آشنایی با HTTP / 2 برای وردپرس

آشنایی با HTTP / 2 برای وردپرس

HTTP / 2 یکی از مهمترین نقاط عطفی است که در وب مدرن معرفی شده است. این مقاله وضعیت فعلی HTTP را برجسته کرده و مزایای اصلی (و برخی مفاهیم غیر فنی) HTTP / 2 را معرفی می کند. ما همچنین یاد خواهیم گرفت که چگونه HTTP / 2 را برای وردپرس در سال 2018 پیاده سازی کنیم.


تاریخچه مختصری از HTTP

HTTP مخفف پروتکل انتقال Hypertext است ، که توسط تیم برنرز لی در سال 1991 ایجاد شد. تیم مردی است که ما باید از شبکه جهانی وب تشکر کنیم. HTTP یکی از رایج ترین و مورد استفاده گسترده است پروتکل های برنامه در اینترنت. اما این تنها نیست.

یک ثانیه نگه دارید. من این عبارت را برجسته کردم پروتکل های برنامه. چرا؟ می بینید ، اینترنت در واقع ترکیبی از چهار لایه سلسله مراتبی پروتکل است. هر لایه از تعدادی پروتکل تشکیل شده و مسئولیت a عملکرد اصلی.

با کمی صحبت کردن ، چهار مجموعه در پروتکل اینترنت (IP) وجود دارد:

 1. سطح کاربردی
 2. لایه حمل و نقل
 3. لایه اینترنت
 4. لایه پیوند
پروتکل های لایه برنامه اینترنت

لایه های پروتکل اینترنت. منبع: ویکیپدیا

بدون وارد شدن به جزئیات بیشتر ، سه لایه آخر (یعنی حمل و نقل ، اینترنت و لایه های پیوند) وظیفه ایجاد یک اتصال قابل اعتماد برای تبادل داده ها را دارند..

بالاترین لایه به آن گفته می شود سطح کاربردی, که به همه خدمت می کند برنامه های کاربردی در اینترنت.

 • مشاهده صفحات وب برنامه ای در اینترنت است – که با پروتکل HTTP امکان پذیر است.
 • ایمیل برنامه دیگری در اینترنت است که با پروتکل POP یا IMAP امکان پذیر است.

وجود دارد پروتکل های متعدد در لایه برنامه در اینترنت که مواردی مانند YouTube Live Videos و جنگ قبایل ممکن است.

تولد HTTP / 2

HTTP / 2 برای شروع WordPress

HTTP زبان مشترک بین سرویس دهنده ها و سرورها است و وب مدرن را قادر می سازد. از ابتدای کار ساده خود به عنوان یک مسیر کلمه کلیدی و سند ، تبدیل به پروتکل انتخاب نه تنها برای مرورگرها بلکه برای تقریباً هر نرم افزار و سخت افزار متصل به اینترنت شده است..

این سوال را ایجاد می کند – چند بار این نرم افزار مهم را به روز می کنیم? خوب ، همانطور که معلوم است – نه خیلی اوقات

در واقع ، آخرین باری که پروتکل HTTP به روزرسانی شد ، در سال 1997 بود – ده سال قبل از راه اندازی اولین آیفون! این نسخه HTTP 1.1 و 20 سال بعد بود ، اما امروزه همچنان پرکاربردترین نسخه HTTP است!

همه اتفاقاتی که در اینترنت رخ می دهد – از پخش فیلم های گربه ، گرفته تا چت های ویدئویی زنده از ایستگاه فضایی بین المللی و تریلیون معاملات آنلاین – از طریق فناوری رخ می دهد که هنوز بروزرسانی نشده است دو دهه. با گذشت سالها ، ما با ایجاد برنامه های جدید برای اینترنت پیشرفت فوق العاده ای داشته ایم. با این وجود ، همه ما با ایجاد این کار را انجام دادیم راه حل از محدودیت های HTTP / 1.1

منظور من این نیست که بگویم HTTP / 1.1 همه بد است. اما می تواند حتماً از بروزرسانی استفاده کنید. به همین دلیل در سال 2015 نیروی ضربت مهندسی اینترنت ایجاد پروتکل بهتری برای HTTP دو برابر شده است.

نتیجه یک پروتکل جدید بود که با یکپارچه سازی با همه مواردی که در HTTP / 1.1 کار می کرد ، کار می کرد ، ضمن اینکه برخی از پیشرفت های جدی را در فناوری زیربنایی انجام می داد. این پروتکل جدید HTTP / 2 نامیده شد.

آنچه در HTTP / 2 تغییر کرده است?

در واقع خیلی چیزها اما ما نمی خواهیم همه آنها را در اینجا پوشش دهیم. بسیار مطمئن باشید که از آن زمان حوصله دارید و حتی مطمئن تر خواهید شد که نتوانم مطالب را به روشی غیرعقلایی توضیح دهم. اما وقتی صحبت از HTTP / 2 برای وردپرس می شود ، در اینجا چند نکته مهم ذکر شده است.

چند برابر

در HTTP / 1.1 ، سرور و مشتری برای ایجاد منابع نیاز به ایجاد اتصالات مجزا دارند. بگذارید با این تصویر زیبا از UpWork توضیح دهم:

HTTP / 2 برای وردپرس: Multiplexing

تصویر چند برابر توسط UpWork

یک وب سایت از HTML ، CSS ، JavaScript ، تصاویر و فایلهای دیگر تشکیل شده است. این پرونده ها به صورت جمعی به عنوان منابع خوانده می شوند. در این مثال ، یک وب سایت وجود دارد که از سه منبع تشکیل شده است – یک فایل JavaScript ، یک پرونده CSS و یک فایل تصویری.

می بینیم که در HTTP / 1.1 ، مرورگر برای درخواست این منابع به سه اتصال TCP با سرور نیاز دارد. چرا؟ زیرا در HTTP / 1.1 ، هر اتصال فقط می تواند یک درخواست را درخواست کند. تعداد بیشتری از اتصالات معمولاً منجر به آنچه می توان به بهترین وجه به عنوان منبع “ترافیک” توصیف کرد – که در نهایت منجر به یک کند شدن وب سایت می شود.

HTTP / 2 از Multiplexing پشتیبانی می کند

Multiplexing یک فناوری است که به سرورها امکان ارسال چندین فایل از طریق یک اتصال واحد را می دهد. در نتیجه ، هنگامی که همان وب سایت از HTTP / 2 استفاده می کند ، می توان همه سه منبع را از طریق یک اتصال واحد ارسال کرد. در نتیجه ، بار بار و مصرف منابع شبکه بطور قابل توجهی کاهش می یابد. به عبارت ساده تر ، شما می توانید با کمتر کار بیشتری انجام دهید. بنابراین HTTP / 2 برای وردپرس راهی عالی برای سرعت بخشیدن (بالقوه) سایت وردپرس شما است.

Shading دامنه و سایر پیشرفت ها

به یاد داشته باشید که چگونه برنامه های جدیدتر به “راه حل” برای غلبه بر برخی محدودیت های HTTP / 1.1 احتیاج دارند؟ سایه زنی دامنه یکی از این مشکلات است. بیایید ببینیم که چرا shading دامنه مورد نیاز است.

به طور معمول ، HTTP / 1.1 حداکثر تعداد اتصالات باز بین یک سرور (دامنه) و مشتری را محدود می کند. بیشتر وب سایتها دارای چندین منبع هستند که باید به صورت موازی بارگذاری شوند. در تلاش برای سریعتر بارگذاری سایت ها ، وب سایت ها شروع به ارائه خدمات به منابع خود از چندین دامنه فرعی کردند. به این اصطلاح دامنه می گویند.

HTTP / 2 برای وردپرس: دامنه Shading

تصویر shading دامنه توسط UpWork

اکنون با HTTP / 2 ، دیگر نیازی به اشتراک دامنه ندارید. نه به این دلیل که HTTP / 2 حداکثر تعداد اتصالات باز را محدود نمی کند. اما به دلیل HTTP / 2 از multiplexing پشتیبانی می کند. همه منابع می توانند بطور مستقیم در یک اتصال ارسال شوند!

با تشکر از چند برابر در HTTP / 2 ، بسیاری از این “راه حل” دیگر مورد نیاز نیست. این شامل CSS sprites, تصاویر درون خطی در CSS با استفاده از URI های داده, و ادغام CSS و JavaScript. برای قرار دادن آن مجله سر و صداکلمات:

درخواست های HTTP در دنیای HTTP / 2 ارزان است. ساماندهی دارایی های خود در حین توسعه با توجه به صفحاتی که از آنها استفاده خواهد شد بسیار بهتر خواهد بود. سپس می توانید فقط کدی را که بازدید کننده به آن نیاز دارد ارائه دهید. بارگیری تعداد زیادی از برگه های سبک بسیار مهم نیست. شما همچنین می توانید بر اساس تعداد دفعات تغییر اوقات سازماندهی کنید. سپس دارایی هایی با طول عمر می توانند مدت بیشتری از آنها مراقبت شود.

پشتیبانی از پروتکل های باینری

می دانیم رایانه ها در صفر و یک ثانیه صحبت می کنند ، درست است؟ خوب ، اینگونه HTTP / 1.x نبود که صحبت کند. HTTP1.x برای پردازش دستورات متنی برای تکمیل چرخه درخواست-پاسخ استفاده می شود.

HTTP / 2 از تبدیل یک پروتکل متنی به پروتکل باینری پشتیبانی می کند. این کار سرور و مشتری را قادر می سازد به جای متن واقعی در 0 و 1 ثانیه صحبت کنند – در نتیجه میزان زمان و انرژی لازم برای تکمیل همان چرخه های درخواست پاسخ را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد..

فشار HTTP / 2 سرور

این ویژگی برای توضیح کمی پیچیده است ، اما من سعی خواهم کرد که آن را ساده نگه دارم. در سناریوی کلاسیک HTTP / 1.1 ، یک سرور (یا وب سایت) فقط وقتی مشتری درخواست منابع می کند ، منابع را برای مشتری (مرورگر) ارسال می کند. این سناریوی معمولی درخواست پاسخ است.

با این حال ، HTTP / 2 مفهوم فشار سرور را معرفی می کند ، که در آن برای اولین بار است که سرور می تواند منابع (یا اطلاعات) را برای مشتری ارسال کند ، بدون اینکه مشتری بخواهد صریحاً از این منبع درخواست کند. این مکانیسم باعث می شود تا یک سفر رفت و برگشت پاسخ داده شود و تأخیر شبکه را کاهش می دهد.

توسعه دهندگان وب می توانند برنامه هایی را ایجاد کنند که از سرور فشار استفاده کنند و منابع / اطلاعات اضافی را با پیش بینی درخواست ها برای مشتری ارسال می کنند. نتیجه نهایی؟ برنامه های سریعتر و نرم تر.

فشرده سازی هدر

HTTP / 2 هنگام تبادل داده بین مشتری و سرور از چیزی به نام فشرده سازی هدر HPACK استفاده می کند. قبل از اینکه بدانیم چرا این مهم است ، وقت آن است که کمی بیشتر در مورد پروتکل ها بیاموزیم.

یک واحد داده در هر پروتکل (از جمله HTTP) از سه مؤلفه اصلی تشکیل شده است – هدر ، payload و footer.

 1. Header: Header حاوی اطلاعاتی درباره واحد داده است
 2. Payload: این داده واقعی است که از سرور به مشتری منتقل می شود
 3. Footer: این نوعی لیست چک است که اطمینان می دهد واحد داده با موفقیت و بدون خطا تحویل داده می شود.

فشرده سازی هدر کار بسیار ساده ای است – سرور اطلاعات هدر را فشرده می کند قبل از انتقال آن به مشتری پس از دریافت واحد داده (یا بسته) ، مشتری هدر را فشرده می کند و آن را برای (یا برای) کاربر نمایش می دهد.

با تبدیل شدن وب سایتهای غنی از رسانه (مانند Netflix یا New York Times) امروزه ، فشرده سازی هدر HTTP / 2 می تواند در انتقال داده از سرور به مشتری ، پهنای باند زیادی را ذخیره کند..

TLS بهبود یافته

TLS مخفف Transport Layer Security است ، آن فناوری کمی است که اتصالات بین سرور و مشتری را رمزگذاری می کند. ما می دانیم که دارای HTTPS است. این فن آوری است که به جلوگیری از سرقت اطلاعات کارت اعتباری و سایر اطلاعات شخصی ما در طول معاملات آنلاین کمک می کند.

HTTP / 2 بی عیب و نقص با فناوری TLS موجود کار می کند و یک ویژگی پیشرفته مانند دست زدن به کمتر TLS ، مصرف کم منابع از طرف مشتری و سرور و همچنین قابلیت های بهبود یافته در استفاده مجدد از جلسات وب موجود را در عین حال از بین می برد و برخی از آسیب پذیری های مرتبط با HTTP / 1 را نیز به همراه دارد. .ایکس.

آیا جهانی آماده HTTP / 2 است?

خوب ، بستگی دارد اکثر مرورگرهای مدرن از جمله Chrome و Firefox از پروتکل HTTP / 2 پشتیبانی می کنند. اگر منابعی برای اجرای پروتکل HTTP / 2 دارید – باید پیش بروید و این کار را انجام دهید.

سازگاری برای HTTP / 2 در بین مرورگرهای اصلی وب.

CanIUse.com بررسی سازگاری به روز برای HTTP / 2 را در بین مرورگرهای اصلی وب فراهم می کند

نحوه شروع با HTTP / 2 برای وردپرس?

HTTP / 2 برای وردپرس

اجرای HTTP / 2 در میزبان وردپرس شما نیاز به دانش فنی زیادی دارد. اگر یک توسعه دهنده هستید یا شبکه ها و مدیریت سرورها چیز شما هستند – به دنبال آن باشید.

خبر خوب این است که به لطف ارائه دهندگان خوب میزبانی وردپرس ، اجرای HTTP / 2 برای وردپرس آسان انجام می شود. به عنوان مثال ، هر دو WPEngine و Kinsta از HTTP / 2 پشتیبانی می کنند و تمام مشکلات لازم را برای اطمینان از بازدیدکنندگان سایت که از پروتکل جدید پشتیبانی نمی کنند ، دریافت می کنند ، یک نسخه قابل اعتماد و کاملاً بهینه از تجربه HTTP / 1.1 را بدست آورند..

از منظر کاربر اینترنت ، شما مجبور نخواهید شد به جز بارگیری آخرین نسخه مرورگر خود ، کاری انجام دهید. اگر وب سایت با HTTP / 2 سازگار باشد ، مرورگر شما با استفاده از پروتکل جدید به طور خودکار با آن ارتباط برقرار می کند. با این حال ، HTTP / 2 کاملاً با عقب سازگار است ، بنابراین وب سایتهای هنوز هم از HTTP قدیمی استفاده نمی کنند. این بدان معناست که شما فقط می توانید در حالت بنشینید و از بارگیری سریعتر وب سایت ها لذت ببرید.

بسته بندی HTTP / 2 برای وردپرس

HTTP / 2 برای وردپرس یک به روزرسانی انقلابی بسیار مورد نیاز برای یکی از مهمترین قطعه های فناوری در جهان است. با این حال ، آن را به یک تعداد زیادی زمان برای HTTP / 2 به وب سایت های HTTPS مانند جریان اصلی است. گفته می شود ، هدف از این مقاله معرفی خوانندگان ما با این فناوری فوق العاده است که به طور بالقوه می تواند چهره شبکه جهانی وب را تغییر دهد..

نظرات در مورد HTTP / 2 برای وردپرس؟ سوالات؟ به ما در بخش نظرات زیر اطلاع دهید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map