המדריך האולטימטיבי לאירוח אתר


איך אירוח אתרים עובד?

בתחילה כשאתה יוצר אתר או שמפתח אינטרנט עושה זאת עבורך, הוא מאוחסן רק במחשב שלך. העולם לא מודע לאתר שלך מכיוון שאין להם גישה למחשב שלך. אז, האינטרנט הוא הפיתרון. אם אתר האינטרנט שלך צריך להיות זמין דרך האינטרנט, יש להציב אותו במחשב מיוחד הנקרא כשרת. האתר שלך יתארח בשרת מסוים שמוצע על ידי חברות אירוח.

השרת ומרכז הנתונים

מרכז הנתונים

השרת הוא מכשיר מיוחד או מחשב המאחסן אתרים שאתה גולש באינטרנט כדי לקבל גישה אליהם. השרת מקושר בעיקרון לחברות אירוח שמשכירות אותן לאתר שלך.

אנו יכולים לקשר שרת עם דירה; זו דירה בה מתגוררים קבצי אתרים.

מרכז הנתונים יכול להיות חדר או מבנה ייעודי שמכיל בתוכו מספר שרתים, נתבים, מתגים וחומות אש עם אספקת חשמל גיבוי תקינה וחיבורי תקשורת נתונים מיותרים..

בנוסף, מרכז נתונים יכול להיות פרטי או משותף. מכיוון שמרכז הנתונים ממשיך לעבוד יום יום ולמחרת, עליו להיות בעל מתקן למיזוג אוויר ולכיבוי אש.

מהם סוגי אירוח אתרים?

אירוח אתרים משותף

יסודות אירוח משותפים

אירוח אתרים משותף הוא סוג האירוח הבסיסי בו בעלי אתרים מרובים חולקים את משאבי השרת. כל אתר בשרת המארח המשותף ישתף IP משותף אחד שהוא של השרת.

בדרך כלל, אירוח מסוג זה משמש למתחילים החדשים בסביבת האירוח, בלוגרים ובעלי אתרים קטנים. זה זול יותר מאשר סוגים אחרים של אירוח. יסודות אירוח אתרים משותפים למתחילים

אירוח VPS (שרת וירטואלי פרטי)

אירוח VPS

אירוח VPS, בסוג זה של אירוח אתרים, השרת למעשה מחולק וכל מחיצה פועלת כשרת ייעודי לאתר שנאגר בתוכם. זה רק כמעט פרטי; המציאות היא שכל השרת משותף בין המשתמשים. יתכן שיש לך גישה שורשית לשטח שלך בשרת, אך הפעילות של אתרים מסוימים אחרים יכולה להשפיע במעט על ביצועי האתר שלך.

לאירוח זה יש את היכולת להתמודד עם תנועה גבוהה וקצוות תנועה. VPS מומלץ למי שזקוק לשליטה רבה יותר בצד השרת ואינו יכול להרשות לעצמו להשקיע בשרת ייעודי.

זה מעט יקר מאשר אירוח אתרים משותף אך זול יותר מאשר אירוח אתרים ייעודי.

אירוח אתרים ייעודי

אירוח שרתים ייעודי

אירוח אתרים ייעודי הוא סוג בו שרת בודד מושכר למשתמש. למשתמש תהיה גישה שורשית לשרת. אם אתה משתמש שרת ייעודי, רק אתה יכול לאחסן את אתר האינטרנט שלך בשרת. הביצועים של אתר האינטרנט שלך יהיו תלויים עד כמה אתם מטפלים בסביבת האירוח. אירוח אתרים ייעודי מציע שליטה מרבית וביצועי שרת טובים יותר. ככל שהעוצמה גדולה יותר, המחיר עולה; מכאן שזה די יקר.

אירוח אתרים בענן

אירוח שרת ענן

מערכת שרתים מורכבת ומכונה ענן; הם יתארחו בקבוצת אתרים. לכן, מחשבים מרובים עובדים יחד כדי להתמודד עם תנועה גבוהה ודוקרנים עבור אתרים. האתרים יעשו שימוש במשאבים וירטואליים של מספר שרתים.

אירוח בענן הוא די יקר אך לרוב זמין בתשלום לכל שימוש.

סוגים של אירוח אתרים – כיצד לבחור תוכנית אירוח אתרים?

סיווג אירוח אתרים מבוסס על מערכת ההפעלה.

בהתבסס על מערכת ההפעלה של השרת, ישנם שני סוגים עיקריים של אירוח; אירוח אתרים של חלונות ואירוח אתרים של לינוקס. לשניהם התכונות והמגבלות הייחודיות שלהם.

אירוח אתרים לינוקס

לינוקס היא מערכת קוד פתוח ואינה צריכה לשלם דמי רישוי עבור השימוש בלינוקס כמערכת הפעלה של שרתים ומכאן שהם מציעים שירותי אירוח אתרים לינוקס במחיר הזול יותר. אירוח אתרים לינוקס מועדף כאשר יישום האינטרנט שלך משתמש במסגרות כמו וורדפרס או ג’ומלה וכו ‘. אירוח מסוג זה משמש לאתרים שנבנו באמצעות PHP, MySQL ו- Apache. יתר על כן, הוא מספק לך שליטה וגמישות רבה יותר לשליטה בשרת. יש לו לוח בקרה הרבה יותר קל וגם טוב יותר כמו cPanel המשמש לניהול אתרים ודוא”ל.

אירוח אתרים של חלונות

זהו אירוח אתרים בו השרת משתמש בחלונות כמערכת ההפעלה שלו. אם אתה מכיר את מערכת ההפעלה Windows, בהחלט יהיה לך זמן טוב להשתמש בשרת מבוסס Windows. אירוח מסוג זה מועדף עבור יישומי אינטרנט או אתרי אינטרנט מבוססי Windows. נניח שאם אתה משתמש ב- .NET framework כדי לפתח יישום אינטרנט, אירוח חלונות הוא האפשרות היחידה לארח אותו. מיקרוסופט נותנת הרבה עדכונים עבור תוכנת שרת Windows. מכאן שאין מקום לבאגים ויתוקנו במהירות אם יש כאלה.

מהי פלטפורמת האתר או שפת הכתיבה שלך? – מצא את תוכנית האירוח המתאימה

דברים החשובים בעת בחירת שירות אירוח אתרים טוב

עדיף תמיד לדעת את הדרישות שלך לפני שתבחר בתוכנית אירוח אתרים.

כשמדובר בספק אירוח, עדיף לעשות מחקר עליהם ולבדוק אם יש כל מיני ביקורות וגם כמה גורמים כמו ביצועי שרת, מחיר, תכונות, תמיכת לקוחות, מיקומי שרת ועוד ועוד.

כדאי לבדוק את ההשוואה שלנו לאירוח אתרים או לבדוק את 10 הבחירות הטובות ביותר שלנו לאירוח אתרים למידע נוסף.

מה ההבדל בין אירוח לשם דומיין?

מה זה אירוח?

אירוח הוא בעצם שירות הניתן לאחסון אתרי האינטרנט שלך במכשיר או במחשב מיוחד הנקרא שרת, כך שהוא הופך לזמין לאנשים הגולשים באינטרנט..

מהו שם תחום?

אחסון האתר שלך בשרת אינו מספיק. חייב להיות שם ייחודי כדי לזהות אותו. שם ייחודי זה של האתר שלך נקרא שם תחום. בדרך כלל ספקי אירוח יספקו שירות זה של שם הדומיין.

שם תחום ואירוח הולכים יד ביד עבור אתר אינטרנט. שניהם מהווים חלק בלתי נפרד מאתר אינטרנט אם הוא זמין דרך האינטרנט. במילים פשוטות, אנו יכולים לומר שהאירוח הוא מקום בו שוכן אתר ושם הדומיין הוא הכתובת / שם של אותו מקום. עשרה ספקי הרישום התחום הטובים ביותר לשנת 2018

כיצד עובד שם תחום?

ניקח דוגמה בעולם האמיתי כדי להבין כיצד עובד שם תחום. לכל אובייקט שנתקלת בו יהיה שם שיזהה אותו. אתה תכיר פתאום באנשים הפונים אליך בשמך.

באופן דומה, לאתר צריך להיות שם כדי לזהות אותו דרך האינטרנט. עם זאת, לאתרים יש כתובת IP משלהם באמצעותה אנו יכולים לקבל גישה לאתר המקביל.

שם הדומיין מיועד להבנה אנושית אך הוא אינו עוזר לדפדפן. אז, לאינטרנט יש שרת DNS (מערכת שמות דומיינים) שעובד כמו ספר טלפונים. לשרת זה מסד נתונים המאחסן את שמות האתר וכתובות ה- IP המתאימות להם.

כאשר אתה מבקש אתר המשתמש בשם הדומיין שלו בדפדפן, ה- DNS ממיר את השם לכתובת ה- IP המקבילה שלו.

סוגים של שם תחום

TLD- תחום ברמה העליונה

שמות תחום אלה הם ברמה הגבוהה ביותר בהיררכיית ה- DNS. .com, .co וכו ‘הם הרחבות של דומיינים ברמה העליונה.

קוד מדינה ccTLD תחום ברמה העליונה

לשמות תחום אלה יש בדרך כלל שני אותיות סיומת והם מיועדים למיקומים גאוגרפיים מסוימים כמו מדינה. לדוגמה: .us, .uk, .in וכו ‘.

תחום ברמה העליונה של gTLD

אלה יכולים להירשם על ידי כל אחד ומכל מקום. התוספים הנפוצים מסוג זה הם .net, .org, .biz וכו ‘.

כיצד לרשום שם דומיין?

 1. חשוב על שם טוב הרלוונטי לאתר שלך
 2. יש סיכויים לא זמינות של השם שאתה רוצה לאתר שלך. אז עדיף שיהיו כמה שמות גיבוי.
 3. תכנן רשם שמות מתחם טוב ובמחיר סביר להזמין את שם הדומיין שלך.
 4. אם שם הדומיין זמין, תקנו אותו.
 5. לאחר ההרשמה, שנה את רשומת ה- DNS כדי לכוון את שם התחום שלך באמצעות אירוח האינטרנט שלך.

מסיימים

אז זה כל מה שיש לנו להנחיות האולטימטיביות לאירוח אתר. מקווה שעליכם ללמוד משהו חדש!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map