چگونه می توان حفره های امنیتی وردپرس را برای یک تجربه خرید ایمن ترمیم کرد

هنگام راه اندازی سایت تجارت الکترونیکی در وردپرس ، امنیت باید اولویت شماره یک شما باشد. هر زمان که با اطلاعات شخصی افراد یا داده های مالی سر و کار دارید ، باید به طور مضاعف مراقب باشید. عدم نشان دادن شما یک فروشنده قابل اعتماد از طریق آرم های امنیتی قابل تشخیص و چنین مواردی می تواند باعث از بین رفتن مشتریان شود. اما عدم پاسخگویی به امنیت می تواند نتیجه بدتری را بدست آورد: سرقت و از بین رفتن اطلاعات.


این بدترین کابوس صاحب سایت تجارت الکترونیکی است. خوشبختانه ، لازم نیست اجازه دهید این اتفاق برای شما رخ دهد. در اینجا ، من در مورد برخی از رایج ترین مسائل امنیتی که سایتهای تجارت الکترونیکی مبتنی بر وردپرس با آن روبرو هستند و شما را از طریق مراحلی که باید برای برقراری یک بار و برای همیشه ایجاد آن حفره های امنیتی انجام دهم ، بحث خواهم کرد..

مرحله 1: SSL

SSL در هنگام کار در فضای تجارت الکترونیکی ، چیزی که مطلقاً نمی توانید در مورد آن سازش کنید. این یک لایه سوکت ایمن برای افراد ناآگاه است و از اطلاعات حساس (هم شما و هم مشتریان) محافظت می کند در حالی که برای پردازش منتقل می شود. یک روش خوب برای اطمینان از پرداخت در سایت شما استفاده از سیستم محبوب مانند پی پال است. این باعث می شود تمام اطلاعات مالی سایت شما و در دست شرکتی باشد که در زمینه محافظت از معاملات مانند این تخصص دارد.

در حالی که SSL یک کارت ویزیت ارزان قیمت است ، بسیاری از بهترین گزینه های میزبانی وردپرس SSL رایگان را از طریق رمزگذاری نسخه ارائه می دهند. این برنامه سریع ، آسان و کاملاً رایگان است.

مرحله 2: از یک بستر آماده استفاده کنید

یکی از راه های تقویت امنیت سایت استفاده از یک بستر آماده تجارت الکترونیکی است. این کار حدس را بر حسب آنچه باید و نبایستی شامل آن باشد از بین می برد و شروع کار را بسیار ساده تر می کند. چندین سیستم عامل وجود دارد مانند WooCommerce ، Shopify و دیگران. بنابراین ، تحقیقات خود را انجام دهید تا یک بستر تجارت الکترونیکی پیدا کنید که متناسب با نیاز شما باشد.

اگر تصمیم دارید فقط به جای آن از یک موضوع وردپرس استفاده کنید ، بهتر است فقط از مواردی که در فهرست دایرکتوری وردپرس یا در وب سایتهای با موضوع معتبر استفاده می کنید استفاده کنید. مضامین با کیفیت پایین غالباً فاقد تدابیر امنیتی مناسب هستند که باعث می شود سایت و اطلاعات مشتریان شما در معرض خطر قرار بگیرد.

مرحله 3: تغییر حالت .htaccess

کد

روش دیگر برای اصلاح مسائل احتمالی امنیتی وردپرس ، اصلاح پرونده .htaccess است. بسیاری از حملات سایت بر روی پایگاه داده انجام می شود که از سیستم عامل پشتیبانی می کند. در صورت حمله به پایگاه داده ، قادر به اجرای اسکریپت های PHP که عملکرد سایت شما هستند نیست.

تزریق SQL یکی از راه هایی است که هکرها در سایت شما نفوذ می کنند. آنها این کار را با قرار دادن دستورات خود در URL در پایگاه داده شما انجام می دهند. این دستورات می توانند بانک اطلاعاتی را وادار كنند تا اطلاعات مربوط به سایت شما ، از جمله اطلاعات ورود به سایت ، را به بیرون بفرستند. تغییرات در این روش هک کردن می تواند باعث شود اسکریپت های خاص PHP که نصب بدافزار را در سایت شما اجرا می کنند ، شود. در اصل ، همه اینها خبرهای بدی برای شخصی است که در تلاش است سایتی مطمئن را اداره كند كه مشتریان خود بتوانند با استفاده از آن احساس اطمینان كنند.

خوشبختانه ، می توانید با تغییر پرونده .htaccess در پرونده های سایت وردپرس ، این کار را اصلاح کنید. یک مجموعه عالی از قطعه کد .htaccess وجود دارد که می توانید در پرونده قرار دهید تا امنیت سایت را تقویت کنید. پس از اتمام این قوانین ، می توانید از دسترسی برخی افراد به سایت خود ، از جمله آدرس های IP خاص و همچنین درخواست های URL خاص جلوگیری کنید.

همچنین می توانید آنچه پرونده هایی را که افراد می توانند ببینند محدود کنید. این دستورات همچنین می تواند به .htaccess اضافه شود و به شما اجازه می دهد تا دسترسی هر فرد مسیری را به پرونده های خصوصی روی سرور خود مسدود کند. به طور معمول می توانید با مسدود کردن دسترسی به لیست لیست ها ، این کار را انجام دهید. نیازی نیست که بازدید کنندگان سایت بتوانند لیستی از تمام پرونده های موجود در سایت ما را مشاهده کنند ، بنابراین مسدود کردن دسترسی مانع از سوء استفاده کاربران از آن اطلاعات با استفاده از آن می شود..

مرحله 4: پرش از مدیر

نکته دیگری که قطعاً هنگام راه اندازی سایت الکترونیکی وردپرس می خواهید انجام دهید این است که مطمئن باشید نام کاربری و رمزعبور شما از ترکیبی از حروف ، اعداد و کاراکترها تشکیل شده است. شما هرگز نباید نام کاربری خود را به عنوان “مدیر پیش فرض” نگه دارید. این همان چیزی است که هکرها هنگام نصب حملات بی رحمانه به عنوان نام کاربری حدس می زنند (به تصویر زیر مراجعه کنید). و شما قطعاً نمی خواهید زندگی هکرها را آسان تر کنید. بنابراین نام کاربری خود را بسازید و رمز عبور پیچیده است.

افزونه Keyy

همچنین ممکن است بخواهید احراز هویت دو مرحله ای را در سایت خود نصب کنید. چیزی مثل کلید دو عامل ممکن است این ترفند را انجام دهد.

مرحله 5: تلاش های ورود به سیستم را محدود کنید

همانطور که در بالا اشاره کردم ، مردم می توانند از طریق حملات بی رحمانه به سایت شما دسترسی پیدا کنند. این حملات توسط اسکریپت های خودکار انجام می شود که بارها و بارها سعی در ورود به سایت شما دارند. از آنجا که اسکریپت ها هزاران بار اجرا می شوند ، شانس خوب است که در نهایت موفق خواهند بود.

یعنی ، مگر اینکه شما یک معیار ناامنی را به کار بگیرید. یکی از این نوع عدم موفقیت محدود کننده ورود به سیستم است. محدود کننده ورود به کار ابزاری است که از ورود آدرس های IP خاص یا نام های کاربری در طی یک بازه زمانی مشخص از تعداد معینی از زمان جلوگیری می کند. محدودیت معمولی 10 برابر در چند دقیقه باعث می شود که کاربر یا IP برای مدت زمان یک ساعت تحمل کنند. مهاجمان بی رحمانه وقتی با محدودیت ورود به سیستم مواجه نیستند مؤثر نیستند زیرا آنها نمی توانند هزاران یا میلیونها تلاش برای ورود به سیستم را برای موفقیت انجام دهند. آنها اغلب از سایت شما حرکت می کنند و به دنبال سرزمین ساده تری می گردند.

iThemes Security

بسیاری از افزونه های محدود کننده ورود به سیستم در دسترس هستند اما بگذارید چند مورد را که من شخصاً دوست دارم برای شما تعریف کنم. اول ، وجود دارد iThemes Security, که یک افزونه قوی برای محافظت از سایت شما در برابر حملات گسترده است. در واقع ، شامل بیش از 30 راه برای جلوگیری از حملات سایت ، از جمله تاکتیک های مبهم ، محدود کردن ورود به سیستم ، تشخیص ربات و موارد دیگر.

و بعد وجود دارد تلاش برای ورود به سیستم محدود کنید, با جلوگیری از حملات بی رحمانه اجازه می دهد تعداد دفعاتی را که شخص می تواند وارد سیستم شود محدود کند. همچنین کاملاً قابل تنظیم است و هنگام ورود به سایت ها ، امکان ورود به سیستم اختیاری و اعلان های ایمیل فراهم می کند.

البته گزینه های دیگری نیز وجود دارد ، اما این فقط دو مورد است که به نظر من قابل اطمینان است.


مهم نیست که چه سایتی را اداره می کنید ، مهم است که امنیت را در خاطر داشته باشید. اما این حتی برای افرادی که سایت های تجارت الکترونیکی را اداره می کنند نیز مهمتر است. هنگامی که شما مسئولیت اطلاعات افراد دیگر را بر عهده دارید ، بسیار مهم است که شما برای محافظت از آن ، هر کاری که می توانید انجام دهید. این ممکن است به معنای استفاده از یک پلت فرم آماده تجارت الکترونیکی یا تصمیم به انجام کلیه معاملات در خارج از سایت از طریق یک سرویس امن باشد. یا ممکن است نیاز باشد که به صورت دستی وارد پرونده های سایت وردپرس خود شوید و اضافه کردن کد برای محافظت از آن در برابر مهاجمان مخرب. و وقتی مطمئن شوید که نام کاربری و رمز عبور شما به حد و اندازه کافی نیست ، حتی می توانید ورود به سیستم را برای جلوگیری از حملات بی رحمانه محدود کنید.

همه این روشها در هنگام استفاده از هم می توانند به تقویت امنیت سایت شما کمک کنند و تجربه خرید ایمن تری برای مشتریان ایجاد کنند. فکر می کنید که این یک نوع کل نکته است?

اکنون به شما رسیده است. برای بهبود امنیت سایت وردپرس برای فروشگاه های آنلاین از چه روش هایی استفاده می کنید؟ چه ابزار یا افزونه ای برای شما ضروری است؟ من دوست دارم که همه چیز را در این نظرات بشنوم!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map