز ، صفحه ای شبیه به صفحه نمایش داده شده در بالا مشاهده خواهید کرد. این تأیید می کند که:

 • شما صاحب دامنه سایت خود هستید و دامنه شما در کنسول جستجو پیکربندی شده است.
 • سایت کیت می تواند به داده های عمومی حساب Google شما دسترسی پیدا کند و داده کنسول جستجوی شما دسترسی به داده های سایر ویژگی ها مانند Google Analytics و غیره ندارد. این بدان معنی است که برای هر ملکی که می خواهید پیوند دهید مجبورید مجوزهای فردی را بدهید..

کلیک کنید برو به داشبورد من برای بازگشت به داشبورد وردپرس خود.

نحوه پیوند کیت سایت گوگل و بررسی اجمالی کنسول 5

مرحله 7: در این مرحله ، فقط داده های کنسول جستجوی Google مرتبط است ، همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است.

کنسول جستجوی کیت سایت داشبورد

مرحله 8: می توانید اطلاعات دقیق کنسول جستجو سایت خود را در قسمت مشاهده کنید کیت سایت → کنسول جستجو صفحه.

نحوه راه اندازی Google Analytics در سایت کیت

در این بخش ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه Google Analytics را در سایت کیت پیوند دهید.

نحوه پیوند کیت سایت گوگل و google analytics 0

مرحله 1: کلیک کنید روی اتصال سرویس دکمه همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است.

نحوه پیوند کیت سایت گوگل و google analytics 1 ورود به سیستم گوگل

گام 2: با همان حساب Google که در آخرین مرحله از آن استفاده کرده اید ، وارد سیستم شوید.

نحوه پیوند مجوز کیت سایت گوگل و google analytics 2

مرحله 3: کلیک کنید اجازه برای دسترسی به سایت کیت به داده های Google Analytics شما.

مرحله 4: به داشبورد وردپرس خود باز خواهید گشت. اطمینان حاصل کنید که ویژگی صحیح Google Analytics انتخاب شده است و روی آن کلیک کنید تجزیه و تحلیل پیکربندی کنید برای تکمیل اتصال.

داشبورد کیت google site google analytics

مرحله 5: Google Analytics اکنون به Google Site Kit مرتبط شده است. قابل اعتماد و متخصص کیت سایت → تجزیه و تحلیل برای مشاهده داده های Google Analytics سایت خود در داشبورد وردپرس خود.

نحوه تنظیم PageSpeed ​​Insights در کیت سایت

می توانید سایر سرویس های Google را از طریق داشبورد SIte Kit یا تنظیمات Site Site متصل کنید ، همانطور که بعداً خواهیم دید.

نحوه پیوند کیت سایت گوگل و google analytics 4 موفقیت صفحه

به عنوان مثال ، می توانید با کلیک کردن روی PageSpeed ​​Insights را فعال کنید اتصال سرویس دکمه از داشبورد کیت سایت.

 

تصویر صفحه داشبورد پیش فرض کیت سایت Google

پس از پیوند PageSpeed ​​Insights به سایت کیت ، شما قادر خواهید بود داده های عملکرد سایت PageSpeed ​​کل سایت شما را به طور مستقیم از داشبورد سایت کیت در وردپرس مشاهده کنید..

تصویر بالا داشبورد پیش فرض سایت کیت با سه سرویس فعال از جمله کنسول جستجو ، تجزیه و تحلیل و PageSpeed ​​Insights است. اتفاقاً ، این همان تصویری است که در ابتدای آموزش دیدید.

نحوه اتصال سرویس های Google منحصر به فرد در سایت کیت

با دسترسی به تنظیمات افزونه می توانید سرویس های Google منحصر به فرد را به سایت کیت متصل یا قطع کنید. همانطور که در فوریه 2020 ، سایت کیت از شش سرویس Google پشتیبانی می کند از جمله:

 • کنسول جستجوی Google
 • تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل
 • PageSpeed ​​Insights
 • Google AdSense
 • Google Optimize
 • مدیر Google Tag

تنظیمات کیت سایت Google 1 سرویس متصل

می توانید اتصالات فعال خود را در زیر مشاهده کنید خدمات متصل تحت سایت Kit تنظیمات.

تنظیمات کیت سایت Google 2 سرویس دیگر موجود

برای اتصال بیشتر سرویس های Google جدید ، به این قسمت بروید خدمات بیشتری را وصل کنید زبانه ای را انتخاب کنید و خدمتی را که می خواهید اتصال دهید انتخاب کنید.

تنظیمات کیت سایت google 3 تنظیمات مدیر

تنظیمات مدیر نمای کلی از وضعیت افزونه Site Kit و امکان تنظیم مجدد تنظیمات افزونه را به شما ارائه می دهد.

همچنین می توانید برای بهبود توسعه این افزونه ، آمار اشتراک ناشناس پلاگین را با Google به اشتراک بگذارید. گزینه به طور پیش فرض غیرفعال است. من داده ها را با توسعه دهندگان افزونه انتخاب کرده ام.

نحوه مشاهده داده های پست یا صفحه شخصی در Google Site Kit

همانطور که قبلاً مشاهده کردیم ، یکی از مفیدترین ویژگیهای Google Site Kit امکان مشاهده اطلاعات از چندین سرویس Google (مانند Analytics و PageSpeed ​​Insights) برای پستها و صفحات جداگانه.

تصویر اجمالی از نمای صفحه 1 سطح صفحه آمار مجموعه 1

برای مشاهده این داده ها ، در حالی که وارد وردپرس شده اید ، پست یا صفحه را در یک برگه جدید باز کنید. با حرکت روی دکمه Site Kit و یک برگه جدید با داده های سطح صفحه ظاهر می شود. برای دسترسی به اطلاعات دقیق مربوط به آن صفحه ، روی جزئیات بیشتر کلیک کنید.

آمار صفحه سطح کیت سایت 1 جزئیات

تصویر بالا داده های سطح دقیق صفحه را برای آن صفحه خاص در سه سرویس Google از جمله کنسول جستجو ، تجزیه و تحلیل و PageSpeed ​​Insights نشان می دهد.

بسته بندی کردن

گستردگی و تسلط بازار وردپرس باعث شده است تا گوگل مانند گوگل بتواند افزونه های رسمی را برای CMS منتشر کند. امروز ما به دنبال یکپارچه سازی بیشتر و گسترده تر انواع خدمات شخص ثالث در وردپرس هستیم که در نهایت به نفع کاربر نهایی است.

مجموعه سایت Google نمونه ای درخشان از این ادغام فراگیر است. به جلو بروید ، بسیار جالب خواهد بود که ادغام های عمیق تری با YouTube Analytics و Google Ads مشاهده کنید ، زیرا بسیاری از مشاغل آنلاین مبلغ قابل توجهی پول را صرف تبلیغات برای بازاریابی محتوای تبلیغاتی و تبلیغ می کنند.

نظر شما در مورد کیت سایت Google چیست؟ آیا از آن در سایت خود استفاده می کنید؟ نظرات خود را در نظرات زیر به ما اطلاع دهید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map