קורס התרסקות של גוגל אנליטיקס למשווקים דיגיטליים

תרם על ידי מומחה האורח אנדרו מקלולין עבור שיווק דיגיטלי בקוליברי


דבר אחד שלמדנו כסוכנות שיווק דיגיטלית מובילה בסן פרנסיסקו הוא שהמאמצים שלנו חסרי משמעות כמעט לחלוטין אם אין לנו דרך למדוד את ההשפעה שלנו. כמו מרבית העסקים, שלנו תלוי במשוב, במעקב אחר תוצאות, בבדיקת גישות ואסטרטגיות חדשות וביכולת להשוות את התוצאות באופן אובייקטיבי.

עבור משווקים דיגיטליים, גוגל אנליטיקס הוא אחד הכלים החשובים ביותר למעקב אחר תוצאות ולוודא שהאתר שלך מותאם למנועי חיפוש. הרכבנו את מסלול ההתרסקות שלהלן בכדי לתת לך את המסגרת הדרושה לך בכדי להבין את התוכנה ולהתחיל לעבוד אותה בערכת כלים דיגיטלית משלך. כתב ויתור קטן, זה לא נועד להחליף את מסלול ההסמכה וההסמכה של גוגל עצמה, אלא כדי להוסיף אותו.

גוגל אנליטיקס וחשיבות המספרים

דמיין תרחיש: זה אמצע האביב. האתר שלך פרסם לאחרונה דף נחיתה חדש המשתמש בניסוחים שונים במקצת מהמיתוג הרגיל שלך. אתה מקשר לדף הנחיתה מהניוזלטר החודשי שלך ומפרסם קישורים אליו בחשבונות המדיה החברתית שלך. שלושה ימים אחר כך לאתר שלך יש עלייה מדודה בהמרות (נניח מכירות מהחנות המקוונת שלך). נראה שההמרות מתייחסות לדף הנחיתה החדש, עם המיתוג שהשתנה, כך שתעשה מחדש את כל האתר שלך כדי להתאים לטון ולדימויים החדשים. עם זאת, לפתע המרות צונחות וההכנסות מגיעות לשפל של כל הזמנים. מה השתבש?

הטעות בדוגמה זו הייתה התאמה בין המתאם בין שני האירועים – דף הנחיתה החדש והעלייה בהמרות – ובהנחה, ללא הוכחות, שהמיתוג החדש נגרם ישירות הספייק בהמרות. אם עקבת אחר התנועה שלך באמצעות Google Analytics, היית רואה ששיעור הניתור לדף הנחיתה החדש היה גבוה מהרגיל, והזמן בדף היה נמוך באופן יוצא דופן. אנשים שנא המיתוג החדש, אפילו אנשים שאהבו את האתר שלך מספיק כדי להירשם לניוזלטר. ההמרות שלך התפוצצו מכיוון שהן תמיד מתרוצצות בתקופה זו של השנה: אנשים קונים מתנות ליום האם.

בתרחיש זה, ניתוח נתונים היה מציל את האתר שלך מחבלה עצמית מצערת של התנהלות פזיזה ללא ראיות. נתון מספרים קשים, התחקות אחר מקורם ופילוח הנתונים לפי מספר משתנים שונים הוא הדרך הברורה היחידה להצלחה.

איך לא להשתמש ב- Google Analytics

-ערוצים לעומת טכניקות

אף על פי שהתרחיש שלמעלה היה אומר, אל תטעו ב- Google Analytics בכלי השיווקי הכולל שאנשים מסוימים לוקחים אותו עבורו. אכן, יש טעות קרדינלית אחת שרבים משווקים דיגיטליים חסרי ניסיון עושים בעת השימוש ב- Google Analytics בפעם הראשונה. נסביר.

בעיקרון, Google Analytics מפרק נתונים בעיקר לפי ערוץ. ישנן דרכים אחרות להגדיר את הדוחות שלך, אך ברירת המחדל, וזה שרוב האנשים מתחילים איתה, מפרקת את התנועה לקבוצות כמו “אורגני” (אנשים שמצאו את האתר שלך בתוצאות החיפוש על ידי שאילתת מילות מפתח רלוונטיות), “ישיר” ( אנשים שלחצו על קישור, העמיסו סימניה או הקלידו כתובת URL), “חברתי” (אנשים שהגיעו מהפניות של מדיה חברתית), “חיפוש בתשלום” (אנשים שלחצו על מודעה בתשלום) וכן הלאה.

קיבוץ נתונים זה כברירת מחדל מקל על הסכנה לחשוב על כל ערוץ בדידות כעל שיווק בדיד אסטרטגיה. זו מכה רצינית והיא תופסת יותר ויותר משווקים דיגיטליים במלכודת שלה.

Google Analytics עושה עבודה טובה בכדי לספר לכם על התעבורה באתר שלכם ועל התנהגויות המשתמשים וכן הלאה, אך אל תתייחסו אליו כאל מלכוד למאמצי השיווק הרחבים שלכם. העצה הטובה ביותר שנוכל לתת לך היא להשתמש בכלי כפי שהוא נועד. אל תנסה לפטיש מסמר בעזרת מברג, ואל תצפה מגוגל אנליטיקס לבצע את ההרמה הכבדה עבור אסטרטגיית השיווק הדיגיטלי שלך.

מה זה פחית עשה

אז, עם זאת, לא נדבר על העוצמות והיישומים השונים של Google Analytics. זה יכול לומר לך מאיפה המבקרים שלך מגיעים, על ידי קיבוץ התנועה שלך למקורות נפרדים. זה יכול לספר לך אילו סוגים של נתיבים משתמשים עוקבים ברגע שהם מגיעים לאתר שלך, וניתן לפלח את הנתונים על פי מספר משתנים כדי לקבל תמונה מקיפה יותר. זה יכול לעקוב אחר המרות, יעדים ואינטראקציות משתמשים, ובנסיבות הנכונות ניתן להשתמש בהן כדי לראות אם יוזמות שיווק חדשות משפיעות עליה קיווית..

בואו נראה לנו תרחיש אחר. אתה רוצה לגלות יותר אודות הדמוגרפיה של המשתמשים שלך, במיוחד כדי לעזור לך להחליט אם יהיה שווה את הזמן שלך להשקיע בגרסה ניידת ייעודית של האתר שלך, או להפנות את מאמצי השיווק שלך. אז, אתה ממפה את הנתונים, מפרק את המשתמשים שלך לפי מיקום, סוג מכשיר (רזולוציית המסך יכול להגיד לך אם זה היה טאבלט, טלפון סלולרי או שולחן עבודה), דפדפן, שפה וכן הלאה.

על ידי ניתוח התוצאות, אתה מגלה שרוב המבקרים שלך הם בעיקר משתמשי טאבלט דוברי גרמנית, שרובם ממוקמים באירופה. נראה גם שרוב המשתמשים שלך הם אורחים חוזרים, בדרך כלל בעקבות קישור ישיר.

אז מה אתה עושה?

במקרה זה, תהיה חכם להשקיע בגרסה בשפה הגרמנית של האתר שלך, המותאמת לנייד. כנראה שתראה הצלחה ניכרת גם מא עלון, מכיוון שאחוז כה גדול מהמשתמשים שלך הפגינו עניין חוזר או עקבי בתוכן שלך.

בכך שתאפשר לנתונים לספר לך יותר על המתרחש באמת, תלמד יותר על המשתמשים שלך ותוכל טוב יותר לענות על הצרכים שלהם..

מדד

העניין עם נתונים, אפילו נתונים מקיפים, הוא שזה לא מועיל לך בלי הקשר. אתה לא יכול לבצע חילוץ אפילו מכמה נקודות נתונים. זה המקום בו נכנסת מידוד.

בעיקרון, מידוד הוא התהליך שבו אתה עוקב אחר נתונים לאורך זמן, ביחס לנסיבות, כדי להרגיש איך נראה מפיץ “טיפוסי”, כך שיש לך דרך להעריך את הנתונים של קמפיין מסוים מול ממוצע . במידת האפשר, אנו עוקבים אחר נתונים לפחות שלושה חודשים, מינימום, כאשר אנו מביאים את מידות המידה שלנו, רק כדי להסביר מחיצות (כמו קניות ביום של האם!) באופן אידיאלי, תרצו לעקוב אחר נתונים כנגד מדדי אמת מאותו חודש של שנה, אותו יום בשבוע, ואפילו אותו יום ביום. לדוגמה, אם התנועה שלך בדרך כלל מתרוממת בסביבות השעה 05:00 לפסטיבל (השעה 14:00 בברלין), תרצה לעקוב אחר התוצאות שלך מאותה תקופה כשאתה משווה את התוצאות של קמפיין או דף נחיתה חדש. לרוב האתרים העסקיים מתרבים בדרך כלל באמצע היום בימי חול, בעוד שרוב אתרי הפנאי מתרבים בערבים ובסופי שבוע.

אם האתר שלך היה זמן מה, תמיד טוב לעקוב אחר מידות הבדיקה משנה לשנה. אם האתר שלך מתרוצץ סביב חג המולד, אל תתייאש אם התנועה שלך לחודש יוני לא תואמת את שיאי כל הזמנים. ככל שתקבצי את הקשר שלך יותר עם הנתונים, הם יהיו מועילים יותר, ותקבע את ההסקות שתפיק יותר.

טיפים ואסטרטגיות

-אל תיגע בנתונים הגולמיים

מהרגע שאתה מיישם את קודי המעקב האנליטיים שלך, שמור על תצוגה אחת שהיא בלתי מסוננת לחלוטין ללא שינוי. אם אין לך כזה, הכין אחד כזה עכשיו. לאחר שתסנן את הנתונים שלך, הם יסוננו למפרע. Google לא שומרת גרסאות קודמות, לכן השינויים שלך קבועים. אם אתה מיישם בטעות פילטר באופן שגוי, או מוחק נתונים מסוימים, הוא נעלם לתמיד, אז שמור גיבוי אחד מכל חשבונך. אתה תמיד יכול לבנות מחדש פילטרים, אך אינך יכול לשחזר נתונים ללא ארכיב.

-נסה קודם כל בתצוגת מבחן

כמו הטיפ הקודם, בעת הוספת פילטרים או יצירת תצוגה מותאמת אישית, תמיד יש לבצע קודם את השינוי בארגז חול. השתמש בתצוגת מבחן כדי לשחק ולהבטיח שהפילטרים שלך עושים את מה שאתה רוצה שיעשה. ככה, תהיה לך סיכוי לנסות שוב ולשכלל אותו לפני שתבצע את השינוי לצמיתות.

-אל תעשה מיליון פילטרים כשיהיה כזה

נניח שאתה מסנן ספאם בוט (והיית צריך להיות!). אינך רוצה שנתוני משתמש מזויפים יעמוסו בתוצאות שלך, ויש המון שמות מארחים שתרצה לא לכלול. זכור, עם זאת, שאתה יכול לכתוב ביטוי רגיל פשוט שתוכל להוסיף אליו ללא הגבלת זמן לכל שם מארח חדש שברצונך לסנן. על ידי ביצוע מסנן אחד בלבד, שנקרא “ספאם בוט” או משהו כזה, ושימוש בו כראוי, אתה יכול לחסוך לעצמך את הטרחה של לנסות לסרוק מאות מסננים בודדים בכל פעם שאתה צריך להוסיף או לשנות דבר מסוים. זה הנוהג הטוב ביותר וזה יחסוך מכאב ראש מסיבי בטווח הרחוק.

-מסמך הכל לפי תאריך

Google Analytics מאפשר לך לנהל רישום של שינויים, תיקונים, דפים חדשים ועוד, וכדאי שתקליט כל שינוי. אני לא יכול להדגיש את זה מספיק. דמיין לעצמך שתבחין בקצב התנועה הלא מוסבר שהחל לפני חודשיים-שלושה, אך מתחיל להתכווץ. איזה שינוי ביצעת באתר שלך לפני שלושה חודשים שעלול היה לעורר אותו? האם פרסמת עלון, או סקר נושא מסוים בבלוג שלך? האם ביצעת שינוי בארכיטקטורת האתר שלך, או בנית מחדש את התפריטים שלך? האם הוספת קוד מעקב לדף שהיה תמיד שם, ועכשיו הוא פחות מתפקד מסיבה זו או אחרת?

בלי יומן ובלי הקשר, הנתונים שלך, מרשימים ככל שיהיו, לא יועילו לך.

מחשבות פרידה

זה מהלך קורס ההתרסקות המהיר של Google Analytics עבור משווקים דיגיטליים. אנו מקווים שזה ייתן לך יותר בסיס כיצד להשתמש בכלי המגוון ביותר. אם אתה כבר בקיא באנליטיקס, אנו מקווים כי פוסט זה יעודד אותך להמשיך ולפתח הרגלים טובים ולהפיק את המרב מהנתונים שלך, במאמצי השיווק הדיגיטליים המתמשכים שלך. אם הגעת לסוף הפוסט הזה, אז בשם Colibri Marketing Digital, תודה שקראת. אתה תותח. אנו מקדמים בברכה את המשוב שלך, אז צעקו לנו על פייסבוק או טוויטר, ותן לנו לדעת מה אתה חושב! ותודה כנה למארחים האדיבים שלנו, על ניהול הפוסט הזה.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map