מדריך ה- FTP של WebHostingHub

פרוטוקול העברת קבצים, או FTP, הוא השיטה המועדפת על ידי מעצבי אתרים רבים בעת העלאה, הורדת קבצים מחשבון האירוח שלך וניהול אתר האינטרנט שלך..


מהם היסודות של FTP?

 •  מארח FTP – זהו האחסון עבור הקבצים שלך
 •  תזכורת: אם התחום שלך לרכזת אירוח אתרים הופנה כלפי שרתי שמם, אז זה צריך להיות מארח ה- FTP שלך.
 •  שם משתמש FTP – זה מורכב משם המשתמש שלך ב- cPanel או מכל שם משתמש אחר מחשבון אחר
 • סיסמת FTP – זו יכולה להיות סיסמה ספציפית המיוצרת באופן בלעדי עבור חשבון ה- FTP שלך, או סיסמת ה- cPanel שלך, אם סיסמת ה- FTP שלך עדיין לא עובדת.

ישנן גם הגדרות חלופיות, ואלו הן:

 • מצב פסיבי: אם אתה נתקל בבעיות או בבעיות בחיבור באמצעות FTP, הפעל את מצב הפסיב. זוהי הגדרת אבטחה, ואם אתה עומד מאחורי חומת אש, יתכן שתצטרך להשתמש בה.
 • יציאה: יש יציאת ברירת מחדל לתעבורת FTP. ברוב תוכנות ה- FTP, יציאה 21 היא הגדרת ברירת המחדל, ואינך צריך לציין אותה. בכל מקרה אתה מתבקש למספר יציאה, הזן 21.
 • כיצד ניתן לחבר את האתר שלו ל- FTP?
 • תוכנת FTP – דוגמאות הן FileZilla, iWeb, SmartFTP ו- Dreamweaver
 • לקוחות FTP – דוגמאות הן FTPclient ו- CuteFTP

לאן הולך קובץ שהועלה?

ברגע שיש לך את פרוטוקול העברת הקבצים שלך, אתה מוכן להעלות את האתר שלך ואת כל הקבצים שלך. אבל לאן ללכת הקבצים שהעלית?

 • לדומיין הראשי – אם יש לך רק דומיין יחיד, הקבצים יועברו או יעלו ישירות אל שורש המסמך באותו תחום ראשי. יש צורך בשורש מסמך וזו הסיבה שלכל התחומים יהיה אחד. אבל אם יש לך מספר דומיינים, הקבצים שלך יעלו לתחום הראשי שלך כברירת מחדל. התמונה שהועלתה הראשונה תהיה עמוד האינדקס של אתרי האינטרנט שלך, אשר יחליף את תמונת ברירת המחדל של “שלום לך” של WebHostingHub.
 • לתחומי ההרחבה והסאב המשנה – כאשר יהיו דומיינים חדשים שנוספו, ייווצרו תיקיות באופן אוטומטי עבור אותו תחום. שמות התיקיות של דומיינים חדשים אלה יהיו זהים לאלה של הדומיין האחרון. עם זאת, אתה רשאי לשנות את שם התיקיה על מנת להקל על העלאת קובץ קלה יותר, נוחה ומסודרת יותר.

שלבים ביצירת חשבון FTP

ישנם רק שלושה שלבים פשוטים ביצירת חשבון פרוטוקול העברת קבצים משלך:

 • ראשית: היכנס ל- cPanel, ואז עבור אל “קבצים” ולחץ על “חשבונות FTP”.
 • הבא: לאחר מכן תקושר לחשבון ה- FTP שלך. עבור אל האפשרות “מדריך” ואז הקלד קו נטוי אחד קדימה כדי לאפשר למישהו גישה מלאה לחשבון ה- FTP שלך. אבל אם אתה רק רוצה להעניק גישה רק לקבצים או לתחומים ספציפיים, השתמש ב- “public_html” כמדריך.
 • אחרון: לחץ על “צור חשבון FTP”.

כאשר כבר יצרת את חשבון ה- FTP שלך וסיים אותו סופית, הקבצים שהעלית יעבור תחילה דרך אינדקס המסמך כשורש המסמך שמקבל קבצים שהועלו. יש לשנות או לשנות את אינדקס הספרייה להגדרת ברירת המחדל עבורך כדי לאפשר טעינת קבצים לאתרים שונים.

מתן גישה ל- FTP למשתמשים אחרים

יתכן שיהיה צורך שתשתף את חשבון ה- FTP שלך או תתן למשתמשים אחרים גישה אליו. לדוגמה, יש לך מעצב אתרים שזקוק לגישה ל- FTP כדי להעלות קבצים או לחשבון שלך, או לקוח שעשוי לדרוש גישה FTP כדי להעלות מסמכים גדולים או נתונים גדולים. עם זאת, לא מומלץ ולעולם לא חכם למסור את שם המשתמש והסיסמה של ה- cPanel מכיוון שעשיתם זאת, זה יעניק להם גישה מלאה לחשבון ה- FTP שלכם ויאפשר להם לאמת זאת באמצעות Hub Hosting Hosting ולהעמיד פנים כאילו הוא או היא בעל החשבון. . במקום זאת, אתה יכול ליצור חשבון FTP אחר שיש לו גישה רק לתיקיה שצוינה על ידי הלקוח או מעצב האינטרנט.
יצירת חשבונות FTP נוספים היא רעיון נהדר מכיוון שזה מועיל לשמור על חשבונך. עם אותו חשבון FTP שנוסף לאחרונה, רק הלקוחות שלך או משתמשים אחרים יכולים לגשת לתיקיות מסוימות או מבוקשות, ולא להסתכן בקבצים ומסמכים חשובים אחרים שלך או אפילו לחשבון ה- FTP הראשי שלך. לדוגמה, יתכן שתרצה להעניק למעצב האינטרנט שלך גישה אל public_html שלך (שבו כל קבצי האתר שלך נמצאים או מאוחסנים), עם זאת אינך מעוניין בגישה מלאה אליו לחשבון או לאתר שלך כולו. הלקוחות שלך עשויים למחוק בטעות מסמכים חשובים, או שהם עשויים למצוא קבצי תצורה פרטיים שהם לא צריכים. במקום זאת, אתה יכול לתת למשתמשים אחרים של CompanyX גישה לאתר הציבורי_html / CompanyX שלך, בו הם יכולים להעלות את הקבצים והמסמכים שלהם מבלי לגשת לחשבונך ולמנוע נזק לאתר הקיים שלך..
אתה יכול גם להציג, לבצע שינויים, או אפילו למחוק כל חשבונות FTP שכבר נוצרו. זה שימושי אם אתה כבר לא זוכר את שם המשתמש, אתה צריך לשנות את הסיסמה או למחוק חשבון FTP אם זה לא נחוץ יותר.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map