VikAppointments: قرار ملاقات در کتاب و برنامه مانند یک رئیس

VikAppointments: قرار ملاقات در کتاب و برنامه مانند یک رئیس

اگر یک شغل مبتنی بر خدمات را اداره می کنید ، برنامه ریزی و مدیریت قرارهای خود به صورت دستی چالش برانگیز و وقت گیر است. علاوه بر این ، رزرو قرار ملاقات ها به صورت دستی به این معنی است که شما مستعد خطاهای انسانی هستید که می توانند برای شما هزینه کسب و کار کنند.


چه کار کنیم؟ شما می توانید روند کار را با استفاده از افزونه ای مانند VikAppointments ساده کنید. VikAppointments راه حل مناسبی برای هر مشاغل خدماتی است که قرار ملاقات ها را کتاب می کند. بسته به تمام ویژگی هایی که برای مدیریت رزرو مانند یک حرفه ای به آن نیاز دارید ؛ افزونه یکی از بهترین افزونه های قرار ملاقات برای وردپرس است.

و در پست امروز ، ما ویژگی هایی را پوشش می دهیم که VikAppointments را به یک افزونه فوق العاده رزرو وردپرس تبدیل می کند. برای شیرین کردن معاملات ، ما نصب می کنیم حرفه ای نسخه و تست افزونه را اجرا کنید. به این ترتیب ، شما دقیقاً می دانید چه انتظاری باید داشته باشید و می توانید در حال اجرا بر روی زمین ضربه بزنید.

صدا چطوره؟ اگر عالی به نظر می رسد ، آستین های خود را جمع کنید و اجازه دهید کار را پایین بیاوریم.

VikAppointments چیست؟?

خدمات vikappointments رزرو پلاگین وردپرس تقویم

اطلاعات و بارگیرینمایش نسخه ی نمایشی

VikAppointments یک سیستم مدیریت انتصاب قدرتمند است که در ابتدا برای جوملا ایجاد شده است. اما ما به جوملا علاقه ای نداریم. ما نسخه وردپرس را پوشش می دهیم که – به هر حال ، یکی از پیشرفته ترین افزونه های قرار ملاقات برای وردپرس است.

در یک کلیک ، این افزونه به شما کمک می کند تا قرار ملاقات ها را رزرو کنید و به سرعت در سایت وردپرس خود را مدیریت کنید. علاوه بر این ، این افزونه گزینه های متناسب و متنوعی را ارائه می دهد که از جمله دیگر برای مشاغل مختلف مانند پزشکان ، وکلا ، مراکز پزشکی ، اسپا و سالن مناسب است..

اما حتی با وجود یک میلیون و یک ویژگی ، VikAppointments برای پیکربندی و استفاده فوق العاده آسان است. در پایان روز ، این افزونه به شما کمک می کند تا زمان زیادی را که می توانید برای رشد و پیشرفت کار خود هدایت کنید ، صرفه جویی کنید. به جای هدر رفتن وقت رزرو وقت به صورت دستی ، می توانید کاملاً روی مشتری خود تمرکز کنید.

از این راه ، ما چندین ویژگی را پوشش می دهیم که باعث می شود VikAppointments یکی از بهترین افزونه های وردپرس برای مدیریت قرار ملاقات ها در وب سایت شما باشد.

ویژگی های VikAppointments

افزونه VikAppointments از نظر ویژگی های ناامید کننده نیست ، چه با یک لیست چشمگیر که باید تحت تأثیر کار مبتدیان و توسعه دهندگان قرار بگیرد. در بخش زیر برخی از ویژگی های موجود در VikAppointments را برجسته می کنیم. آن را عرق نکنید. ما هنگام تست افزونه درایو ، بیشتر ویژگی ها را در عمل مشاهده می کنیم.

از این راه ، افزونه VikAppointments دارای ویژگی هایی از قبیل:

 • امکان ایجاد چندین سرویس با مدت زمان و نرخ های مختلف
 • داشبورد مرکزی برای مدیریت کارمندان
 • رزرو جلسات بدون درز جلو
 • تقویم های ماهانه یا هفتگی که در دسترس بودن برای هر کارمند یا خدمات است
 • سیستم کوپن برای ارائه تخفیف برای رزرو
 • امکان ایجاد رزرو دستی در داشبورد سرور WordPress
 • ویجت را جستجو کنید که به چشم اندازها کمک می کند تا ملاقات ها را به راحتی پیدا کنید و رزرو کنید
 • روزهای کاری تمدید شده با شیفت های سفارشی
 • داشبورد جلویی برای کارمندان
 • مکان های کارمندان از طریق Google Maps
 • گزینه ای برای اضافه کردن خرید برای بسته های خدمات
 • سیستم سبد خرید برای قرار ملاقات های متعدد به طور همزمان
 • دروازه پرداخت های سفارشی
 • اعلان های ایمیل ، پیام کوتاه و ICS
 • ابزارک های متعدد برای بهبود نحوه نمایش سیستم رزرو شما در قسمت جلویی
 • یکپارچه سیستم مدیریت مشتری
 • و خیلی بیشتر

به طور خلاصه ، افزونه VikAppointments ویژگی های کافی برای مدیریت موثر قرارهای خود را ارائه می دهد. با خلاصه ای از ویژگی های راهنمای ما ، به ما اجازه دهید VikAppointments را نصب و آزمایش کنیم.

نحوه نصب VikAppointments

نصب افزونه VikAppointments بسیار آسان است ، زیرا می توانید به صورت رایگان در WordPress.org بارگیری کنید. با این حال ، برای لذت بردن از ویژگی های حق بیمه ، باید یک مورد خریداری کنید حرفه ای مجوز حدود 108 دلار دلار در وب سایت رسمی VikAppointments. مجوز به مدت یک سال معتبر است ، و اگرچه تمدید اجباری نیست ، برای دریافت به روزرسانی به مجوز فعال نیاز دارید.

حال به ما اجازه دهید VikAppointments را نصب و پیکربندی کنیم تا برنامه ریزی و مدیریت قرارها را در سایت آزمایش خود شروع کنیم.

در فهرست مدیریت وردپرس خود ، به مسیر حرکت بروید پلاگین ها و کلیک کنید جدید اضافه کن همانطور که در تصویر زیر برجسته می کنیم.

نحوه نصب افزونه جدید وردپرس

انجام این کار شما را به سمت شما سوق می دهد افزونه ها را اضافه کنید صفحه ، که در آن می توانید افزونه ای از رایانه خود یا مخزن رسمی WordPress نصب کنید. “VikAppointments” را در کادر جستجوی کلمه کلیدی تایپ کنید و هنگامی که افزونه را پیدا کردید ، روی ضربه بزنید الآن نصب کن دکمه همانطور که در تصویر زیر جزئیات می دهیم.

افزونه vikappointments را نصب کنید

پس از آن ، روی کلیک کنید فعال کنید دکمه همانطور که در زیر نشان داده شده است تا توپ را نورد کنید.

فعال کردن افزونه وردپرس vikappointments

الان داریم به یه جاهایی می رسیم. تمام کاری که اکنون باید انجام دهید پیکربندی افزونه است که آسان است ، بنابراین بیایید کار را پایین بیاوریم.

نحوه پیکربندی VikAppointments

پس از فعال کردن افزونه ، زیبایی زیبایی به آن اضافه می شود VikAppointments مورد را در فهرست مدیر WordPress خود قرار دهید. برای تنظیم سیستم رزرو خود ، روی کلیک کنید VikAppointments مورد منو ، مانند تصویر زیر.

تنظیم پلاگین وردپرس vikappointments

مورد منو شما را به داشبورد جذاب VikAppointments نشان می دهد که در زیر نشان داده شده است.

داشبورد vikappointments

مجوز PRO را فعال کنید

ما از نسخه PRO برای آموزش استفاده می کنیم ، بنابراین ابتدا باید مجوز را فعال کنم. برای انجام این کار ، کلیک کنید پیشرفت, همانطور که در زیر نشان می دهیم.

به روز رسانی به نسخه حرفه ای vikappointments

در صفحه بعد ، به پایین صفحه بروید ، کلید مجوز خود را بچسبانید و ضربه بزنید اعتبار سنجی و نصب کنید, مطابق شکل زیر اگر کلید مجوز ندارید ، روی آن کلیک کنید کلید مجوز خود را دریافت کنید دکمه.

اضافه کردن کلید مجوز حرفه ای به vikappointments

این افزونه بطور خودکار وارد نسخه حرفه ای می شود و به روز می شود. بعد ، روی کلیک کنید به روزرسانی به پایان رسید ، برای ادامه اینجا را کلیک کنید دکمه مطابق شکل زیر.

اکنون نسخه حرفه ای قفل شده و آماده است. Btw ، در زیر نحوه داشبورد سرپرست VikAppointments بعد از ارتقا به نسخه حرفه ای به نظر می رسد.

داشبورد سرور vikappointments

هیچ چیز زیادی برای دیدن اینجا نیست ، پس حالا چه? به هر حال خیلی خوب است چون هنوز قرارهای ملاقات را رزرو نمی کنیم. بگذارید برخی از کارمندان ، خدمات را اضافه کرده و یک وب سایت رزرواسیون زنده را شبیه سازی کنیم.

ایجاد گروه در VikAppointments

گروه ها در VikAppointments مشابه مقالات موجود در پست های وبلاگ است. گروه ها به شما کمک می کنند تا کارمندان و خدمات را طبقه بندی کنید ، به شما امکان می دهد تا امور را به طور منظم نگه دارید ، به خصوص اگر کارمندان یا خدمات زیادی دارید. در عین حال ، افزودن گروه ها در VikAppointments الزامی نیست.

گذشته از این ، بگذارید یک گروه برای پنج سرویس ما اضافه کنیم ، که برای اهداف مصور عبارتند از مشاوره حقوقی ، مشاوره کسب و کار ، مربیگری زندگی ، بهداشت دندانپزشکی و آبگرم. ما باید گروه تماس بگیریمخدمات پرداخت شده.”

کلیک مدیریت و بعد گروه ها, همانطور که در زیر شرح می دهیم.

افزودن گروه خدمات جدید در افزونه vikappointments

بعد ، روی کلیک کنید جدید دکمه ، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

اضافه کردن گروه های خدمات جدید

گذشته از: توجه کنید ، همچنین مشاهده گروههای کارمندان دکمه در سمت راست صفحه نمایش. با کلیک بر روی دکمه امکان ایجاد ، ویرایش و مشاهده گروه های کارمندان به شما امکان می دهد.

بازگشت به ایجاد یک گروه خدمات.

با کلیک روی جدید دکمه شما را به صفحه زیر هدایت می کند.

تنها کاری که باید در صفحه بالا انجام دهید اضافه کردن نام و شرح گروه خدمات شما است. بعد ، روی کلیک کنید ذخیره و بستن, مطابق شکل زیر.

با وجود یک گروه خدمات در حال حاضر ، ما می توانیم پنج خدمات خود را در زیر طبقه بندی کنیم خدمات پرداخت شده. اکنون ، بگذارید برخی از کارمندان و سپس خدمات واقعی را اضافه کنیم.

اضافه کردن کارمندان در VikAppointments

ابتدا کارمندان را اضافه می کنیم تا بعدا بتوانیم خدمات را به آنها اختصاص دهیم. علاوه بر این ، شما باید حداقل یک کارمند را برای دریافت رزرو آنلاین اضافه کنید.

به یاد داشته باشید ، شما می توانید یک کارمند را به عنوان یک شخص ، اتاق ، اشیاء یا هر چیز دیگری نمایندگی کنید. با این حال ، در بیشتر موارد ، کارمند یک فرد است ، به عنوان مثال دندانپزشک ، ماساژ ، حقوقدان ، مربی و غیره.

در داشبورد VikAppointments کلیک کنید مدیریت و بعد کارمندان همانطور که در زیر برجسته می کنیم.

اضافه کردن کارمندان جدید در vikappointments

بعد ، روی کلیک کنید جدید دکمه ، همانطور که در تصویر زیر برجسته می کنیم.

اضافه کردن یک کارمند جدید در vikappointments

پس از آن ، جزئیات کارمند خود را اضافه کنید. بعد ، روی کلیک کنید ذخیره و بستن دکمه.

برای افزودن کارمندان بیشتر ، تا زمانی که همه کارمندان را وارد سیستم کنید ، تکرار کنید. شما حتی می توانید کارمندان را به راحتی کلون کنید ، پس بله!

من فقط از دو کارمند برای اهداف تصویرگری استفاده می کنم ، اما شما می توانید به همان اندازه که می خواهید اضافه کنید. به یاد داشته باشید که شیفت های هر کارمند را زیر آن تنظیم کنید کار کردن روزها برگه موجود در صفحه فوق.

با حرکت سریع ، اجازه دهید اکنون خدمات خود را اضافه کنیم.

افزودن خدمات در VikAppointments

در داشبورد VikAppointments خود انتخاب کنید مدیریت و کلیک کنید خدمات, همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

افزودن خدمات در vikappointments

پس از آن ، ضربه بزنید جدید دکمه ، همانطور که در زیر برجسته می کنیم.

اضافه کردن vikappointments خدمات جدید

این باید شما را مستقیماً به سمت سوق دهد سرویس جدید صفحه ، که در آن ما می توانیم شما را نائه نائه تماشا کنیم می توانید تمام جزئیات را اضافه کنید. برای اطلاعات بیشتر به تصویر زیر مراجعه کنید.

در اینجا ، تعدادی یادداشت برای تصویر فوق (لیست شماره گذاری شده ما با موارد مشخص شده در بالا مطابقت دارد).

 1. سرویس – جزئیات خدمات لازم را اینجا اضافه کنید. می دانید نام سرویس ، قیمت گذاری ، ظرفیت و غیره. Btw ، یک موتور جستجوی دوستانه (SEF) را در موتور جستجو وارد کنید نام مستعار رشته
 2. شرح – در اینجا ، توضیحات خدمات خود را اضافه کنید
 3. تکالیف – در زیر این برگه می توانید خدمات را به کارمندان مختلف اختصاص دهید
 4. ابرداده – برگه مخصوصاً برای سئو ضروری است. می توانید عنوان صفحه ، توضیحات متا و کلمات کلیدی متا را اضافه کنید.

پس از افزودن خدمات خود ، لطفاً کلیک کنید ذخیره و بستن دکمه. می توانید کلیک کنید ذخیره ، ذخیره و جدید, یا لغو بسته به جایی که در گردش کار خود هستید.

به هر حال ، من اکنون پنج سیستم در سیستم خود دارم که به صورت زیر است:

صفحه مدیر خدمات vikappointments

بد نیست ، درست است؟ توجه داشته باشید که من قبلاً خدمات را به کارمندان مختلف اختصاص داده ام ، اما شما نمی توانید آن را از تصویر بالا مشاهده کنید. اگر سؤالاتی راجع به آنچه من انجام داده ام ، در 24 ساعت آینده در دسترس هستم که به هر سؤالی پاسخ دهم ، پس خودداری کنید.

اکنون که من گروه ها ، کارمندان و سرویس هایی در محل دارم ، بگذارید یک فرم را در بخش جلویی نمایش دهیم تا آینده ها بتوانند بلافاصله قرار ملاقات ها را رزرو کنند.

VikAppointments در Front-End

از آنجا که ما گروه ، کارمند و خدماتی داریم که برای ما پیش می روند ، آیا می توانیم شروع به رزرو وقت ملاقات کنیم؟ بله ما میتوانیم!

تنها کاری که باید انجام دهیم ایجاد و اضافه کردن کد کوتاه رزرو در یک صفحه ساده است. اما چگونه این کار را انجام دهیم?

داشبورد VikAppointments را راه اندازی کنید و روی آن کلیک کنید کد کوتاه دکمه ، همانطور که در زیر برجسته می کنیم.

دکمه کد کوتاه vikappointments

بعد ، ضربه بزنید جدید دکمه ، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

اضافه کردن کد کوتاه جدید در vikappointments

ما به عنوان نمونه باید یک کد کوتاه برای خدمات مشاوره تجاری خود ایجاد کنیم. پس از آن ، ما باید جزئیات خدمات را نمایش دهیم ، بنابراین آینده نگر می تواند شروع به رزرو کند.

(1) نام کوتاه خود را اضافه کنید ، (2) را انتخاب کنید جزئیات خدمات همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است ، از (کشویی) و (3) خدمات خود را انتخاب کنید (ما مشاوره تجارت است).

کد کوتاه جدید ایجاد کنید

فراموش نکنید که روی کلیک کنید ذخیره و بستن دکمه.

انواع کوتاه کوتاه کوتاه VikAppointments

VikAppointments با انواع کد کوتاه مختلف از جمله:

 • نمایش همه سفارشات – کد کوتاه را به یک صفحه اضافه کنید تا کاربران وارد شده بتوانند تمام سفارشات خود را مشاهده کنند
 • تائیدیه – اگر کالای موجود در سبد خرید باشد ، کد کوتاه فرم پرداخت را نشان می دهد
 • منطقه کارمندان – در اینجا ، کارمندان می توانند پانل مدیریت جلویی خود را ببینند. آنها می توانند نمایه ها ، روزهای کاری ، خدمات و مکان های اختصاصی خود را مدیریت کنند
 • جزئیات کارمندان – کد کوتاه به شما امکان می دهد جزئیات کارمند منتخب را نشان دهید
 • لیست کارمندان – به شما امکان می دهد لیستی از کارمندانی را که مشتریان می توانند رزرو کنند نشان دهید
 • نمایش سفارش – کد کوتاه خلاصه هر سفارش انتخاب شده را نشان می دهد
 • بسته ها – تمام بسته هایی را که می توان خریداری کرد ، بر اساس طبقه بندی ، نشان می دهد
 • جزئیات خدمات – کد کوتاه صفحه جزئیات هر سرویس انتخابی را نشان می دهد (نکته: کد کوتاه است که ما برای نمایش خدمات مشاوره تجاری ما استفاده می کنیم)
 • لیست خدمات – مهمترین کد کوتاه با توجه به توسعه دهندگان. کد کوتاه لیستی از کلیه خدماتی را که مشتریان می توانند رزرو کنند نشان می دهد

نحوه اضافه کردن کد کوتاه VikAppointments به صفحه وردپرس

اضافه کردن کد کوتاه ایجاد شده در وب سایت وردپرس خود به همان سادگی A ، B ، C است. ابتدا ، به قسمت زیر بروید صفحات> افزودن جدید همانطور که در صفحه نمایش زیر نشان داده شده است.

افزودن صفحه جدید در وردپرس

صفحه خود را نامگذاری کنید ، روی کلیک کنید به علاوه (+) آیکون و را انتخاب کنید کد کوتاه VikAppointments همانطور که در زیر نشان داده شده است ، بلوک.

ایجاد صفحه سرویس جدید از طریق کد کوتاه

بعد ، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است ، کد کوتاه را که قبلاً ایجاد کرده اید ، انتخاب کنید.

کد کوتاه vikappointments را در گوتنبرگ انتخاب کنید

اگر از ویرایشگر کلاسیک استفاده می کنید ، می توانید با کلیک کردن روی کد کوتاه آن را اضافه کنید لیست کوتاه کد های VikAppointments دکمه ، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

افزودن vikappointments در ویرایشگر کلاسیک

پس از آن ، روی کلیک کنید انتشار دکمه. این همان چیزی است که من بدست آورده ام:

بد نیست ، درست است؟ این صفحه با عملکردی کامل می شود اکنون ثبت کن دکمه. در حال حاضر ، همه مشتری باید انجام دهد انتخاب یک تاریخ و زمان و ضربه زدن به اکنون ثبت کن دکمه.

هنگامی که مشتری شما بازدید کرد اکنون ثبت کن, افزونه آنها را برای مشاهده و تأیید رزرو به صفحه زیر هدایت می کند.

صفحه خلاصه سفارش vikappointments

خیلی شیرین ، موافق نیستی؟ آه ، فراموش کردم آدرس ایمیل خود را حذف کنم. اگر قبلاً جلساتی را رزرو کرده اید ، افزونه فرم را به صورت خودکار پر می کند.

اکنون که اصول اولیه را از سر راه خود نداریم اجازه دهید داشبورد VikAppointments را برای گزینه های دیگر کشف کنیم.

سایر ویژگی های VikAppoinments

راهنما VikAppointments

اگر به یک دلیل یا دلیل دیگر گیر کرده اید ، می توانید درست از داشبورد VikAppointments کمک بگیرید. کلیک کنید بر روی کمک دکمه ، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

vikappointments کمک می کند

برگه قرارها

برگه قرار ملاقات ها

 قرار ملاقات ها برگه نشان داده شده در تصویر بالا گزینه های مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد ، همانطور که در لیست زیر به جزئیات می پردازیم.

 • رزرو – در اینجا ، شما می توانید تمام رزرو را مشاهده کنید
 • مشتریان – در این صفحه لیستی از مشتریان شما نمایش داده می شود
 • کوپن – زیرا ، کسی که دوست ندارد تخفیف به موقع داشته باشد?
 • تقویم, که کل سال تقویم شما و کل درآمد حاصل از رزرو را نشان می دهد

برگه درگاه

سپس شما باید پورتال همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

برگه پورتال در vikappointments

 پورتال برگه گزینه های مختلفی دارد ، از جمله:

 • کشورها – جایی که می توانید کشورها را اضافه کنید ، ویرایش و حذف کنید
 • بررسی ها – صفحه به شما امکان می دهد تا بررسی هایی را به خدمات خود اضافه کنید
 • اشتراک ها– در اینجا می توانید اشتراک های مکرر ایجاد کنید
 • اشتراک سفارشات – مشاهده تمام سفارش های اشتراک که مشتریان خریداری می کنند

برگه جهانی

برگه جهانی vikappointments

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ، جهانی برگه به ​​شما امکان می دهد چند گزینه را مدیریت کنید ،

 • فیلدهای سفارشی – می توانید فیلدهای سفارشی را به فرم های سفارش خود اضافه کنید تا بتوانید تمام اطلاعات مورد نیاز خود را از مشتریان خود جمع آوری کنید
 • مبلغ پرداختی – به شما امکان می دهد دروازه پرداخت را فعال کنید
 • صورت حساب – می توانید تمام فاکتورهای خود را در اینجا مشاهده کنید
 • مدیر رسانه – این گزینه به شما امکان می دهد تمام فایلهای رسانه ای را که از طریق افزونه VikAppointments آپلود کرده اید ، مدیریت کنید

برگه پیکربندی

 پیکربندی برگه به ​​شما کمک می کند تا دو گزینه را مدیریت کنید. زیر برگه شما:

 • کارمندان – گزینه ها و مجوزهای کارمندان خود را مدیریت کنید
 • روزهای تعطیل – روزهایی را تعیین کنید که تجارت شما بسته باشد. می تواند آخر هفته و تعطیلات باشد
 • API های SMS – گزینه های API SMS خود را پیکربندی کنید تا بتوانید پیام های متنی را برای مشتری های خود ارسال کنید. حتی می توانید پیام های خودکار ارسال کنید
 • CRON مشاغل – تنظیمات مشاغل VikAppointments CRON

ابزارکهای VikAppointments

افزونه VikAppointments با چند ابزارک ارائه می شود که کار شما را حتی ساده تر می کند. برای مشاهده و استفاده از ابزارک ها ، به سادگی به آن بروید ظاهر> ابزارک, همانطور که در تصویر زیر برجسته می کنیم.

ابزارک های vikappointments

و آنجا آن را دارید؛ VikAppointments در جلال کامل.


بین شما و من ، VikAppointments یک برنامه زمان بندی زیبا برای وردپرس است. هنگامی که این افزونه را تنظیم کردید ، در وب سایت خود از طریق رزرو بیشتر طول می کشد و در وقت و هزینه زیادی صرفه جویی می کند.

این افزونه برای استفاده آسان است. من یک یا دو بار اسناد را بررسی کردم تا چند چیز را تأیید کنم ، اما همین بود. در هیچ زمان ، من به VikAppointments خم شدم تا مناقصه خود را انجام دهم.

هنگامی که این افزونه را امتحان می کنید ، مطمئن هستم که به دنبال یک افزونه رزرواسیون دیگری برای تجارت خود نیستید. این پر از تمام ویژگی هایی است که برای برنامه ریزی و مدیریت قرارها در وب سایت خود نیاز دارید.

آیا نگرانی ، سؤال یا پیشنهادی دارید؟ لطفا در نظرات به اشتراک بگذارید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map