כיצד להוסיף CDN לאתר וורדפרס

הוספת CDN לאתר וורדפרס


בימינו אתרים הפכו דינמיים ועשירים יותר בתכנים שיכולים להגדיל את זמן הטעינה הראשוני למבקרים ממקומות אחרים בעולם.

גודל העמוד הממוצע הוא יותר מ- 2MB – זה כמעט פי שניים מאשר לפני 3 שנים.

אך כפי שאתה יכול לדעת, אתרים איטי יותר הם לא גדולים בכל מה שקשור לחוויית משתמש כוללת, SEO ודירוג גוגל.

לפי גוגל, זמן ההעלאה האידיאלי לאתר ממוצע הוא פחות משנייה.

מיושם CDN
זמן הטעינה הממוצע שלנו עבר בין ~ 700ms ל- ~ 200ms כאשר עברנו ל- DNS של Cloudflare.

אתרים איטיים יותר תורמים לחוויית המשתמש פחות מספקת שגוגל לא אוהבת בכלל והיא גרועה יותר במכשירים ניידים. זה המקום שבו שירות וורדפרס CDN (רשת משלוח תוכן) שימושי.

במאמר זה, נדבר על איך שירות CDN של WordPress יכול לעזור להאיץ את האתר שלך ולהראות אפשרויות שונות לשילוב שירות CDN עם ​​אתר WordPress שלך.. 

כיצד להוסיף CDN לאתר וורדפרס (תוכן עניינים):

 1. מה זה CDN?
 2. איך עובד CDN?
 3. האם אני זקוק ל- CDN ב- WordPress?
 4. ספקי CDN פופולריים
 5. היתרונות של קיום CDN בוורדפרס

מה זה CDN?

רשת אספקת תוכן או CDN משמש להעברת תוכן באופן מיידי למשתמש הקצה. לוקח דף אינטרנט לטעון אם השרת מחובר לכל בקשה, במיוחד אם השרת ממוקם הרחק מהמשתמש.

זה ידוע גם כאיחור אשר CDN נבנה כדי להתגבר עליו. במקום להצמיד שרת אינטרנט לכל בקשה; CDN שומר עותק של דף האינטרנט ומספק אותו למשתמש הקצה לכל בקשה עוקבת מהשרת הקרוב ביותר.

מה זה CDN

מקור: KeyCDN

התמונה לעיל נלקחה מ- KeyCDN. זה מדגים כיצד שרת ה- CDN שומר את קובץ ה- CSS המבוקש פעם אחת בלבד משרת המקור והוא מועבר משרת ה- CDN בבקשות עוקבות..

כיצד עובד CDN?

כדי להבין כיצד CDN עובד, חשוב להבין מדוע CDN היה דרוש מלכתחילה. אתר מתארח בשרת אינטרנט עם מיקום פיזי יחיד. אם המשתמש נמצא בסמוך למיקום שרת זה, התוכן שנמסר משרת האינטרנט יהיה מהיר יותר בהשוואה למשתמש שגולש מהצד השני של העולם.

לדוגמה, אם שרת האינטרנט נמצא בלונדון, בריטניה; גולש גולשים מגרמניה או ספרד יקבל תגובה מהירה יותר בהשוואה למשתמש הגולש לאורך כל הדרך מרוסיה.

רשת שרתי CDN

שרתי CDN המספקים תוכן למשתמשים שבתחום שלהם

כדי למנוע חביון זה במסירת התוכן; CDN מייצר עותק של דפי אינטרנט אלה ומאחסן אותם בשרתים המפוזרים בכל רחבי העולם. כדי להבטיח משלוח מהיר יותר לכל משתמש, CDN עושה שימוש ב- PoPs (נקודות נוכחות) הנמצאים במספר מיקומים ברחבי העולם. PoPs אלה מכילים שרתים מרובים שאחראים למסירת תוכן למשתמש המבקר באתר במסגרת הפרמטרים שלו. CDN מספק תוכן סטטי ודינאמי הכולל קבצי מדיה, HTML, JavaScript וקובצי CSS.

האם אני זקוק ל- CDN באתר וורדפרס?

CDN חיוני לכל אתר שיש בו קהל עולמי. לא משנה אם אתה מנהל בלוג או חנות מקוונת, Network Delivery Network (CDN) משפר משמעותית את חווית המשתמש ומגדיל את הפרודוקטיביות הכללית..

שירותי CDN נמצאים בשימוש נרחב והופכים פופולריים בקרב משתמשי וורדפרס המעוניינים להציע חוויות טובות יותר למשתמשים שלהם. רשימת העסקים המשתמשים בשירותי CDN היא ענקית – סוכנויות דיגיטליות; בידור; בריאות; מסחר אלקטרוני; חינוך ופרסום אם נזכיר כמה.

יש יוצא מן הכלל אחד שבו CDN אולי לא האפשרות הטובה ביותר. אם אתה מנהל עסק מקומי לחלוטין ורוב קהל היעד שלך שייך ליישוב שלך, השימוש ב- CDN עשוי להחמיר את המצב. הסיבה לכך היא שתוסיף שכבה מיותרת נוספת של שרתי CDN שאינה נחוצה מכיוון ששרת האינטרנט בפועל נמצא בהישג יד ואינו דורש משאב נוסף בכדי לספק את התוכן.

ספקי CDN פופולריים ותהליך הגדרה (שלב אחר שלב)

ישנן חברות רבות המציעות שירותי CDN ויש להן חבילות שונות לבחירה. אנו ממליצים לבצע את המחקר לפני שתשקיעו בספק. אתה יכול לשקול את הדברים הבאים מלכתחילה.

 1. פרח ענן
 2. StackPath
 3. סוקורי
 4. KeyCDN

אתה יכול למצוא עוד שירותי CDN אמינים בהשוואה זו.

בעבר זה היה בעבר קצת אתגר לשלב CDN באתר וורדפרס כפי שהוא נדרש להגדיר אותו במקומות רבים. הדברים השתנו עכשיו עם כניסתם של תוספים מודרניים; הוספת CDN לאתר WordPress זה רק עניין של כמה צעדים.

1) CloudNare CDN תהליך ההתקנה

ה- CDN הבא שנשלב באתר וורדפרס שלנו הוא Cloudflare. גם CDN זה פופולרי מאוד בקרב משתמשי וורדפרס בגלל הביצועים שלו, האבטחה והמנוי בחינם.

כדי להתחיל עם CloudFlare, בקר באתר האינטרנט שלהם ולחץ על קישור ההרשמה בניווט העליון. לאחר מכן הזן את הדוא”ל והסיסמה שלך ולחץ על כפתור צור חשבון.

תחילת העבודה עם פרחי ענן

לאחר יצירת החשבון תתבקש להוסיף אתר.

הוספת אתר ל- Cloudflare

הזן את כתובת האתר שלך ולחץ על כפתור הוסף אתר כדי להמשיך.

במסך הבא, בחרו בתוכנית המנויים שתרצו לקבל עם Cloudflare. במאמר זה נשתמש בגרסת החינם.

בחירת תוכנית Cloudflare

לאחר אישור תכנית המנויים, האתר יסרוק את רשומת ה- DNS שלך.

לחץ על המשך כדי לקבל שרתי שמות חדשים.

DNS של פרח ענן

החלף את שרתי השמות הקיימים שלך משירותי השמות המסופקים על ידי Cloudflare ולחץ על המשך. זה יכול לקחת בערך 24 שעות לבצע את המעבר וברגע שזה יבצע תראה את הסטטוס מופעל והתוכן של האתר שלך יימסר משרתי Cloudflare.

כדי לשלב כל CDN באתר וורדפרס התהליכים זהים כמעט לחלוטין. עם זאת, חשוב לנתח איזה ספק CDN יכול לשרת אותך טוב יותר לפני שתשקיע בו. המטרה העיקרית עשויה להיות זהה אך כולם מגיעים עם תכונות ותמחור שונים.

2) תהליך הגדרת CDP של StackPath

StackPath (בעבר MaxCDN) הוא אחד השמות הידועים ביותר בענף ה- CDN. הם מציעים תוכניות CDN כמו גם שילוב של תוכניות חומת אש של CDN לאתר. שתי התוכניות מציעות ניסיון בחינם למשך חודש, בו אנו משתמשים במדריך זה.

כדי להתחיל, בקר באתר ונווט אליו מוצרים> שירותי קצה> CDN. לאחר מכן, גלול מטה על הדף עד שתראה את החלק התחל היום, בחר CDN בלבד ואז לחץ להתחיל כפתור.

תחילת העבודה של StackPath

אתה יכול להזין דוא”ל וסיסמא ליצירת החשבון שלך, או להירשם באמצעות חשבון Google, Facebook או Github קיים.

לאחר שיצרת את חשבונך, בחר שירותי אתר ויישומים.

בחירת שירות Stackpath

בחר CDN בדף הבא ואז הגדר את שיטת התשלום ולחץ על המשך.

לאחר מכן תצטרך ליצור אתר על ידי הזנת שם הדומיין שלך.

הוספת מקור האתר StackPath

לחץ על המשך ואז הזן את כתובת ה- IP של שרת האירוח שלך. בדרך כלל אתה יכול למצוא מידע זה ב- cPanel שלך.

הוספת אתר ל- Stackpath

השלב האחרון הוא לעדכן את הגדרות ה- DNS שלך ולהפנות אותן לרשת StackPath. יהיה עליך ליצור רשומת A ולהזין את המידע שסופק על ידי StackPath. יידרשו עד 24 שעות עד שהשינויים ייכנסו לתוקף, אז אל תשכחו לבדוק את האתר שלכם כדי לוודא שהכל עובד.

3) תהליך ההתקנה של Sucuri CDN

Sucuri הוא תוסף אבטחה פופולרי שיקשה על אתר וורדפרס שלך ויגן עליו מפני האקרים. יש להם פלטפורמת אבטחה די חזקה שלא רק תאבטח את האתר שלך ותסרוק אותו אחר תוכנות זדוניות, אלא גם תספק לך אופטימיזציות מהירות שונות..

הם מציעים גם חומת אש עצמאית הכוללת CDN מובנה לאתר שלך. התוכניות מתחילות ב- $ 9.99 לחודש ומגיעות עם אחריות להחזר הכסף עבור 30 יום.

כדי להתחיל עם ה- CDN של Sucuri, בקר באתר האינטרנט שלהם ובחר בחומת האש של האתר מהתפריט הנפתח מוצרים. ללימוד זה נרשם לתכנית הבסיסית.

נרשמת לחשבון סוקורי

צור את חשבונך והוסף את פרטי החיוב שלך.

יוצר חשבון סוקורי

לאחר מכן תוכל להוסיף את האתר שלך על ידי הזנת שם הדומיין שלך ובחירה באפשרות “אני רוצה להשתמש בשרתי ה- DNS של Sucuri”.

הוספת אתר לסוכורי

השלב האחרון הוא לעדכן את פרטי ה- DNS שלך על ידי הוספת רשומת A והפנייתם ​​לשרתי ה- DNS של Sucuri.

שינויים ב- DNS עשויים לארוך עד 48 שעות להתפשטות למרות שסוקורי אומר שזה יכול לקרות תוך 6 שעות, לכן הקפד לבדוק את האתר שלך כדי לוודא שהכל הוגדר כראוי.

4) KeyCDN תהליך ההתקנה

זהו CDN בעל ביצועים גבוהים ומשתמשים באופן נרחב. תוכל לנסות את השירות שלהם על ידי הרשמה לגרסת הניסיון שלהם. עבור מאמר זה אנו נשתמש גם בגרסת הניסיון שלהם.

רישום KeyCDN

בקר באתר הרשמי שלהם וצור חשבון. לאחר יצירת החשבון, דוא”ל לאישור יישלח לכתובת הדוא”ל שלך. על ידי אישור הדוא”ל חשבונך יופעל ותוכל לגשת ללוח המחוונים.

לוח מחוונים של KeyCDN

נווט לאזורים מהתפריט הצדדי כדי להוסיף אזור לאתר שלך וכדי ליצור כתובת CDN.

אזור KeyCDN

לחץ על כפתור שמור כדי לשמור את השינויים. ייקח מספר דקות להפעלת האזור שלך וברגע שהוא יופעל תראה את הסטטוס כפעיל. השלב הבא הוא ניקוי מהתפריט הנפתח ניהול תחת פעולות.

כתובת אתר אזור אזורי KeyCDN

העתק את כתובת ה- Zone ושמור אותה לשלב הבא.

התקנת תוסף

בשלב למעלה יצרנו בהצלחה שירות CDN לאתר וורדפרס שלנו. כעת עלינו לקבוע את התצורה של אתר וורדפרס שלנו כך שהוא יכול לעבוד עם שירות CDN כמו שצריך. לשם כך עלינו לדרוש התקנת תוסף אחד באתר וורדפרס שלנו.

היכנס ללוח המחוונים של וורדפרס והוסף תוסף חדש מהאפשרות תוספים. לחפש אחר בריזה – תוסף מטמון וורדפרס.

תוסף בריזה

לאחר ההתקנה, הפעל את התוסף ועבור להגדרות שלו. לחץ על הכרטיסייה CDN והדבק את כתובת ה- Zone שכבר העתקת מלוח המחוונים של KeyCDN.

הגדרות תוסף רוח

לחץ על שמור שינויים כדי ליישם את ה- CDN.

זהו זה! שילבת בהצלחה CDN לאתר וורדפרס שלך. כדי לאשר את השילוב, דפדף באתר שלך בכל דפדפן אינטרנט וגש לקוד המקור שלו. אם האינטגרציה הצליחה תוכלו לראות שהקבצים מורידים דרך שרתי KeyCDN.

מבחן KeyCDN

היתרונות של קיום CDN בוורדפרס

וורדפרס היא מערכת לניהול תוכן הצורכת כמות לא מבוטלת של נתונים סטטיים ודינאמיים כאחד. בדרך כלל אתר וורדפרס בנוי על תבנית או נושא ומנצל חלק מתפקודיו באמצעות תוספים. תוכן כמו כותרת עליונה, כותרת תחתונה, תמונות באנר והתפריט אינו משתנה לעתים קרובות מאוד וניתן לשמור במטמון על ידי שירות CDN. חוץ מזה שמטמון CDN מציע גם יתרונות אחרים.

יתרונות CDN

חוסך רוחב פס

מכיוון ש- CDN שומר במטמון את התוכן ומספק עותק משלו מבלי לשלוף למעשה משרת האינטרנט, זה יחסוך לך רוחב פס רב. זה אולי לא נשמע גדול אבל זה יכול לחסוך כסף גדול בהוצאות שרת עבור אתרי תנועה גבוהים.

אבטחה

אבטחה היא אחד הנושאים הגבוהים ביותר עבור משתמשי וורדפרס אך ניתן לטפל בה באמצעות CDN באתר וורדפרס. CDN מקשה את האבטחה שכן היא ממוטבת לזיהוי איומי אבטחה ידועים לשמצה כמו התקפות DDoS (Distribution Denial of Service) ופעילויות דואר זבל באמצעות בוטים ותסריטים..

להתמודד עם תנועה גבוהה

אתרים עם נפח תנועה גבוה יכולים למנף את רשת שרתי CDN. תוכן המטמון זמין בקלות למשתמש הקצה גם אם שרת האינטרנט טעון בבקשות חדשות.

מהירות

זה משפר את מהירות טעינת העמודים באופן משמעותי מכיוון שהוא מצמצם את אפקט ההשהיה על ידי אספקת תוכן במטמון המאוחסן באחד מהשרתים הרבים שנמצאים ברחבי העולם. זה תורם לחוויית המשתמש ומצמצם גם את שיעור הכניסה מכיוון שהמשתמשים נוטים לבלות יותר זמן באתר שלכם.

דירוג SEO גבוה יותר

הזכרנו קודם שגוגל מעדיפה אתרים מהירים. עם CDN, ביצועי האתר שלך ישופרו בצורה דרמטית, כך שרק טבעי לצפות שאתר האינטרנט שלך ידורג טוב יותר במנועי חיפוש.

זמינות טובה יותר

לבסוף, עם CDN, אינך צריך לדאוג שהאתר שלך יירד מכיוון שהשרת שלך סובל מהשבתה. מכיוון ש- CDN משרת תוכן במטמון מרוב שרתים, אם שרת אחד אינו זמין, ה- CDN פשוט יעביר את האתר שלך משרת אחר.

מחשבות אחרונות

במאמר זה דנו מה זה CDN ואיך הוא עובד. בדקנו גם כמה מספקי CDN הפופולאריים ובדקנו כיצד לשלב זוג מהם באתר וורדפרס. הבנו גם את היתרונות ש- CDN יכול להביא לאתר ואת סוג העסקים שכבר משתמשים ב- CDN באתרים שלהם לחוויית משתמש טובה יותר. שתף את החוויה שלך עם ספק ה- CDN שלך.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector