סוגי אירוח – ההבדל בין VPS משותף לבין אירוח אתרים ייעודי


כל האתרים מתפקדים באמצעות שירות אירוח אתרים, שהוא שירות המאפשר לאנשים וארגונים להפוך את אתרי האינטרנט שלהם לציבוריים דרך האינטרנט העולמי. מארח אתרים הוא בעצם חברה ששוכרת שטח בשרת אינטרנט עבור הבעלים כדי להנגיש את אתרי האינטרנט שלהם באינטרנט. אמנם לא כל מארחי הרשת מחזיקים בשרתים משלהם, אך רבים מהם שוכרים אותם מחברות גדולות יותר עם גישה למרכזי נתונים, או אוספים של שרתים, ובתורם שוכרים שרתים אלה לחברות או פרטיים אחרים. ישנם כמה סוגים של אירוח אתרים. אבל נדון בשלושה מהם כאן: אירוח אתרים משותף, אירוח שרת וירטואלי פרטי (VPS) ואירוח אתרים ייעודי.

אירוח אתרים משותף

אירוח משותף

ניתן להשוות בין שירות אירוח אתרים משותף לבין מגורים במתחם דירות. כשם שאנשים ומשפחות שונות גרים בדירות משלהם בבניין, בשירות אירוח אתרים משותף, אתרים רבים מתגוררים בשרת אינטרנט אחד. מובן שזו הצורה הכלכלית ביותר של אירוח. זה אידיאלי עבור אתרים פשוטים שאינם מכילים יותר מדי תכונות וכאלה שלא צפויים לראות תנועה רבה. שירות אירוח אתרים משותף מטופל על ידי מנהל מערכת. ההתאמה של זה תלויה בהעדפות שלך. זה יכול להיות שימושי אם אינך מעוניין לטפל בצד הטכני של האתר, אך זה יכול להיות בעייתי אם אתה זקוק לשליטה רבה יותר באתר שלך. ניהול השרת, התקנת תוכנת שרת, עדכוני אבטחה ותמיכה טכנית מטופלים על ידי ספק השירות. שירות אירוח אתרים משותף יכול להיות גם לא הולם אם אתה זקוק לפיתוח תוכנה נרחב מחוץ למה שספק האירוח תומך. יש לו מגבלות שימוש וחייבים להיות בעלי מאפייני אמינות נרחבים. חסרון נוסף של שירות זה הוא שמכיוון שאתרים רבים חולקים את אותו שרת, אם אתר אחד מעורב בפעולה או דואר זבל כלשהם, כתובת ה- IP כולה יכולה להופיע ברשימה שחורה.

אירוח אתרים ייעודי

אירוח ייעודי

ניתן להשוות שירות אירוח אתרים ייעודי לחיים בבית מגורים עצמאי. זהו סוג של שירות שבו שרת שלם תפוס על ידי אתר אינטרנט יחיד. כתוצאה מכך, לבעלים של האתר יש שליטה מלאה על השרת. אין מגבלות על רוחב הפס ושטח הדיסק. בשירות אירוח אתרים משותף מנהל מערכת מטפל בהתקנה ובתפעול הטכני של השרת. עבור שרת ייעודי, יש מגוון של כישורים טכניים שצריכים להיות שם. יש צורך להוסיף להגדיר, לנהל ולנהל את השרת, עם זאת, בעזרת תוכניות אירוח חדשות וייעודיות לחלוטין ניתן להיעזר בזה במחיר קצת יותר גבוה. בנוסף שירותי אירוח ייעודיים מציעים ביצועים גבוהים, יציבות דוא”ל, אבטחה ושליטה. שירות כזה אידיאלי עבור אתרים שמקבלים תנועה גבוהה ועושים שימוש בתכונות נרחבות. פורטלי קניות מקוונים משתמשים בדרך כלל באירוח אתרים ייעודי. שלא כמו בשימוש בשירות אירוח אתרים משותף, יש סיכוי פחות להופיע ברשימה השחורה על ידי שימוש בשירות אירוח אתרים ייעודי מכיוון שאתה בשליטה מלאה על השרת.

אירוח שרת וירטואלי פרטי (VPS)

שרת וירטואלי פרטי

אירוח VPS הוא סוג של אירוח שנמצא בין אירוח אתרים משותף לבין אירוח אתרים ייעודי. ניתן להשוות את זה לגור בבית משותף, בו אתה חולק דברים בנכס, אך בסופו של דבר אתה אחראי לתחזוקת הנכס שלך בתוך הבית המשותף. הוא מציע שימוש בשטח דיסק רוחב רוחב נרחב. שירות אירוח כזה משמש באופן אידיאלי על ידי חברה עם יישומים כבדים ומשאבים ונתונים מאובטחים. כמו במקרה של אירוח אתרים ייעודי, אירוח VPS משמש לאתרים שחווים תנועה רבה. עם זאת, זה זול יותר משימוש בשירות אירוח אתרים ייעודי שכן השרת עדיין משותף למספר משתמשים. למרות שתוכל להגדיר את השרת בכל דרך שתרצה, עדיין תזדקק למנהל מערכת ייעודי שיטפל בשרת שלך. הטבלה הבאה מסכמת את האופן שבו כל שירות אירוח שונה משני:

אירוח אתרים משותףאירוח אתרים ייעודיאירוח VPS
שרת משותף למספר אתרים שהוא מציע רוחב פס מוגבל ושטח דיסק.זה זול יחסית בגלל עלויות משותפות. זה לא מחייב את בעל האתר מיומנות טכנית רבה. תנועה גבוהה יכולה להאט את השרת זה מציע את השליטה הפחותה מבין השלושה סוגים. זה הכי פחות מאובטח מבין שלושת הסוגים.שרת מוקדש רק לאתר אינטרנט יחיד. הוא מציע רוחב פס גבוה ושטח דיסק. זה די יקר בגלל עלויות משותפות. בעל האתר יצטרך להיות בעל כישורים טכניים שכן יש לו שליטה מלאה בשרת. השרת מעוצב לטפל בתנועה גבוהה. הוא מציע שליטה גבוהה. הוא מציע אבטחה גבוהה.שרת משותף למספר אתרים. הוא מציע רוחב פס גבוה ושטח דיסק. הוא יקר למדי אך זול יותר משירות אירוח אתרים ייעודי. הוא אינו מחייב את בעל האתר כישורים טכניים רבים אך דורש מנהל מערכת. השרת מיועד להתמודד עם תנועה גבוהה. הוא מציע שליטה גבוהה. הוא מציע אבטחה גבוהה.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map