סוגי אתרים (דוגמאות)

סוגי אתרים לבנייה עם דוגמאותבין אם אתה חדש בפיתוח אתרים ובין שאתה מנוסה, זה יכול להיות מועיל לדעת או להזכיר לעצמך, על סוגים שונים של אתרים לבנות.


אם אתה רוצה לפתוח עסק או ללמוד פיתוח אינטרנט, לדעת מה אפשרי בכל הנוגע לסוג האתר שאתה יכול ליצור מועיל. תגלו מה תוכלו להשיג.

אם יש לך ניסיון, בחינת סוג האתר הבא שתיצור יכולה לעזור לך לבחור אילו פרויקטים אתה רוצה לקבל, איזה סוכנות אתה רוצה לעבוד או את סוג הלקוח שאתה רוצה לשרת בעסק שלך..

הצגת דוגמאות יכולה לשמש השראה גם בעבודה שלך. אתה יכול להתחיל להבין אילו אתרים אתה רוצה ליצור, איזה סוג אתר אתה הכי טוב לבנות ואיך אתה יכול להשתפר עם מגמות העיצוב הנוכחיות..

אז הנה סוגים שונים של אתרים לבנות, כיצד הם מתפקדים וכיצד ניתן להגדיר אחד עם דוגמה לכל סוג אתר..

סוגי אתרים לבנות: הערת אזהרה

סוגי האתרים המפורטים להלן משולבים עם דוגמאות בעולם האמיתי לאתרים פופולריים.

אמנם זו בשום אופן לא רשימה מלאה, אך זוהי נקודת השקה נהדרת עם כמה משאבים שיעזרו לכם להתחיל ביצירתם.

למרות שניתן לבנות כל סוג של אתר עם מגוון כלים ותוכניות שונים, כולם דוגמאות נהדרות בכל הנוגע לענות על השאלה “מהם האתרים שאני יכול ליצור?”

לכל אחד מסוגי האתרים לבנות יהיו רשומים משאבים וכלים ששימשו ליצירת סוג זה של אתר. עם זאת, לאחר שמוצג משאב, הוא לא יחזור אם אתר אחר ברשימה משתמש בו.

לכן, אל תהסס לערבב ולהתאים בין המשאבים הרשומים לאחר שהחלטת להתחיל לבנות אתר משלך.

1 – אתרי אינטרנט לעסקים קטנים (חברת קפה ג’ו)

דוגמה לסוג העסקים הקטנים של אתר אינטרנט. אתר ג'ו קפה.

במהלך שני העשורים האחרונים בערך, זה נהיה חיוני שלחנויות לבנים וטיטיות יש אתר אינטרנט. ככל שהזמן עובר הוא הופך להיות רלוונטי יותר. עכשיו, אתה צריך גם להיות נוכח במדיה החברתית.

זה הפך להיות קריטי מכיוון שהאינטרנט הפך להיות הכרח בחיינו ולא לחידוש שהיה פעם לפני עשרות שנים.

אנו לא רק צופים בסרטוני וידאו מהנים, אלא אנו משלמים את החשבונות שלנו, מתקשרים, מארגנים את חיינו, עובדים ומחנות את מרבית הדברים, ממצרכים וריהוט וכלה בבגדים, אלקטרוניקה וכל מה שביניהם..

לכן עסקים חייבים אתר אינטרנט ידידותי למשתמש ואמור להיות מסוגל לספק במהירות את כל הפרטים שלקוח זקוק להם.

פרטים אלה כוללים שעות פעילות, פרטי קשר, פרטי מיקום עם מפה ופרטים רלוונטיים אחרים. זה יכול לכלול אפילו את היכולת להזמין שירותים או לבצע הזמנות באופן מקוון.

עבור אתרים מסוג זה המשמשים בדוגמה ספציפית זו, באפשרותך גם להתקין ולהשתמש במשאבים הבאים אם יש לך אתר WordPress:

2 – אתרי תיקים (סטודיו סיגנורה)

מהם האתרים שעוזרים לכם להנחות לקוחות? אתרי תיקים. אתר דוגמא זה הוא של סטודיו סיגנורה.

מהם אתרי האינטרנט לבנות אם ברצונך להציג את עבודתך? זהו סוג הפורטפוליו של האתר. הם מציגים תמונות של הפרויקטים או האמנות שלך בגלריית תמונות.

תמונות לא חייבות להיות מסודרות ברשת, אך לרוב הן, כפי שהיא מתרחשת. כאשר משתמש לוחץ על תמונה, הם לא רק רואים אותה בפירוט רב יותר, אלא עם יותר היבטים של העבודה שלך בפרויקט המסוים הזה.

אתר תיק עבודות הוא אתר אידיאלי ליצור אם אתה רוצה להפנות מעסיקים או לקוחות פוטנציאליים לדוגמאות לעבודה שלך, כך שתוכל להתקבל לעבודה במהירות.

לעתים קרובות כלול גם עמוד “איש קשר” או “השכר אותי” כך שיש דרך קלה ליצור איתך קשר לגבי עבודה אפשרית..

להלן המשאבים שבהם משתמשת בדוגמה זו, כמו גם הדרוש לך כדי ליצור אתר מסוג זה:

3 – אתרים ללא כוונת רווח (מכון ג’יין גודול)

אתר ליצור מיועד למלכ

אתרי אינטרנט ללא מטרות רווח שמטרתם לספק מידע על צדקה כמו גם דרך לאנשים לתרום. אמנם אתה יכול פשוט לספק מספר טלפון שאנשים להתקשר אליו, זה מיושן למדי.

בימינו, אתה יכול ליצור אתר ללא מטרות רווח לצדקה המקבל תרומות ישירות באתר שלהם.

אם אתה פרילנסר שמחפש סוג אתר ליצור, סוג האתר ללא מטרות רווח הוא אפשרות נהדרת. ארגוני צדקה מחפשים לעיתים קרובות עזרה ביצירת אתר מכיוון שהם בדרך כלל מתקציב נוקשה ואינם יכולים להרשות לעצמם לשכור סוכנות גדולה.

אתר טוב למטרות ללא כוונת רווח כולל עותק מכירות ללא דופי. זה באמת צריך לפתות משתמשים לתרום. התהליך צריך להיות גם פשוט.

בדוגמה שלמעלה יש עגלת קניות ומערכת קופות לקבלת תרומות באופן מקוון וכן הכלים שלהלן, בהם תוכלו להשתמש גם כדי ליצור אתרים מסוג זה:

4 – אתרי בלוגים (מאט מולנווג)

אתרים אחרים לבנות הם בלוגים. דוגמה זו היא של הבלוג של מאט מולנווג.

המילה “בלוג” היא הטופס הקצר ל”בלוג אינטרנט “. זה יומן דיגיטלי. זה התחיל כמגמה עבור אנשים פרטיים, אך הוא צמח ככל שעסקים החלו להשתמש בהם כדי לעדכן לקוחות כמו גם להציע תוכן חשוב ואינפורמטיבי.

אתרים מסוג זה יכולים פשוט להציע חומר קריאה. אבל, הם יכולים גם למכור מוצרים כמו ספר שנכתב על ידי מחבר הבלוג או שטח המודעות.

ההבדל בין בלוג לאתר רגיל הוא שבלוג הוא אתר ליצור אם אתה רק רוצה לפרסם מאמרים בבלוג. האתר האופייני כולל תכונות ורכיבים אחרים כמו שאר סוגי האתרים ברשימה זו.

הם סוג האתר ליצור אם ברצונך לשתף במהירות עדכוני חיים לחברים ובני משפחה.

לחלופין, תוכל להתחיל בלוג שמתעד את המסע הספציפי שלך. אנשים רבים עושים זאת כדי להשיג מעקב גדול. לאחר מכן, הם יכולים למכור שטחי פרסום ולהרוויח כסף בעשיית משהו שהם נהנים או שכבר עמדו לעשות.

הגדרת הבלוג די פשוטה. זה המקרה עם הדוגמה לעיל והמשאבים המשמשים:

5 – אתרי אינטרנט אישיים (ג’יין פונדה)

אתרים מסוגים אחרים כוללים אתרים אישיים כמו דוגמא זו לאתר של ג'יין פונדה.

מהם אתרי האינטרנט עבור אנשי ציבור ומשפיעים? זה אתרים אישיים, שמציבים את שמות השמות של האתר מלפנים ומרכזיים.

זהו סוג של אתר ליצור אם אתה רוצה להציג אדם כמותג. המאפיין המכונן של אתר אישי הוא הכותרת, והיא האדם עליו האתר עוסק.

מלבד זאת, אין מוסכמות לגבי מה אתרים מסוג זה יכולים לכלול. באופן כללי, הנושא שמכוסה הוא נושא שבא לידי ביטוי באמת ובטון, בסגנון ונקודת המבט של האישיות.

אתר אישי הוא, כמו שהשם אומר, אישי. כך, תוכלו לבחור לפרסם רק פוסטים בבלוג, או להרחיב ולמכור סחורה, ליצור קהילה ועוד.

באתר האישי של ג’יין פונדה מותקנים המשאבים והכלים הבאים שעשויים למצוא לך שימוש אם תחליט שזה אחד האתרים לבנות לפרויקט הבא שלך:

6 – אתרי אינטרנט למסחר אלקטרוני (האמינו או לא של ריפלי!)

חנות המסחר האלקטרוני של Ripley's Believe It or Not.

באמצעות חנות מסחר אלקטרוני, אתה יכול למכור מוצרים ושירותים באופן מקוון. אתרים מסוג זה מכילים רכיבים כמו דפי מוצר עם כפתורים המובילים ישירות לדף הקופה כדי לעבד את התשלום, או שניתן להציב פריטים בעגלת קניות וירטואלית..

פריטים נאספים שם עד שהקונה יהיה מוכן לתשלום ולבצע את ההזמנה.

הם סוג האתרים לבנות אם אתה רוצה להרוויח כסף בצד, או שאתה רוצה לפתוח עסק.

זה אפילו לא צריך לעלות הרבה כדי להתקין. לדוגמה, אתה יכול להשתמש בפלטפורמות ותוכנות חסכוניות או חינמיות כמו WordPress ו- WooCommerce, Squarespace או Wix רק כדי לציין כמה.

קיימות תוכנות בעלות מחיר יקר בהרבה, אך בהחלט ניתן להקים חנות מסחר אלקטרוני בלעדיהן. לחלופין, תוכל להוסיף אותם מאוחר יותר ככל שהעסק שלך יגדל.

להלן משאבים וכלים נוספים המשמשים בחנות האמינה של Ripley’s Believe It or Not eCommerce, שעשויים להיות מועילים אם אחד מסוגי האתרים שבהם תרצה לבנות:

7 – אתרי נישה (ניולין)

אתר הנישה ניולין.

אתרים מסוג זה לבנות עוסקים בנושאים ספציפיים. אתר ניולין, למשל, מתרכז בשירותי טיפוגרפיה לעסקים.

אתרי נישה הם הסוג האידיאלי של אתר ליצור אם ברצונך להכניס אפס כניסה לקהל שלך, או שיש לך קהל עם עניין ספציפי.

יצירת אתר נישה למטרות אלה יכולה לעזור לך להשיג יותר עוקבים ולקוחות או לקוחות מכיוון שאתה יכול לבנות את האתר כך שיוכל למקד לקבוצה ספציפית של אנשים.

זאת לעומת יצירת אתר שפונה לקהל רחב, וזה קשה מכיוון שכולם שונים. אז זה יכול להיות קשה לפנות לכולם.

האופן בו אתה בונה אתרים מסוג זה מותאם אישית לך ומה יעבוד לגומחה שלך. אתה יכול לבחור לשלב אלמנטים מסוגים אחרים של אתרים.

לדוגמה, אתה יכול להפוך את אתר הנישה שלך לחנות מקוונת גם, או לפורום, או וויקי.

להלן כמה משאבים שבהם משתמש Newlyn שהייתם מועילים לבניית אתר מסוג זה:

8 – אתרי תיקים (טלוויזיה פלוטו)

דוגמא לאתר בידור: טלוויזיה פלוטו.

כשמדובר בתשובה לשאלה, “מהם אתרי האינטרנט לבנות בהמשך?” לעתים קרובות אפשרויות שלא התעלמו מהן הן סוגי בידור של אתרי אינטרנט.

בדוגמה שלמעלה, פלוטו TV, אתה יכול להזרים טלוויזיה חי באופן מקוון ובחינם. ישנם סוגים אחרים של אתרים אותם ניתן ליצור למטרות בידור. אתה יכול גם ליצור אתר לשיתוף מוסיקה, ספרים אלקטרוניים, קטעי וידאו ובלוגים, כמו גם כל דבר אחר שמשעשע..

קח השראה מסוגים אחרים של אתרים ושלב בידור עם אתרי מסחר אלקטרוני, חברות, wiki ואתרי הפורום, למשל.

אתה יכול ליצור אתר חברות כמו Netflix שמוכר מנויים בתשלום לאתר הזרמת הווידיאו שלהם. אתה יכול אפילו ליצור משהו דומה, אבל יש בו וויקי ופורום, כך שהצופים יוכלו ללמוד ולדון בתוכניות ובסרטים האהובים עליהם..

בכנות, אתה יכול לבנות כל סוג של אתר שאתה צריך למטרות בידור.

להלן המשאבים והכלים שבהם משתמשת פלוטו טלוויזיה ושניתן להשתמש בהם גם אם ברצונך ליצור אתרים מסוג זה:

9 – אתרי כתבי עת וחדשות (הניו יורקר)

אתר ניו יורקר.

ישנם גם כתבי עת או סוגי חדשות של אתרים לבנות עבור הפרויקט הבא שלך. שלא כמו בלוגים, הם מתמקדים בעיתונות ולא באינטרסים אישיים.

באמצעות אתרים מסוג זה אתה יכול ליצור חנות חדשות חדשה באינטרנט, אופנה דיגיטלית או מגזין עניין מיוחד כמו לתעשיות שונות, או תחביבים..

אתה יכול גם לבנות סוגים אלו של אתרים עם תכונת מנוי מובחרת. מבקרים יכולים לשלם כדי להירשם בכדי לקרוא יותר ממספר מאמרים ביום, או כדי לקרוא יותר מכמה פסקאות בכל מאמר..

אתרים מסוג זה לבנות בדרך כלל גם הם בעלי מבנה ומערך נקי, מינימלי, כך שאלמנטים בעמוד יכולים להדגיש כראוי מאמרים שפורסמו. ככה, אלמנטים כמו הרקע אינם מעלימים את התוכן כדי להגביר את מעורבות המשתמשים.

להלן כמה משאבים וכלים שבהם הדוגמה שלעיל, The New Yorker, משתמשת. אתה יכול להתקין ולהשתמש בהם עבור אתרים מסוג זה כדי לבנות:

10 – אתרי פורום (פורום התמיכה של WordPress.org)

פורום התמיכה של WordPress.org.

אתרי פורום מסוגים מספקים דרך מסודרת לפרסם דיוני נושא ציבורי. משתמשים יכולים להירשם כדי שיוכלו להתחיל ולתרום לדיונים, ואולי אפילו להציג נושאים נוספים.

אתה יכול ליצור אתר פורום שמטרתו לדון בכל דבר, החל מתחביבים, טיפים ותרבות פופולרית וכלה בנושאים אקדמיים, וכל דבר אחר.

אתה יכול אפילו לבנות פורום כמו בדוגמה שלמעלה כדי להציע דרך למשתמשים לעזור זה לזה לפתור בעיות טכניות באתרי האינטרנט שלהם.

עסקים רבים משתמשים בדרך זו בפורום בכדי להציע תמיכה בשירות עצמי ללקוחותיהם. באופן זה, המשתמשים אינם צריכים ליצור קשר עם שירות לקוחות בתדירות גבוהה, מה שמקטין את עלויות התמיכה ואת הסכום הכולל של כרטיסי התמיכה..

פורומים מתאימים מאוד לסוג אתר ליצירת הפרויקט הבא שלך אם אתה זקוק לדרך פשוטה ומאורגנת כדי לאפשר למשתמשים לעסוק בדיונים פתוחים בציבור. אם כי, אתה יכול לבחור ליצור פורום המחייב אותך להיכנס לצפייה בדיונים.

להלן המשאבים של פורום התמיכה של WordPress.org שימושים שבהם תוכלו להשתמש בכדי ליצור פורום משלכם אם אתם משתמשים גם ב- WordPress:

11 – אתרי ויקי (פנדום)

דוגמה לאתר Wiki בשם Fandom.

אתרי ויקי הם אנציקלופדיות דיגיטליות בהן המידע מוגש על ידי המשתמש ומפורסם.

אתרים כמו ויקיפדיה הם וויקים שמטרתם ליצור ידע נגיש בחופשיות על מגוון גדול של נושאים. מצד שני, כמה וויקים כמו הדוגמה לעיל, פנדום, מתמקדים באינטרסים ספציפיים כמו תרבות פופולרית.

לא משנה מה הנושא של הוויקי. עסקים רבים משתמשים בו גם באופן דומה לפורומים. הם משתמשים בויקים כדי לפרסם תיעוד מועיל העונה על שאלות תמיכה נפוצות.

זה עוזר להפחית את עלות שירותי התמיכה בלקוחות כמו גם את המספר הכולל של כרטיסי התמיכה שמשתמשים מגישים.

עם זאת, אינך צריך להיות עסק כדי שיהיו וויקים ברשימת סוגי האתרים לבנות בעתיד. אתה יכול ליצור אחד כזה אם אתה איש ציבור או משפיע, ואתה רוצה דרך להעסיק את המעריצים שלך, למשל.

להלן המשאבים בהם משתמש Fandom, שתוכלו להשתמש בהם גם אם ויקי הם סוג אתר שניתן ליצור למטרותיכם:

12 – אתרי חברות (קשקוש מיומנות)

אתר Skillcrush.

אתר חברות הוא עוד אחד מסוגי האתרים אותם ניתן לבנות לפרויקט אפשרי הקרוב. באמצעות אתר חברות, תוכן בחר מוגן באמצעות סיסמה. משתמשים צריכים להירשם כדי לראות תוכן פרטי.

אתרי חברות יכולים להציע הרשמות בחינם ופרמיות או שניהם. ישנן אפשרויות רבות אחרות גם כן.

לדוגמה, אתה יכול להציע גישה אינסופית או סופית לתוכן הפרטי לאחר תשלום בודד, או שאתה יכול להציע מנויים חוזרים המתחדשים אוטומטית.

עם האחרון, אתה יכול אפילו להגדיר מנויים המתחדשים בכל תדירות כגון יומי, שבועי, חודשי או שנתי..

אתה יכול אפילו לבנות אתר חברות בו התוכן אינו זמין בבת אחת, אך ישוחרר במרווחי זמן נבחרים. זה ידוע כסוג תוכן טפטוף של אתר ואתר חברות.

להלן הכלים והמשאבים בהם משתמשת הדוגמה לעיל, שעשויים לעזור לך אם תחליט ליצור סוג אינטרנט זה:

לסיכום

ישנן אפשרויות רבות בכל הנוגע לסוגים של אתרים לבנות. אנו מקווים כי מאמר זה היה מועיל וסיפק לך השראה כיצד ליצור סוגים אלו של אתרים לעצמך.

אילו סוגים של אתרים אתה מעוניין ליצור? האם אתה עדיין תוהה “מהם אתרי האינטרנט לבנות לפרויקט הבא שלי?” שתף את החוויה שלך בתגובות למטה.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map