یک روز در زندگی یک توسعه دهنده وردپرس – توسعه دهنده آزاد بیل اریکسون

بسیاری از ما که وردپرس را دوست داریم و می دانیم چگونه از آن استفاده کنیم ، گاهی اوقات خودمان را متعجب می کنیم که دوست دارید یک توسعه دهنده وردپرس باشید ، شاید حتی آرزو داشته باشیم که یکی شود. در این مجموعه سعی خواهیم کرد که دیدگاه خودی را در مورد اینکه روزی در زندگی توسعه دهندگان موفق وردپرس در مناطق مختلف بازار چیست ، به شما ارائه می دهیم ، آنچه که آنها به صورت روزانه انجام می دهند تا موفق باشند و چه توصیه ای دارند. برای یک توسعه دهنده WP مشتاق.


در این قسط اول که در آن روز به زندگی یک توسعه دهنده آزاد نگاه می کنیم ، به ما ملحق می شویم بیل اریکسون, یک توسعه دهنده / مشاور آزاد که در روزگار خود مشتری های نسبتاً خوبی داشته است. Yoast ، دانشگاه کمبریج ، به نام چند مورد. سوالات عناوین هستند و پاسخهای بیل در زیر دنبال می شوند.

Contents

1. اولین کاری که بعد از بیدار شدن در صبح انجام می دهید چیست?

هنگامی که از خواب بلند شدم تلفنم را بررسی می کنم تا مطمئن شوم که هیچ چیز فوری (ایمیل SITE DOWN) وجود ندارد ، اما سعی کنید خیلی زود وارد کار نشوید. من با سگم پیاده روی می کنم و نوعی صبحانه را تهیه می کنم (معمولاً فقط یک لیوان آب پرتقال مگر اینکه واقعاً گرسنه باشم) ، دوش بگیرید و آماده شوید. حدود ساعت 9 صبح من در خانه خودم آماده کار هستم.

2. با بلوک رمزگذار چگونه برخورد می کنید?

این بسیار مفید است که گروهی از توسعه دهندگان بتوانند ایده های خود را گزاف گویی کنند ، ببینند دیگران چگونه می توانند چیزی را بسازند و کد شما را مرور کنند. من یک چت Slack با یک دسته از توسعه دهندگان دیگر دارم که بسیار عالی است. کار سختی است که شما در خانه کار می کنید ، و فکر می کنم بیشتر توسعه دهندگان باید راه هایی برای دستیابی به دیگران پیدا کنند – خواه با هم در یک دفتر کار یا ژله همکاری داشته باشند ، یک چت Slack / HipChat ایجاد کنید ، یا اینکه ارتباط ساده ای با Twitter برقرار کنید..

اگر این مسئله به خصوص دشوار یا جالب باشد ، من وقت بیشتری برای تحقیق درباره آن می گذارم و واقعاً می فهمم که چگونه و به چه دلیل کار می کند. سپس آن را به طور عمومی در وبلاگ خود به اشتراک می گذارم. به عنوان مثال ، من یک پروژه داشتم که نیاز به تنظیم مقادیر پیش فرض برای مجموعه ای از انواع مختلف محتوا (پست متا ، گزینه ها ، اصطلاح متا) داشته باشد. من از طریق هسته اصلی وردپرس و جنسیس حفر شدم و سپس همه فیلترهای مربوطه را پیدا کردم پستی در مورد آن نوشت. فهمیدم که اگر می دانم چیزی عمومی خواهد شد و توسط دیگران مشاهده می شود ، کیفیت بسیار بهتر است. سعی کنید تمام کدهای خود را با این انتظاری که مشاهده و اشتراک می شود بنویسید.

صادقانه بگویم ، من اغلب بلاک رمزگذار را تجربه نمی کنم. من نسبت به انواع پروژه هایی که انجام می دهم نسبتاً محافظه کار هستم. اگر من 100٪ اطمینان نداشته باشم می توانم شرایط را تحویل دهم و از انتظارات مشتری فراتر بروم ، من پروژه را قبول نمی کنم.

من سعی می کنم هر 2-3 ماه یکبار پروژه های خارج از منطقه راحتی خود را انجام دهم. نرخ ساعت موثر من (قیمت پروژه تقسیم بر زمان صرف شده) معمولاً برای آنها بسیار وحشتناک است ، اما آنها سرگرم کننده هستند و به من کمک می کنند تا چیزهای جدیدی یاد بگیرم. اما شما باید مراقب این نوع پروژه ها باشید زیرا می توانند برنامه شما را خراب کنند و خیلی بیشتر از آنچه انتظار می رود طول بکشد.

3. چه ابزار / نرم افزاری نمی توانید از طریق روز کاری خود بدست آورید (غیر از WordPress البته!)?

من همه کارهای خودم را در یک MacBook Air با میز نشستن و ایستادن Varidesk انجام می دهم. من این میز را واقعاً دوست دارم – به نظرم ایستادن به من کمک می کند تا تمرکز کنم و تولیدی بیشتری داشته باشم.

از نظر نرم افزاری ، از Slack برای گپ ، Freshbooks برای صورتحساب و Toggl برای ردیابی زمان استفاده می کنم. من همه موارد را بر اساس هر پروژه صورتحساب می کنم ، اما زمان را برای یافتن نرخ ساعت موثر من و مقایسه پروژه ها پیگیری می کنید. من همچنین WP CLI را دوست دارم.

4- آیا هر روز از یک برنامه مشخص پیروی می کنید؟ اگر چنین است چگونه به نظر می رسد?

من یک برنامه نسبتاً مشخص دارم ، اما بیشتر در مورد تعیین زمان زیادی برای کار است. من معمولاً برای انجام ایمیل تا حدود ساعت 9 صبح نشسته ام ، با این هدف که تا ساعت 10 صبح انجام شود. کارهایی که نمی توان در 5-10 دقیقه انجام داد ، یک برچسب مناسب در gmail (تغییرات ، خارج از محدوده ، مهاجرت ، نقل قول) دریافت کرده و بعداً ذخیره می شوید. سپس از ساعت 10 صبح به میز ایستاده می روم و کار می کنم. حدود 30 دقیقه برای ناهار وقت می گذارم و 3 ساعت دیگر کار را از ساعت 12: 30-3: 30 انجام می دهم. سپس به نشستن و کارهایی که در صندوق ورودی من مانده است باز می گردم – تهیه نقل قول ها ، انجام چند درخواست تغییر …

در طی آن زمانهای طولانی ، من یا روی توسعه اولیه یا تغییر درخواستها متمرکز شده ام. اگر من یک سایت بزرگ برای مهاجرت داشته باشم ، ضمن انجام درخواستهای تغییر ، آن را در پس زمینه مهاجرت خواهم کرد.

5- کاری که شما بطور روزانه انجام می دهید ، به شما کمک می کند تا کار خود را ادامه دهید?

مهمترین کاری که برای ادامه کار انجام می دهم ، فراتر از انتظارات مشتری و داشتن مشتریهای شاد است. 50٪ از کار من پروژه هایی از مشتریان گذشته است و 25٪ دیگر مراجعه به مشتری های گذشته است.

به اشتراک گذاشتن آنچه من از طریق وبلاگ و قطعه های کد یاد می گیرم به رشد و پیشرفت شهرت کمک می کند. مشارکت در پروژه های منبع باز مانند هسته وردپرس ، Genesis core و پلاگین های عمومی من همچنین کمک می کند اما ارزش در اینها غیرمستقیم و پراکنده تر است. اگر من سعی کنم ROI را در این موارد بسنجم بسیار کم است ، اما من این کار را انجام می دهم زیرا از آن لذت می برم.

خوشحال نگه داشتن مشتری ، ROI بزرگی دارد و فقط کار درستی است.

(سؤال پیگیری) آیا ممکن است کمی در این باره توضیح دهید چگونه شما مشتری های خود را راضی نگه دارید?

یکی از بهترین ابزارها برای داشتن مشتریهای شاد ، بررسی صحیح چشم اندازها قبل از تبدیل شدن به مشتری شماست. به دنبال پرچم های قرمز رایج باشید: برآورد غیر واقعی از زمان و هزینه ، به عملکردی نیاز دارد که شما در تحویل آن ، تجربه ناسازگاری ارتباطی را تجربه کنید (مشتری می خواهد همه چیز را از طریق تلفن انجام دهد ، شما از طریق ایمیل ارتباط برقرار می کنید) …

وقتی یک پروژه به درستی پیش نمی رود ، آن را مرور کنید و ببینید آیا کاری وجود دارد که می توانید انجام دهید تا از این مسئله جلوگیری کنید یا در مرحله اول قبول این پروژه باشید. فکر می کنم بخش بزرگی از من که مشتری های شاد داشته ام تعصب انتخاب است (افراد مناسب را برای کار با آنها انتخاب کنید).

راه دیگر فراتر از انتظارات است و این اغلب در باطن انجام می شود. هنگامی که مشتری به شما طرحی را می دهد ، انتظار دارد سایتی که شما ایجاد می کنید مطابق با آن طراحی در قسمت جلویی باشد. اما یک روش برای اجرای یک طرح در وردپرس وجود دارد. هدف من این است که همیشه یک راه حل زیبا ارائه دهم ، تا بتوانم بدون در نظر گرفتن پیچیدگی های ظاهری آن ، سایت آسان مدیریت شود. به همین دلیل بسیاری از مشتری های من به این دلیل به من باز می گردند – آنها با دیگر برنامه نویسان کار کرده اند و همیشه وب سایتهایی را که من ایجاد می کنم پیدا می کنند تا بتوانند راحت تر مدیریت کنند.

6. آیا عادت یا مناسک خاصی دارید که به شما در حفظ روزانه در طول روز کمک می کند?

با داشتن دفتر خانه ، می توان تعادل کار / زندگی را دشوار کرد. نکته ای که واقعاً به شما کمک می کند استفاده از شغل همسرم برای تعریف زمان کار من است. وقتی او به خانه می رود (معمولاً 4: 30-5: 30) من دیگر “در محل کار” نیستم. کامپیوترم را در مطب می گذارم ، در را می بندم و خانه هستم.

7. در روزهایی که به طور جدی روی یک پروژه برای مشتری کار نمی کنید چه کاری انجام می دهید?

من بسیار شلوغ می مانم ، معمولاً همیشه کاری که باید انجام شود وجود دارد. اگر توسعه اولیه پروژه هایی را که در آن هفته برنامه ریزی کرده ام به پایان رسانده باشم ، معمولاً درخواست های تغییر برای پروژه های دیگر یا خارج از محدوده تغییرات (صورتحساب جداگانه) را دارم. و وقتی من واقعاً مهلت مهلکی ندارم ، همیشه افزونه هایی که باید ساخته شوند و به پایان رسیده اند ، بهبودهایی وجود دارد.

8. نحوه زندگی متفاوت با آنچه انتظار داشتید هنگام اولین بار شروع شود متفاوت است?

این واقعاً بر عهده من است که می توانم کار من را کم فشار یا کم فشار بیان کنم. هر زمان که من یک پروژه که ضعیف پیش می رود ، من پس از مرگ برای تعیین چه راه هایی می توانم از بهبود یا جلوگیری از آن استفاده کنم. این شامل تغییراتی در روند فروش من (یافتن روشهای جدید برای از بین بردن پروژه های بد) ، تغییر در قرارداد من و تغییر در روند ارتباطات من در طول پروژه است. من به عنوان یک فریلنسر آزادی دارم که پروژه های خود را دوست داشته باشم ، بنابراین من تمام تلاش خود را می کنم تا فقط پروژه هایی را که از آنها لذت خواهم گرفت.

مورد دیگری که من انتظار آن را ندارم این است که تعطیلات چقدر دشوار است. من نمی توانم بدون هیچ برنامه ریزی ماه و مدت زیادی از ارتباط جدا شوم. من این تابستان دو هفته مرخصی را برای دیدن خانواده و مسافرت گذراندم. ماه قبل از ترک من نمی توانم کار دیگری را انجام دهم و مجبور شدم پروژه های موجود را خاموش کنم. ماه بعد از مسافرت ، من به آرامی تجارت خود را به عقب برگرداندم (شروع کار اما دریافت نکردن یک ماه دیگر). آن دو هفته مرخصی درآمد سالانه من را حدود 20٪ کاهش داد (2.5 ماه بدون درآمد جدید).

من می توانم ماه ها سفر کنم و با ظرفیت 50٪ کار کنم ، اما برای من واقع بینانه نیست که انتظار داشته باشم یک دوره معقول 0٪ کار داشته باشم مگر اینکه شخصی را استخدام کنم. من احتمالاً کسی را استخدام نخواهم کرد زیرا من از مزایای سبک زندگی یک فریلنسر بیش از هزینه لذت می برم ، اما این قطعاً چیزی است که باید با در نظر گرفتن.

9- در پایان روز ، چه زمانی جلوی نگاه کردن به صفحه های آبی روشن را می گیرید؟ (در روزهای خوب و روزهای بد.)

معمولاً حدود ساعت 4: 30-5: 30 بعد از ظهر. اما وقتی مجبور هستم که دیر کار کنم صفحه من از استفاده من روشن نیست fl.ux ��

10. با نگاهی به نمونه کارها خود ، مشتریهای بسیار چشمگیری داشته اید ، (Yoast ، دانشگاه کمبریج) ، چه کاری را برای تمایز خود از بین جمعیت انجام داده اید و مشتریانی با کیفیت و برجسته تر را زمین می گیرید.?

من کار توصیف ارزش منحصر به فرد خود را از طریق وب سایت خود انجام نمی دهم. وب سایت فعلی من زمانی ساخته شده است که من روی پروژه های کوچکتر متمرکز شده ام و به روزرسانی پیام من یکی از اهداف من برای سال 2015 است.

من توانستم بیشتر مشتری های بزرگترم را بدست آورم زیرا شخصی که تصمیم گیری در مورد استخدام می کند نیز یک توسعه دهنده است و با کار من آشنا است. با انتشار افزونه ها ، آموزش ها ، قطعه ها و مشارکت در پروژه های بزرگتر ، توانستم ارزش خود را برای تصمیم گیرندگان فنی اثبات کنم. در بیشتر پروژه های دیگر ، من با آنها روی یک پروژه کوچکتر کار کردم و وقتی متوجه شدند آنچه را که من به جدول آورده ام ، از من در سایر پروژه ها استفاده کردند.

11- یک توصیه شما به یک توسعه دهنده وردپرس مشتاق که تازه شروع کرده است چیست?

کارهای بیشتری در آنجا انجام می شود تا توسعه دهندگان با کیفیت بالا برای انجام آن. به نظر من ، یکی از بهترین راه ها برای توسعه دهندگان در حال حاضر کسب و کار بیشتر ، مشارکت در پروژه هایی با سایر توسعه دهندگان برتر است. استعدادهای شما به رسمیت شناخته می شوند و وقتی آن برنامه نویسان کارهایی را دریافت کنند که برای آنها مناسب نیست ، آنها این کار را به شما ارسال می کنند.

من فقط به آمارم نگاه کردم از میان 200 نفری که برای انجام کار با من تماس گرفتند ، من 13 پروژه را در دست گرفتم. این بدان معناست که من 5/93٪ کارهایی را که کنار می آیند رد می کنم. این به دلایل مختلفی وجود دارد – خارج از مهارتهای من ، خیلی کوتاه از جدول زمانی ، خیلی کوچک از یک پروژه و دلایل دیگر. شرط می بندم که اگر بسیاری از توسعه دهندگان دیگر آمار ببینند ، آمار مشابهی دارند.

وقتی وضعیت مناسبی ندارم ، سعی می کنم افرادی که ممکن است باشند را توصیه کنم. و بهترین راه من می دانم چه کسی را توصیه کنم با دیدن آنها در عمل ، کمک به پروژه هایی که من دنبال می کنم و با آنها کار می کنم.


ممنون از اینکه وقت گذاشتید تا درمورد روز و کار خود به طور کلی بیل بگویید. اگر سؤالی وجود دارد که مایلید به آن لیست اضافه کنید ، نوعی برنامه نویس (موضوع ، افزونه و غیره) یا حتی یک برنامه نویس خاص که دوست دارید بعد از آن با ما مصاحبه کنید ، لطفاً در نظرات به ما اطلاع دهید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map