כיצד להחליף מארחי אינטרנט לאתר וורדפרס שלך


כיצד להחליף מארחי אתריםלהבין כיצד להחליף מארחי רשת יכולה להיות משימה מפחידה. ישנן מספר סיבות מדוע עליכם לעשות זאת.


היכן שאתה מארח את אתר האינטרנט שלך משפיע על דברים רבים – אבטחה, מהירות האתר וגיבויים. בנוסף, ישנם סוגים רבים של אירוח אתרים, ועליך לוודא שאתה בוחר את המתאים לצרכים שלך.

אם הספק הנוכחי שלך כבר לא ממלא אותם, הגיע הזמן לשינוי.

איך מעבירים את האתר שלך ממארח ​​אחד למשנהו? על זה בדיוק נדבר בסקירה זו.

מוכנים? אז בואו נתחיל!

הערה מהירה: כמה מספקי אירוח וורדפרס הטובים ביותר מציעים שירותי הגירה בחינם. זה אומר שהם ידאגו לכל מה שצריך כדי להחליף עבורכם מארחי אתרים. כדאי להתייעץ עם הספק החדש שלך לפני שתעבור על התהליכים שלהלן.

אסוף את המשאבים שלך

כדי לבצע את המעבר ממארח ​​אינטרנט אחד למשנהו, תצטרך את הדברים הבאים:

 • גישה לשני חשבונות האירוח – במהלך התהליך תצטרך לבצע כמה שינויים בחשבונות האירוח הישנים והחדשים שלך. אם אינך בטוח לגבי אישורי ההתחברות שלך לשני אלה, זה הזמן לגלות זאת.
 • גישה למסד הנתונים שלך – מעבר ממארח ​​אינטרנט אחד למשנהו דורש גישה למסד הנתונים של האתר שלך. זה קורה לעתים קרובות באזור הניהול בחשבון האירוח שלך, מה שאומר שיש סיבה אחת נוספת לוודא שאתה יודע להגיע לשם.
 • לקוח FTP – כל מקרה בו אנו דנים בהמשך, מחייב העברת נתונים משרת FTP או לשרתו. לשם כך אתה צריך לקוח FTP. אפשרות נהדרת בחינם היא FileZilla, אבל אתה יכול להשתמש בכל לקוח שתבחר.
 • עורך טקסט – אתה צריך גם עורך קוד כדי לשנות קבצים חשובים. אחת האפשרויות הטובות ביותר היא פנקס רשימות++ (זה גם בחינם) אבל אתה יכול ללכת עם כל מה שאתה רוצה.

יש לך הכל ביחד? מגניב, ואז בואו נקפץ ישר כיצד להחליף מארחי אתרים לאתר וורדפרס שלך.

העברת האתר שלך מארח אחד למשנהו באופן ידני

נתחיל על ידי ביצוע המתג ידני. אם אתם מחפשים פיתרון המשתמש בתוסף וורדפרס, פשוט גללו למטה.

1. גבה את הקבצים שלך

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לגבות את קבצי האתר שלכם. זה כנראה ייקח את הזמן הארוך ביותר, אז בואו נתחיל בזה. שלב ראשון הוא כניסה לשרת ה- FTP שלך. פשוט הפעל את לקוח ה- FTP עליו דיברנו, הכנס את האישורים שלך והתחבר.

לאחר מכן, מצא את ספריית השורש של אתר הוורדפרס שלך (אם זה לא דף הנחיתה שלך כברירת מחדל) וסמן את כל הקבצים.

כיצד להחליף מארחי אתרים - העבר קבצי וורדפרס עם קובץ

שים לב שאתר שלך עשוי להכיל קבצים שאינם גלויים כברירת מחדל (כגון .htaccess). לכן וודא שלקוח ה- FTP שלך מציג גם את הקבצים האלה. ב- FileZilla, תמצא אפשרות זו תחת שרת> כוח המציג קבצים נסתרים.

לאחר שסימנת את כל הקבצים, העתק אותם לספרייה במחשב שלך. תלוי בגודל האתר שלך, זה עשוי לארוך זמן מה כדי שנוכל לעבור לשלב שני בינתיים.

2. ייצא את בסיס הנתונים

בסיס הנתונים הוא החלק השני של אתר האינטרנט שלך. האופן שבו אתה מקבל גישה אליו שונה ממארח ​​למארח. ברוב המקרים אתה מסתיים ב- phpMyAdmin:

הפאנל הראשי של phpmyadmin

בחר משמאל את בסיס הנתונים שברצונך לייצא. אם אינך יודע איזו היא, פשוט בדוק את wp-config.php קובץ האתר הנוכחי שלך בו כתוב:

הגדירו ('DB_NAME', 'database_name_here');

זה יגיד לך את שם בסיס הנתונים בו האתר שלך משתמש.

לאחר מכן, עבור אל ייצוא כרטיסייה.

ייצוא בסיס נתונים כדי להחליף מארחי אתרים

בחר המותאם אישית תחת שיטת ייצוא. בתפריט, בחר באפשרויות הבאות:

 • פורמט – עזוב כמו SQL.
 • שולחנות – סמן את כל הטבלאות שברצונך לייצא. בדרך כלל, כולם. השבת כל סיבה שיש לך סיבה טובה לכך (למשל אם אתה מארח מסדי נתונים למספר אתרים עם קידומות שונות).
 • תפוקה – סט דחיסה ל רוכסן או gzipped כדי להפוך את ההורדה למהירה יותר.
 • אפשרויות ספציפיות לעיצוב – השאר את הכל כפי שהוא.
 • אפשרויות ליצירת אובייקטים – הקפד לבחור הוסף שולחן לטפטף / צפייה / הליך / פונקציה / אירוע / טריגר.
 • אפשרויות ליצירת נתונים – השאר את הכל כפי שהוא.

בסיום, לחץ על ללכת בתחתית. זה אמור לגרום להורדת קובץ. שמור את מסד הנתונים הדחוס במחשב שלך ועבר לשלב הבא.

3. צור בסיס נתונים במארח החדש שלך

עכשיו הגיע הזמן ליצור בית חדש למסד הנתונים שרק ייצאת. עבור למארח החדש והיכנס לחשבונך. מצא את החלק העוסק בבסיסי נתונים של MySQL.

צור את הדברים הבאים:

 1. בסיס נתונים חדש
 2. משתמש בסיס נתונים עם הרשאות מלאות למסד נתונים זה
 3. סיסמת משתמש מאובטחת באתר

רשום את שלושתם, תצטרך אותם בקרוב. כמו כן, גלה את שם שרת MySQL שלך. במקרים רבים זה יהיה מארח מקומי אך בדוק עם ספק האירוח שלך כדי להיות בטוח.

4. ערוך Config.php

כעת, קבצי האתר שלך היו אמורים להסתיים בהורדה. אם זה המקרה, הגיע הזמן לעבור לספרייה בה שמרתם ולמצוא קובץ שנקרא wp-config.php.

זהו קובץ מערכת חשוב שבין היתר הוא שולט בתקשורת בין מערכת הקבצים של האתר שלך למסד הנתונים.

הדבר הראשון שעליך לעשות הוא ליצור עותק של הקובץ הקיים ולאחסן אותו במקום בטוח. לאחר מכן, פתח את המקור עם עורך הטקסטים שלך ומצא את החלק הבא:

הגדירו ('DB_NAME', 'database_name_here');

/ ** שם משתמש של מסד נתונים MySQL * /
הגדירו ('DB_USER', 'שם משתמש_שם');

/ ** סיסמת מסד הנתונים של MySQL * /
הגדירו ('DB_PASSWORD', 'סיסמא_שם');

/ ** שם מארח MySQL * /
להגדיר ('DB_HOST', 'localhost');

החלף איפה כתוב database_name_here, שם משתמש_שם וסיסמה_שם עם שם בסיס הנתונים, שם המשתמש והסיסמה שיצרת קודם. שים לב שבמקרה שלך זה לא ממש יגיד database_name_here וכו ‘, אך יכיל את המידע של המארח הנוכחי שלך. אלה יהיו באותה תנוחה.

בנוסף, וודא שאתה מכניס את פרטי שרת MySQL שלך למקום מארח מקומי (או השאר אותו כאילו אם ספק האירוח שלך משתמש מארח מקומי להגדרה זו). בסיום, שמור את הקובץ.

העלה את הקבצים שלך למארח החדש

לאחר סיום כל זה תוכלו להתחיל את התהליך בכיוון הפוך. השלב הראשון הוא להעלות את הקבצים שלך לשרת אצל ספק האירוח החדש שלך. זה כנראה ייקח זמן רב כדי שנוכל להתחיל אותו ולעשות דברים אחרים בזמן שהוא פועל.

בשלב זה אתה מכיר את המקדחה. הפעל את לקוח ה- FTP שלך והפעם התחבר לשרת החדש. הערת אזהרה מהירה: בדרך כלל היית משתמש בכתובת האתר כדי להתחבר באמצעות FTP. במקרה זה, התחום עדיין מצביע על השרת הישן שלך, כך שהוא לא יעבוד.

יש דרך לעקיפת הבעיה המשתמשת בכתובת ה- IP של השרת החדש שלך במקום. לרוב תוכלו למצוא זאת בחשבון האירוח שלכם. אם לא, הקפד ליצור קשר עם התמיכה – הם אמורים להיות מסוגלים לעזור לך.

לאחר שתסיים, מצא את הקבצים שהורדת קודם לכן והעלה אותם (כולל השינוי config.php קובץ) לספריית השורש. ברגע שההעלאה פועלת, עבור לשלב הבא.

6. ייבא את בסיס הנתונים

בינתיים אנו יכולים להקדיש זמן לייבוא ​​בסיס הנתונים. לשם כך היכנס לכלי ניהול מסד הנתונים בשרת החדש שלך. נניח שזה שוב phpMyAdmin.

בחר את בסיס הנתונים שיצרת קודם לכן מהרשימה ובחר יבוא בראש המסך.

יבוא מסד נתונים כדי להחליף מארחי אתרים

לחץ על דפדף ולחץ על הקובץ שייצאת קודם לכן. לאחר מכן, גלול מטה לתחתית ולחץ ללכת. הייבוא ​​יתחיל.

הזמן שלוקח לסיים תלוי בגודל בסיס הנתונים שלך. לאחר שתסיים, תקבל הודעת הצלחה.

אופציונלי: החלף את כתובת האתר הישנה במסד הנתונים

אם אתה לא רק מעביר את האתר שלך למארח אינטרנט חדש, אלא גם משנה את כתובת האתר שלך, יש צעד נוסף נוסף. במקרה זה, עליך להחליף הפניות לכתובת האתר הישנה שלך במסד הנתונים בכתובת החדשה. אם לא, כל מיני דברים ישתבשו!

ישנן כמה דרכים לעשות זאת. הקלה ביותר שמצאתי היא חיפוש החלף סקריפט DB. תוכלו להוריד אותו בחינם (בתמורה לכתובת הדואר האלקטרוני שלכם). פשוט העלה אותו לספריית האתר שלך (בתיקיה סודית) ונווט לשם באמצעות הדפדפן שלך.

חיפוש החלף סקריפט מסדי נתונים כדי להחליף מארחי אתרים

פשוט הכנס את כתובת האתר הישנה והחדשה שלך בשדות למעלה. כל השאר צריך בדרך כלל להישאר כפי שהוא. להשתמש ב יבש לרוץ כדי לבדוק הכל. כאשר הכל נראה טוב, עשה את הריצה החיה.

חשוב: בשום פנים ואופן אסור להשאיר את הסקריפט בשרת לאחר שתסיים. זה מאוד חזק ויכול לגרום נזק אמיתי לאתר שלך אם מישהו אחר ימצא אותו.

אם התסריט לא יעבוד בשבילך, אתה יכול גם החלף את ה- URL באמצעות פקודות SQL.

7. שנה את שרת ה- DNS שלך

כשתסיים עם כל האמור לעיל, הגיע הזמן לשים את כתובת האתר שלך בשרת החדש. זה אומר לשנות את הגדרות שרת ה- DNS שלך.

התהליך תלוי היכן שרשום הדומיין שלך. לדוגמה, אם נרשמת אצל ספק האירוח הישן שלך, הרעיון הטוב ביותר הוא להעביר את הדומיין כולו לספק החדש. דבר עם התמיכה כיצד לעשות זאת.

אם קנית אותו מרשם תחומים כמו Domain.com, אתה צריך לעדכן את הגדרות שרת השמות שלך. תזדקק לכתובות שרתי השמות של המארח החדש שלך. בדרך כלל הם נראים כך:

ns1.yourhost.com
ns2.yourhost.com

יהיה עליך לחבר אלה לדומיין שלך. כאמור, התהליך יהיה מעט שונה בהתאם למקום בו רכשתם אותו. להלן הוראות לכמה מהמקרים השכיחים ביותר:

דבר עם מי האחראי אם אתה זקוק לעזרה. לאחר שתעשה זאת, שימו לב שיכולות לחלוף עד 48 שעות עד שהשינויים יתרחשו. אתה יכול להשתמש בכלי כמו מה ה- DNS שלי לראות אם זה נגמר.

עד אז, הקפד לא לבצע שינויים באתר שלך. יתכן שאתה משנה את האתר הישן במקום את המיקום החדש.

לאחר שהכל עבר, יש להעביר את האתר שלך ללא השבתה. מכיוון שלשני האתרים שלך יש אותו תוכן, המבקרים לא יבחינו בשינוי.

8. ניקוי

לאחר ששינוי ה- DNS עבר, תוכלו לחזור למארח הישן ולמחוק את קבצי האתר ואת מסד הנתונים. יתכן שתרצה לחכות עד שבוע לפני שתעשה זאת כדי לוודא שהכל עובד טוב.

בכל מקרה, הקפידו לשמור את העותקים המקומיים (כולל המקור wp-config.php) סביב. יתכן שיש צורך להחזיר את ההגירה. במקרה כזה, אתה תהיה שמח שעדיין יש לך אותם.

כיצד להחליף מארחי אינטרנט באמצעות תוסף וורדפרס

ניתן לקצר מאוד את כל האמור לעיל באמצעות תוסף. זה מאפשר לך להפוך חלקים אוטומטיים לתהליך. אמנם יש אפשרויות אחרות בחוץ, אך אני ממליץ בחום על תוסף מעתק. זה בחינם והופך את התהליך לבריזה.

1. התקן מעתק

מטבע הדברים, השלב הראשון הוא להתקין את התוסף. זה דורש את הצעדים הרגילים. היכנס לאתר WordPress שלך ונווט אליו תוספים> הוסף חדש. הקלד את שם התוסף בתיבת החיפוש כדי למצוא אותו ולחץ להתקין עכשיו ברגע שהוא מופיע ברשימה.

התקן מעתק כדי להחליף מארחי אתרים - -

לאחר סיום ההורדה של האתר שלך, לחץ על הפעל כדי להשתמש בתוסף.

2. ייצא את האתר הקיים

לאחר שתתקין ויהיה מעתק, תמצא פריט תפריט חדש עם שמו באזור הניהול של WordPress שלך. לחיצה עליו מביאה אותך אל זה:

תצוגה משוכפלת תוסף ב - WordPress - -

התוסף שומר את מה שנקרא חבילות. אלה גרסאות מרוכזות של אתר ומסד הנתונים שלך. מכיוון שטרם יצרת, הרשימה ריקה. הגיע הזמן לשנות את זה. לחץ על צור חדש בפינה השמאלית העליונה כדי להתחיל.

ייצוא אתר עם הגדרת מעתק

במסך הבא עומדות בפניך מספר אפשרויות.

 • אחסון – באפשרותך להגדיר היכן לאחסן את הגיבוי של האתר שלך. שימו לב שאם אין לכם את גרסת ה- Pro של ה- Duplicator, האפשרות היחידה שלכם היא השרת שלכם, כך שאין מה לעשות כאן.
 • ארכיון – בחלק זה, אתה רשאי להדיר את העברת הקבצים וגם את חלקי בסיס הנתונים. השתמש בזה אם יש לך סיבות טובות.
 • מתקין – אתה יכול למלא את פרטי מסד הנתונים של סביבת השרת החדשה שלך. זה גם חלק מההגדרה המאוחרת יותר כך שתוכלו להתעלם ממנו לרגע.

סביר להניח שפשוט תלחצו הבא. לאחר מכן התוסף יבצע בדיקת מערכת כדי לראות אם יש לו את כל מה שהוא צריך כדי לפעול כמו שצריך. אתה יכול לראות את הממצאים ברגע שזה ייעשה.

סריקת הכפילויות הושלמה

אם הכל בסדר, התחל את תהליך הבנייה על ידי לחיצה על הכפתור בתחתית. זה עשוי לארוך מספר דקות כדי לא לסגור את הדפדפן. כשתסיים, תראה זאת:

גיבוי סיים במכפיל

הורד גם את המתקין וגם את הארכיון על ידי לחיצה על הכפתורים בנפרד או באמצעות קישור ההורדה בלחיצה אחת. כל הכבוד!

3. העלה את הקבצים באמצעות FTP

השלב הבא הוא העלאת הקבצים האלה לשרת. יהיה עליך להשתמש בכתובת ה- IP ולא בתחום כדי להתחבר באמצעות FTP.

לאחר חיבור, וודא שאתה מעלה את קובץ ההתקנה ואת הארכיון. מקם אותם בספריית השורש וודא שהוא ריק לפני כן.

4. צור בסיס נתונים חדש של MySQL

בשיטת התוסף תצטרך גם מסד נתונים MySQL לאתר החדש שלך. דיברנו על זה בפירוט קודם. בצע את מה שעליך לעשות כדי לסיים עם בסיס נתונים חדש, שם משתמש עם הרשאות מלאות למסד הנתונים וסיסמת בסיס הנתונים. הקפד לרשום את שרת MySQL שהמארח נותן לך עבור אתר האינטרנט שלך.

5. התחבר לאתר החדש

לשלב הבא יתכן ויתקל בבעיה. כדי לפרוס את האתר, עליך לגשת לקבצים בשרת באמצעות דפדפן אינטרנט. זה קורה בדרך כלל על ידי הקלדת שם הדומיין.

אם אתה משתמש באותו תחום כמו קודם, הוא עדיין לא מצביע על השרת החדש שלך. כמובן שתוכל לשנות את זה כדי לעקוף את הבעיה. עם זאת, א) ייקח זמן מה להתרחש בפועל וב) פירושו זמן השבתה עבור האתר שלך.

למרבה המזל, יש דרך לעקוף את השימוש במחשבים שלך מארחים קובץ. אתה יכול למפות שמות דומיין באופן מקומי לכתובות IP ספציפיות. בדרך זו אתה יכול לגשת לקבצים בשרת החדש דרך הדומיין הישן מבלי לשנות דבר למבקרים שלך.

(אם אתה משתמש בדומיין אחר במארח החדש שלך, אתה יכול לדלג על שלב זה לחלוטין.)

הדבר הראשון שאתה צריך הוא כתובת ה- IP של השרת החדש שלך. על הספק שלך להציג מידע זה עבורך. אם אינך מוצא אותו, שאל!

לאחר מכן, אתה צריך לפתוח את ה- המארח קובץ. כך תוכלו לעשות זאת בפלטפורמות שונות:

 • חלונות – פתח את תפריט שורת המשימות, חפש “פנקס רשימות”. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על התוצאה ובחר “הפעל כמנהל”. לאחר הפעלה, השתמש בתוכנית כדי לפתוח ג: \ windows \ system32 \ נהגים \ וכו '\ מארחים. הקפד לחפש את “כל הקבצים” כדי לראות את הקובץ המדובר.
 • מערכת ההפעלה Mac – פתח את הטרמינל והזן את הפקודה sudo ננו / וכו '/ מארחים. יתכן שתתבקש להזין את סיסמת המנהל שלך.
 • לינוקס – עבור Linux אתה יכול להשתמש באותה שיטה כמו ב- Mac OS.

ברגע שיש לך גישה לקובץ, עליך להוסיף גם את כתובת ה- IP שמצאת קודם וגם את שם הדומיין. בסופו של דבר זה ייראה כך:

192.168.1.10 http://yoursite.com

פתק: המרווח בין כתובת ה- IP לתחום הוא כרטיסייה. כמו כן, הקפד להחליף את הכתובת בכתובת בפועל של השרת שלך yoursite.com עם התחום האמיתי שלך. שמור את השינויים ותוכל לגשת לשרת החדש באמצעות שם הדומיין הקיים שלך.

חשוב: לאחר שתסיים את ההעברה, הקפד לשנות את ה- מארחים הקובץ חזרה למצב המקורי!

6. הפעל את תהליך ההגירה

עכשיו הגיע הזמן להתחיל את תהליך ההגירה ברצינות. נווט ל http://yoursite.com/installer.php (הכנס את הדומיין שלך בפועל), זה אמור להוביל אותך למסך זה:

פריסת מעתק שלב 1

ודא שהמתקין נותן לך לעבור לארכיון ולאימות, סמן את תיבת התנאים ולחץ על הבא בתחתית. זה יתחיל בתהליך הפריסה.

לאחר מכן תתבקש להכניס את מארח מסד הנתונים, שם, שם משתמש וסיסמא.

פריסת מעתק שלב 2

אתה צריך שיהיו אלה בהישג יד מלפני כן. אתה יכול להשתמש ב- מאגר מבחן כדי לוודא שהכל עובד. ואז לחץ הבא שוב. התוסף ייבא את בסיס הנתונים.

בשלב הבא יש לך סיכוי להחליף אזכורים של כתובת האתר הישנה שלך בכתובת החדשה. וודא שכתובת האתר הנכונה נמצאת בשדה! מעתק זה יסיים את התהליך.

פריסת מעתק שלב 4

המסך הסופי נותן לך קישור להיכנס לאתר שלך ומדווח אם הכל התנהל כשורה. הקפידו להתחבר ולבדוק אם הכל עובד כמו שצריך. כמו כן, אל תשכח לעקוב אחר הוראות Duplicator לנקות את עצמך.

כיצד להחליף את מארחי האינטרנט לנקות לאחר ההעברה - -

7. עדכן את שרת ה- DNS

בשיטה זו אתה עדיין צריך לשנות את הדומיין שלך מהשרת הישן לזה החדש.

כבר דיברנו על כך בפירוט למעלה, כך שתוכלו להתייחס לאותו פרק. קבל את הכתובות של שרת השמות מהמארח החדש שלך וחבר אותן לתחום שלך. לאחר מכן המתן עד שיעברו השינויים לפני שתבצע שינויים באתר שלך.

אחרי זה סיימתם – מזל טוב! בדיוק למדת כיצד להחליף מארחי אתרים עבור אתר וורדפרס שלך. רוטב מגניב!

החלפת מארחי אינטרנט עבור אתרי וורדפרס על קצה המזלג

מעבר אתר וורדפרס שלך ממארח ​​אינטרנט אחד למשנהו יכול להיות משימה מפחידה, במיוחד עבור הראשונים. זכור שכמו כל דבר אחר הנוגע אליו מנהל אתר משלך, זה הופך להיות פחות קשה כשאתה מפרק אותו לשלבים.

אם עקבת אחרי האמור לעיל, כעת היית צריך להעביר את האתר שלך בהצלחה לספק האירוח החדש שלך. באיזה תהליך החלטתם, נסכם במהירות את הצעדים הבסיסיים:

 1. גבה את קבצי האתר ואת מסד הנתונים שלך
 2. הכן את סביבת האירוח החדשה למתג
 3. ייבא את הקבצים ואת מסד הנתונים למארח החדש
 4. החלף את שרת השמות של הדומיין שלך

זה בעצם זה. שוב מזל טוב שהצלחת לעשות זאת עד כה!

יש לך שאלות או טיפים נוספים כיצד להחליף מארחי אתרים? יידע אותנו בפרק ההערות שלהלן.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map