מגמות לעיצוב אתרים

מגמות לעיצוב אתרים משתנות ללא הרף, ו- 2020 אינו יוצא מן הכלל.


השנה, מעצבים רבים משיקים ניסויים נועזים – שבירת כללים, ממציאים מחדש סגנונות קיימים ולוקחים השראה רבה עוד יותר מעיצוב תעשייתי ודפוס – בעוד שאחרים ממשיכים לדחוף את גבולות הטיפוגרפיה השובבה והמינימליזם הנועז כל כך פופולרי במהלך השנים האחרונות..

מבט ממעוף הציפור בנוף העיצובי מבהיר כי גישות עיצוב מגוונות מתמיד.

אבל מאחורי המגוון הזה של אסתטיקה וגישות הבסיסיות מסתתר קרע הולך וגובר. בעוד שעיצוב UX והמיקוד שלו בשימושיות ובפונקציה הפכו למיינסטרים יותר ויותר, הגמישות הטכנית הגוברת העומדת לרשות המעצבים הביאה קבוצה אחרת להתמקד אפילו יותר בעיצוב אתרים כמדיום אמנותי..

כל זה אומר ש 2020 היא שנה של קיצוניות בעיצוב. נגמרו ימי הגישה היחידה שהובילה את האינטרנט בסערה (זוכרים עיצוב שטוח בשנת 2012?). מה שנותר הוא הרבה יותר ניואנסי והרבה יותר מעניין.

בואו נסתכל על מגמות העיצוב המובילות של 2020.

מגמות לעיצוב אתרים אסתטיים משנת 2020

1. שחור חוזר

כאשר אפל וגוגל שיחררו הגדרות מצב אפלולי כמעט בו זמנית בשנת 2019, הם בעטו בטרנד של אתרים פופולריים המפתחים נושאים חלופיים שתוכננו במיוחד עבור מצבים עם אור נמוך.

אולם ההשפעה ארוכת הטווח של מצב חשוך עשויה להיות רחבה עוד יותר. לפתע, לאתרי Geocities משנת 1997 כבר לא היה מונופול על רקע כהה וצבעי ניאון. והמעצבים בשנת 2020 מנצלים.

אלפי מעצבים פרסמו אתרי אינטרנט בעלי חוש כהה כבר השנה, והעיצובים שלהם לא נועדו אך ורק לשימוש באור נמוך. רקעים כהים הם שוב הזרם המרכזי. שחור שוב.

ערכת נושא כהה של DevArt

של גוגל DevArt ו שני קפה שימפנזים הן שתי דוגמאות נהדרות לסגנון.

2. גופנים של דידון

מעצבים התנסו באופן נרחב בטיפוגרפיה 2019, ומגמה זו כבר מעלה מהירות בשנת 2020, מתגבשת בתת-ספציפית של גופנים המכונים דידונים..

דידונים הם גופנים עם סרפים ארוכים וצרים, משיכות אנכיות עבות וקווים אופקיים דקים מנוגדים.

מדפסות הפופולריות של דידונים בתחילת שנות ה -18, וגופנים אלו נהנים להתעוררות בשנת 2020. חלקם כבר עשו זאת קרא דידונס “הטיפוגרפיה של העשור הבא” ואנחנו נוטים להסכים.

סמלי לוגו

הסמלים של אלסוול, ווקס ווינק הם דוגמאות מדהימות לסגנון, אבל זה לא רק מותגים ישירים לצרכן וחברות מדיה נכנסות למגמה. חברות סטארט-אפ טק רבות, כמו שיתוף מיומנות ו רובין, משתמשים בדידונים כגופנים משניים כדי להביא מגע של אנושיות למותגים שאחרים ירגישו קצת קרים ורובוטיים בשנת 2020.

Skillshare משתמש בטיפוגרפיה של דיונים

3. סוג גדול מדי

אם כבר מדברים על גופנים, הדידונים אינם המגמה העיצובית הטיפוגרפית היחידה השנה.

בתחילת 2020 כבר ראו אתרים רבים שעושים ניסויים בסוג גדול מדי של דרמטיות. במקרים רבים, מעצבים מגדלים גופנים כה גדולים עד ששורת טקסט אחת או שתיים תופסות את רוב או אפילו את כל נופי התצוגה..

אופני קאובוי משתמשים בגופנים גדולים

מעצבים לרוב מזווגים טרנד זה עם צבעים ואיורים נועזים המשולבים מקרוב בסוג עצמו. אופני קאובוי היא דוגמה פנטסטית לסגנון.

4. סגנונות וינטג ‘

סוגי גופן אינם השרידים היחידים שעושים קאמבק. סגנונות וינטג ‘חזרו בגדול השנה.

מהצבעים הפסיכדליים של שנות ה -60 וגווני האדמה החמים יותר של שנות ה -70 ועד לרגישות הארקייד של שנות ה -80 ומרקמי הגראנג של שנות ה -90, הנוסטלגיה היא לעולם לא יותר מכמה לחיצות משם..

חלק מהעיצובים האלה, כמו של גוצ’י משחק סקייטבורד גריפ, הם בבירור פרודיות, בעוד שאחרים, כמו העיצובים של עשרות ו NudieJeans, לקחת את עצמם הרבה יותר ברצינות.

משחק הסקייטבורד של גוצ'י

כמובן שהנוסטלגיה הייתה כלי מכירות רב עוצמה מאז שהיו דברים שצריך להיות נוסטלגיים בהם, ומותגים פופולריים כמו אפל, נייק ואינסטגרם מינופו אותה בהצלחה במשך שנים. עדיין, מגמה זו הולכת וגוברת, ונראה כי סגנונות וינטאג ‘יישארו חלק מהשיחה לאורך העשור הבא.

5. חיבוק עומק

בתחילת 2020, מותגים רבים השיקו עיצובים הכוללים סגנון דמוי-תלת מימד המשתמש בשכבות ובצללים ליצירת עומק.

שלא כמו הטרגומורפיזם של תחילת שנות האלפיים או הטרנד העיצובי השטוח שבא אחר כך, סגנון זה אף לא מחבק לחלוטין את הקישוטים הלא תפקודיים או נמנע ממנו לחלוטין. במקום זאת, מעצבים מבקשים להפנות תשומת לב לאלמנטים מרכזיים בתוכן – כמו קריאות לפעולה ואיורי תכונה – באמצעות פרספקטיבה.

במילים פשוטות, זה לא שטוח. זה שטוח.

דוגמא לדף הבית של Fullstory

דף הבית הנוכחי של FullStory היא דוגמה ברורה לסגנון עם כל גרפיקה הכוללת צללים מטושטשים ובלתי מטושטשים, שכבות מרובות ושילוב של תמונות ואלמנטים מאיירים כאחד. יש אפילו גופן משני של דידון למידה טובה.

6. מינימליזם נועז

המינימליזם נותר פופולרי באותה השנה כמו שהיה בעבר, אם לא יותר מכך.

למעשה, אתרים מינימליסטיים רבים חשים נועזים מתמיד, וסומכים כמעט אך ורק על טיפוגרפיה כבדה וצבעים רוויים כדי ליצור יופי. האתר השלישי וגרוב היא דוגמה פנטסטית, הכוללת בלוקים צבעוניים של תצוגה מלאה, טיפוגרפיה של דידון שובבה, והרבה מקום שלילי לחדר נשימה.

דוגמאות נוספות, כמו חדשנות קשה, הימנע לחלוטין מאיורים, אך השתמש באנימציה כדי לספר סיפור במקום זאת.אתר שלישי וחורש מינימליסטי

למרות שמינימליזם אולי לא נראה חדשני בשנת 2020, נחמד לראות אותו ממשיך לצמוח ולהתפתח כך. ואם מעצבים ימשיכו להשתמש בו עם השפעה כה בולטת, מינימליזם ככל הנראה יישאר טרנד לשנים הבאות.

7. ערכות נושא עתידניות (וסכמי צבע)

נראה כי סטיילינג מדע בדיוני חוזר בגדול בשנת 2020.

מעיצובים בהשראת UFO כמו האתר של BrightScout לגרפיקה של קולוניזציה בחלל ב- InVision דוח תעשיה של DesignBetter, מעצבים משתמשים בחלל ובמדעי המדע כמתכונים לחדשנות, בדומה למקביליהם שעשו בשנות החמישים.

הנושא העתידני של אתר Brightscout

אפילו קטגוריות מסועפות באופן מסורתי כמו שירותים פיננסיים קופצים על העגלה, משתמשים בתכניות צבעוניות זוהרות כדי להבהיר אתרים משעממים אחרת.

8. איורים מופשטים

איורים מופשטים – המורכבים לעתים קרובות מצלליות פסטל – היו בכל מקום בשנת 2019. אם החלק המוקדם של 2020 הוא אינדיקציה כלשהי, מגמה זו תמשיך לצמוח.

אתרים כמו GitHub ו HelloSign השתמש באיורים אלה בעדינות, בעוד שאחרים אוהבים שולחן אוויר מרגיש כבד. אנחנו מבינים; בני אדם אמיתיים משתמשים בתוכנה המופשטת שלך.

דוגמה לדף הבית של האוויר

ובכל זאת, בלי קשר לגופם, מגמה זו לא נראית כאילו היא מתקדמת לשום מקום.

9. 3D תוחלת

מומחים כביכול חוזים את עלייתם של אלמנטים תלת מימד באתרי אינטרנט מודרניים במשך שנים, אך 2020 יכולה להיות השנה שבה זה קורה בהמוניהם.

Shopify מייצרת אלמנטים תלת מימד אינטראקטיביים

מרבית דפי המוצרים בחנות Google משתמשים באלמנטים תלת ממדיים כדי להמחיש את העיצוב התעשייתי של המוצרים הפיזיים של גוגל, ואפילו חברות SaaS כמו Shopify מייצרות אלמנטים תלת ממדיים אינטראקטיביים, אם כי השימוש באנימציית גלובוס הניתן לנגישה מוטל בספק..

10. סיפור סיפורים ניסיוני

שנת 2020 עשויה להיות גם פסגת השיא של סיפור סיפורים מקוון ניסיוני ואינטראקטיבי.

ואילו אתרים אוהבים להביס את בוקו השתמש בממשק ספרי סיפורים מצוירים כדי לפופולריות של טכניקות חווית משתמש, כמו אחרים TraffickWatch להתמודד עם סוגיות כבדות משקל כמו סחר בבני אדם בסגנון תיעודי.

דוגמה לשעון תנועה

סוג זה של סיפורי סיפורים ארוכי טווח היה פופולארי בעבר במגזינים המודפסים ובכתבי העת, אך ככל שהמדיום דועך בפופולריות, זה פנטסטי לראות אותו מוחלף במקבילים אינטראקטיביים יותר וקרביים יותר ברשת.

מגמות שמישות ועיצוב מוצר משנת 2020

אם כל האמור לעיל הרגיש קצת סובייקטיבי ואומנותי מדי, אתה לא לבד.

עיצוב חוויית משתמש גדל בפופולריות רבה מזה שנים, וחדר מעצבים שהולך וגדל מתעניין יותר מההשפעה התפקודית של העיצובים שלהם מאשר על האסתטיקה..

להלן כמה ממגמות השימושיות המובילות של 2020.

1. החזרת אדריכלות המידע

ארכיטקטורת מידע, שנחשבה זה מכבר לדוד המצמרר של עיצוב UX, מחזירה ניצחון בשנת 2020.

עם כניסתם של מערכות עיצוב וספריות דפוס מונע נתונים כמו GoodUI, מעצבים חוזרים ל להמציא מחדש, דפוסי ארכיטקטורת מידע מהם התעלמו בהתמדה מאז ימיו הראשונים של האינטרנט.

2. נגישות הולכת למיינסטרים

עורכי דין ובני ברית דוחפים את נגישות הרשת כבר שנים עם תוצאות מעורבות כביכול. עד היום מעצבים התעלמו מסטנדרטים רבים, אם הם מודעים להם כלל, ורוב החברות הקטנות מאמינות שאינן יכולות להרשות לעצמן לעצב עבור נגישות..

2020 יכולה להיות השנה בה כל משתנים.

מספר סטארטאפים המתמקדים ביצירת מיינסטרים נגישות צוברים פופולריות. AccessiBe ו UserWay, לדוגמה, הציע פלטפורמות SaaS שממונות אוטומטית רבים מהאתגרים הקשורים בהנגשת אתרים.

דוגמה לדף הבית של accessiBe

AccessiBe כבר משרתת שורה ארוכה של לקוחות בולטים, ביניהם פיבר, הילטון וב.מ.וו, ואילו UserWay יכולה להתפאר בלקוחות כמו דיסני, eBay וקוקה קולה. לאחר שורה של תביעות שהובלו על ידי צרכנים נגד חברות עם תקני נגישות ירודים בשנת 2019, נראה כי שני הסטארט-אפים צפויים לצמוח משמעותית בשנת 2020.

3. שקיפות עכשיו

חוקי פרטיות צרכניים באינטרנט כמו ה- GDPR ו- CCPA הם ככל הנראה רק קצה הקרחון. בשנת 2020 הצרכנים דורשים הגדלת רמת השקיפות והשליטה על הנתונים שלהם.

בשנות האלפיים וה 2010, חברות היו בבעלות על נתוני הלקוחות שלהן. בשנת 2020 ואילך נראה כי התסריט הזה יתהפך.

4. קבצי עיצוב נעלמים

האם 2019 יכולה להיות השנה האחרונה בה אתה מעצב בפועל באמצעות קבצים שנשמרו באופן מקומי במחשב הנייד שלך? קבוצת מעצבים צומחת חושבת כך.

פיגמה, פלטפורמת עיצוב שיתופי של UX עם גרסאות מובנות, זכתה לפופולריות רבה כל כך בשנת 2019, ולא קשה לדמיין עולם שבו שליחת הדוא”ל של הגרסה העדכנית ביותר לעמית היא נחלת העבר.

דוגמה לדף הבית של פיגמה

בעולם חדש ואמיץ זה, מעצבים מרובים יכולים לשתף פעולה באותו קובץ, לקוחות ובעלי עניין יכולים לתת משוב בזמן אמת, והכלים הפכו כל כך קלים לשימוש עד שכמעט כל אחד יכול לתרום.

5. בדיקה, מדידה וניסוי

בעוד כמעט כל דבר אחר השתנה באופן מקוון, בדיקות A / B וניתוח מוצרים עמדו במבחן הזמן. 2020 לא יהיה יוצא דופן.

למרות מה שמנבאים יום הדין של ה- GDPR רוצים שתאמינו, המדידה והניסויים חיים וקיימים. דיווח על שיווק וניתוח בתגובה ישירה עשוי להיות קשה יותר בשנת 2020, אך האינטרנט יתפתח לעמוד באתגר זה.

בעולם בו שיעורי ההמרות האופטימליים ושמירת המשתמשים מנצחים את הכל, חברות ימשיכו לחדש.

הדרך קדימה

אם למעלה מעשור של עיצוב ופיתוח אתרים לימדו אותנו כל דבר, זה צריך לקחת בחשבון טרנדים בעין סקפטית ולהימנע מלהיקלע להייפ.

היזהר מתסמונת חפצים מבריקים.

אם אתה מנהל עסק מקוון או עובד במקצוע מבוסס אינטרנט, הדבר הטוב ביותר הוא להתמקד בתוכנית שלך ולבחור באסטרטגיה וטקטיקות הסבירות ביותר שיעזרו לך להשיג את היעדים שלך..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map