מחוללי האתר הסטטיים הטובים ביותר

מחוללי האתר הסטטיים הטובים ביותר


לתהליך בניית אתר יש שני חלקים: אתה מספק את התוכן ואז ה- CMS שלך – וורדפרס, או כל מה שתבחר להשתמש בו – לוקח את התוכן הזה, משלב אותו עם הנושא שבחרת ואת התבניות שבחרת, ועושה ממנו אתר אינטרנט. עבור הלקוחות או הקוראים שלך לקרוא. אבל שני החלקים האלה לא חייבים להיעשות יחד: הם יכולים להיות מופרדים זה מזה, וזה מה מחולל סטטי לאתר (SSG) עושה.

במדריך זה נסביר מהו יצירת אתרים סטטיים והיתרונות בה, ונמנה את עשרת מחוללי האתרים הסטטיים הטובים ביותר כדי לתת הנחיות כיצד לבחור ביניהם..

איך מחולל אתרים סטטי עובד? ולמה להשתמש באחד?

רוב ה- CMS, כאמור, עושים שני דברים: הם הופכים את התוכן שלך ל- HTML על ידי שילוב זה עם הנושאים והתבניות שלך, ואז הם הופכים את ה- HTML לזמין כאתר. מחולל אתרים סטטי מפצל את התהליך לשניים: החלק בו התוכן שלך הופך ל- HTML קורה במחשב שלך, ומעניק לך תיקיה מלאה בקבצי HTML. לאחר מכן תעלה קבצי HTML אלה לרשת, שם הם זמינים כאתר לכל אחד.

אבל למה לעשות זאת? ישנם מספר יתרונות.

הראשון הוא ביטחון. מכיוון שאתר האינטרנט שלך, הדבר שאנשים מקיימים איתו אינטראקציה, הוא HTML פשוט, והרבה יותר קשה לפרוץ אותו. ומכיוון שגנרטור האתרים הסטטי, המכיל את כל קוד המחשב שעושה את העבודה, פועל רק במחשב האישי שלך ואינו חשוף לעולם הרחב, כך גם לא ניתן לפרוץ אותו. המשמעות היא שעדכוני אבטחה ברובם מיותרים; אתה כבר לא צריך להיות מוטרד מקופצים רגילים שאומרים לך לעדכן את CMS שלך, לעדכן את התוספים שלך, לעדכן את האתר שלך.

עבור חלק זה יכול להיות סיבה מספיק בפני עצמה, אך יש יתרון מרכזי שני ליצירת אתרים סטטיים: ביצועים.

אתר שעשוי מ- HTML סטטי מסוגל לטעון הרבה יותר מהר מאתר בו הוא צריך לעבד בכל ביקור. במקום שהתוכן והנושא ישולבו מחדש בכל פעם שמבקר צופה באתר, עבודה זו נעשית פעם בדור במחשב שלך ואז אין צורך בה שוב. במקום זאת האתר כבר נמצא בצפייה.

ביצועים טובים יותר מיטיבים עם האתר שלך בכל מיני דרכים. יש סיכוי גבוה יותר שהלקוחות שלך ימשיכו לצפות שיעורי היציאה מדף הכניסה נמוכים יותר,  זמני טעינה מהירים יותר של עמודים נהדרים עבור SEO מכיוון שגוגל ומנועי חיפוש אחרים מעריכים ביצועים מהירים ומשפרים את הדירוג שלך.

עליות תנועה אינן בעיה; אם פתאום יש לך קפיצה במספר המבקרים, זה יטופל בסדר גמור ולעולם לא תראה את אחת ההודעות “502 Bad Gateway” האלה כאשר עומס יתר על האתר בדיוק ברגע שהוא הופך להיות פופולרי..

עם כל ציפוי הכסף למרות שיש ענן, ולייצור אתרים סטטיים, אין ספק שאתה צריך להיות מוכן להיות קצת יותר טכני כדי להשתמש בטכניקה זו לאתר שלך..

יש להבין את ההפרדה הזו בין “שלב הדור” ל”שלב ההוצאה “, ומחוללי אתרים סטטיים, ככלל, נוטים להניח מעט יותר בסיס ידע טכני מאשר סוג סטנדרטי של CMS דינמי. בפרט, מרבית מחוללי האתרים הסטטיים דורשים הכרות לפחות עם שורת פקודה: יישומים אלה נוטים להיות מונעים על ידי הפעלת פקודות, ולא על ידי הצבעה ולחיצה.

בגלל הצורך בשורת הפקודה, מחוללי אתרים סטטיים אולי אינם מיועדים לכולם, אך אם אתה מוכן לשקול להפשיל שרוולים ולצלול קצת יותר עמוק מהרגיל, ישנם כמה ניצחונות פוטנציאליים.

בואו נסתכל על עשרת מחוללי האתרים הסטטיים הטובים ביותר ואז לבחור כיצד ביניהם.

10 מחוללי האתרים הסטטיים הטובים ביותר

1. הוגו

לוגו של חוגו

הוגו נמצא בקצה הקל יותר של מחוללי האתר הסטטיים מבוססי הטרמינל להקים ולהשתמש בהם. התיעוד שלהם, במיוחד בנושא כיצד להתקין את הוגו – – ותביא אותו לפעולה, הוא די מקיף וזה לא צריך שתתקין תחילה חנות חבילות חדשה ואז תתקין את הוגו מ.

יש לו כמות גדולה של ערכות נושא שנבנו מראש מה שמקל על הבחירה והבחירה של המראה שאתה רוצה לאתר שלך, ואחת מתכונות המפתח שיש לצוות הוגו היא מהירות הבנייה שלו.

ביצוע שינוי באתר שלך על ידי הוספה או עריכה של תוכן, או שינוי הנושא, מחייב “לבנות” מחדש את האתר: כלומר, לעבור את התהליך של שילוב תוכן עם נושא ל- HTML, לכל עמוד. אפילו הבדל קטן בביצועי מהירות הבנייה יכול לעשות את ההבדל ביניכם בהמתנה לשניות ובין דקות ההמתנה כדי לראות את התוצאה של שינוי שביצעתם, והוגו עובד קשה על להיות המהיר ביותר בזה.

אם אתה בונה אתר מנתונים קיימים, אז הוגו “תוכן מונע על ידי נתוניםתכונה מקלה יחסית על תוכן האתר שמוצג בפורמטים של CSV או JSON. זו יכולה להיות דרך שימושית לקחת כמה נתונים קיימים שברצונך לחשוף לעולם בצורה נוחה יותר שהם יכולים לדפדף בהם ולנווט בהם מבלי להזדקק לפירוק של Excel או Google Sheets..

2. אלף, או גיל 11לוגו 11

11ty הוא אחד ה- SSGs החדשים יותר, אך הוא משדרג את רשימת הפופולריות. היא מחייבת את עצמה כ”מחולל אתרים סטטי פשוט יותר “. עם זאת, הוא דורש מידה סבירה של היכרות טכנית (והתיעוד שלו משקף זאת) אך למי שיכול לתפוס זאת הוא עושה את הדברים בצורה אלגנטית..

11ty כתוב ב- JavaScript ולכן הדבר מצריך node.js לעבוד; תצטרך להתקין זאת תחילה אם עדיין לא עשית זאת, ואז להתקין 11ty משורת הפקודה.

11ty רואה השקפה חזקה בביצועי האתר עד לנקודה בה הם מציגים בגאווה Leaderboard ביצועים מאתרים שנבנו איתו, וזה פופולרי מאוד בקרב אנשי המקצוע המקוונים ואנשים שאוצרים ובונים את האינטרנט הפתוח באופן כללי יותר.

3. שקנאיקבל לוגו של שקנאי

לפליקן יש אסתטיקה די מפוספסת אך השימוש בפיתון כשפת התכנות הבסיסית שלו, יש פוטנציאל להתרחב כמעט בכל כיוון שתרצו עם מעט תכנות נוספת.

יש לו תמיכה בייבוא ​​נתוני אתרים מ- WordPress, מה שמקל על חלק ממערכות SSG אחרות לעבור מאתר וורדפרס קיים לדור אתרים סטטי מבלי לאבד את ההגדרה הנוכחית שלך. וכמו המעמד הטוב יותר של SSGs, הוא נועד להיות מסוגל להתמודד עם אתר שלם ולא בעיקר לבלוגים.

לפליקן אכן יש עקומת למידה תלולה מעט בהתחלה, מה שהופך אותה למתאימה יותר למישהו שכבר לפחות קצת מכיר את פייתון. באופן דומה, תזדקק כבר להתקנת Python במחשב שלך, ולא ניתנת שום הנחיה עבור אנשים שאינם מפתחים שאין להם את זה … אבל אם אתה סוג מפתחים שכבר משתמש בפייתון אז Pelican הוא מקום טוב להתחיל.

4. ניקולה

לוגו של ניקולה

ניקולה נוקטת בגישה “כלולה סוללות” לייצור אתרים סטטיים, ומספקת תבניות מפורטות מאוד לבלוגים ואתרי אינטרנט מלאים, אך גם גלריות תמונות וחיפוש בין היתר.

יש לו רשימה נרחבת למדי של תוספים וגם נושאים. למרות שניקולה אכן נוטה לקצה הטכני יותר של השוק; יהיה עליכם להיות בטוחים למדי בפיתוח של פייתון בכדי לעשות יותר מהיסודות כאן, אבל אם אתם כן, ניקולה אכן מציעה הרחבה רבה יותר מרבות מהחלופות.

רשימת הנושאים אינה מקיפה במיוחד, כך שאם אתם מחפשים משהו יפה ולא אינפורמטיבי, אולי עדיף לחפש במקום אחר. עם זאת, מהירות הבנייה מחדש מהירה יותר מרוב האפשרויות האחרות.

בדומה לפליקן, ניקולה מניחה שכבר יש לך את פייתון ואינה מסבירה איך לעשות את זה אפשרי, כך שאם אינך נמצא ב- Windows, ייתכן שתרצה לבדוק את אחת החלופות האחרות..

5. גטסבילוגו של גטסבי

גטסבי מכנה את עצמו גנרטור PWA סטטי. PWA הוא מונח האמנות עבור אפליקציות אינטרנט מתקדמות, שיכולים לעבוד במצב לא מקוון, להתווסף למסך הבית בנייד וכן הלאה. אפשר לעשות זאת עם כל אתר אינטרנט, כולל אתרים שנוצרו עם SSGs אחרים, אבל גטסבי מספק תמיכה זו מחוץ לקופסה.

למי שמכיר את React, ספריית רכיבי הרשת, גטסבי עשויה להיות בחירה טובה מכיוון שהיא בנויה סביבו, כך שתוכל לעשות שימוש חוזר בסביבה המוכרת שאתה כבר מכיר – אכן, האתר של React עצמו בנוי עם גטסבי.

Gatsby דורש הן node.js והן את מערכת בקרת הגרסאות git להתקנה. יש להם סט מפורט למדי של דפי תיעוד לגבי אופן הגדרת סביבת Gatsby, כולל ב- Windows, אך זהו תהליך מעורב אם אינך מכיר את שורת הפקודה. כמו כן, התיעוד מערבב את ההוראות של Windows ו- Linux ו- Mac יחד, ומקשה מעט על המעקב.

6. ג’קיל

לוגו של ג'קיל

ג’קיל הוא אחד מחוללי האתרים הסטטיים הוותיקים ביותר אך עדיין בפיתוח פעיל, והפופולריות שלו הציתה במידה רבה את מבול החדשנות ב- SSG שהפיק את כל השאר ברשימה זו..

אחת הטענות לתהילה היא שהיא מובנית בשירות אירוח קוד Github: אפשר לשמור את התוכן שלך ב- Github מאגר, כונן ענן לקוד באופן שגיתוב יפעיל את קוד Jekyll ל אתה ממיר את התוכן לאתר מבלי שתצטרך להריץ קוד כלשהו.

בדרך זו, דפי גיטוב השירות יכול לשמש כמארח באתר הסטטי שלך ללא עלות, והתיעוד כיצד להתקין את זה ברור למדי וקל לעקוב אחריו..

עם זאת, זה עדיין ידרוש היכרות מסוימת עם ה- git מערכת בקרת קוד. כמובן שאפשר גם להריץ את ג’קיל בעצמך במחשב שלך והם מספקים קבוצה של הוראות התקנה של Windows, אם כי Windows אינו נתמך רשמית.

7. Statiq.web

לוגו סטטיק

רשת Statiq היא תוספת חדשה למדי לשורות SSGs, והיא עדיין בפיתוח די כבד. אז זה הכי מתאים למי שמוכן לעסוק בתהליך הזה ולהצטרף לקהילה על ידי הזנת מה עובד טוב ומה לא.

נקודת המכירה הייחודית שלה היא שהיא בנויה עם .NET, כך שאנשים עם קצת ידע בערימת התכנות ההיא ימצאו את Statiq Web מתאים מאוד לחוויה הקיימת שלהם. זה דוגמא לפרויקט של המסגרת הכללית יותר של Statiq, כך שמתכנת מנוסה יותר יוכל לחבק את המסגרת הגדולה יותר לבנות משהו מקיף יותר..

8. Publii

לוגו של Publii

Publii, בשונה מרוב מחוללי האתרים הסטטיים האחרים כאן, אינו כלי בשורת הפקודה. במקום זאת, מדובר ביישום שולחני, הזמין עבור Windows, Mac ו- Linux.

אתה עלול לחשוב על זה כמשהו הדומה לוורדפרס, אלא שבמקום להיות אתר זה יישום הפועל במחשב שלך ואז מייצר גרסה סטטית של האתר, מוכנה להתפרסם כמו שאר הכלים עושים..

ישנם כלי פרסום מובנים לדחיפת האתר הסטטי למגוון מארחים קיימים, כמו Netlify ומיקומי אירוח בענן. יש לה מערכת ייבוא ​​להמרת אתר וורדפרס קיים ל- Publii, ושוק של נושאים בתשלום ברמה מקצועית.

האפליקציה עצמה היא חינמית וקוד פתוח ויש בה קהילה פעילה של משתמשים העוזרים זה לזה בפורום דיונים. Publii הוא הפחות טכני מבין מחוללי האתרים הסטטיים המוצעים כעת, ובכל זאת יש לו כמעט כל היתרונות שלהם. עבור מישהו שאינו מחפש להגיע לגישה מבוססת קידוד ושורת פקודה זה פיתרון נהדר.

9. WP2Static

לוגו

WP2Static נוקטת בגישה שונה למדי מאשר מחוללי אתרים סטטיים אחרים: זה לא מנהל אתרים בפני עצמו. במקום זאת, זה עובד יד ביד עם וורדפרס כדי ליצור גרסה סטטית של אתר שמנוהל על ידי וורדפרס עצמה.

בשפה של התיאור לעיל, WP2Static משאיר את וורדפרס אחראי על העריכה שלך והפיכת התוכן שלך ל- HTML על ידי שילובו עם הנושאים והתבניות שלך. לאחר מכן צעד אל WP2Static כדי לקחת את ה- HTML הזה ולפרסם אותו כפי ש HTML רגיל איפשהו באינטרנט.

ישנם כמה יתרונות ברורים לכך: אתה יכול להמשיך להשתמש בממשק וורדפרס שאתה מכיר, ויש לך גישה לכל ספריית העיצוב והתוספים הרחבים של WordPress..

עם זאת, יש גם חסרונות עם זה: חשוב להעביר את התקנת WordPress שלך למקום אחר, אחרת תאבד את רוב היתרונות של יצירת אתרים סטטיים.

העובדה שהאתר שלך יהיה סטטי מספק יתרונות אבטחה גדולים מכיוון שאתה לא משתמש במוצר דינמי כמו וורדפרס, אבל עם הפיתרון הזה, אתה הם עדיין משתמש בוורדפרס. לכן חשוב להסתיר את אותו וורדפרס במקום כלשהו איפה שאיש מלבדך לא יכול להגיע אליו.

בעלי אופי טכני יכולים להעביר אותו לשרת מוסתר, או להפעיל את וורדפרס על המכונות המקומיות שלהם. מישהו שלא מבין מייד כיצד לעשות זאת עשוי להתקשות לעקוב אחר המושגים המעורבים בו, וזה יכול להיות מבלבל לזכור שהאתר שהורדפרס (המוסתר) שלך מייצר אינו האתר שהציבור רואה עד כפתור הפרסום. נלחץ.

עם זאת, אם אתם רגילים מאוד לממשק המשתמש של וורדפרס, או שאתם קשורים בכבדות לתוספי WP או נושאים מסוימים שיהיה קשה למצוא או להנגיש ב- SSG אחר, WP2Static עשוי להיות הפיתרון האידיאלי..

10. Next.js

לוגו של Nextjs

Next.js הוא פחות גנרטור לאתרים סטטיים ויותר מסגרת לבניית יישומים סטטיים באמצעות React. הוא תומך בדור סטטי של אתרים (וחידש את התמיכה הזו בכדי לשפר אותה בהרבה במהדורה של 9.3 בתחילת 2020), ואם אתה מחפש לבנות אפליקציה עם React ורוצה ליצור גיבוי סטטי מהאתר הטוב ביותר בכיתה שמגבה את זה, הבא .js הוא מקום טוב לחפש בו.

זה מניח ידע טוב הן של JavaScript והן של React, כך שזה לא מיועד לטכנולוגיות שאינן טכניות, והתיעוד נשען לסביבת לינוקס או מק עם שירות שפתיים המשולם למשתמשי Windows..

אבל למה שזה שווה את זה, זה טוב מאוד ויש סביבו לא מעט באזז שמשמעותו היא זוכה להתפתחות כבדה ומתקדמת בקפיצות.

כיצד לבחור נכון?

הנה לך את זה: רשימת מה לבחור.

אבל איך תבחר את זה שהכי מתאים לך?

ובכן, אם אינכם מעוניינים להיכנס לשורת הפקודה, אז הביטו בפרוביי, בהחלט. אם אתה מומחה וורדפרס שמחפש להפוך סטטי, WP2Static בונה על הכישורים הנרחבים שכבר יש לך. אם אכפת לך מהמהירות אז 11th או הוגו הם המקומות שלך לחפש.

אם יש לך ניסיון בשפת תכנות או בסביבה מסוימת, בחר במחולל אתרים סטטי שנכתב בשפה זו כדי לנצל את הכישורים הקיימים שלך בצורה הטובה ביותר: עבור פייתון, השתמש בפליקן או בניקולה; עבור רובי, ג’קיל, עבור .NET, Statiq, למבט בתגובה ב- Next.js ו- Gatsby, ול- JavaScript, 11ty.

אם אתה עובר מאתר וורדפרס קיים, הקפד לבדוק כי לכלי הבחירה שלך יש יבואן לתכני הוורדפרס שלך (רובם עושים), והיה מודע לכך שהניסויים הם זולים וקלים. אתה יכול לבנות אתר סטטי לבדיקה עם תוכן לדוגמא כלשהו ולייצר אותו רק במחשב שלך מבלי שאיש אחר יוכל לראות אותו.

נסה את הכלים שאתה אוהב את הצליל בהם – כולם בחינם וקוד פתוח – ואז כשתהיה מוכן, התחל להסתכל על מקומות לארח את התוכן הסטטי שלך.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map