محلی توسط Flywheel Review: بلافاصله محیط محلی وردپرس را بسازید

محلی توسط Flywheel Review: بلافاصله محیط محلی وردپرس را بسازید

واقعی سریع ، محلی توسط Flywheel یک ابزار محلی برای توسعه وردپرس انقلابی است که یک برش بالاتر از بقیه است. قبلاً به عنوان Pressmatic شناخته می شد ، محلی توسط Flywheel دو برابر پانچ در صفر دلار است. Yap ، محلی توسط Flywheel برای بارگیری و استفاده کاملاً رایگان است!


یادداشت ها ، قلم ها ، لیوان ها و چیزهای آماده ، امروز می خواهید یاد بگیرید.

شما یک توسعه دهنده ، طراح وردپرس یا یک متوسط ​​جو هستید که می خواهید وردپرس را تست کنید. در بیشتر مواقع ، شما محلی را برای اجرای پروژه های خود شلاق می زنید ، بنابراین با توسعه محلی آشنا هستید. اگر این شما نیستید ، شاید شما پسر دیگری باشید که طناب ها را یاد می گیرد. همه چیز خوب است ، شما در جای مناسب هستید.

می توانید از MAMP ، VVV ، DesktopServer ، XAMPP ، WAMP یا چیز دیگری استفاده کنید. به عبارت ساده ، شما سایتها (و برنامه های دیگر) را بصورت محلی می سازید. به طور دقیق تر ، شما می توانید سایت های وردپرس (یا تمایل به ساختن آنها) ایجاد کنید ، یا تم ها ، افزونه ها و سایر برنامه های WP را در رایانه خود قرار دهید.

اما برنامه توسعه محلی شما چقدر کارآمد است؟ آیا می توانید بدون سیل صندوق پستی خود ایمیل ارسال کنید یا صندوق پستی را در معرض تهدیدهای خارجی قرار دهید؟ آیا می توانید بین محیط های سرور جابجا شوید ، سایت خود را در چندین دستگاه آزمایش کنید یا URL های محلی خود را به راحتی ویرایش کنید؟ چقدر زمان برای ایجاد یک محیط اصلی توسعه محلی برای هر یک از مشتری های شما هزینه دارد?

ما توافق خواهیم کرد که اینها همه سؤالهای مهمی هستند که از خودتان بپرسید. و در تلاش برای پاسخ به این سؤالات و سؤالات بیشتر ، ما شما را به سمت یک برنامه توسعه محلی وردپرس محکم که هدف آن کاهش بیشتر مشکلات شما به عنوان یک توسعه دهنده است ، نشان خواهیم داد. خانمها و آقایان ، ملاقات کنید محلی توسط Flywheel.

محلی که توسط Flywheel است?

می خواهم به شما اطلاع دهم که اخیراً Flywheel توسط Flywheel محلی را توسط Flywheel راه اندازی کرده است ، یک برنامه توسعه محلی وردپرس رایگان و مستحکم محلی است که در حال حاضر یک تن از وزوز در توییتر و در درون جامعه وردپرس دارد. قبلاً با عنوان Flymheel به عنوان Pressmatic شناخته می شد ، محلی بدون سر و صدا برای شلاق زدن به سایت های محلی وردپرس ارائه می دهد. در حالی که Pressmatic قبلاً برای بارگیری 129 دلار بود ، تصمیم گرفتیم آن را به صورت رایگان ارائه دهیم.

این 12 روز پیش از طریق ایمیل های ما بود ، اما از یافته های ما ، Local by Flywheel در اول دسامبر سال Lord Lord 2016 به طور زنده رفت:

محلی توسط Flywheel اطلاعیه توییتر

اگر شما یک کاربر Pressmatic یا Flywheel موجود هستید ، احتمالاً این موضوع را از قبل می دانید زیرا طبق گفته مورگان رایان ، Flywheel به روزرسانی های هر یک از شما را ارسال کرده است. چی؟ اگر ابزاری بی نظیر از این طبیعت را بدست آورم ، نیز سر و صدای زیادی می کردم.

قبلاً با عنوان Pressmatic ، محلی توسط Flywheel شناخته می شد اولین و آخرین موفقیتی است که Flywheel کسب کرده است ، بچه هایی که مفتخر به ارائه بالاترین محدوده هستند که میزبان WordPress مدیریت شده اند.

توسعه دهندگان محلی دلیل لبخند زدن را دارند

این ابزار به طراحان ، برنامه نویسان و هر کس دیگری که می خواهد به پیشرفت محلی بپردازد ، طراحی شده است. بین شما و من ، یک برنامه توسعه محلی وردپرس در مورد استروئیدها است.

محلی توسط Flywheel به نقاط قوت خود بازی می کند – همان نقاط قوت است که راهی را برای ساده تر کردن گردش کار وردپرس به شما ارائه می دهد. در مورد مواردی مانند سرعت ، سادگی مطلق ، پشتیبانی SSL ، انعطاف پذیری و موارد دیگر صحبت کنید.

درست در جعبه ، Local by Flywheel باعث صرفه جویی در وقت شما خواهد شد. این بزرگترین پاداش است – صرفه جویی در وقت ، و ما می دانیم که اگر دروغ می گویی دروغ نمی گویی دروغ می گویی در یک روز دیگر.

اگر درسهای تاریخ باعث لرز شدن ستون فقرات شما می شوند ، می توانید این قسمت بعدی را پرش کنید.

محلی توسط تاریخ مختصر Flywheel

محلی توسط مهندس Flywheel Clay Griffiths

Clay Griffiths Pressmatic را در ژوئیه سال 2016 راه اندازی کرد و در یک دوره نسبتاً کوتاه ، ابزار را به یکی از بهترین برنامه های محلی توسعه وردپرس که تاکنون پیدا خواهید کرد ، تبدیل کرد. او یک پدر ، شوهر ، بنیانگذار مضامین Headway و مهندس در Flywheel در زمان نوشتن است.

در حالی که کلی به سختی تلاش می کرد تا Pressmatic را به ارتفاعات بزرگ برساند ، Flywheel رویاها را به نوآوری تبدیل کرده و در بازار “… یک سکوی زیبا و مدرن برای توسعه محلی …” Flywheel همیشه چنین ابزاری را می خواست ، یا همانطور که Dusty می گوید “…” پشت ذهن ما ، ما همیشه می دانستیم که قصد ساخت آن را داریم. “

اما کلی پیش از این نیز با پرسپاتیک ، ریکی ، تونی و داستی را به ضرب و شتم زده بود. او قبلاً “… یک پلت فرم توسعه پیشرفته محلی و مدرن …” داشت که در میان سایر ابزارهای موجود برای توسعه محلی وردپرس قرار داشت. مهمتر از همه ، ابزاری که منعکس کننده دید اصلی Flywheel است.

این سه گانه به جای اختراع دوباره چرخ ، کاری را انجام دادند که هر کارآفرین حیرت انگیز باید انجام دهد. آنها شروع به خرید کردند و به کلای یک کار سودآور پیشنهاد دادند. امروز ، Pressmatic با عنوان Flywheel به محلی شناخته می شود و قرار است آینده جدیدی را در خانه جدید خود رقم بزند.

هنگامی که آنها دست به معامله زدند ، Flywheel یک محصول پنج ستاره (برای جلب مشتری بیشتر) و کلیوی و خانواده از پرداخت بدهی بهره مند شدند:

این کسب و کار باعث می شود تا خودم و خانواده ام پایداری بسیار بیشتری از آنچه در مدت زمان طولانی داشته ایم فراهم کند و به من این امکان را می دهد تا در اوقات فراغت تمرکز بهتری بر روی Headway داشته باشم. وی ادامه داد: “این شامل انتشار نسخه 4.1 آینده است ، و تلاش زیادی برای اطمینان از پشتیبانی و سایر موارد برجسته برای همه مشتریان برطرف می شود. – همانطور که در WPTavern مشاهده می شود.

اوه ، این چیزی است که Flywheel گفت:

همانطور که سرنوشت آن را رقم خواهد زد ، دقیقاً در مورد زمانی که شروع کردیم به طور رسمی شروع به کار این پروژه کنیم ، با کلیپ در Pressmatic ارتباط برقرار کردیم و تصمیم گرفتیم مکالمه را شروع کنیم و احتمالاً با هم کار کنیم … هرچه چت کنیم ، بیشتر متوجه می شویم که ما چشم اندازهای بسیار مشابهی داشتیم و شاید فرصتی برای همکاری و ساختن یک چیز واقعاً بزرگ و تأثیرگذار وجود داشته باشد. – داستی دیویدسون ، بنیانگذار Flywheel.

به طور خلاصه ، محلی توسط Flywheel تعهد این شرکت برای ساخت استاندارد طلا برای توسعه محلی وردپرس است. این یک ابزار است که هر توسعه دهنده / طراح WordPress به ابزار حرفه ای وردپرس خود نیاز دارد. محلی توسط Flywheel توسعه محلی WordPress تعریف مجدد است ، و این برنامه رایگان است. اگر دوست دارید با یک مشت صفت آزاد شوید ، خیلی زیباست

محلی توسط ویژگی های Flywheel

بیایید این ابزار را تجزیه کنیم تا دقیقاً آنچه را که در آن طرف انتظار شماست از این بررسی طولانی کشف کنیم.

محلی توسط Flywheel دارای یک لیست از ویژگی های بسیار طولانی ، به نسخه PRO آینده است که با چیزهای حتی بیشتر ارسال می شود. اینها برخی از ویژگیهایی است که موجب صرفه جویی در وقت و هزینه زیادی در شما می شود.

محیط سرور انعطاف پذیر

با تشکر از Local by Flywheel ، می توانید – با یک کلیک – بین Apache و NGINX را انتخاب کنید تا سایت خود را در محیط های مختلف سرویس آزمایش کنید. و از آنجا که PHP در چندین فالوور عرضه می شود ، می توانید فقط با یک کلیک بین نسخه ها تغییر دهید. شما پنج نسخه PHP در اختیار دارید ، از جمله PHP 7.0.3 و موارد دیگر در راه هستند.

Xdebug و PHPStorm به عنوان افزودنی ها اضافه شده اند ، و آره ، شما Opcache نیز دارید. شما می توانید نسخه ها را تغییر دهید و حتی دامنه سایت خود را تغییر دهید بدون اینکه پیشرفت خود را از دست دهید زیرا همه چیز در حالی که با خیال راحت به روزرسانی می شوند همه چیز در حال اجرا و در حال اجرا است.

سرعت و سادگی

از رابط کاربری ، گرفته تا ویژگی ها و صفحه مدیریت بصری ، Local by Flywheel این فرصت را به شما می دهد تا زمان صرف شده برای تنظیم محیط های محلی را کم کنید. این برنامه نرم و صاف ، سریع و کاربردی است. تنظیم و استفاده ساده است ، که کاملاً مطابق با ماموریت عملیاتی Flywheel برای کمک به طراحان در انجام آنچه آنها دوست دارند.

ما واقعاً معتقدیم که طراحان وب و آژانس ها باید بتوانند روی آنچه انجام می دهند به بهترین وجه تمرکز کنند و نیازی به نگرانی درمورد دسته ای از مومبو های فنی نیستند. – گرد و غبار

نصب آسان وردپرس

در حالی که برخی از (یا به ویژه بیشتر) برنامه های توسعه محلی هنگام نصب WordPress ، یک توپ منحنی را برای شما ایجاد می کنند ، Local by Flywheel یک فرآیند یکپارچه را برای شما فراهم می کند که باعث می شود سایتهای وردپرس فوری یک نسیم ایجاد کنند..

حتی بیشتر وجود دارد در حالی که یک برنامه توسعه محلی برای وردپرس ساخته شده است ، می توانید سایت های غیر WordPress را به راحتی ایجاد کنید. تنها کاری که باید انجام دهید ایجاد یک سایت معمولی وردپرس و حذف همه پرونده های WordPress است. می توانید هر جدول مربوط به وردپرس را در دیتابیس های خود حذف کنید ، فقط اتصال بانک اطلاعاتی را زنده نگه دارید.

کار خود را با سبک نمایش دهید

آیا یک سایت وردپرسی دارید که نمی توانید منتظر بمانید تا دوستان ، طرفداران ، همکاران یا مشتری خود را نشان دهد؟ عالی! محلی توسط Flywheel دقیقاً ویژگی مورد نیاز برای ایجاد URL های اشتراکی را برای ارائه سایتهای محلی وردپرس خود به تمام جهان دارد.

این امر تصویب پروژه را ساده تر می کند زیرا قبلاً احتمالاً مجبور شده اید سرورهای از راه دور را مستقر کنید یا سرورهای محلی را بار دیگر بارگیری و پیکربندی کنید. اکنون ، می توانید سایتها را با یک کلیک به مشتری های خود نشان داده و این کار را هنگام انجام کار خاموش کنید.

مشتریان حتی می توانند بدون ایجاد اختلال در گردش کار شما ، که یک صرفه جویی در زندگی است ، محیطهای محلی خود را در زمان واقعی مشاهده کنند. چه جالب.

محلی توسط Flywheel + HTTP / HTTPS تونل

محلی توسط Flywheel دارای ویژگی تونلی با ngrok است که به شما یا خوانندگان شما اجازه می دهد سایت وردپرس خود را از هر دستگاه تلفن همراه ، رایانه لوحی یا رایانه ای در سراسر جهان مشاهده کنند. شما فقط نیاز دارید که یک اتصال اینترنتی زنده ادامه یابد.

این خبر بسیار خوبی است زیرا می توانید سازگاری و پاسخگویی مرورگر را به راحتی آزمایش کنید. علاوه بر این ، این ویژگی به شما امکان آزمایش ادغام های شخص ثالث مانند PayPal ، Stripe و REST API را می دهد.

صندوق پستی

ارسال ایمیل های آزمایشی از سایت محلی وردپرس امری اجتناب ناپذیر است. این کاری است که توسعه دهندگان تمام وقت انجام می دهند. اما اگر مجبور شوید با صندوق پستی سیل بپزید ، می تواند به سرعت پیر و بی مزه شود. علاوه بر این ، Google هشدار می دهد که اعطای دسترسی به برنامه های محلی dev به حساب Gmail شما باعث می شود که این حساب در برابر حملات احتمالی آسیب پذیر باشد.

Mailcatcher با رهگیری ایمیل ارسالی از ایمیل ارسال شده به PHP و ذخیره آن در یک جعبه مرکزی برای مشاهده و اشکال زدایی ، این مشکل را کاهش می دهد. دیگر سیل صندوق پستی شما نیست! این همچنین بدان معنی است که می توانید هنگام آفلاین ایمیل بفرستید.

طرح ، کلون و صادرات

برای مبتدیان ، لازم نیست هر بار که یک پروژه جدید را شروع می کنید ، از زمین شروع کنید. اگر نیازی به نصب و فعال کردن افزونه های Go-to ، مضامین شروع کننده ، گزینه های تنظیم سایت و غیره نیست ، همیشه ذخیره کنید..

می توانید سایتی را که با Local توسط Flywheel ایجاد می کنید به عنوان الگویی که به عنوان یک طرح معروف شناخته می شود ذخیره کنید (اطلاعات بیشتر در مورد این مورد در یک ثانیه). این برنامه به شما امکان می دهد تا الگوی مبتدی خود را به راحتی تکرار کنید ، زیرا تمام فایل ها از جمله پرونده پیکربندی ، پایگاه داده و تنظیمات محلی را بازیابی می کند..

این پایان کار نیست ، می توانید سایت های محلی وردپرس خود را با یک کلیک کلون سازی کنید تا نسخه پشتیبان تهیه کنید (فایل ها ، بانک اطلاعاتی و پیکربندی سرور).

علاوه بر این ، می توانید سایت های محلی وردپرس را به راحتی صادر و وارد کنید. صادرات و واردات سایت ها همه پرونده ها ، پایگاه داده ها ، پیکربندی و تنظیمات محلی را بازیابی می کند. با انتخاب آنها می توانید پرونده ها را از صادرات خود حذف کنید. همه اینها باید عجله کند.

سایر ویژگی ها با یک نگاه

ایجاد یک شبکه (WP Multisite) به آسانی انتخاب گزینه های نصب زیر دامنه (https://subdomain.network.dev) یا زیر فهرست (https://network.dev/subdirectory/) است..

و با SSH و WP-CLI (وردپرس فرمان خط رابط) ، می توانید دسترسی root به SSH به هر یک از سایت های خود داشته باشید. علاوه بر این ، پرونده های ورود به نسخه های Apache ، MySQL ، NGINX و PHP های شخصی وجود دارد.

کلیه سایتهای محلی ایجاد شده HTTPS آماده هستند و با یک کلیک می توانید اعلان های مرورگر را برای گواهی های خود امضا سرکوب کنید. درباره آن چطور?

به زودی: مستقر مستقیم به Flywheel

Couple Local با Flywheel ، و شما یک گردش کار دارید که نتایج ملموس را به شما ارائه می دهد. این را تصور کنید: یک وب سایت را به صورت محلی با مشکل ایجاد کنید ، بازخورد مشتری را بدست آورید یا کار خود را با استفاده از URL های نمایشی نشان دهید. سایت خود را مطابق با محتوای قلب خود تنظیم کنید و وقتی آماده شد ، مستقیماً در Flywheel منتشر کنید. شما حتی می توانید Flywheel را به صورت رایگان امتحان کنید و تجربه صاف شما را برای اشتیاق بیشتر ترک خواهد کرد. مرا تحت تأثیر قرار داد.

بله ، در روزهای آینده شما قادر خواهید بود با یک کلیک سایت هایی را برای Flywheel مستقر کنید. در این میان ، می توانید سایتهایی را که با محلی ایجاد می کنید از طریق فرم مهاجرت رایگان. افزونه ای مانند تکثیر کننده هنگام مهاجرت سایت شما به شما کمک می کند.

حداقل مورد نیاز Flywheel محلی OS X 10.9 و 1 گیگابایت فضای دیسک رایگان است. Flywheel می گوید: وقتی نسخه ویندوز وارد بازار می شود ، می گوید:

خیلی زود! این اولین بار در نقشه راه است ، بنابراین به زودی در دسترس خواهد بود.

با عرض پوزش کاربران ویندوز ، شما باید کمی بیشتر صبر کنید ، اما انتظار هر ثانیه ارزش دارد.

اگر شما یک کاربر Pressmatic موجود هستید ، می توانید سوئیچ را به محلی توسط Flywheel به راحتی انجام دهید. به سادگی برنامه Pressmatic را از Mac خود پاک کنید ، سپس Local را بارگیری و نصب کنید. توجه داشته باشید ، مهاجرت از Pressmatic به محلی توسط Flywheel روی سایت شما تأثیر نمی گذارد

نحوه نصب محلی توسط Flywheel

اکنون که از گرمای این ابزار محرمانه هستید و با کمترین شرایط لازم برای سیستم ، محرمانه باشید ، اجازه دهید مراحل نصب را فقط برای تفریح ​​آن انجام دهیم..

به local.getflywheel.com مراجعه کرده و روی دکمه بارگیری کلیک کنید. این فرم کوتاه را در جایی که می خواهید نام و ایمیل خود را وارد کنید راه اندازی می کند. اطلاعات خود را برای شروع بارگیری ارائه دهید:

محلی توسط Flywheel بارگیری

این واقعا آسان است.

بسته نصب حدود 400 مگابایت است و این بدان معنی است که شما هیچ وقت آن را در مک خود ندارید. پس از بسته بندی ، آن را استخراج کرده و روی پرونده برنامه Local by Flywheel کلیک کنید تا همه چیز پیش برود.

پس از انجام مراحل نصب آسان ، به اولین صفحه محلی (Local) خواهید رسید. در اینجا ، می توانید شروع به ایجاد یک سایت جدید کنید یا چند تنظیم را پیکربندی کنید. همه چیز به تو بستگی دارد:

محلی توسط Flywheel خوش آمدید

و در اینجا ، تنظیمات:

محلی توسط تنظیمات Flywheel

شما می توانید تنظیمات زیادی را تغییر داده و محیط خود را به اندازه های طولانی پیکربندی کنید تا از نگاه کردن دریغ نکنید.

ایجاد یک سایت وردپرس جدید

بر روی دکمه Sites کلیک کنید ، سپس دکمه Add Site را بزنید. به یاد داشته باشید ، می توانید سایتهای مختلفی را از این طریق ایجاد کنید که هرکدام در ظرف خود جدا شده اند تا یک سرور تولید را تکرار کنند:

محلی توسط Flywheel خوش آمدید

بعد ، وارد صفحه تنظیمات سایت می شوید. گزینه های سایت خود را پر کنید …

محلی توسط Flywheel سایت راه اندازی قسمت 1

… محیط خود را سفارشی کنید…

محلی توسط Flywheel Sit Setup Part 2

… و در آخر گزینه های WordPress خود را پیکربندی کنید:

محلی توسط Flywheel گزینه های وردپرس

با اطلاعات ارائه شده ، شما خوب است که بروید. دکمه Add Site را در قسمت پایین بزنید. صفحه نهایی راه اندازی سایت ظاهر می شود:

محلی توسط Flywheel اضافه کردن سایت

بعد از چند ثانیه ، محلی توسط Flywheel تمام جزئیات اولین سایت محلی وردپرس خود را به شما ارائه می دهد:

تنظیمات سایت Flywheel محلی پس از نصب

شما می توانید به مدیر وردپرس خود دسترسی پیدا کنید (فقط روی دکمه Admin کلیک کنید) ، از ایجاد جدید خود شگفت زده شوید (دکمه View Site را بزنید) ، پایگاه داده خود را بررسی کنید و با پیمایش به برنامه های کاربردی ، کارهای خود را به دوستان و مشتریان نشان دهید..

تصاویر تنظیم شده از مهربان ترین Diane Laidlaw ، طراح وب مستقل مستقر در لندن ، انگلستان:

محلی توسط Flywheel Blueprints

من به دلیل نداشتن حرف بهتر ، این نوشته را با اصطلاحات Blueprints نوشتم ، بنابراین بگذارید ببینیم که همه آنها درباره چیست. طرح ها به سادگی قالب هایی هستند که می توانید به عنوان پایه ای برای پروژه های مرتبط استفاده کنید. یک طرح شامل افزونه ها ، تنظیمات ، مضامین و موارد دیگر شماست.

این بدان معناست که می توانید طرح های مختلفی را برای انواع مختلف وب سایت ها ایجاد کنید ، از جمله تجارت الکترونیکی ، نمونه کارها ، سایتهای خبری و غیره..

تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که الگویی را مانند یک سایت عادی طراحی کنید و آن را به عنوان یک طرح ذخیره کنید. همیشه می توانید هر طرح دیگری را که می خواهید انتخاب کنید:

محلی توسط Flywheel Save Blueprint

محلی با قیمت گذاری Flywheel

بهترین قسمت در مورد این همه shebang قیمت گذاری است. خوب ، این ویژگی ها (مانند URL های نسخه ی نمایشی + برنامه های دیگر) نیز روز را در خود حمل می کنند ، اما هیچ چیز نمی تواند واقعیت این باشد که محلی توسط Flywheel است کاملاً رایگان. شما حتی لازم نیست یک مشتری Flywheel باشید تا از این ابزار نوعی لذت ببرید!

نسخه محلی Pro Pro در آثار وجود دارد ، و شایعه وجود دارد که همه کاربران موجود Pressmatic Pro را رایگان دریافت می کنند ، بله ، پول شما بی خطر است. اما شما شایعات را می دانید. به هر حال ، محلی توسط Flywheel ابزار شگفت انگیز آن است ، می توانید انتظار داشته باشید که نسخه حرفه ای کلاه گیس خود را منفجر کند.

توسعه دهندگان مانند جف ماتسون ، ریچ تابور و بسیاری دیگر در مورد این برنامه جنجال می زنند زیرا 1) محلی که توسط Flywheel در واقع برنده واقعی است و توسعه محلی وردپرس در آن انجام می شود و 2) Flywheel یک میزبان معتبر مدیریت شده در وردپرس است..

نتیجه

از آنجا که محلی واقعاً همان ابزار توسعه ای است که شما به آن عادت کرده اید ، تنها به عنوان یک ابزار توسعه ای که به آن عادت کرده اید ، ابرقهرمانان مطبوعاتی چندان متقاعد کننده نیستند ، فقط این است که اکنون با یک مشت اضافی ارسال می شود. توسعه دهندگان که محلی را توسط Flywheel برای چرخش گرفتند ، عاشق شدند و سرانجام این پسر بد را به برنامه توسعه خود تبدیل کردند.

تو چطور؟ آیا شما آماده سوار شدن در طول عمر خود هستید؟ اگر آماده ی ماجراجویی هستید ، اکنون بارگیری نسخه رایگان محلی خود را شروع کنید. از این گذشته ، از آنجایی که این ابزار رایگان است ، چیزی برای از دست دادن ندارید ، اما باید برای تمام مدتی که صرفه جویی می کنید ، برنامه ای را تهیه کنید.

تا دفعه بعد ، تشویق

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map