הכל אודות מסדי נתונים MySQL

מהו בסיס נתונים של MySQL?

MySQL היא מערכת ניהול מסד נתונים של קוד פתוח המופצת ותומכת על ידי Oracle Corporation. מבחינה טכנית, מאגרי מידע הם אוספי נתונים מובנים היטב שנעים בין הנתונים הבסיסיים ביותר למורכבים ביותר, כמו מרשימת שמות פשוטה לאוסף של כמויות אדירות של מידע עבור תאגיד גדול. על מנת שיהיה לכם קלות וארגון באיסוף ואחזור נתונים, דרושה לכם מערכת ניהול מסד נתונים.


מאפיין נוסף של MySQL הוא שמדובר בבסיס נתונים יחסי. מאגרי מידע יחסים הם אלו המאחסנים נתונים בטבלאות נפרדות ולא רק שמים את כולם בחדר אחסון גדול אחד. משמעות הדבר היא שאחסון ושחזור נתונים מתייעל כאשר הקבצים מאורגנים במיקומי אחסון ספציפיים. למעשה, המונח SQL הוא “שפת שאילתות מבנה” ומאז הפך לשפת הגישה הסטנדרטית הנפוצה ביותר..

דבר טוב נוסף עם MySQL הוא שמדובר בקוד פתוח שמשמעותו היא שמי שרוצה רשאי להשתמש בו ואפילו לשנות אותו כך שיתאים לצרכים שלו. בהיותו קוד פתוח, הוא מגיע בחינם כך שכל אחד יכול פשוט להוריד אותו מהאינטרנט בלי לחשוש שיצטרך לשלם עבורו. וכדי להוסיף את כל הדברים, שרת MySQL ידוע במהירות שלו, באמינות, במדרגיות ובקלות השימוש בו. יש מי שיחשוב שלהיות חופשי יש הרבה חסרונות ועם זאת השרת שלו פועל במהירות בנוחות על שולחן עבודה או מחשב נייד.

כיצד ליצור מסד נתונים של MySQL?

יישומים רבים כמו תוכנה למסחר אלקטרוני, יישומי CMS ופורומים משתמשים בבסיסי נתונים של MySQL כדי להריץ. על מנת ליצור בסיס נתונים של MySQL, עליכם לעבור תהליך בן שלושה שלבים; הראשון הוא יצירת משתמש בסיסמה וסיסמא, התהליך השני הוא הקצאת הרשאות למשתמש לגישה למסד הנתונים והשלישי, יצירת מסד הנתונים בפועל..

זה אולי נשמע מפחיד אך עם השימוש באשף מסד הנתונים MySQL שנמצא ב- cPanel שלך, משימת יצירת מסד הנתונים הופכת להיות מהירה, פשוטה וקלה. עליך לבצע את הצעדים הבאים:

 • ראשית, עליך להתחבר ל- cPanel ולחץ על אשף מסד הנתונים MySQL אשר ניתן למצוא תחת הכותרת “מסדי נתונים”..
 • אז אתה צריך להזין את שם בסיס הנתונים שלך ב”שלב 1 “.
 • ב”שלב 2 “, עליך להזין את שם המשתמש והסיסמה של בסיס הנתונים.
 • ואז ב”שלב 3 “, עליך להקצות למשתמש שלך את ההרשאות למסד הנתונים. אתה יכול פשוט ללחוץ על “כל הרשאות” אלא אם כן ביקש מפורש אחרת אחרת.
 • “שלב 4” הוא למעשה סיכום של כל המשימות שזה עתה הושלמו. יתכן ותבחין כי שם בסיס הנתונים ומשתמש בסיס הנתונים שלך משתמשים בשם המשתמש cPanel כקידומת. אם יהיה עליך ליצור מאגרי מידע נוספים, כל שעליך לעשות הוא לחזור על התהליך המופיע למעלה.

כיצד לייצא בסיס נתונים של MySQL ב- phpMyAdmin?

לפעמים אתה עשוי למצוא את הצורך לבצע גיבוי של מסד הנתונים שלך, כאמצעי אבטחה או כדי להעביר את בסיס הנתונים לשרת אחר. אתה יכול לייצא את בסיס הנתונים שלך בקלות באמצעות phpMyAdmin, כלי שניתן למצוא ב- cPanel שלך. כדי לייצא, עליך לבצע את הפעולות הבאות:

 • הכל מתחיל ב- cPanel שלך, ולכן בראש ובראשונה, עליך להיות מחובר ל- cPanel שלך.
 • תחת הכותרת מסדי נתונים, לחץ על סמל phpMyAdmin ואז בחר את בסיס הנתונים שברצונך לייצא מהרשימה בתפריט השמאלי. אתה יכול לבחור בו על ידי לחיצה עליו.
 • לאחר מכן, לחץ על הכרטיסייה ייצוא שניתן למצוא בתפריט שבראש העמוד.
 • תחת הכותרת “ייצוא”, בדוק מתחת ל”צפה dump (סכמה) של מסד נתונים “וודא כי כל הטבלאות כמו גם אפשרות SQL נבחרים.
 • ואז, תחת “מבנה”, הפעל את האפשרות “הוסף DROPTABLE / VIEW.PROCEDURE / FUNCTION” וודא שבחרת באפשרות “שמור כקובץ” שנמצא בחלק השמאלי התחתון של הדף. שימו לב שאם בסיס הנתונים שלכם גדול למדי, תוכלו לבחור באפשרות “רוכסן” או “gzipped” להורדה מהירה בהרבה.
 • לחץ על כפתור “המשך” בפינה השמאלית התחתונה ואז לחץ על שמור כשתתבקש. פעולה זו מתחילה את תהליך ההורדה למחשב המקומי שלך. עבור מספר מסדי נתונים, פשוט חזור על שלב 3 – 7.

כיצד לייבא למסד נתונים MySQL ב- phpMyAdmin?

אמנם יש צורך לייצא בסיס נתונים, אך אתה מוצא את הצורך לייבא אחד משרת אחר לשרת שלך. לשם כך, באפשרותך להשתמש ב- phpMyAdmin. עם זאת, כדי לייבא אותו, אתה צריך שיהיה קובץ גיבוי למסד נתונים שלוקח בדרך כלל את הסיומת “.sql” אם כי .zip ו- tar.gz מתקבלים אף הם. כדי לייבא קובץ, עליך לבצע את הפעולות הבאות:

 • שוב, עליך להתחבר ל- cPanel שלך.
 • לאחר הכניסה, לחץ על סמל ה- phpMyAdmin שיימצא תחת “מסדי נתונים” של מסך הבית שלך ב- cPanel..
 • לאחר מכן בחר את בסיס הנתונים שברצונך לייבא מבין הרשימה בתפריט השמאלי.
 • בתפריט העליון, לחץ על הכרטיסייה ייבוא.
 • ואז, תחת “קובץ לייבוא”, לחץ על כפתור “עיון” ואז מצא את קובץ הגיבוי של מסד הנתונים שלך.
 • לאחר מכן לחץ על כפתור “עבור” בפינה השמאלית התחתונה של המסך כדי להתחיל בתהליך הייבוא. לאחר השלמת הייבוא, אתה אמור לראות סימן ביקורת ירוק תחת הכרטיסיות והודעה שצריכה לומר דבר כזה, “היבוא הסתיים בהצלחה,… ..”
 • אם עליך לייבא מסדי נתונים רבים או מרובים, עליך לחזור ולהשלים את שלב 3 – 7 עבור כל בסיס נתונים שברצונך לייבא..
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map