با WordPress و PressBooks کتاب ایجاد و منتشر کنید

لطفا توجه داشته باشید که Pressbooks پشتیبانی از افزونه خود را قطع کرده است و دیگر با وردپرس سازگار نیست.


اگر به دنبال ابزاری ساده و ساده برای ایجاد ، ویرایش و انتشار کتاب های خود هستید ، بیشتر به دنبال آن نباشید ، از PressBooks استفاده کنید و از ایجاد کتاب خود با استفاده از وردپرس محبوب لذت ببرید.

PressBooks تمام ابزارهای ضروری برای ایجاد کتابهای الکترونیکی و حتی کتابهای چاپی را در اختیار شما قرار می دهد. این امکان را به شما می دهد که کتاب های خود را در تمام قالب های داده اصلی صادر کنید تا کتاب های شما به راحتی با هر قالب الکترونیکی کتابهای الکترونیکی Kindle ، Apple iBooks ، Nook ، Kobo و دیگران را به راحتی انجام دهند. می توانید برای چاپ روی کاغذ ، کتاب خود را به صورت PDF صادر کنید ، و همینطور که در حال ایجاد کتاب های خود در وردپرس هستید ، می توانید صادرات XML خوبی را نیز دریافت کنید..

BookPress در حقیقت یک MultiSite WordPress (WPMS) است. کاربران می توانند برای ایجاد تعداد نامحدود کتاب در شبکه ثبت نام کنند و هر کتاب یک سایت در شبکه WPMS است.

افزونه PressBooks WordPress

BookPress MultiSite توسط افزونه منبع باز PressBooks طراحی شده است. هر کس می تواند افزونه را از Github بارگیری کرده و آن را بر روی یک نصب وردپرس multisite تازه فعال کند تا آن را به یک سکوی انتشار کتاب تبدیل کند.

توسعه دهنده پیشنهاد می کند تا از PressBook.com به عنوان یک بستر آماده و مدیریت شده استفاده شود. باید بگویم که من با او موافقم ، زیرا انتشار کتابهای الکترونیکی نه تنها ایجاد پرونده صادرات است ، بلکه مرحله جدیدی از کارهای پیچیده در انتظار است که نویسندگان بتوانند کتاب خود را در چندین بازار اصلی مانند آمازون یا iBook توزیع کنند. حال بیایید ببینیم PressBooks واقعاً چیست.

PressBooks چیست?

یک فصل در PressBooks بسیار شبیه به قالب های پست استاندارد WP است و شامل آن می شود

یک فصل در PressBooks بسیار شبیه به قالب های پست استاندارد WP است و شامل “فصل فرا داده” بدون طبقه بندی است.

PressBooks تمام ویژگی های اساسی یک کتاب را ارائه می دهد ، از جمله:

جلوه های پیشین ، موضوعات پشتیبان ، قطعات و فصل ها و متا داده های کتابها و متون استاندارد. سپس نویسندگان می توانند کتابهای خود را سازماندهی کرده و کارهای نهایی را انجام دهند.

نویسندگان مجاز به ایجاد کتابهای خود به صورت خصوصی و صادرات آنها هستند ، اما همچنین می توانند کتابهای خود را به صورت عمومی منتشر کنند و کاربران می توانند کتابها را در یک سایت وردپرس نصب شده در زیر دامنه PressBooks بخوانند. سه موضوع وجود دارد که به عنوان بوم کتاب ها انتخاب شده اند ، همه مضامین حداقل و از کتاب های چاپی الهام گرفته اند:

گزینه های موضوع PressBooks

گزینه های موضوع PressBooks

PressBooks در قسمت جلویی بسیار شبیه به یک کتاب مقاله است:

PressBook Frontend

PressBook Frontend

جوانب مثبت و منفی PressBooks

PressBooks قابل اعتماد ، سریع و جامد است. آنچه را که می گوید انجام می دهد و آن را هموار انجام می دهد ، اما در مقایسه با امکانات و انتظارات خیلی کم انجام می دهد. من می دانم که PressBooks در پایه دارای یک نتیجه نهایی است. خط پایین سازگاری پرونده های صادر شده با سیستم عامل های توزیع محترم است. این یک هدف بسیار مشروع است اما در نتیجه PressBooks بسیار از آخرین روند انتشار مطالب عقب مانده است و درآمدزایی و سودآوری آن بسیار دشوار است. بیایید ببینید چرا.

طرح های ساده پاسخگو

بیایید به Kindle کلاسیک به عنوان پیشگام سیستم عاملهای کتاب الکترونیکی نگاه کنیم. آمازون Kindle را ایجاد کرد و با دستیابی به تجزیه و تحلیل داده ها و آگاهی از فناوری جدید ، افراد باهوش در آمازون می دانستند که سن رسانه های چاپی به پایان رسیده است. فقط زمان لازم است تا اکثر خوانندگان به سمت انتشارات مبتنی بر وب باشند.

خوب آمازون با تغییر تکنولوژی خواندن و از همه مهمتر تغییر عادات مردم کار بزرگی کرده است. این یکی از سخت ترین کارها برای تغییر عادات قدیمی است.

PressBooks از روندی که آمازون شروع کرده بهره می برد. ایجاد کتابهای الکترونیکی آنلاین با فرمت شومیز ، خواندن کتاب ها را برای خوانندگان قدیمی تر آسان می کند (که ممکن است مانند نسل های جوان باز و مایل به استفاده از فناوری نباشند).

مضامین PressBooks پاسخگو هستند و به یک طرح ساده ستونی با ناوبری پیکان چپ / راست می چسبند. این کارآمد است ، اما لزوما جذاب ترین طرح مورد درخواست شما نیست. اگر طرح های حداقل را دوست دارید ، باید همه با یکی از قالب های PressBooks همراه باشید. اما آیا شما می خواهید چیزی را با اندکی سبک تر یا فلاش بخواهید که بخواهید استخدام یک توسعه دهنده وب و همچنین سفارشی سازی ظاهر سایت خود را در نظر بگیرید..

فقط ویدیوهای داخلی

PressBooks به نویسندگان اجازه نمی دهد ویدیوی شخص ثالث را در محتوای خود جاسازی کنند. این بدان معناست که اگر می خواهید از آنها استفاده کنید باید ویدیوهای شخصی خود را در کتابخانه رسانه خود میزبان کنید (هیچ برنامه iframes یا Vimeo یا YouTube مجاز نیست).

اما چه اتفاقی برای این ویدئو در یک کارشناس PDF می افتد؟ خوب ، روش های بسیاری برای رسیدگی به این روش وجود دارد ، من فکر می کنم ساده ترین عمل این است که فیلم را با یک URL کوتاه متصل به نسخه یوتیوب یا Vimeo فیلم ، در قالب PDF جایگزین کنید. به هر حال محدود کردن کاربر در رسانه های میزبان خود کمی چالشی است که PressBooks برای خودش ایجاد کرده است به خصوص در عصری که YouTube استاندارد طلایی فیلم است.

قالب بندی میکرو

PressBooks کتابها و فصلهای متا داده را اتخاذ کرده است ، که لازم است اما کافی نیست. ریز قالبها مانند Schema.org باید حداقل روشها برای ساختن داده های مختلف باشد.

فرض کنید من در حال نوشتن کتاب آشپزی در سکوی PressBooks هستم. من به داده های متا کتاب ها نیاز دارم ، به متا داده های دستور العمل نیز نیاز دارم. علاوه بر این دوست دارم یک طبقه بندی سفارشی با سلسله مراتب برای مواد تشکیل دهنده خود داشته باشم ، دسته های سطح بالا می توانند مواردی مانند: سبزیجات ، ادویه جات ترشی جات ، گوشت و غیره باشند و همه مواد تشکیل دهنده را می توان در زیر گروه ها سازماندهی کرد.

سپس می توانم لیستی از مواد تشکیل دهنده در حاشیه را به خوانندگان نشان دهم یا می توانم به خوانندگانم اجازه دهم دستور العمل های فیلتر شده توسط فیلدهای سفارشی را جستجو کنند و آنها می توانند تمام غذاهای حاوی Fish یا Capsicum را جستجو کنند. وردپرس ابزارهای گسترده ای برای ساخت داده ها با متا داده های سفارشی ، زمینه دلخواه ، طبقه بندی های سفارشی ، قالب های ارسال و انواع پست های سفارشی دارد.

همچنین ویژگی هایی مانند برچسب گذاری جغرافیایی نیز وجود دارد که می تواند باعث تغییراتی در کتابهایی شود که توسط PressBooks ایجاد شده است. تصور کنید وقتی کتابی را در رایانه لوحی خود می خوانید ، اگر نام مکانی را در متن می بینید و روی آن ضربه می زنید ، فوراً تصویر Google Street View آن مکان را در یک جعبه نور مشاهده می کنید.

در حال حاضر PressBooks از این ویژگی ها پشتیبانی نمی کند ، اما اگر این کار را داشته باشند یک مزیت عالی خواهد بود. این امر باعث می شود گروه کاملاً جدیدی از تولید کنندگان محتوا وارد بازار شوند. امیدوارم این چیزی باشد که آنها فکر می کنند آن را اضافه کنند ، اما تا آن زمان این چیزی است که شما باید با یک توسعه دهنده وب مشورت کنید تا ببینید آیا یک موضوع سفارشی برای نیازهای شما طراحی شده است یا خیر..

با استفاده از Evernote به عنوان نمونه دیگر ، این برنامه محبوب است زیرا به کاربران کمک می کند تا یادداشت هایی را با برچسب ها بنویسند ، تصاویر را اضافه کرده و همه آنها را در همان یادداشت ضبط کنید. این نوع محتوایی است که کاربران انتظار دارند. Evernote این کار را برای سازماندهی یادداشت ها انجام داد ، تصور کنید که اگر PressBooks برای غنی سازی کتاب های خود ویژگی های مشابهی را اضافه کند ، چقدر شگفت آور خواهد بود.

اشتراک اجتماعی

PressBooks از دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی برای Twitter ، Google+ و Facebook در نسخه وب کتابهای شما پشتیبانی می کند. این یک روش عالی برای خوانندگان شماست تا فصلهای مورد علاقه خود را به اشتراک بگذارند و کمی از قرار گرفتن در معرض دید بیشتری را برای شما ایجاد کنند. اما اینها تقریباً ساده هستند و در حال حاضر تنها گزینه ای که وجود دارد فعال یا غیرفعال کردن اشتراک در کل صفحات شما است. خوب است که گزینه های یک ظاهر طراحی شده و همچنین شبکه های اجتماعی بیشتری را مشاهده کنید.

کسب درآمد

در حال حاضر PressBooks شما را قادر می سازد کتاب الکترونیکی مبتنی بر وب ایجاد کنید که می تواند به پرونده های PDF ، MOBI یا EPUB نیز صادر شود. اما من از راههای کسب درآمد از کتابهایی که ایجاد می کنید بدون اضافه کردن افزونه اضافی آگاه نیستم.

یکی از گزینه ها ایجاد عضویت حق بیمه الکترونیکی با استفاده از Restrict Content Pro است. به این ترتیب می توانید صفحات فصل 1 كتابهای خود را عمومی كنید و بقیه مطالب خود را برای اعضا قفل كنید. توجه – من در واقع سازگاری این دو افزونه را آزمایش نکرده ام ، اما انتظار دارم که این کار بسیار خوب باشد.

از طرفی می توانید کتابهای خود را در قالب های آمازون ، iBooks و غیره بصورت صحیح بفروشید ، بنابراین باید در بارگیری پرونده خود برای فروش ، مشکلی داشته باشید. یا می توانید از WooCommerce یا افزونه تجارت الکترونیکی مشابه برای فروش نسخه های PDF کتابهای الکترونیکی خود در وب سایت خود استفاده کنید. بسیاری از سناریوها می توانند برای کسب درآمد از برنامه تعریف یا در نظر گرفته شوند.

PressBooks Pro

هم اکنون افزونه PressBooks کاملاً رایگان است ، اما اگر می خواهید به آنها اجازه دهید کتاب آنلاین یا سکوی کتاب خود را برای شما مدیریت کنند ، 3 برنامه حق بیمه ارائه می دهند. اگر می خواهید علامت های چاپی را از صادرات PDF کتاب الکترونیکی خود حذف کنید ، باید به یکی از این برنامه ها ، که از 19.99 دلار شروع می شود (هزینه یک بار در هر کتاب) ارتقا دهید..

چاپ PressBooks

اگر می خواهید نسخه شومیز کتاب الکترونیکی شما تولید شود ، PressBooks خدمات چاپ ارائه می دهد. 50 دلار هزینه تعیین شده و حداقل 50 سفارش نیز وجود دارد ، اما این همان است. توجه به این نکته مهم است که کتابهای چاپ شده از PressBooks شامل ISBN ، فقط یک بارکد عمومی نیستند. بنابراین اگر می خواهید به خرده فروشان یا کتابخانه ها توزیع کنید ، باید قبل از چاپ ، ISBN خود را مرتب کنید تا کد آن را در پوشش خود درج کنید..

از طرف دیگر می توانید از کتاب BookBaby برای چاپ و توزیع کتاب خود استفاده کنید. آنها انواع گزینه ها ، بسته ها و موارد اضافی مانند چاپ را با تقاضای 199 دلار ، خدمات ISBN یا حتی چاپ های تک کتاب با قیمت 19 دلار ارائه می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر صفحه قیمت گذاری آنها را پرداخت کنید.

BookBaby هیچ هزینه ای برای فروش ندارد ، اما داشبورد عملکردی را برای نویسندگان فراهم می کند تا فروش خود را از طریق کانال های مختلف مدیریت کنند. برای کتاب های چاپی ، نویسندگان به صورت اختیاری می توانند تیراژهای کوچک را به حداقل 25 جلد سفارش دهند و ممکن است در هر چاپ فقط چند دلار هزینه داشته باشد.

بسته بندی کردن

PressBooks یک ایده عالی است و می تواند یک رهبر در ایجاد و انتشار کتاب الکترونیکی باشد. پتانسیلهای زیادی برای ایجاد کتابهای الکترونیکی رایگان و پریمیوم برای تبلیغ وب سایت یا کسب درآمد از وبلاگ شما وجود دارد. امیدوارم سعی کنید این کار را انجام دهید زیرا PressBooks راهی آسان برای ایجاد کتابهای الکترونیکی با وردپرس است (و هنگامی که این مورد را با راهنمای فروش کتابهای الکترونیکی با وردپرس ترکیب می کنید ، در مسیر موفقیت خواهید بود).

پس نظر شما در مورد PressBooks چیست؟ این را امتحان کرده ای؟ چه ویژگی هایی را دوست دارید؟ یا ویژگی های مورد نظر شما در PressBooks وجود دارد؟ به ما اطلاع دهید و گفتگو را در نظرات زیر شروع کنید!

مقاله ای که توسط پوریا آستراکی نوشته شده است. شما می توانید Pooria را دنبال کنید توییتر یا LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map