چگونه وب سایت وردپرس خود را از لیست سیاه Google خارج کنید

چگونه وب سایت وردپرس خود را از لیست سیاه گوگل خارج کنید

آیا شاهد افت ناگهانی در ترافیک وب سایت خود هستید؟ تبلیغات عجیب و غریب برای محصولات سایه بان که در صفحات شما چشمک می زنند؟ اگر در توافق نامه هستید ، این احتمال وجود دارد که صفحات وب شما در فهرست Google از بین نرود. به عبارت ساده ، Google ممکن است لیست سایت شما را سیاه کند ، زیرا این امر را برای بازدید کنندگان ناامن می داند. برای جلوگیری از وقوع این اتفاق در وب سایت خود ، مهم است که بدانید چگونه وب سایت خود را از لیست سیاه Google خارج کنید.


لیست سیاه گوگل چیست?

موتورهای جستجو مانند Bing ، Norton Safe Web ، McAfee Siteociation و غیره در تلاش هستند تا بهترین تجربه جستجو ممکن را به کاربران ارائه دهند و گوگل نیز تفاوتی ندارد. Google دائماً در جستجوی محتوای مخرب در وب سایتهایی است که می تواند به بازدید کنندگان آسیب برساند. سپس این وب سایت ها را قرنطینه می کند.

در حالی که گوگل هیچ لیست سیاه رسمی را منتشر نمی کند ، اما به طور مداوم اینترنت را برای تهدیدات احتمالی پیش می برد. سپس این وب سایت های ناامن را برای محافظت از بازدید کنندگان از ایندکس کردن ایندکس می کند. وب مسترها باید توجه زیادی به این امر داشته باشند ، زیرا این امر می تواند منجر به از دست رفتن شدید ترافیک شود.

گوگل مشکوک است که این وب سایتها برای نصب بی سر و صدا برنامه هایی را استفاده می کنند که از هرگونه نرم افزار رایانه در رایانه شما استفاده می کنند ، کد مخرب را تزریق می کنند. سپس این برنامه ها می توانند نامه های ناخواسته را ارسال كنند ، و حتی رایانه بازدیدكننده را خراب كنند یا آن را كند كنند. آنها همچنین می توانند اطلاعات شخصی بازدید کنندگان شما مانند گذرواژه‌ها یا اطلاعات کارت اعتباری را دزدی کنند.

در بسیاری موارد ، لیست سیاه چیز خوبی است زیرا از بازدید کنندگان ناخواسته محافظت می کند. در حقیقت ، خریدار آینده نگر یک وب سایت باید بررسی کند که آیا وب سایت در لیست سیاه قرار دارد و به عنوان بخشی از فرآیند رسیدگی دقیق است یا خیر..

چیزی که باعث می شود Google وب سایت را ناامن قلمداد کند?

Google قبل از خارج کردن وب سایت شما از دسترس بازدید کنندگان ، جنبه های زیادی را در نظر می گیرد. گاهی اوقات این امر به دلیل تغییرات الگوریتمی اتفاق می افتد ، اما بیشتر اوقات شاید به دلیل امنیت یا موارد دیگری که نیاز به رفع برخی موارد دارند:

  • بدافزار یا ویروس موجود در سرورهای میزبان یا رایانه یا شبکه شما.
  • محتوای با کیفیت پایین یا مستهجن یا ناخواسته ، محتوای بحث برانگیز / غیرقانونی ، محتوائی که اصیل نیستند یا هرگونه حق چاپ را نقض می کنند.
  • میزبانی از صفحات فیشینگ یا کلاهبرداری.
  • هدایت به صفحات وب دیگر.
  • ایجاد پشتیبان ، ارسال لینک ، خرید یا فروش لینک.
 • پیوند به صفحات اسپم و مضر.
 • شیوه های ناخوشایند سئو مانند نقاب کردن کلمات کلیدی یا بهینه سازی کلمات کلیدی.

این جنبه ها می توانند باعث ایجاد مجازات از طرف Google شوند ، از جمله حذف از فهرست جستجوی Google.

چه اتفاقی می افتد اگر وب سایت شما در لیست سیاه قرار بگیرد?

چشمگیرترین تأثیر قرار گرفتن در لیست سیاه Google ، افت تعداد بازدیدکنندگان است. علاوه بر از بین رفتن جدی درآمد ، اعتبار و اعتبار وب سایت نیز می تواند ضرب و شتم شود.

Google شروع به چشمک زدن به علائم هشدار دهنده می کند برای ترساندن بازدید کنندگان از وب سایت خود. و هنگامی که در لیست سیاه قرار گرفتید ، می تواند راهی طولانی برای بهبود باشد.

15 نشان می دهد که وب سایت شما توسط Google در لیست سیاه قرار گرفته است

گاهی اوقات ، گوگل به مدیر وب سایت درباره عدم نمایه سازی وب سایت اطلاع می دهد. اما همچنین می توانید به دنبال این علائم باشید.

 1. پیامهای هشدار دهنده مانند ‘این سایت ممکن است هک شود‘ یا ‘این سایت ممکن است به رایانه شما آسیب برساند ، آیا می خواهید ادامه دهید؟ “ شروع به چشمک زدن.
 2. Google به بازدید کنندگان هشدار می دهد که سایت شما احتمالاً به خطر بیافتد یا به طور بالقوه ناامن است.
 3. وب سایت شما دارای صفحه خالی است یا صفحه اصلی شما به URL دیگری هدایت می شود.
 4. جستجوی وب سایت شما در Google صفحات یا تبلیغات عجیب را برمی گرداند.
 5. پیوندها و تغییر مسیرهای اسپم SEO در SERP ها.
 6. کلید واژه های عجیب و غریب محصولات دارویی سایه دار را در صفحه شما جستجو می کند.
 7. ایمیل های شما شروع به گزاف گویی می کنند.
 8. پنجره های ناآشنا شروع به چشمک می زنند ، محتوای اسپم یا تبلیغات عجیب و غریب در سایت شما ظاهر می شود.
 9. مرورگر شما محتوای عجیب و غریب را از منابع خارجی بارگیری می کند.
 10. وقتی روی Ctrl + U کلیک می کنید ، قطعات هدیه کد عجیب را در هدر یا صفحه وب سایت خود مشاهده می کنید.
 11. وب سایت شما به وضوح کاهش می یابد.
 12. استفاده از پهنای باند افزایش می یابد.
 13. ترافیک وب سایت شما روز به روز در حال کاهش است.
 14. حساب Google Webmaster Tools شما اخطارهایی درباره کد مخرب در وب سایت شما دریافت می کند.
 15. وب سایت شما دیگر در فهرست Google ظاهر نمی شود.

چگونه بررسی کنیم آیا سایت وردپرس شما در لیست سیاه Google است یا خیر

کاملاً ممکن است که وب سایت شما توسط موتورهای جستجوگر این شاخص از این شاخص خارج شده باشد ، حتی بدون آنکه حتی درباره آن آگاهی داشته باشید. در حالی که علائم فوق می توانند لیست سیاه را نشان دهند ، برخی چک های خاص وجود دارد که می توانید برای تأیید همان انجام دهید:

انجام یک بررسی دستی

آدرس وب سایت خود را در نوار جستجوی Google تایپ کنید. اگر سایت شما نمایش داده نمی شود ، و این قبلاً اینگونه نبوده است ، احتمال اینکه سایت توسط گوگل غیر نمایه سازی شده باشد احتمال وجود دارد. البته ، این یک سایت جدید کار نمی کند ، زیرا ممکن است هنوز توسط موتورهای جستجو ایندکس نشود.

ابزارهای آنلاین رایگان

ابزارهای اسکن آنلاین برای بررسی اینکه آیا وب سایت شما توسط Google مجازات شده است ، یک بررسی سریع ارائه می دهد. بازدید کنید IsMyWebsitePenalized و URL وب سایت خود را جایگذاری کنید. این ابزار یک سرویس رایگان است که برای وب مسترها و متخصصان سئو مفید است.

لیست سیاه گوگل: IsMyWebsitePenalized

این ابزار وب سایت شما را اسکن می کند و به شما در مورد وضعیت مجازات اطلاع می دهد. نتایج نسبتاً دقیق است. توجه به این نکته مهم است که دامنه های پارک شده ، دامنههای تغییر مسیر یا وب سایتهای جدید وضعیت جریمه ای را منعکس می کنند.

Sucuri SiteCheck

Sucuri SiteCheck

یکی دیگر از ابزارهای مؤثر که می توانید استفاده کنید Sucuri SiteCheck اسکنر این می تواند بدافزارها و تعدادی از مسائل امنیتی از جمله لیست سیاه وب سایت شما را شناسایی کند. علاوه بر این ، اسکنر روش هایی را برای حل مسئله توصیه می کند.

Google Webmaster Tools

اما تا کنون ، بهترین راه برای استفاده در آن استفاده از آن است Google Webmaster Tools برای بررسی نقص امنیتی وب سایت خود.

لیست سیاه Google: کنسول جستجوی Google

حوزه امنیتی امنیت ابزارهای Google Webmaster بارهای از اطلاعات مفیدی را در مورد سایت شما ، از جمله پیوندها به سایت شما ، جستجوی جستجوی شما ، سلامتی سایت و 404 خطا نشان می دهد.

نکاتی برای نگه داشتن وب سایت شما در لیست سیاه Google

ترمیم خسارت ناشی از عدم نمایه سازی یک روند طولانی مدت است. بنابراین ، انجام برخی اقدامات پیشگیرانه عاقلانه تر (و آسان تر) است. در اینجا تعداد انگشت شماری از کارهایی که می توانید انجام دهید برای ماندن در سمت خوب Google است:

 • فایروال را نصب کنید و نرم افزار ضد ویروس را مرتباً اجرا کنید.
 • سایت خود را تمیز کرده و محتوای مخرب را حذف کنید.
 • از پیوند دادن به وب سایت های اسپم و همچنین خرید یا فروش لینک ها خودداری کنید.
 • از محتوای اصلی بدون چاشنی کلمات کلیدی اطمینان حاصل کنید.
 • بسته میزبانی خود را با دقت انتخاب کنید.
 • وردپرس خود را مرتبا به روز کنید ، از تم ها و افزونه های قابل اعتماد استفاده کنید.
 • نام کاربری و رمزعبور خود را مرتباً تغییر دهید و از صفحات ورود خود محافظت کنید.
 • پرونده wp-config.php و همچنین پرونده .htaccess را ایمن کنید.
 • شما باید با شرایط و شرایط Google آشنا باشید و از تغییرات الگوریتم پیروی کنید.

به یاد داشته باشید که این تضمین ها نیستند (از آنجا که ما نمی دانیم که دقیقاً در وب سایت خود چه کاری انجام می دهید) ، اما همه این اقدامات خوب برای رعایت لیست سفیدتر وب سایت شما هستند.

نتیجه

همانطور که می بینید ، لیست سیاه شدن توسط گوگل ، عواقب منفی بزرگی دارد که به زمان بهبودی نیاز دارد. ایده خوبی است برای ایجاد یک حساب کاربری با ابزارهای مدیر وب گوگل برای انجام منظم بررسی وب سایت خود. همچنین می توانید به پست قبلی ما در مورد بازیابی از وب سایت هک شده مراجعه کنید.

هنگامی که آگاه باشید که دیگر در این فهرست نیستید ، اولین قدم شما می تواند به صورت یک اقدام کنترل آسیب وب سایت شما آفلاین باشد. به میزبان خود اطلاع دهید و سایت را غیرفعال کنید. اگر قادر به ورود به سیستم هستید ، آنچه می بینید را یادداشت کنید و آن را به ارائه دهندگان خدمات میزبانی خود انتقال دهید.

جستجو یادداشت Google درباره حفظ یک سایت تمیز, و در صورت لزوم ، برای تمیز کردن سایت خود از کمک حرفه ای کمک بگیرید. پس از اتمام کار ، با درخواست بررسی ، به Google اطلاع دهید. سپس Google دوباره شروع به خزیدن سایت شما کرده و صفحات وب شما را دوباره فهرست بندی می کند. زمان خواهد برد ، اما می توانید بهبود یابید.

آیا نکات مفیدی برای اضافه کردن دارید؟ یا سؤالاتی در مورد بهترین روشها برای حفظ وب سایت وردپرس خود دارید؟ نظر را در زیر بگذارید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map