تاریخچه وردپرس: The Good، The Bad & The Ugly

تاریخچه وردپرس: The Good، The Bad & The Ugly

ده سال پیش ، وردپرس فقط یک چنگال بود. نه ، نه به نوعی که در شام از آن استفاده خواهید کرد. در دنیای توسعه دهندگان نرم افزار ، چنگال…


… اتفاق می افتد که توسعه دهندگان یک کپی از منبع منبع را از یک بسته نرم افزاری بگیرند و توسعه مستقلی را روی آن ایجاد کنند و یک نرم افزار مجزا ایجاد کنند. این اصطلاح غالباً مستلزم یک شاخه توسعه نیست بلکه شکافی در جامعه توسعه دهنده است ، نوعی از شکاف.”- ویکیپدیا.

در سن 18 سالگی ، مت مولنویگ – فرزند برنامه نویس یک مهندس نرم افزار – برای به اشتراک گذاشتن عکس هایی که هنگام سفر در واشنگتن دی سی انجام داد ، با استفاده از کافه ی b2 aka شروع به کار کرد. وبلاگ؟ Photomatt.net ، که به وبلاگ رسمی مت هدایت می شود, کارشناسی ارشد.

یک سال بعد ، میشل والدریگی – مرد پشت b2 – از انتشار بروزرسانی های این سکو متوقف شد ، حرکتی که باعث شد مولنویگ نرم افزار b2 را خفه کند (برای به روز کردن آن و رفع نیازهای وبلاگ نویسی وی). اوه بله ، مت در سن هجده سالگی در حال بلاگ نویسی بود ، و این همان چیزی است که او در یک نقطه وبلاگ گفت, معضل نرم افزار بلاگ نویسی, ده سال پیش تولد WordPress را نشان داد:

… من نرم افزار ورود به سیستم (به معنی b2) ماهها به روز نشده است و توسعه دهنده اصلی (میشل والدریگی) ناپدید شده است ، و من فقط می توانم امیدوار باشم که او خوب نیست.
… خوشبختانه ، b2 / cafelog GPL است ، به این معنی که من می توانم از پایگاههای کد موجود برای ایجاد a استفاده کنم چنگال, اگر همه چیز جالب باشد که میشل در حال کار بر روی آنها بود فقط اگر او در اطراف بود …
من تصميم گرفته ام كه ​​اين دوره از فعاليت هايي را كه مي خواهم در آن بگذرانم ، در حال حاضر تنها آنچه من نياز دارم هستم نام. چه باید کرد؟ خوب ، خوب خواهد بود که قابلیت انعطاف پذیری MovableType ، تجزیه کردن TextPattern ، قابلیت هک شدن b2 و سهولت تنظیم Blogger را داشته باشید.
روزی ، درست است?

من از طریق ایمیل با مت مولنویگ تماس گرفتم اما حدس می زنم که او واقعاً شلوغ است ، یا او فقط یک نامه دریافت می کند بیلیون هر روز ایمیل می گیرم ، بنابراین شکایت نمی کنم زیرا هیچ وقت پاسخی نگرفتم. هاها اما این داستان یک مرد اختصاصی است و چگونگی تغییر دید وی دنیای انتشار وب تا ابد.

پست معضل نرم افزاری بلاگ نویسی مت پاسخی از مایک لیتل ، اکنون a متخصص وردپرس و یک نام بزرگ در انجمن وردپرس است. ساعت 3:58 بعد از ظهر در تاریخ 25 ژانویه 2003 ، مایک ارسال کرد:

مت,
اگر شما در مورد چنگ زدن b2 جدی هستید ، من علاقه مند به همکاری خواهم شد. من مطمئن هستم که یک یا دو نفر دیگر هم در جامعه هستند. شاید یک ارسال به انجمن B2 ، که نشان می دهد یک چنگال می تواند یک نقطه شروع خوب باشد.

برگردیم به درس تاریخ ما.

بنیانگذاران اولیه

history-of-wordpress-matt-mullenweg

مت

مت همه چیز را برطرف می کرد که چالش هایی را که نویسندگان با انتشار آن در وب روبرو بودند از بین برد. چشم انداز او این بود که انتشار وب را برای شما و من آسان کند.

او پیش از حل شدن در b2 ، سیستم عامل های مختلف وبلاگ نویسی از جمله الگوهای متن و Movable Type را امتحان کرد. اما با ناپدید شدن میشل ، مت در بن بست قرار گرفت.

او آماده نبود وبلاگ خود را رها کند ، بنابراین تصمیم گرفت که b2 را چنگ بزند. شما همچنین می توانید استدلال کنید که او فرصت خود را در همان جا دید و آن را گرفت.

مایک با او موافقت كرد ، و آنها با هم وردپرس را از چنگال صرفاً مورد استفاده كمتر از ده (10) نفر به سمت اسكریپت ماموریت وبلاگ نویسی امروز سوق دادند..

این مرحله باعث شد مت مولنویگ و مایک لیتل کوچک اولین بنیانگذاران از آنچه اکنون با عنوان WordPress شناخته می شود. اضافه می کنم کریستین ترملول به این لیست زیرا نام تجاری وردپرس ایده او بود. بنابراین ، بله ، مت و مایک مقدمات را پوشانده بودند ، اما بدون کریستین وردپرس نامی که امروز می شناسیم و دوست داریم وجود ندارد.

جدول زمانی وردپرس

در اول آوریل 2003 ، مت یک چنگال b2 ایجاد کرد و همان را در Sourceforge ذخیره کرد<.

wordpress-fork-wpexplorer

چنگال وردپرس

از اینجا ، مت متمرکز بر استانداردسازی کد و معانی HTML بود. به خاطر داشته باشید که هدف کلی وی ساده کردن سکو برای میانگین جو بدون مهارت های PHP یا MySQL بود.

بنابراین ، مت تغییرات معنایی در index.php ایجاد کرد ، همان پرونده ای که صفحه اصلی وبلاگ شما را بار می دهد.

او هدف داشت رعایت دقیق XHTML, که به وب سایت های وردپرس امکان بارگیری نسبتاً خوب در مرورگرها و دستگاه های مختلف را می دهد. این بدان معناست که او چند برچسب اضافی را حذف کرده و چند مسئله شناخته شده b2 را برطرف کرده است.

کل این زمان میشل کجا بود؟ هیچکس نمیداند.

سه هفته بعد, مایک برای رفع پرونده های از دست رفته پرونده های موجود در چنگال b2 را تغییر دهید. این نخستین تعهد مایک شد ، همچنین با ویژگی گزیده ای همراه شد که به کاربران WP اجازه می دهد خلاصه های سفارشی را در فیدهای RSS در جاهای دیگر اضافه کنند. تقریباً در همان زمان ، مت اولین ویژگی خود را ، WP-Texturize معرفی کرد ، که متن را متناسب با سیوبان مک کیون.

در همان ماه ، مت راه اندازی شد WordPress.org, که دارای انجمن های پشتیبانی ، مستندات شماتیک و یک وبلاگ توسعه است. در صفحه اصلی ، این صفحه وجود دارد:

“وردپرس یک بستر انتشار معنایی شخصی با تمرکز بر زیبایی شناسی ، استانداردهای وب و قابلیت استفاده است.”

این دیدگاه مت بود و به زودی WordPress.org به یک جامعه رو به رشد وردپرس تبدیل شد.

این وب سایت مشارکت کاربران را آسانتر کرده است. این مسئله هرگز اهمیتی نداشت ، اکثر افرادی که وردپرس را امتحان کردند ، این موضوع را مهیج و جالب یافتند و راه هایی پیدا کردند و درگیر شدند. جامعه به سرعت رشد کرد و متشکل از وبلاگ نویسان ، توسعه دهندگان و غیر توسعه دهندگان بود.

انجمن های پشتیبانی روز به روز محبوبیت زیادی پیدا می کردند. به طور کلی ، آنها کافی نبودند ، بنابراین نیاز به ایجاد اسناد رسمی وردپرس وجود دارد. این اتفاق هفت ماه بعد در دسامبر 2003 رخ داد ویکی وردپرس از ضرورت بدنیا آمد.

Mediawiki-Logo-wpexplorer

مدیاویکی

ویکی به سرعت از تالارهای پشتیبانی حمایت کرد زیرا “… به نظر می رسید که این روش بسیار غیر رسمی و آزادتر برای ایجاد اسناد است.”

ویکی ساخته شده است مدیاویکی, همان اسکریپت در پشت پروژه های عظیمی مانند ویکی پدیا. بعداً در وردپرس ویکی تعمید یافت “Codex“، اصطلاحی که توسط پیشنهاد شده است تک رنگ در یک اتاق گپ وردپرس.

این پایان آن نبود ، مت و مایک بیش از صد تعهد به وردپرس می دهند. این بدان معناست که مخزن WordPress در Sourceforge همچنان در حال رشد است و با رشد ویژگی های جدیدی از قبیل تغییر در صفحه مدیریت ، بهبود روند نصب ، هک b2links هک مایک و مارک WordPress به وجود آمد..

مایک و مت به ویژه مشتاق ایجاد یک فرآیند نصب آسان بودند که وردپرس به آن مشهور است. میشل b2 شامل یک فرآیند پیچیده نصب و پیکربندی است ، زیرا به گفته خودش ، هنگامی که b2 را توسعه می داد ، هنوز هم پی اچ پی را یاد می گرفت. به عبارت دیگر ، کارهای اولیه مت و مایک شامل اصلاح بسیاری از کد میشل و ایجاد ترفندهایی بودند.

چند هفته بعد از اینکه مت اعلام کرد او b2 را چنگ می زند ، b2 چندین چنگال دیگر نیز داشت b2evolution, که بود چنگال توسط Francois Planque, یک توسعه دهنده از فرانسه ، و b2 ++ ، که توسط چنگال ساخته شده بود دونچا ا کائیمه از ایرلند ، که علاقه مند به توسعه یک سیستم وسوسه انگیز است که می تواند کد را از ارائه جدا کند. این باعث می شود تا کاربران بتوانند طراحی سایتهای خود را تغییر دهند. مت احساس کرد که سیستم وسوسه انگیز دونچا “آنقدر دردناک” است که نمی خواهد آن را به کسی تحویل دهد ، بنابراین سیستم قالب وردپرس تا سال 2005 اجرا نمی شد.

وردپرس-دکمه ها-wpexplorer

وردپرس

با وجود چنگال های مختلف در همه جا ، تصمیم میشل وردپرس را به شعبه رسمی b2 تبدیل کرد. این در 23 مه 2003 بود. چهار روز بعد در تاریخ 27 مه 2003, وردپرس 0.7 ، اولین نسخه وردپرس منتشر شد.

در حالی که بیشتر کد زیرین b2 بود ، کاربران با ویژگی های جدیدی از جمله مدیر معروف WordPress Links تحت درمان قرار گرفتند ، که به وبلاگ نویسان این امکان را داد که blogroll ها را ایجاد کنند.

انتشار وردپرس 0.7 باعث رشد پایگاه کاربر WordPress شد. در 29 مه 2003 ، مت از دونچا دعوت کرد تا b2 ++ را با وردپرس ادغام کند. Donncha خوشحال شد که به دستان خود بپیوندید و تعداد توسعه دهندگان را به سه نفر افزایش داد. از طرف دیگر فرانسوا چندان مشتاق نبود و احساس می کرد که وردپرس “… خیلی کار می کند برای مزایای اندک”.

مت یک محقق حیرت انگیز است ، بنابراین وی برای بازدید از وبلاگ های b2 برای درک آنچه وبلاگ نویسان و توسعه دهندگان وب می خواستند بازدید کردند. هنگامی که وردپرس 0.71 یک ماه پس از وردپرس 0.7 منتشر شد ، دارای ویژگی های جدیدی برای جلب رضایت وبلاگ نویسان و توسعه دهندگان بود.

این پیشرفتها شامل ارتقاء به پنل سرپرست و روند به روز رسانی به همراه پیشرفت هایی در مدیریت لینک ها است. اشکالات و مشکلات امنیتی وردپرس 0.7 رفع شد و عملکرد واردات OPML معرفی شد.

در همان سال (2003) ، الکس کینگ و داگال کمبل روی باند وردپرس پرید. داگال اولین تعهد خود را در ماه سپتامبر انجام داد. وی عملکرد RSS را با استفاده از پاسخ HTTP 304 برای کاهش بار سرور به نوبه خود وردپرس سریعتر کرد. الکس در آگوست 2003 به عنوان یکی از برنامه نویسان تبدیل شد اما پیشنهادات وی برای احاطه محتوای با برچسب های HTML هرگز مورد استفاده قرار نگرفت ، زیرا این سیستم توسط افزونه حذف شد.

بزرگ-تغییر نام-وردپرس-wpexplorer

تغییر نام بزرگ – نسخه Muppets

در اواخر سال 2003 ، مت شروع به تغییر نام پرونده های “b2” به “wp-” در فرآیندی کرد که الکس کینگ آنرا صدا زد تغییر نام بزرگ. این “تغییر نام بزرگ” باعث ایجاد تعدادی از ناسازگاری ها شد اما برای آینده وردپرس مهم بود. مت همچنین بسیاری از پرونده ها را در پرونده ادغام کرد wp-مدیر و پوشه های wp شامل.

با نزدیک شدن سال 2003, رایان بورن به جامعه پیوست. او از گذشته همکاری در پروژه های منبع باز مانند هسته لینوکس و گنوم داشت. کمک های وی به WordPress منجر به توسعه سیستم افزونه ها شد. مت اولین کسی بود که یک افزونه “مفید” ایجاد کرد – افزونه blogtimes – که گزارشی را ایجاد می کند که نشان می دهد هنگام ایجاد پست ها پیش از این ، او توسعه یافته بود سلام پلاگین دالی برای نشان دادن چگونگی استفاده از افزونه ها.

افزونه های دیگر مت مولنویگ را اینجا ببینید.

در ماه مه 2004 ، یک سال پس از اولین نسخه اما اکنون با یک جامعه فعال و رو به رشد ، توسعه دهندگان WordPress 1.2 را منتشر کردند که شاهد پیشرفت های اساسی بود.

و به لطف یک حرکت جدی صدور مجوز توسط Six Apart ، این شرکت در پشت Movable Type ، بارگیری های وردپرس از 8000 در ماه آوریل تا 19،000 در ماه می شلیک شد.

سیستم موضوعی که ما بسیار دوستش داریم امروز در سال 2005 در کنار صفحات استاتیک منتشر شد. این همه در WordPress 1.5 alias Strayhorn همراه بود. با استفاده از UI با پس زمینه جدید (رابط کاربری) ، قابلیت ذخیره مداوم و نقش کاربر جدید ، بعداً در همان سال در وردپرس 2.0 (دوک) معرفی شد. من آن را آنجا می گذارم تا بدانید, تمام نسخه های وردپرس با نام افسانه های جاز نامگذاری شده اند.

سال 2006 به اندازه سالهای گذشته واقعه پرتحرک نبود و نسخه جدیدی منتشر نشد. اما سرمایه گذاران شروع به جدی گرفتن مت کردند ، بنابراین در سال 2006 اولین شرکای بودجه به تیم وردپرس پیوستند. میلیون ها دلار که آنها وارد این شرکت کردند ، این شرکت را تحت تأثیر قرار داد و بودجه بیشتری در سال 2008 در زمانی که وردپرس فقط هجده کارمند داشت ، بدست آمد..

ده سال پس از انتشار اولین نسخه ، وردپرس بیش از دویست کارمند و بیش از بیست هزار برنامه نویس مشارکت دهنده در سراسر جهان دارد.

دیگه چی؟ قدرت وردپرس بیش از شصت (60) میلیون وب سایت دارد که حدود هجده درصد (18٪) وب است. این تعداد روزانه در حدود صد هزار (100،000) سایت در حال رشد است. این پلتفرم در حال پیشرفت است و در تاریخ 12 دسامبر 2013 ، Automattic منتشر شد وردپرس 3.8. آیا هنوز پلتفرم خود را به روز کرده اید?

آمار: فوربز

جوایز وردپرس مت

جوایز wordpress-matt-mullenweg

مت – خبره موسیقی جاز – جوایز زیادی را دریافت کرده است. در سال 2007 ، وی توسط PC World به عنوان شانزدهمین فرد مهم در اینترنت معرفی شد. در سال 2008 ، وی توسط دانشکده مدیریت تجارت دانشگاه روباه ، جایزه نوآوران فناوری اطلاعات را دریافت کرد. در سال 2009 ، او به افتخاری انجمن فلسفی دانشگاه معرفی شد. در همان سال ، به دلیل فعالیت با وردپرس ، به او جایزه بهترین منبع آزاد CMS داده شد.

سپس جوایز تازه و در اواخر سال 2012 به طور مداوم ادامه یافت ، مت آن را به این جایزه اهدا کرد 2012 Forbes 30 Under 30 in Media لیست علاوه بر این ، مت یک حامی شناخته شده چندین سازمان بشردوستانه مانند بنیاد نرمافزار آزاد ، پروژه معصومیت ، بنیاد الکترونیکی مرز و Archive.org است..

من می توانم در مورد WordPress و Matt ادامه بدهم ، اما این موضوع به یک پست کامل نیاز دارد. بنابراین این در اینجا پایان درس تاریخ ما امروز است. نگاهی خواهیم داشت به خوب ، بد و زشت وردپرس?

خوب

راحتی در استفاده

نصب ، پیکربندی (یا نبود آن) و استفاده از WordPress آسان است. شما می توانید بدون مشکل ، ارسال ها ، صفحات ، تصاویر و سایر موارد را به سرعت اضافه کنید.

این بدان معناست که می توانید در موضوعات مهم متمرکز شوید زیرا از تلاش و زمان کمی برای قالب بندی و طراحی وب سایت خود نیاز دارید.

انعطاف پذیری و قابلیت دسترسی

wordpress-wpexplorer

وردپرس انعطاف پذیر است

با دیدن اینکه وردپرس مبتنی بر مرورگر است ، می توانید از هر جای دنیا به وب سایت WP خود وارد شوید به شرط داشتن اتصال اینترنتی.

با معرفی وردپرس برای موبایل ، حتی می توانید وب سایت خود را از دستگاه تلفن همراه وارد کرده و ویرایش کنید.

WordPress SEO دوستانه است

عنکبوت موتورهای جستجو دارای نقطهای نرم افزاری برای وردپرس هستند زیرا کد ساده و تمیز است و باعث می شود موتورهای جستجو بتوانند محتوای شما را خزیده و ایندکس کنند. علاوه بر این ، می توانید سایت خود را با کلمات کلیدی ، متا در بخش head ، برچسب ها و افزونه های SEO مانند بهینه سازی کنید وردپرس سئو توسط Yoast.

هیچ مشتری FTP یا ویرایش HTML لازم نیست

برای ایجاد یا ویرایش پست ها و صفحات نیازی به دانش HTML ندارید. اکنون همه کشیدن و رها کردن است. از این گذشته ، می توانید بدون نرم افزار FTP ، فایل ها را در سایت وردپرس خود بارگذاری کنید. این نسیم ایجاد با WordPress است.

یک وبلاگ آماده برای رفتن

WordPress در ابتدا به عنوان یک بستر وبلاگ نویسی ساخته شده است ، به این معنی که پس از نصب ، نیازی به یک نرم افزار جداگانه وبلاگ نویسی ندارید. با وردپرس می توانید یک وبلاگ ، یک وب سایت یا یک ادغام این دو ایجاد کنید.

The Bad & The Ugly

حفره های امنیتی

PHP مستعد ابتلا به بسیاری از مشکلات امنیتی و اشکالات است. به همین دلیل وردپرس به روزرسانی های منظم را منتشر می کند؛ به همین دلیل مهم است که همیشه بستر وردپرس خود را به روز کنید. بدون این به روزرسانی ها ، وب سایت شما قابل هک شدن است و شما گریه می کنید. هاها فقط بستر وردپرس خود را به روز کنید و اگر واقعاً می خواهید در سیستم پشتیبان خوبی مانند VaultPress سرمایه گذاری بی خطر باشید یا به یک سرویس امنیتی مانند Sucuri فکر کنید.

اصلاح الگوهای نیاز به دانش PHP دارد

php = فیل موجود در اتاق

php = فیل موجود در اتاق

متأسفانه ، تغییراتی وجود دارد که شما بدون توجه به آنچه را امتحان می کنید ، می توانید با استفاده از افزونه ها اعمال کنید این تغییرات مستلزم ویرایش فایلهای قالب موضوع وردپرس شما است.

تنها مشکل این است که شما باید دانش قابل قبولی از PHP داشته باشید یا چیزی را بشکنید.

ناسازگاری افزونه ها

هنگامی که نسخه جدیدی از وردپرس منتشر شد ، نویسندگان برای به روزرسانی افزونه های خود وقت می گیرند ، که منجر به بروز مشکلات ناسازگاری می شود. این می تواند به مشکلات عملکرد منجر شود ، به خصوص اگر برای اجرای فرایندهای مهم در سایت وردپرس خود به یک افزونه (یا افزونه ها) اعتماد کنید..

تاریخچه منابع WordPress

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره تاریخچه وردپرس بخوانید ، کتاب الکترونیکی رسمی را بررسی کنید: در مورد Forking WordPress ، Forks به طور کلی ، WordPress اولیه و جامعه [فصل سوم]


یک درس تاریخ با یک بحث خوب پیش می رود ، بنابراین کلمه را پخش کنید و در بخش زیر نظر خود را برای ادامه گفتگو بگذارید. در ضمن بررسی می کنم که آیا ایمیل من را برای درس تاریخ بعدی ما دریافت کرده است یا خیر

تعطیلات شاد!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map