چگونه به عنوان یک توسعه دهنده وردپرس موفق شوید – مصاحبه با دیوید رشتی از CreativeMinds

انجمن WordPress مملو از افراد خارق العاده ای است که کارهای خارق العاده ای انجام می دهند – از جمله آنها وبلاگ نویسان ، داوطلبان و کارآفرینان. اخیراً فرصتی برای صحبت با یکی از آن کارآفرینان وردپرس بی پروا داشتم: دیوید رشتی ، بنیانگذار CreativeMinds.


CreativeMinds که در سال 2008 تأسیس شد ، افزونه های WordPress ، پسوند Magento و توسعه سفارشی را برای هر دو سیستم عامل ارائه می دهد. رشتی بیش از 20 سال تجربه کار در پست های سطح اجرایی در چندین استارتاپ را دارد ، و به روش معمول راهی جامعه وردپرس شد: وبلاگ نویسی. یک استارتاپی که وی برای وردپرس به عنوان سکوی انتخاب وبلاگ نویسی خود کار می کرد ، کار می کرد و وقتی افزونه های خارجی که استفاده می کردند به خطر بیفتد ، آنها را رمزگذاری کردند.

در این پست ، نکات برجسته مصاحبه خود را با رشتی (که به مدت طولانی و وضوح ویرایش کرده ام) به اشتراک می گذارم ، از جمله برنامه های پیشنهادی و افکار مهم او درباره سیستم فعلی افزونه وردپرس.

1. آنچه ذهن خلاق همه چیز است

CreativeMinds شرکتی در پشت افزونه هایی مانند CM Tooltip Glossary و CM Ad Changer است. آنچه ممکن است شما نمی دانید این است که چگونه تجارت شروع شده است و چقدر کار به آن محصولات می رود. این چیزی است که رشتی گفت:

مشاغل وردپرس ما همزمان با کار بر روی یک سرمایه گذاری دیگر ، به عنوان پروژه جانبی شروع شد و به آرامی بزرگ شد و عمده شد. ما روی توسعه محصولات منحصر به فرد و مبتنی بر WordPress متمرکز شده ایم که معتقدیم راه حل ها یا وجود ندارند ، یا آنطور که می خواهیم آنها را نداشته باشیم.

ما مقدار زیادی از زمان را در هر محصول سرمایه گذاری می کنیم ، تلاش می کنیم مقداری از ارزش افزوده در کارآیی استفاده کنیم ، UI و UX را ساده و بصری کنیم و قبل از انتشار تست های بسیاری انجام دهیم. ما همیشه اولین محصولات برای محصولات خود هستیم که به ما این توانایی را می دهند تا درک کنیم که چه چیزی از دست رفته است. پس از انتشار ، ایده ها و نظرات بسیاری از کاربران دریافت می کنیم.

2. چگونه تیم آنها کار می کند

من فکر کردم که این بیت عالی است زیرا واقعاً تجارت جهانی را در عصر جهانی شدن ما نشان می دهد. رشتی توضیح داد که تیم CreativeMinds در سه قاره پراکنده است:

تیم ما طی یک سال گذشته رشد کرده و اکنون از 15 نفر تشکیل شده است (همه آنها تمام وقت کار نمی کنند). ما به چند تیم تقسیم می شویم: محصول ، بازاریابی ، طراحی ، خدمات به مشتری و طراحی دستورالعمل.

ما در حدود سه قاره پراکنده هستیم. توسعه دهندگان ما در اروپا هستند ، در حالی که بازاریابی در اسرائیل و ایالات متحده است. ما تا حدودی مجازی هستیم و بخشی هم نیستیم. ما یک دفتر در اروپا و یک دفتر در اسرائیل داریم اما برخی از اعضای تیم ما از خانه کار می کنند.

3. کدام برنامه ها و برنامه هایی را که او توصیه می کند

مدیریت یک تیم بین المللی و مقابله با فشارهای عادی ، فشارها و ضرورت های تجارت می تواند یک چالش باشد. برای نگه داشتن همه در همان صفحه ، رشتی و تیمش از برنامه مدیریت پروژه استفاده می کنند آسانا.

در اینجا لیستی از چندین برنامه و برنامه دیگر که رشتی به من گفته است توصیه می کند:

 • راهنما برای پشتیبانی مشتری
 • موز برای بهینه سازی موتور جستجو (علاوه بر Google Analytics)
 • تخم مرغ دیوانه برای دیدن آنچه که مشتریان در وب سایت CreativeMinds انجام می دهند
 • مونیت برای ردیابی عملکرد و قابلیت اطمینان سرور
 • پرونده های گوگل برای کمک به برنامه ریزی و مدیریت

4- چگونه او ایده های افزونه WordPress را تولید می کند

همراه داشتن ایده هایی برای افزونه می تواند سخت ترین بخش توسعه باشد. رشتی روند خود را توضیح داد:

ایده ها از مشتریانی ناشی می شوند که ما با آنها و خواسته ها و رویاهای خود ارتباط برقرار می کنیم. همه آنها به نظر نمی رسد که بسیار موفق باشند. ما چندین محصول تولید کرده ایم که زباله ها را ریخته ایم یا دوباره مورد استفاده قرار می دهیم ، روش دیگری است. ما همیشه با برخی از مقادیر اساسی MVP (حداقل محصول قابل دوام) شروع می کنیم که برای دیدن بازخورد به بیرون پرتاب می شویم و سپس شروع به رشد محصول می کنیم. در حال حاضر ما روی شش محصول جدید کار می کنیم. من می گویم که ما نیمی از ایده های محصولات خود را از مشتریان دریافت می کنیم ، و نیمی نیز در داخل.

5. آنچه او درباره مدل پلاگین رایگان فکر می کند

یکی از جالب ترین بخش های بحث من با رشتی نظرات وی را در مورد نحوه ارائه و تفکر افزونه های وردپرس درگیر کرد. وی نسبت به مدل افزونه رایگان بسیار مهم است:

باعث می شود کاربران از این واقعیت قدردانی کنند که محصولات وردپرس از زمان و تلاش زیادی برای توسعه استفاده می کنند و حتی بیشتر از آنها پشتیبانی می کنند. برخی از کاربران هنوز معتقدند که تمام محصولات وردپرس باید رایگان باشند. من فکر می کنم این مدل رایگان کار نمی کند: از بین 30،000 افزونه در WordPress.org ، 95٪ مطابق با استانداردهای وردپرس به خوبی نگهداری نشده یا نوشته شده اند ، که این باعث ایجاد تعارض و مشکلات پس از نصب می شود..

در دنیای ایده آل خود ، افزونه های پریمیوم نقش بیشتری را ایفا می کنند و جای بیشتری را در کانون توجه جامعه می گیرند:

من فکر می کنم WordPress / Automattic باید نحوه کار و تعامل با توسعه دهندگان افزونه را تغییر داده و از آنها پشتیبانی کند. ما بخشی از مواردی هستیم که وردپرس چنین محیطی عالی را ایجاد می کند و ما جزئی از اکوسیستم وردپرس هستیم … من در تلاش هستم تا بگویم: به ما کمک کنید و از تلاشهای خود پشتیبانی کنید.

به عنوان نمونه ، Magento توسط AOL یک فروشگاه رایگان فراهم می کند که در آن هر توسعه دهنده می تواند پسوند های خود را – بدون در نظر گرفتن رایگان بودن یا حق بیمه بودن آنها – لیست کند و همچنین از مشتریان بازخورد و پشتیبانی می کند. این با وردپرس امکان پذیر نیست … اگر یک مدل قابل استفاده وجود نداشته باشد که وردپرس در پشت ایستاده و تحت فشار قرار گیرد ، ما افزونه های خیلی خوبی را نمی بینیم.

من از او در مورد موضعش سوال کردم و او در ادامه پاسخ داد:

جنبه دیگر این مسئله این است که بسیاری از افزونه های موجود مطابق با استانداردهای قابل قبول نوشته نمی شوند و به خوبی پشتیبانی نمی شوند. برای پشتیبانی از مشتریان باید با این افزونه ها سر و کار داشته باشیم. ما معمولاً متوجه می شویم که چرا افزونه دیگری که نصب کرده اند باعث ایجاد مشکلاتی می شود زیرا به درستی نوشته نشده است. در بسیاری از موارد خطاهای JS / PHP نیز نشان داده می شوند.

حرف من این است که برای داشتن افزونه های خوب ، باید یک مدل پایدار وجود داشته باشد که وردپرس در پشت آن بایستد و حتی فشار یابد ، این امر باعث می شود توسعه دهندگان افزونه ها بتوانند محصولات خود را توسعه داده و پشتیبانی کنند..

6. افزونه های مورد علاقه وردپرس وی

این بدان معنا نیست که رشتی در هر افزونه موجود است. دور از آن. از او خواستم فقط چند افزونه مورد علاقه خود را از انجمن لیست کند:

من عاشق Relevanssi و هر از گاهی با توسعه دهنده در تماس هستیم. او در حال انجام یک کار عالی است و محصول فوق العاده ای دارد. ما همچنین بسیار دوست داریم سازنده فرم ویژوال که کمتر از گزینه های دیگر شناخته شده است.

من همچنین از او خواستم چند افزونه CreativeMinds را برجسته کند که فکر می کند برخی از بهترین ها هستند:

فکر می کنم در کنار واژه نامه Tooltip ، ما یک محصول جدید عالی نیز داریم که به تازگی با نام OnBoading Plugin منتشر کرده ایم که یک راهنمای عالی و ابزار تجربه کاربر است که ما بسیار به آن افتخار می کنیم.

7. پروژه های جاری شرکت

رشتی به اندازه کافی مهربان بود تا به برخی پیشنهادات آینده CreativeMinds نگاهی انداخت:

چندین پخت و پز پلاگین داریم: یک افزونه جدید گزارش وردپرس که یک بستر برای تولید گزارش برای نیازهای مختلف و موارد استفاده خواهد بود. افزونه مدیریت دوره ویدیویی که به ردیابی و کنترل درسهای ویدیویی در سازمان کمک می کند ، فروشگاهی یکپارچه محصولات برای ادغام بین چندین کاتالوگ تجارت الکترونیکی مانند EDD و WooCommerce و چندین محصول جدید که هنوز در مرحله برنامه ریزی قرار دارند.

8- امیدهای او برای آینده شرکت

با گذشت سالها کار پشت سر او ، من از رشتی خواستم چشم به آینده باشد. وی توضیح داد که چگونه اوضاع بازار وردپرس را در سالهای آینده تحول می دهد و چه نقشی ممکن است CreativeMind در آن بازی کند:

فکر می کنم بازار وردپرس هنوز در حال پیشرفت است و مارک ها هنوز خودشان را می سازند. ما می خواهیم CM را به عنوان یک برند ارزشمند برای محصولات عالی وردپرسی ببینیم ، به همان روشی که ما به EDD / WooCommerce / Yoast / ElegantThemes و سایر مارک های خوب نگاه می کنیم …

من معتقدم که بازاری که در آن قرار داریم رشد می کند. سازمان ها و تجارت های بیشتری از WP به عنوان یک راه حل محتوا و تجارت الکترونیکی استفاده می کنند و برای هدایت محتوا و سایت های خود به ابزارهای با کیفیت و قابل اعتماد نیاز دارند. نیاز به چنین ابزارهایی فقط رو به رشد خواهد بود ، بنابراین فکر می کنم داشتن انتخاب های زیادی از ابزارهای عالی وردپرس جایی است که هدف ماست.

نتیجه

دیوید رشتی در بازار افزونه های WordPress موفقیت های زیادی داشته است ، و شنیدن چشم انداز یک توسعه دهنده همیشه جالب است..

به ما اطلاع دهید که درباره آنچه گفته است فکر می کنید: آیا از برنامه های پیشنهادی او استفاده می کنید؟ آیا او درباره مدل افزونه رایگان صحیح است؟? در نظرات زیر ارسال کنید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map