نحوه تهیه نسخه پشتیبان سایت سایت وردپرس

نحوه تهیه نسخه پشتیبان سایت سایت وردپرس

اگر مدت طولانی است که وب سایت های WordPress را مدیریت می کنید ، از اهمیت گرفتن پشتیبان منظم آگاه هستید. پشتیبان گیری در صورت بروز هرگونه فاجعه ، شما را از دردسرهای زیادی نجات می دهد.


علاوه بر تهیه نسخه پشتیبان تهیه منظم ، مهم است که با اطمینان از نسخه پشتیبان تهیه کنید. چرا؟ از آنجا که تعدادی از موارد ممکن است اشتباه پیش بروند ، مانند –

 • سرور از فضای ذخیره سازی خارج می شود
 • پشتیبان گیری می تواند غیرقابل دسترسی شود
 • پشتیبان گیری می تواند خراب ، آلوده به بدافزار باشد
 • تهیه نسخه پشتیبان می تواند ناقص و غیره باشد

همه این موارد پشتیبان گیری بی فایده می کند.

تصور کنید که سایت شما در حال پایین آمدن است و سپس تنها نسخه پشتیبان تهیه شده شما خراب یا ناقص است. به نظر می رسد ناامید کننده است ، درست است؟ از این گذشته ، کل نکته در تهیه پشتیبان این است که در صورت بروز نیاز بتوانیم آنها را بازیابی کنیم.

این جایی است که تست تهیه نسخه پشتیبان مفید است. تست تهیه نسخه پشتیبان خود قبل از بازیابی می تواند در آینده شما را از دردسرهای زیادی نجات دهد. توصیه می شود بخشی از استراتژی کلی پشتیبان خود را تست کنید. پشتیبان گیری از وب سایت شما باید گاه به گاه انجام شود ، به جای اینکه آن را در هنگام بروز فاجعه ذخیره کنید. به این ترتیب ، شما آماده خواهید شد و می توانید به سرعت یک نسخه پشتیبان کار را برای به روزرسانی و کار سایت خود بازیابی کنید.

چگونه تست پشتیبان گیری وردپرس کمک می کند?

WordPress یک اکوسیستم پیچیده است که از پرونده های بسیار هسته ای به همراه افزونه ها و مضامین تشکیل شده است. زندگی خوب است وقتی سایت شما به درستی کار می کند. اما وقتی مسئله ای پیش می آید ، فهمیدن علت اصلی می تواند درد بزرگی باشد. تنها کاری که می خواهید انجام دهید این است که سایت شما در اسرع وقت به حالت عادی برگردد. رفع سریع مانند بازیابی سایت شما وسوسه انگیز به نظر می رسد. اما بازیابی نسخه پشتیبان بدون آزمایش اول می تواند در صورت خراب یا ناقص تهیه نسخه پشتیبان از آن خراب شود.

اگر ابتدا به آزمایش پشتیبان خود اختصاص می دهید ، به موارد زیر خواهید رسید:

 • تشخیص دلیل سقوط وب سایت شما (با استفاده از نسخه پشتیبان تهیه شده درست قبل از پایین آمدن سایت).
 • اگر خطایی را در نسخه پشتیبان پیدا کردید ، می توانید از آن نسخه پرش کنید و به دنبال یک نسخه بهتر باشید.
 • پشتیبان گیری همچنین کاربران را قادر می سازد تا تغییرات را بدون تأثیرگذاری در سایت زنده آزمایش کنند.
 • می توانید مشکلات ناسازگاری و غیره را بررسی کنید.

در حالی که مزایای بسیاری از تست تهیه نسخه پشتیبان تهیه شده است ، این روند می تواند بسیار زمانبر و اجرای آن دشوار باشد. بیایید چالش های اصلی مرتبط با انجام آزمایش پشتیبان را ارزیابی کنیم.

چالش های تست پشتیبان گیری وردپرس

ابتدا باید یک محیط آزمایش ایجاد کنید. این می تواند کاملاً فنی باشد ، به خصوص اگر چندین نسخه پشتیبان تهیه کنید که باید آزمایش شوند. ممکن است شما نیاز به ایجاد محیط آزمایش های مختلف داشته باشید. ابزاری مانند WampServer یا DesktopServer می توانند به شما در ایجاد محیط محلی روی سیستم کمک کنند. یا اگر از یک برنامه میزبانی وردپرس با مدیریت خوب استفاده می کنید ، ممکن است بتوانید سایت های مرحله بندی را ایجاد کنید تا آزمایش کنید.

اما به محض تنظیم محیط آزمایش ، باید در واقع نسخه پشتیبان تهیه کنید. می توانید این کار را به صورت دستی یا با افزونه انجام دهید. بیایید نگاهی به هر دو بیندازیم!

چگونه نسخه پشتیبان تهیه کنید به صورت دستی

اولین گزینه شما این است که به صورت دستی تست های پشتیبان سایت وردپرس را خودتان تست کنید دو مرحله اصلی وجود دارد که شما باید انجام دهید.

1. تهیه نسخه پشتیبان از سایت خود.

برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس خود ، در واقع باید یک نسخه از همه پرونده های خود تهیه کنید. می توانید از سایت خود بصورت دستی یا با استفاده از cPanel File Manager برای بارگیری پوشه وردپرس خود یا از طریق SFTP ، نسخه پشتیبان تهیه کنید تا فایل های خود را مشاهده و بارگیری کنید. این راهنما در مورد چگونگی تهیه نسخه پشتیبان از وردپرس تمامی مراحل و ابزارهای لازم برای انجام کار را در بر می گیرد.

2. نسخه پشتیبان را در سایت محلی خود بارگذاری کنید.

اکنون در سیستم محلی خود ، برای آپلود و آزمایش نسخه پشتیبان خود ، باید یک وب سایت موقت وردپرس ایجاد کنید.

برای ایجاد یک وب سایت وردپرس به صورت محلی از دسک تاپ یا نرم افزار مشابه استفاده کنید. پس از آماده سازی ، با استفاده از گزینه “صادر کردن یا وارد کردن یک وب سایت” ، نسخه پشتیبان را در سایت محلی بارگذاری کنید. (توجه داشته باشید ، این ویژگی منحصرا برای کاربران DesktopServer Premium در دسترس است.)

پشتیبان گیری DesktopServer

هنگامی که نسخه پشتیبان را بارگذاری کردید و وب سایت آماده شد ، می توانید سایت محلی را آزمایش کنید.

اطلاعات بیشتر درباره DesktopServer

همانطور که مشاهده می کنید ، آزمایش دستی دقیقاً آسان نیست و شما را به استفاده از ابزارها مستلزم می کند. مهمتر از همه اینها ، شما باید دانش فنی داشته باشید تا هرگونه مسئله ای را که هنگام آزمایش به وجود می آید ، برطرف کنید. استفاده از افزونه بسیار ساده تر است.

چگونه بک آپ های خود را با یک پلاگین تست کنید

تست دستی نسخه پشتیبان تهیه می تواند مشکل باشد. به همین دلیل است که بسیاری از کاربران ترجیح می دهند از یک ابزار یا افزونه برای آزمایش پشتیبان استفاده کنند. با استفاده از افزونه ها می توانید با کلیک یک دکمه ، یک محیط آزمایش ایجاد کنید. اگر افزونه پشتیبان وردپرس شما یک محیط آزمایش را ارائه می دهد که حتی بهتر است ، زیرا مجبور نیستید نسخه های پشتیبان خود را بارها و بارها بارگیری کرده و سپس در محیط آزمایش خود بارگذاری کنید.

در این بخش نحوه آزمایش بک آپ با استفاده از نشان داده می شود خدمات پشتیبان گیری BlogVault.

BlogVault را دریافت کنید

در حالی که بسیاری از خدمات پشتیبان برای انتخاب وجود دارد ، BlogVault تنها شخصی است که محیط آزمایش را روی سرور خودش ایجاد می کند. بار اجرای فرآیندها توسط سرورهای BlogVault انجام می شود و نه مال شماست ، به این معنی که سایت زنده شما بی تأثیر باقی می ماند. و با آن بازیابی مجدد عملکرد ، BlogVault بطور خودکار نسخه پشتیبان تهیه شده را در یک محیط آزمایشی (که معمولاً مرحله بندی نامیده می شود) بازیابی می کند. محیط آزمایش طی یک هفته منقضی می شود که در طی آن می توانید پشتیبان گیری را بررسی کرده و از راضی بودن ، نسخه پشتیبان انتخاب خود را بدون شکستن عرق بازیابی کنید.

بیایید آزمایش کنیم!

1. حساب Blogvault خود را ایجاد و تنظیم کنید.

ایجاد یک حساب کاربری وب سایت خود را به داشبورد اضافه کنید.

یک حساب BlogVault ایجاد کنید

پس از افزودن وب سایت به داشبورد BlogVault ، این افزونه از وب سایت شما نسخه پشتیبان تهیه می کند. این می تواند مدتی طول بکشد و به محض انجام این کار به شما اطلاع داده می شود.

2. نسخه پشتیبان خود را برای آزمایش انتخاب کنید.

در مرحله بعد وب سایت مورد نظر خود را انتخاب کنید (در صورت اضافه کردن بیش از یک وب سایت) و از داشبورد روی آن کلیک کنید پشتیبان گیری بخش.

پشتیبان گیری از Blogvault

سپس در صفحه بعد روی گزینه ای کلیک کنید که مانند یک ابر است. این بازیابی مجدد دکمه.

بازیابی تست Blogvault

همچنین باید انتخاب کنید نسخه پشتیبان و نسخه PHP شما می خواهید تست کنید. فراموش نکنید که ضربه بزنید ارسال کنید.

نسخه پشتیبان تهیه شده از Blogvault و نسخه PHP

نسخه پشتیبان تست ظرف چند دقیقه بازیابی می شود و اکنون زمان آن رسیده است که بررسی کنید که آیا نسخه پشتیبان تهیه شده در حالت کار است یا خیر.

پشتیبان گیری Blogvault بازیابی شد

3. به آزمایش بپردازید!

کلیک کنید روی به بازگرداندن تست مراجعه کنید دکمه.

Blogvault بازگرداندن تست بازدید کنید

از شما خواسته می شود تا اعتبارنامه خود را از صفحه قبل وارد کنید.

اعتبارنامه Blogvault

پس از ورود به سیستم ، باید بتوانید نسخه پشتیبان تهیه شده در وب سایت خود را بازیابی کنید.

اگر می خواهید نسخه پشتیبان مختلفی را تست کنید ، کافیست سایت آزمایش را حذف کرده و یک نسخه جدید ایجاد کنید. از ابتدا شروع کنید و به سادگی یک نسخه پشتیبان دیگر را برای آزمایش انتخاب کنید.

هنگامی که نسخه پشتیبان مورد نظر خود را پیدا کردید ، برای فعال سازی و بازیابی آن نسخه خاص کلیک کنید.

ابزارهای خودکار مانند BlogVault دردسرها و خطرات مرتبط با پشتیبان گیری تست دستی را از بین می برند. کلیک کردن روی چند دکمه به آسانی امکان پذیر است! و همانطور که قبلاً ذکر شد ، استرس خاصی روی سرور شما وجود ندارد (از آنجا که همه چیز در پایان Blogvault انجام می شود).

درباره BlogVault بیشتر بیاموزید


اعتصاب فاجعه وقتی حداقل انتظار آن را دارید. بهتر است از امنیت متاسف باشید ، درست است!

هر از گاهی تست پشتیبان گیری توصیه می شود. وقتی همه چیز به سمت جنوب پیش می رود ، می دانید که یک شبکه ایمنی دارید که بتواند دوباره به آن بپردازد. و می توانید مطمئن باشید که این یکی بدون هیچگونه سوراخی است.

آیا نکته دیگری برای آزمایش بکاپ سایت دارید؟ یا ابزارهای دیگری که توصیه می کنید؟ در بخش نظرات با ما در میان بگذارید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map