نکات امنیتی حیاتی برای وردپرس برای افزایش ایمنی

نکات امنیتی حیاتی برای وردپرس برای افزایش ایمنی

اگر می خواهید وب سایتی ایجاد کنید که بازدیدکنندگان را به عقب برگرداند ، باید مقدار زیادی از وقت و احتمالاً پول را برای این کار اختصاص دهید. از این گذشته ، آخرین چیزی که شما می خواهید این است که سایت خود را به خطر بیاندازید یا هک کنید. به عبارت ساده ، تضمین امنیت سایت شما باید اولویت اصلی باشد – هم در زمان توسعه و هم بعد از آن.


خوشبختانه وردپرس کار تضمین سایت شما را نسبتاً آسان می کند. چندین گام ساده وجود دارد که می توانید بردارید ، همراه با هزاران پلاگین قابل اعتماد که می توانید از آنها استفاده کنید که ویژگی های امنیتی پیشرفته تری را ارائه می دهد. به طور کلی ، حفظ سایت شما به طرز شگفت آور کمی تلاش خواهد کرد ، و به احتمال زیاد در طولانی مدت از این مزایا استفاده خواهید کرد.

برای شروع کار ، ما می خواهیم پنج نکته مهم برای سفت تر کردن امنیت سایت وردپرس شما را توضیح دهیم. بیایید با اصول اولیه شروع کنیم!

1. به طور مرتب از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

افزونه UpdraftPlus.

پشتیبان گیری از سایت خود با یک افزونه ای مانند ، ساده است UpdraftPlus.

مهم است که با تصدیق این نکته مهم را شروع کنیم که مهم نیست که شما برای محافظت از سایت خود چه کاری انجام می دهید ، همیشه این احتمال وجود دارد که اشتباهی رخ دهد. خلاصه اینکه ، هیچ تدابیری امنیتی نمی تواند 100٪ محافظت کند ، بنابراین پشتیبان گیری از سایت شما بسیار مهم است. به این ترتیب ، در صورت بروز فاجعه ، راهی برای بهبودی خواهید یافت.

همچنین توصیه می شود قبل از ایجاد هرگونه تغییر عمده ، از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، به همین دلیل ابتدا به این نکته توجه می کنیم. اکثر پیشنهادات زیر شامل نصب افزونه ها و تغییر اطلاعات کاربر است و می خواهید قبل از اجرای هر یک از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید.

برای شروع کار ، با ارائه دهنده میزبان خود مشورت کنید ، زیرا ممکن است از قبل بک آپ تهیه کنند. اگر نه – یا برای امنیت بیشتر – نصب یک پلاگین امنیتی مناسب را در نظر بگیرید. توصیه می کنیم UpdraftPlus بخاطر سهولت استفاده و قابلیت اطمینان هر راه حلی را انتخاب کنید ، پشتیبان تهیه سایت خود را در یک برنامه منظم قرار دهید و آنها را در جایی امن ذخیره کنید.

2. هسته ، مضامین و افزونه های WordPress را به روز کنید

افزونه ای که نیاز به بروزرسانی دارد.

داشبورد شما در صورت وجود به روزرسانی های مهم به شما هشدار می دهد.

مانند نسخه پشتیبان تهیه ، بروزرسانی سایت شما به طور مرتب ضروری است. وردپرس با توجه به محبوبیت آن ، هدف اصلی هکرها است و تهدیدهای امنیتی جدید اغلب ظاهر می شود. خوشبختانه وردپرس با انتشار و نصب خودکار این تهدیدات را بسیار جدی می گیرد به روزرسانی های مکرر امنیتی.

انتخاب WordPress به عنوان گزینه انتخابی شما به این معنی است که از قبل با پای راست شروع کرده اید. با این حال ، هنوز هم مهم است که اطمینان حاصل کنید که هر بخشی از سایت شما به روز است. به روزرسانی های عمده وردپرس به مداخله دستی نیاز دارند ، زیرا آنها اغلب تغییرات قابل توجهی ایجاد می کنند – و همین مورد در مورد هر افزونه و مضامین نصب شده نیز وجود دارد. خوشبختانه ، انجام این به روزرسانی ها یک فرآیند ساده است – فقط به یاد داشته باشید که ابتدا از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید!

3. نام کاربری و رمزعبور “قوی” را انتخاب کنید

ژنراتور رمز عبور وردپرس.

وردپرس می تواند به شما در ایجاد رمزهای عبور سخت و دشوار کمک کند.

هنگام ایجاد نام کاربری و رمز عبور برای ورود به یک سرویس مهم ، می خواهید اعتبارنامه های حدس زده را انتخاب کنید. همین اصل در مورد وب سایت وردپرس شما صادق است. اگر شخصی (یا ربات) قادر به دسترسی به حساب شما باشد ، با توجه به سایت و داده های آن سلطنت رایگان خواهد داشت.

این همچنین وسوسه انگیز است که با پیش فرض خود را حفظ کنید مدیر نام کاربری ، اما ما اکیداً در برابر آن توصیه می کنیم. پس از همه ، این اولین چیزی است که هکرها حدس می زنند که آیا می خواهند رمز عبور شما را خراب کنند. درعوض ، با یک نام کاربری همراه باشید که پیش بینی آن دشوار است یا به جای آن از آدرس ایمیل استفاده کنید. در مورد رمز عبور خود ، ساده ترین راه حل استفاده از ژنراتور رمز عبور داخلی WordPress است – چیزی تصادفی و ایمن را برای شما فراهم می کند.

اگر هنوز سایت وردپرس خود را ایجاد نکرده اید ، می توانید هنگام انجام نصب ، این پیشنهادات را به سادگی عملی کنید. با این حال ، اگر از قبل سایتی دارید و از اعتبارنامه هایی که انتخاب کرده اید پشیمان هستید ، نگران نباشید. تو می توانی رمزعبور خود را دوباره تنظیم کنید و هر وقت خواستید نام کاربری خود را تغییر دهید.

4- دسترسی شخص ثالث به وب سایت خود را محدود کنید

صفحه نقش های کاربر WordPress.

مهم است که مجوزهایی را که به سایر کاربران می دهید با دقت در نظر بگیرید.

یک مفهوم امنیت اطلاعات به نام ‘اصل حداقل امتیازwhich ، که بیان می کند شما هرگز نباید دسترسی بیشتر از آنچه لازم است به کاربر یا برنامه بدهید. این یک نکته اساسی اما اساسی است ، زیرا این بهترین راه برای محدود کردن پتانسیل نقض امنیت و سوء استفاده از اطلاعات است.

محدودیت دسترسی هنگامی که تعداد زیادی کاربر مختلف به سایت خود دسترسی پیدا می کنید بسیار مهم است. با این حال ، حتی اگر شما تنها نمایش دهنده برنامه باشید ، نقش بازی می کند ، زیرا در مورد دسترسی پلاگین نیز صدق می کند. خوشبختانه ، اقدامات ساده ای وجود دارد که می توانید برای محدود کردن دسترسی شخص ثالث انجام دهید:

 • فقط مجوزهای لازم را به کاربران بدهید. به عنوان مثال ، دسترسی به مدیرانی را برای کسی که فقط نیاز به ارسال پیام دارد فراهم نکنید.
 • به همین ترتیب ، فقط هنگامی که واقعاً به آنها احتیاج دارید به افزونه ها و مضامین دسترسی پیدا کنید و مطمئن باشید که آنها مطمئن و مطمئن هستند.
 • دسترسی کاربر را برای افرادی که دیگر نیازی به آن ندارند ، حذف کنید و هنگامی که استفاده از آنها را متوقف کردید ، تم ها و افزونه ها را حذف کنید.
 • مجوزهای پوشه و پرونده خود را با دقت پیکربندی کنید.

افزونه ها و مضامین ابزاری فوق العاده مفید هستند و بسیار خوب است که بتوانید تیمی برای کمک به سایت خود به شما کمک کنند. فقط اطمینان حاصل کنید که در نهایت شما قادر به دسترسی و استفاده از سایت و داده های آن هستید.

5- یک افزونه امنیتی جامع نصب کنید

افزونه Wordfence Security.

پلاگین هایی مانند امنیت Wordfence می تواند میزبان ویژگیهای حیاتی را برای شما فراهم کند.

ما قبلاً چند پلاگین را ذکر کردیم که کارهای مرتبط با امنیت را انجام می دهند. با این وجود گزینه های جامع دیگری نیز وجود دارد که بیشتر نیازهای امنیتی سایت شما را تأمین می کند. آنها می توانند صرفه جویی در زمان واقعی باشند ، و اگر کسی را انتخاب کنید که به خوبی پشتیبانی کند ، برای مقابله با تهدیدات و نگرانی های جدید مرتباً به روز می شود.

البته ، هنگامی که به دنبال یک افزونه امنیتی هستید ، انتخاب یکی از موارد معتبر و قابل اعتماد بسیار مهم است. به دنبال کسی باشید که دارای رتبه های عالی کاربر و بررسی های مثبت باشد ، بررسی کنید که چند بار به روز می شود و در نظر بگیرید که توسعه دهنده چقدر پشتیبانی می کند.

با جستجو در داخل می توانید افزونه های امنیتی زیادی پیدا کنید دایرکتوری افزونه وردپرس. اگر مطمئن نیستید که با چه مواردی کنار بیایید ، توصیه می کنیم امنیت Wordfence. این محبوب ترین پلاگین امنیتی وردپرس است که مسلماً گزینه های اصلی امنیتی ، فایروال و سایر ویژگی های مسدود کننده را ارائه می دهد. همچنین امکان تأیید هویت دو عاملی و همچنین اسکن و نظارت منظم از سایت ، داده ها و ترافیک شما را فراهم می کند.

اگر Wordfence هر آنچه را که می خواهید ندارید ، می توانید با گزینه های دیگری مانند iThemes Security (که همچنین از پشتیبان گیری های منظم ایجاد می کند) و امنیت Sucuri (که همه اتفاقاتی را که در سایت شما رخ می دهد ، نظارت و ثبت می کند). از هر افزونه ای که انتخاب کنید ، یک جستجوی سریع Google باید برای شروع کار تعدادی از آموزش ها را ارائه دهد.


حفظ امنیت شما مهیج ترین بخش ایجاد یک وب سایت وردپرس نیست ، اما اهمیت آن نباید فراموش شود. هرچه فکر و تلاش بیشتری برای امنیت سایت خود بکنید ، احتمال مواجهه با یک فاجعه کمتر است. انجام چند قدم اساسی در حال حاضر برای محافظت از سایت شما ، بعداً آرامش خوبی را برای شما فراهم می آورد.

آیا در مورد چگونگی ایمن نگه داشتن سایت وردپرس خود سؤالی دارید؟ به ما در بخش نظرات زیر اطلاع دهید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map