כיצד להכין תיק עבודות

כיצד להכין תיק מקוון


אז אתה תוהה כיצד ליצור תיק מקוון.

דבר ראשון – זו שאלה חוקית שיש לשאול! זה בהחלט משהו שאתה צריך לחשוב עליו, לא משנה אם אתה עסק שרוצה להגיע ליותר לקוחות, או אדם שמחפש הזדמנויות תעסוקה חדשות..

אתה בטח (לפחות) קצת חושש שהמשימה עלולה להתברר די קשה, במיוחד אם אין לך ניסיון בבניית אתר חדש. אבל אל תזיע. היום אנו מתמודדים עם נושא זה מלמעלה למטה.

כשתסיים לקרוא, תדע בדיוק:

 • מדוע בעל תיק מקוון חשוב לעסק שלך
 • אתרים שבהם אתה יכול לבנות תיק מקוון
 • כיצד לבנות תיק מקוון משלך (שלב אחר שלב)
 • סיכום

מדוע חשוב להחזיק תיק מקוון?

היתרון העיקרי שיש לדף תיק עבודות הוא בכך שהוא מקים את המותג שלכם ברשת. העובדה היחידה של אזכור של העסק / השירותים המקוונים שלך מעניקה לך גישה למיליוני אנשים שעושים את המחקר שלהם באמצעות גוגל ומנועי חיפוש אחרים לפני שהם אפילו מחליטים לעבוד עם חברה או להעסיק אדם חדש..

לפיכך, תיק מקוון נהדר רכישת לקוחות או מציאת עבודה כלי. מכיוון שאתרים זמינים מסביב לשעון, אנשים יכולים לנווט לאתר שלך בכל פעם שזה הכי מתאים להם.

זה לא קשור רק ללקוחות – אלא שתיק עבודות יכול גם לעזור לכם להגיע לאנשים דומים אחרים – בני גילם באותה גומחה – עם מי אתם עשויים להיכנס לשותפות, וכך לעזור זה לזה לצמוח על ידי הפניית עבודה. בסופו של דבר, קיום תיק עבודות מקוון מאפשר לך ליצור אנשי קשר חדשים ולהגדיל את הרשת שלך בדרכים שלא היה אפשרי אחרת.

לבסוף, בזכות טכנולוגיית האתר המודרנית, יש לך שליטה מלאה בתיק העבודות שלך, כלומר תלוי לחלוטין באיך אתה בוחר להציג את כישוריך, ניסיונך או כל דבר אחר שתרצה להציג בתיק העבודות (עוד על כך בהמשך).

איפה תוכלו לבנות תיק עצמכם?

התיק המקוון טוב יותר
באינטרנט זה דרך ללכת

זו השאלה העיקרית שצריך לענות עליה לפני שנוכל להגיע ל איך ל.

ראשית, נדגיש שוב כי הדרישה העיקרית כאן היא להיות מסוגל לעשות הכל בעצמך, גם אם אין לך ניסיון קודם בבניית תיקים (או בניית אתרים).

עובדה זו מצמצמת מעט את האפשרויות, אך אין פירוש הדבר בהכרח שאיכות המוצר הסופי תסבול. למען האמת, זה פשוט קורה שכלי בניית האתרים הטובים ביותר שיש שם – כלים בהם תוכלו להכין פורטפוליו – ממש קלים לתפיסה, מודולריות וחזקות מבלי לדרוש שום ידע בתכנות בסוף המשתמש.

בפרט, ישנם שני כלים המושלמים לתיקים מקוונים מכל הסוגים, וורדפרס ו- Wix:

 • וורדפרס היא למעשה הפלטפורמה שמפעילה אתר זה. עוצמתה העיקרית היא שהיא חופשית וקוד פתוח, ובו בזמן היא מגוונת ביותר, גמישה ונוחה לשימוש ברגע שתעבור את ההתקנה הראשונית. למעשה, נתונים עדכניים מצביעים על כך ש- WordPress משמשת כמעט 30% מכל אתרי האינטרנט ברשת. זה את כל האתרים שם בחוץ!
 • וויקס הוא בונה אתרים מקוון מבוסס מנוי. במילים אחרות – קל יותר להתחיל לעבוד עם זה מ- WordPress – אתה רק צריך לבקר ב- Wix.com, למלא את טופס ההרשמה ותוכל להתחיל לעבוד על תיק העבודות שלך כמעט מייד..

אם זה לא אומר לך הרבה מבחינתם יכול להיות הבחירה הטובה יותר עבורך, שקול את טבלת ההשוואה הזו:

וורדפרס או Wix עבור תיק עבודות מקוון?
וורדפרסוויקס
תוכנת אתר. זה המנוע שמריץ את התיק המקוון שלך מתחת למכסה המנוע. למרות שוורדפרס עצמה היא בחינם, עליכם להתקין אותה בשרת אינטרנט, שמגיע בדרך כלל עם תג מחיר (אפשרויות טובות מתחילות ב -5 דולר לחודש).כלי מבוסס מנויים. לאחר ההרשמה לחשבון (זמינות חברות הן בחינם והן בחברות פרמיום זמינות), תוכלו להתחיל לעבוד על תיק העבודות שלכם מייד.
זקוק לשרת לעבוד.אין צורך להתמודד עם שרתים או התקנות טכניות. הכל מטופל עבורך ברקע.
ניתן להרחבה באמצעות ערכות נושא ותוספים. בעזרת ערכות נושא ותוספים, תוכלו להתאים את האופן בו נראה תיק העבודות שלכם באינטרנט. קל להתקין ולהגדיר תצורות ותוספים – אין צורך בתכנות. ישנן אפשרויות בתשלום / תוסף בחינם בתשלום והן בחינם.יש לך יותר מ- 500 עיצובים של אתרים לבחירה, בנוסף יש שוק האפליקציות של Wix שמציע לך גישה לתוספות. התוספות מחקות במקצת את האופן שבו תוספי וורדפרס עובדים – הם מאפשרים לך להרחיב את פונקציונליות ברירת המחדל של תיק ההשקעות המקוון שלך..
אין צורך בכישורי תכנות.אין צורך בכישורי תכנות.
דרושה נוחות מסוימת סביב דברים מחשבים ואתרי אינטרנט (ככל הנראה לא כלי למתחיל חדש). מקבל 9/10 במחלקת קלות השימוש.מתאים למתחיל חדש לבניית אתרים. מקבל 10/10 במחלקת קלות השימוש.
אין תמיכה רשמית של לקוחות ב- WordPress. אתה מקבל רק את התמיכה של מארח האינטרנט שלך (חברה שמוכרת לך שטח בשרת).ישנה תמיכה באיכות לקוחות זמינה 24/7.

כיצד לבנות תיק מקוון משלך

הבחירה שלך בפלטפורמה, בין אם וורדפרס או Wix ישפיעו על התהליך בפועל של בניית התיק המקוון שלך שלב אחר שלב.

בשל ההבדלים הללו, במדריך זה, אנו נתמקד “מה לעשות” ולא “על אילו כפתורים ללחוץ ובאיזו סדר.” ככה העצה תהיה אוניברסלית, לא משנה לאיזה פלטפורמה תחליטו ללכת.

אם אתה צריך ספציפי איך לעשות זאת על השימוש בכל פלטפורמה מלמעלה למטה, אל תהסס לבדוק את המדריכים שלנו בנושא וורדפרס, כמו גם את הסקירה המעמיקה שלנו על Wix.

עכשיו, בואו נתחיל לעבוד:

תיק מקוון טוב זקוק לקומץ של אלמנטים מכריעים. אנו הולכים לעבור עליהם אחד אחד ולהסביר כיצד להפיק מהם את המרב.

שלב 1: קבל את המבנה נכון

לכל תיק טוב יש מבנה פשוט מפתיע. יש בעיקרון ארבעה מרכיבים עיקריים:

 1. מבוא (מי אתה)
 2. פרויקטים – חלון ראווה של העבודה שלך
 3. מצב השירותים / תעסוקה שלך
 4. דרכים ליצור איתך קשר

הדבר החשוב הוא שנתחיל להציג את עבודתך באופן מיידי (חסום מס ‘2), מיד אחרי שהוצג את חלק ההקדמה מהדרך. זה חשוב מאחר וזה לא מכריח את המבקר לקרוא דרך קירות טקסט משעמם לפני שהוא יכול סוף סוף להגיע למה שמעניין אותם באמת.

זה מביא אותנו לנקודה הבאה:

שלב 2: הפוך את הקצרה למבוא

קשה ככל שזה יישמע, לאנשים לא ממש אכפת ממי שאתה עד שהם יראו מה אתה מסוגל (כלומר עד שהם יראו את העבודה שלך). מסיבה זו אנו רוצים להקפיד על ההקדמה.

הנה שילוב שלעולם לא מצליח:

תמונה טובה של עצמך (יכול להיות ברקע הדף) + השם שלך + קו אניה של מה שאתה עושה

הנה דוגמה טובה מאת אנדרס נורן:

אנדרס נורן דוגמה כיצד להכין תיק עבודות

זה באמת הכל שאנשים צריכים לדעת עליך בנקודה זו.

אה, ועוד דבר אחד – אל תתחלפו להשתמש במסכי טעינה. זה רק מחמיר את החוויה עבור האדם הקורא. אתה צריך לספק מידע אמיתי מהר ככל האפשר.

שלב 3: הצג את הפרויקטים שלך (כאן ניצח או אבד הקרב)

עם היכרות מהדרך, זהו החלק החשוב ביותר בתיק המקוון שלך. בפשטות – אם העבודה שאתה מציג לא מצליחה לתפוס את המבקר – הלקוח או המעסיק הפוטנציאלי שלך – אז שום פיסת טקסט אחרת לא תשכנע אותו לעבוד איתך.

כך תמצאו את הדברים נכונים:

א) ראווה רק את בest עבודה, לא אll מהעבודה שלך

הכללת כל פרויקט קטן היא אחת הטעויות הנפוצות ביותר שאנשים מבצעים בבניית תיק עבודות.

תיק באמת לא עוסק בכמות אלא באיכות. אפילו אם היית מוסיף דוגמא אחת, מסיבית, מדהימה לעבודותיך, עדיין היית טוב יותר מאשר כשאתה כולל 20 פרויקטים קטנים, תת-חלקיים קטנים..

התחל בבחירת הדוגמאות הטובות ביותר לעבודה שלך ותאר את הדוגמאות בלבד!

ב) לספק הקשר לכל פרויקט

טעות נפוצה נוספת בתיקים מקוונים היא התמקדות רק בכותרות או בפן הוויזואלי של העבודה שלך.

במילים אחרות, אל תציגו רק את התמונות, או את השמות של מה שעשיתם, או את החברות בהן עבדתם. במקום זאת, התמקדו כיצד תוכלו לספק ערך.

דברו על היעדים שהושגו ואיך המעורבות שלכם הפכה את זה לאפשרי. זה מספק המון הקשרים ומספר לאדם שקרא מדוע הפרויקט היה הצלחה.

הנה דוגמה נהדרת לאופן שבו ניתן לבצע זאת, מאת Sadok:

דוגמה לראווה של פרויקט Sadok

ג) וודא שזה מעודכן

זה פשוט. אינך רוצה שהכניסה האחרונה בתיק כבר תהיה שנתיים.

תמיד שואפים להציג לפחות פרויקט נוכחי אחד בתיק העבודות. רצוי, במקום הראשון.

שלב 4: הבהירו מהי העסקה

החלק הבא בתיק הוא על השירותים שלך (למקרה שאתה פרילנסר) או על מתן הודעה ברורה שאתה זמין לעבודה (למקרה שאתה מחפש עבודה).

זכור – לא מדובר רק בכותרת “שכר אותי” פשוטה. אנחנו צריכים עוד משהו כדי לחתום את העסקה.

בשלב זה הלקוח הפוטנציאלי שלך – שקורא את תיק העבודות – כבר מעוניין במה שאתה עושה (הם עברו רק דרך רשימת הפרויקטים שלך) אז עכשיו זה הזמן לתת להם את הנדנדה הסופית לפנות אליך.

א) פרט את הישגי ומיומנויות המפתח שלך

ישנן דרכים שונות בהן תוכלו להציג את כישוריכם. ראשית, אתה יכול לעשות זאת בטופס רשימה פשוטה. עם זאת, שיטה מודרנית יותר היא להשתמש בלוקים בודדים שמניחים קצת יותר התמקדות בכל מיומנות שאתה מביא לשולחן.

הנה דוגמה מאת דניס צ’נדלר:

דנה מיומנויות ראווה

כפי שאתה יכול לראות – זה נראה די פשוט וקל לתפיסה. היתרון העיקרי של צורת מצגת זו הוא בכך שהיא מאפשרת לקורא להביט במהירות על כישוריכם מבלי שתצטרך לדוג דברים מתוך תיאור טקסט ארוך..

באשר להישגי המפתח שלך, כאן נכנס לתמונה הנקודה הבאה:

ב) כלול המלצות

אם יש לך אותם, המלצות יכולות להיות מרכיב רב עוצמה להפליא כשאתה לומד להכין תיק עבודות שלך, וכנראה שהדרך הטובה ביותר להוכיח שההישגים שלך והערך שאתה יכול להביא אכן אמיתיים.

הנה דוגמה נהדרת מאת מאט פארלי:

דוגמא מטה להמלצות

המלצות די פשוטות במבנה. המינימום של מה שאתה צריך זה שמות של לקוחות / מעבידים וחסימה מהירה של טקסט מדוע נהנו לעבוד איתך. אם אתה יכול גם לקבל כמה תמונות של הלקוחות שלך, זה נותן לך נקודות בונוס.

אין לך המלצות? אין זיעה – אתה תמיד יכול לפנות ללקוחות לשעבר או למעסיקים באמצעות הדוא”ל ופשוט לבקש מהם המלצות ישירות. אנו מבטיחים שלא יהיה אכפת להם ויעזרו לכם בשמחה.

ג) הזכר את השכלתך (אופציונלי)

החינוך הפורמלי שלך הוא לא תמיד דבר שחשוב בתחומים או תעשיות מסוימות. אם זה משנה את שלך, אל תשכח לציין אותו בתיק העבודות שלך, גם הפוך אותו לאלמנט גלוי כך שאף אחד לא יחמיץ אותו.

עם זאת, אתה יכול לדלג על הכל מהתיכון וקודם לכן. אוניברסיטאות, קורסים מקצועיים, ההכשרה בענף שעשית – אלה הדברים החשובים!

ד) ציין את שירותיך / סטטוס התעסוקה שלך

כלל אצבע כללי עם הדברים האלה הוא שאסור לסמוך על כך שאנשים יוכלו לקרוא בין השורות. אם אתה רוצה שיעשו משהו, אתה צריך לומר את זה בפתיחות:

 • אם אתה מחפש אחר העבודה הבאה שלך, וודא שזה ברור בחלק זה של התיק. בשלב זה, אתה יכול גם לקשר לקורות החיים שלך אם אלה חשובים בענף שלך.
 • אם אתה פרילנסר מוכן לקחת לקוחות חדשים, רשום את השירותים הספציפיים שאתה מציע בתוספת כל מה שצריך לדעת לקוח – מחירים, היקף וכו ‘..

שלב 5: הקל להגיע אליך

עכשיו מגיע החלק האחרון – נותן לאנשים את היכולת ליצור איתך קשר.

למרבה המזל, עם כלים מודרניים כמו וורדפרס או Wix, זה קל להפליא.

 • באמצעות וורדפרס כל מה שאתה צריך זה תוסף שנקרא טופס יצירת קשר 7.
 • באמצעות Wix אתה יכול להוסיף טופס יצירת קשר לתיק העבודות שלך ממש מהכלי הראשי לבניית Wix.

הפרט החשוב עם טפסי הקשר הוא שאתה צריך לכלול אותם רק בתחתית תיק העבודות שלך.

וודא שזה זמין בכל המכשירים

בימינו מבוגרים בארצות הברית מבלים זמן רב יותר בנייד מאשר בשולחן העבודה. מסיבה זו, עליכם בהחלט לוודא שהתיק שלכם נראה טוב באותה מידה במכשירי אייפון, מכשירי אנדרואיד, טאבלטים, כמו במחשב שולחני רגיל..

אל תסתכן בלהוביל למגמת עיצוב מוזרה בעת בניית התיק שלך

כלים כמו וורדפרס וויקס מציעים לך הרבה עיצובים לבחירה, מה שמקל על עצמך לאבד את עצמך בכל זה ובסופו של דבר עם משהו שלמרות שהוא נראה טוב, אולי לא הכי מותאם ביותר.

כדי להציל את עצמך מצרות כאלה, כוון תמיד לעיצובים מינימליים. הם אף פעם לא יוצאים מהאופנה!

לדוגמה, אם בחרת ב- WordPress כפלטפורמה שתבחר, אתה יכול להשתמש בנושא חופשי כמו בצורה יפה לקבל מראה מינימליסטי נחמד:

נושא מעוצב

מסקנה: האם מוכן התיק המקוון שלך??

זה מסכם את המדריך שלנו כיצד ליצור תיק מקוון. לעבור את כל השלבים כאן ייקח לך זמן, אבל זה דבר טוב מכמה סיבות:

 • א) עליכם להקדיש זמן משמעותי לבניית התיק שלכם, רק כדי לוודא שהכל תקין. אחרי הכל – אתה תלוי בתיק זה כדי להביא לקוחות חדשים או אפשרויות תעסוקה. בגלל זה, זה ראוי לתשומת לבך המרבית.
 • ב) למרות שאתה מבלה זמן מול המחשב בבניית תיק עבודות, אתה עדיין נמנע מדברים כמו ללמוד קוד. במקום זאת, אתה משקיע זמן במקום שחשוב – בבשר התיק שלך!

בסופו של יום, הדבר הנפלא בהפעלת תיק העבודות המקוון הוא שתוכלו לחזור אליו בכל עת ולעדכן דברים באופן קבוע. אלה מסוג ההטבות שנותנים לך כלים כמו וורדפרס וויקס.

בחרת בכלי שאתה הולך לבנות את תיק העבודות שלך?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map