وردپرس 3.9 در اینجا است: هنگام به روزرسانی چه انتظاری دارید

اندرو ناچین به تازگی خبر از انتشار این خبر داد نامزد نسخه دوم WordPress 3.9, و همین امروز وردپرس 3.9 “اسمیت” منتشر شد.


همانند سایر به روزرسانی های مهم وردپرس ، 3.9 نیز ویژگی های جدیدی را به پلت فرم وردپرس اضافه می کند. من نامزد آزادی را برای چرخش انتخاب کردم تا ببینم از این نسخه آینده چه انتظاری می توان داشت.

پیش نمایش های ویجت به Customizer Theme WordPress اضافه شده است

در ماه ژوئن 2012 سفارشی سازنده موضوع در نسخه 3.4 به وردپرس اضافه شد. این یک افزونه عالی برای پلت فرم وردپرس بود ، با این حال من همیشه آن را محدود کننده می دیدم. در حالی که می توانید رنگ یک موضوع جدید را پیش نمایش کنید و منو و تصویر هدر را تغییر دهید؛ شما نمی توانید ابزارک اضافه کنید.

این بدان معنی است که شما نمی توانید مناطق ویجت مانند نوار کناری با داده ها جمع کنید. بنابراین ، پیش نمایش معمولاً یک ستون از محتوا را به جای دو نشان می داد.

وردپرس 3.9 این محدودیت را با یک پیش نمایش ابزارک زنده جدید نشان می دهد.

پیش نمایش ویجت زنده وردپرس

وردپرس برای هر منطقه ویجت در وب سایت شما یک مورد از فهرست را اضافه می کند. هنگامی که روی دکمه “افزودن یک ابزارک” کلیک می کنید ، پانلی پر از همه ابزارک های موجود به سمت راست اسلاید می شود. همچنین می توانید ابزارک ها را از طریق پنل جستجو کنید.

هنگامی که ویجت را به این روش اضافه می کنید ، بلافاصله در قسمت پیش نمایش نمایش داده می شود.

افزودن ویجت در Customizer Theme

پیش نمایش ویجت در عمل عالی عمل می کند. برای من ، بالاخره این سفارشی ساز را به ابزاری عملی تبدیل کرده است که من در وب سایت های خود از آن استفاده خواهم کرد.

این ویژگی جدید از یک افزونه تحت عنوان وارد هسته شد Customer widget. اگر می خواهید پیش نمایش دزدکی حرکت کردن در مورد عملکرد پیش نمایش ویجت جدید را امتحان کنید ، این افزونه را امتحان کنید.

TinyMCE

ویرایشگر منبع باز WYSIWYG TinyMCE, در غیر این صورت به عنوان ویرایشگر تصویری WordPress شناخته می شود ، به نسخه 4.0.21.1 به روز شده است.

به عنوان کسی که هنگام نوشتن ویرایشگر ویژوال را غیرفعال می کند ، در ابتدا برای من مشخص نبود که چه چیزی تغییر کرده است.

به نظر می رسد در نمادهایی که در ویرایشگر تصویری ذکر شده اند تغییر جزئی وجود دارد. این تصویری از ویرایشگر تصویری در وردپرس 3.8 است.

نسخه قدیمی TinyMCE

این تصویری از ویرایشگر تصویری در نسخه بعدی وردپرس 3.9 است.

نسخه جدید TinyMCE

از ردیف بالا ، می بینید که بعد از نقل قول ، نماد جدیدی اضافه شده است. وقتی روی این نماد خط جدید کلیک می کنید ، می توانید یک خط افقی به محتوای خود اضافه کنید.

من در ابتدا فکر کردم که گزینه برای نوشتن متن پرت کاملاً از وردپرس حذف شده بود. با این حال ، در بررسی دقیقتر ، نماد ویرایش حواس پرت به سادگی به سمت راست ویرایشگر منتقل شده است. به نظر می رسد این مکان عملی تر برای نمایش این آیکون است زیرا در تغییر محتوای آن استفاده نمی شود.

تصویر کامل ویرایشگر ویژوال

می توانید ببینید که نماد “Paste از Word” از ردیف پایین حذف شده است. اکنون می توانید به سادگی کپی کردن و چسباندن محتوا از Word کپی کنید و از اینکه کد یک ظاهر طراحی ناخواسته در آن کپی شده نگران نباشید. با فعال کردن گزینه “Paste as Text” می توانید قالب را کاملاً حذف کنید.

نصب مضامین جدید WordPress

WordPress همچنین منطقه نصب تم جدید را دوباره بازسازی کرده است. در وردپرس 3.8 ، صفحه اصلی نوار جستجو را با یک فیلتر ویژگی در زیر برای دقیق تر جستجوها نشان می دهد.

روش قدیمی نصب موضوعات جدید

همه چیز در وردپرس 3.9 بسیار زیبا به نظر می رسد.

به جای اینکه فقط در صفحه جستجو نمایش داده شود ، نوار جستجو به منوی پیمایش منتقل شده و اکنون در تمام صفحات نمایش داده می شود. این به وضوح یک راه حل عملی تر است.

به همین ترتیب ، گزینه بارگذاری یک موضوع از منوی اصلی منتقل شده و در سمت راست متن “افزودن مضامین” در بالای هر صفحه قرار داده شده است. پیوند منو “جدیدترین” نیز به “آخرین” تغییر نام داد و صفحه اخیراً به روز شده توسط صفحه ای برای تم های محبوب جایگزین شده است.

روش جدید نصب موضوعات جدید

فیلتر ویژگی از صفحه اصلی حذف شده و به صفحه منحصر به فرد خود منتقل شده است. اکنون گزینه ها بجای افقی به صورت عمودی نمایش داده می شوند.

فیلتر کردن مضامین وردپرس

به دلیل نمایش تصاویر در صفحه اصلی ، طرح جدید منطقه نصب موضوع بسیار بهتر به نظر می رسد. امیدوارم وردپرس طرح های برجسته را بطور مرتب بچرخاند تا در تمام طول سال طرح های یکسان ارتقا نیابد.

لیست های پخش ویدیو و صدا

ثابت شد که گالری ها در بین کاربران WordPress بسیار محبوب هستند. WordPress با اضافه کردن گزینه ای برای لیست های پخش فایلهای صوتی و تصویری ، بر این مفهوم گسترش یافته است.

دقیقاً همان کار اضافه کردن عکس به یک گالری. اگر صوتی یا ویدئویی را بارگذاری کنید ، گزینه جدیدی برای ایجاد یک لیست پخش مشاهده خواهید کرد.

ایجاد لیست پخش صوتی

طبق معمول ، وردپرس به شما امکان می دهد عنوان ، عنوان و توضیحات پرونده های بارگذاری شده را ویرایش کنید. توضیحات به طور خودکار با کشیدن داده ها از برچسب های ID3 برای آهنگ های صوتی وارد می شود.

ایجاد لیست پخش صوتی

صفحه آخر به شما امکان می دهد ترتیب آهنگ ها یا کلیپ های ویدیویی خود را ترتیب دهید. لیست های پخش می توانند لیستی از اسامی هنرمندان را نمایش داده و تصاویر را نمایش دهند.

در حال ویرایش لیست پخش صوتی

می توانید لیست پخش جدید خود را مستقیماً از ویرایشگر تصویری پیش نمایش کنید. من از اینکه پخش کننده صوتی چقدر روان بود و از چه سرعت بین انتخاب آهنگ حرکت کرد ، شگفت زده شدم.

پیش نمایش یک لیست پخش صوتی

گالری ها و زیرنویس های HTML5

وردپرس اضافه شده است نسخه های HTML5 از گالری ها و برچسب های زیرنویس. آنها همچنین برخی از تنظیمات جزئی سبک را در نحوه کار با زیرنویس ها انجام داده اند.

HTML4 قبلاً ده پیکسل عرض را به تصاویر با زیرنویس اضافه می کرد. آنها دارند این پیکسل ها را حذف کرد و همچنین سبک های زیرنویس حذف شده است در ویرایشگر.

تصویر زیر به شما نشان می دهد که عنوان ها با استفاده از HTML4 چگونه به نظر می رسند.

زیرنویس ها با استفاده از HTML4

این تصویر به شما نشان می دهد که با استفاده از HTML5 چگونه به جلو حرکت می کنیم.

زیرنویس ها با استفاده از HTML5

و بقیه…

طبق معمول ، WordPress 3.9 تغییرات زیادی را ارائه می دهد که روی توسعه دهندگان تأثیر می گذارد ، از جمله:

با خواندن موارد دیگر می توانید بقیه ویژگیهایی را که اضافه شده است ، و اصلاحاتی که اعمال شده است ببینید وبلاگ اصلی وردپرس. اگر می خواهید آخرین نسخه وردپرس را در یک محیط آزمایشی امتحان کنید ، می توانید با نصب آن کار را انجام دهید وردپرس Beta Tester افزونه.

وردپرس 3.9 رسما وارد شده است. برای کسانی از شما که به روزرسانی خودکار تم را فعال نمی کنید ، به یاد داشته باشید که به صورت دستی بروزرسانی کنید وردپرس 3.9, یا در اجاره نامه مطمئن شوید که شما به روزرسانی وردپرس 3.8.3 به عنوان یک اشکال موجود در 3.8.2.

با تشکر,
کوین

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector