یک دیکشنری سفارشی با افزونه CM Tooltip Glossary WordPress ایجاد کنید

آیا تمایل دارید در مورد یک موضوع طاقچه های زیادی در وبلاگ خود بنویسید؟ آیا خودتان نیاز دارید که بارها و بارها شرایط را تعریف کنید تا متن پست های خود را ارائه دهید؟ در این صورت ، احتمالاً می توانید از یک واژه نامه برای سازماندهی و در دسترس قرار دادن اصطلاحات و تعاریف آنها استفاده کنید.


اکنون ، ایده ایجاد یک واژه نامه از ابتدا بسیار وحشتناک است ، چه رسد به تنظیم لینک ها به صفحات تعریف ، هر بار که یک اصطلاح در هر پست ظاهر می شود. این جایی است که افزونه CM Tooltip Glossary وارد می شود.

افزونه راهنمای ابزار CM Glossary چه کاری انجام می دهد?

این افزونه nifty ایجاد صفحات اختصاصی برای اصطلاحات واژه نامه و تعاریف آنها را بسیار ساده می کند و هر زمان که این اصطلاحات در پست ها یا صفحات وبلاگ شما ظاهر شود پیوندهایی به این صفحات ایجاد می کند. همچنین می تواند هر زمان که بازدید کننده بیش از مدت زمان استفاده از این اصطلاح معطوف شود ، نشان دهد.

واژه نامه ابزار

همانطور که می بینید ، وقتی روی این اصطلاح “حداقل محصول قابل دوام” معلوم می شوید ، یک ابزار وجود دارد که تعریف را ارائه می دهد بنابراین نیازی نیست که صفحه را ترک کنید. با این حال ، اگر می خواهید این اصطلاح را کلیک کنید ، به صفحه ای با تعریف در مورد آن و همچنین اطلاعات دیگر منتقل می شوید. اما ما در یک لحظه بیشتر وارد آن می شویم.

توسعه یافته توسط Creative Minds (که پلاگینهایی مانند CM Ad Changer و CM Answers را نیز ایجاد می کند) ، CM Glossary Tooltip در سه نسخه مختلف: Free، Pro و Pro + در دسترس است. بیایید مدتی به بررسی ویژگیهای مرتبط با هر نسخه بپردازیم.

رایگان

نسخه رایگان این افزونه همه چیزهایی را که ممکن است انتظار داشته باشید به شما می دهد: اصول اولیه. این امکان را به شما می دهد تا برای هر ترم در واژه نامه خود پست های منحصر به فردی ایجاد کنید ، یک راهنمای ابزار برای نمایش تعریف hover-over نشان دهید و به طور خودکار به صفحات اصطلاحات پیوند دهید. این فهرست واژه نامه را برای شما ایجاد می کند که می تواند شرایط را در هر لیست نشان دهد:

لیست راهنمای ابزار واژه نامه

یا به صورت کاشی:

کاشی های ابزار ابزار واژه نامه

همچنین سطح خوبی از کنترل نحوه نمایش شرایط را در اختیار شما قرار می دهد. به عنوان مثال ، می توانید فیلترها را تنظیم کنید تا از تعاریف موجود در راهنمای ابزار از طول مشخصی تجاوز نکنید. و می توانید تنظیم کنید که راهنماهای ابزار از جمله نسخه های تکراری در همان صفحه نمایش داده شوند. سرانجام ، پشتیبانی از برنامه نویسی UTF-8 را ارائه می دهد.

پلاگین واژه نامه رایگان CM Tooltip را دریافت کنید

حرفه ای

نسخه Pro هزینه زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت ، اما طیف گسترده ای از ویژگی های گسترده را ارائه می دهد. شما می توانید همه چیز را که با نسخه رایگان همراه است دریافت کنید ، به علاوه امکان اضافه کردن کل اطلاعات اضافی به هر صفحه منحصر به فرد واژه نامه مانند:

 • پیوندهای داخلی
 • مترادف
 • پست های مرتبط
 • شرایط مرتبط
 • پشتیبانی از مفرد و اشکال جمع

نسخه Pro همچنین کنترل بیشتری بر نحوه عملکرد و ظاهر واژه های شما می دهد. به عنوان مثال ، می توانید صفحاتی را برای یک واژه نامه تنظیم کنید که در سمت بزرگ باشد یا نحوه استفاده از اصطلاح پیوندها و راهنماهای ابزار را تنظیم کنید:

سفارشی سازی ابزار

پیوندهای ثابت را تغییر دهید ، لنگرها را به نکات ابزار اضافه کنید و برای اندازه گیری خوب کاراکترهای دلخواه را پرتاب کنید یک پیام تشکر CMinds نخواهم شد در این نسخه در پاورقی ظاهر می شود و می توانید ویجتی را تنظیم کنید که شرایط تصادفی را در نوار کناری خود نمایش دهد ، مانند این:

ویجت راهنمای ابزار واژه نامه

ویژگی های اضافی Pro شامل پشتیبانی چند منظوره و موبایل ، امکان اضافه کردن تعاریف به طور مستقیم به صفحه فهرست واژه نامه و بهینه سازی سرعت است تا همه شما SEO بتوانید خوشحال باشید.

بعلاوه ، اگر اصطلاحات اصطلاحاتی را که به راحتی از هارد دیسک تهیه شده استفاده می کنید ، می توانید به راحتی آن را از طریق قالب ccv وارد کنید. یا هنگامی که آنرا ایجاد کرده اید ، واژه نامه را صادر کنید تا در آن ثبت شود:

واژه نامه راهنمای صادرات صادرات

حرفه ای +

همانطور که انتظار دارید نسخه Pro + شامل تمامی ویژگی های نسخه های Free و Pro است که ویژگی های بیشتری نیز در بالا دارند. این نسخه ای است که من دستم را گرفتم و یک قدم قطعی از دو نسخه دیگر است. این مورد همه چیز از ادغام Google Translate برخوردار است:

راهنمای واژه نامه Google Translate

به دیکشنری Merriam-Webster و ادغام اصطلاحنامه:

راهنمای واژه نامه دیکشنری Merriam Webster

به امکان تنظیم جستجوی واژه نامه ها و دسته ها. علاوه بر این ، می توانید از یک کد کوتاه برای وارد کردن دسته ای از اصطلاحات در هر کجا که می خواهید استفاده کنید ، از یک ابزار جستجو و جایگزینی برای ساختن به روزرسانی سریع و گسترده در سراسر صفحه ، محرومیت از اصطلاحات و پیوندهای سفارشی استفاده کنید. بسیاری از گزینه های کد کوتاه ، و پشتیبانی از اصطلاحات و اصطلاحات جزئی کلمه از مجموعه ویژگی ها دور می زند.

تنظیم واژه نامه خود

وقتی برای اولین بار بعد از نصب و فعال سازی به پلاگین نگاه کردم ، مجبور شدم برای لحظه ای مکث کنم. گزینه های زیادی وجود دارد و در حالی که گزینه های بیشتر به معنای انعطاف پذیری بیشتر است ، همچنین به معنای کار بیشتر از طرف مدیر است. خوشبختانه ، ترس من در مورد چگونگی درگیر شدن روند راه اندازی قرار گرفت و به سرعت استراحت شد. رابط کاربر این افزونه بصری است و به راحتی قابل پیگیری است. صفحه اصلی لیست اصطلاحات موجود در واژه نامه را به شما نشان می دهد:

UI اصلی واژه نامه راهنمای ابزار

تنها کاری که باید انجام دهید کلیک کردن است جدید اضافه کن و شما به یک پست جدید منتقل می شوید که می توانید تعریف یک عبارت را بنویسید:

راهنمای ابزار واژه نامه را ویرایش کنید

این افزونه سپس تمام نمونه های این اصطلاح را در سایت شما پیدا کرده و آنها را قابل کلیک می کند. در صورت کلیک ، بازدید کنندگان برای تعریف این اصطلاح به یک صفحه اختصاص داده می شوند. باید چیزی شبیه به این باشد:

صفحه نمونه راهنمای واژه نامه ابزار

همانطور که مشاهده می کنید ، این صفحه اصطلاحات واژگان دارای اصطلاح ، اصطلاحات مترادف برای این اصطلاح و مقالات مرتبط با آنها است. ارزش دارد مدتی را صرف مرور در گزینه های تنظیمات کنید. باز هم ، شما فضای زیادی برای بازی در اینجا دارید اما اجازه ندهید که این شما را تحت الشعاع قرار دهد. هر برگه در بخش تنظیمات به جنبه های مختلف شخصی سازی می پردازد. به عنوان مثال اگر نمی خواهید با مترادف ها مقابله کنید ، حتی لازم نیست روی آن برگه کلیک کنید. آنچه من می خواهم بگویم اینست ، از ویژگی هایی که سایت شما سودمند است استفاده کنید. احساس مکلفی نکنید که از همه آنها استفاده کنید.

تنظیمات عمومی واژه نامه راهنما

برای فعال کردن افکت ابزار شناور ابزار ، روی آن کلیک کنید تنظیمات سپس روی برگه محتوای راهنمای ابزار. کادر کنار را علامت بزنید راهنمایی ابزار را هنگام استفاده از کاربر روی آنها نشان داده شود?

اگر می خواهید لیستی از مقالات مرتبط در زیر یک تعریف در یک صفحه اختصاص داده شده وجود داشته باشد – اساساً لیستی از مقالاتی که این اصطلاح در آنها ظاهر می شود – روی کلیک کنید مقالات مرتبط برگه را بزنید و مطمئن شوید که کادر کنار آن علامت زده شده است نمایش مقالات مرتبط:

مقالات مرتبط واژه نامه راهنمای ابزار

با کلیک بر روی هر برگه ، انتخاب خود را انجام می دهید. واقعاً ، این تنها چیزی است که شما باید برای استفاده از این افزونه بدانید. دستورالعمل های داده شده را دنبال کنید و در ساختن یک واژگان محکم برای وب سایت خود به خوبی پیش می روید. و اگر با یک موضوع عجیب و غریب با بسیاری از اصطلاحات مرتبط با صنعت سر و کار دارید ، این یک افزودنی است که بازدید کنندگان شما به طور مرتب از آنها دوست خواهند داشت و از آنها استفاده می کنند.

نتیجه

بعضی مواقع وب مسترها از این افزونه خوشحال می شوند و هر آنچه را که بتوانند بدست آورند نصب می کنند. اگر طرح های خود را ساده و روان دوست دارید ، افزونه CM Tooltip Glossary باید هنوز برای شما جذاب باشد. به ویژه ، نسخه Pro + کاملاً کاملاً نمایش داده شده است تا بتواند هرگونه نیاز قابل تصور مربوط به واژه نامه را برطرف کند ، در حالی که به اندازه کافی ساده است که برای کاربران WordPress که دوست دارند به موارد ضروری بپیوندند ، برآورده شود..

آیا از این افزونه استفاده کرده اید؟ چی فکر کردی؟ آیا می دانید که اضافه کردن یک واژه نامه مفید یا مزاحم است?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map