7 כללים לתכניות צבע באתר

7 כללים ליצירת ערכות צבע באתרבמיתוג ובעיצוב אתרים, צבעים באמת חשובים.


למה?

מחקרים מראים זאת 62-90% מהחלטות הרכישה הצמדות מונעים אך ורק על ידי תפיסת הצבעים.

בחירת ערכת הצבעים המתאימה לאתר היא מה שהופך אותה לבלתי נשכח, אמין, מושך ורווחי. הרושם הראשוני הוא הכל.

כשאתם בונים אתר, עליכם לשקול היטב אילו צבעים להוסיף לסככת הצבעים שלכם ומדוע. צבעים שונים ישלחו מסרים שונים למבקרים שלכם, וישנו את הבנתם באתר האינטרנט שלכם, גם כשהוא לא נועד.

ללא שם: איפה בכלל להתחיל? עקוב אחר הצעדים הבאים ליצירת ערכת צבעים באתר ולהימנע מטעויות העיצוב הגדולות ביותר.

למשתמש ממוצע יש טווח קשב של 8 שניות. זה כמה זמן אתה צריך לשכנע אותם להמשיך לגלוש באתר שלך.

בחירת ערכת הצבעים המתאימה לעיצוב האינטרנט שלך תעזור לך להעסיק את המשתמשים במבטא צבע, אלמנטים ניווט חדים ומיתוג בלתי נשכח..

אז הנה כאן להתחיל …

Contents

7 שלבים ליצירת תוכנית צבע משלך לאתר

1. מצא את הצבע העיקרי שלך

רוב הסיכויים שכבר בחרת בצבע הראשי שלך. אם יש לך לוגו או מיתוג קיים במקום כלשהו, ​​כנראה שיש צבע אחד עיקרי ששולט בעיצובים. זהו הצבע אליו המותג שלך ישויך – צבע המותג הראשי שלך.

אם אינך נמצא בשום מקום קרוב להחלטה הסופית, קח את החידון הזה להבין את האפשרויות שלך, לבצע מחקר שוק ולהשתמש באתרים כמו כדרור או התנהגות בשביל קצת השראה.

אתה יכול גם לגלוש רשימה זו של לוחות קוד הקס של כמה מהמותגים הידועים בעולם להרחבת מאגר הרעיונות שלך.

כשאתה נתקל בעיצוב או תמונה מענגים במיוחד, אל תהסס להשתמש בבורר צבעים כדי לתפוס את קוד המשושה ולהוסיף אותו לרשימת המועדפים שלך.. ColorZilla נראה כלי פופולרי. ואם אתה משתמש ב- Chrome כדפדפן הראשי שלך, בדוק את ה- הרחבת דפדפן Eye Eye מכיוון שזה אחד הכלים בעלי הדירוג הגבוה ביותר שם.

2. החליטו על מספר הצבעים (מומלץ: 3)

לאחר שהצבע הראשי ממוסמר, השלב הבא הוא להחליט כמה צבעים אחרים תוסיפו לתערובת.

מומלץ בדרך כלל להשתמש בשילוב של שלושה צבעים. ערכת צבע משולשת, שכולל שלושה צבעים המרוחקים באופן שווה סביב גלגל הצבעים, הוא נקודת התחלה טובה. לוח טריאדי יכול להיות די דרמטי אם הוא כולל שלושה צבעים ראשוניים תוססים, כך שלעתים מעצבים בוחרים שילוב של גוונים משניים.

יש גם כלל של מעצב ותיק שיכול להועיל בעת החלת ערכת הצבעים שלך על עיצוב האתר. זה ידוע בשם כלל 60-30-10.

הכלל 60-30-10 ממליץ לא להשתמש בכמויות שוות של הצבעים שנבחרו, אלא לחלק אותם לאחוזים וליישם בהתאם. דוגמה טובה לכלל זה בפועל היא חליפת גבר: הבלייזר והמכנסיים תופסים כ- 60% מהמראה, החולצה מייצגת 30% נוספים, והקשר 10%.

3. השתמש בצבעים משניים בעת הצורך

התאמת צבעי המשנה לצבעי המותג העיקריים שלך יכולה להיות מאבק, אך אל תתייאש! יש המון כלים חינמיים בחינם הזמינים ברשת אשר יקלו על המשימה הזו. לדוגמה, אתה יכול ללכת אל ColorSpace, הזן את קוד המשושה של הצבע שבחרת, ונשען לאחור! (כלים נוספים לגנרטור לוח הצבעים למטה …)

מה הטעם להוסיף צבעי משנה בכל מקרה? לפעמים עיצוב ידרוש יותר מכמה צבעי יסוד בלבד. הדבר נכון במיוחד לאתרים עמוסי תוכן ודפי נחיתה – מוצרים, חומרים מאפשרים, נכסים הניתנים להורדה וכו ‘.

ל- Mailchimp יש תכנית אתר רחבה ומחושבת לכל התכנים הממותגים שלה.
לדוגמה, דואר צ’ימפ יש תכנית אתר רחבה ומחושבת לכל התכנים הממותגים שלה.

היכולת להפריד חזותית בין כותרות, סרגל צידי, כותרות, לחצנים ואלמנטים אחרים מגדילה את יחס ההמרה ומשפר את חוויית המשתמש..

אם אתה בסירה זו, כדאי לשקול להוסיף גוונים וגוונים שונים של הצבעים העיקריים שלך במקום לחפש גוונים נוספים. לפעמים הפשטות היא האסטרטגיה הטובה ביותר.

4. אל תשכח את הצבעים הניטרליים שלך (לבן, אפור שחור)

תזדקק לצבעים ניטרליים לטקסט, כדי ליצור ניגודיות לאלמנטים חשובים, או כצבעי רקע.

הפונקציה של צבע ניטרלי בעיצוב אתרים מודרני דומה לאלה של החלל הלבן – לתת למשתמשים הפסקה ולאפשר להם זמן לעכל טוב יותר ולתעדף מידע בדף..

כדאי לקבל צבע כהה ואחד ניטרלי בהיר למקרי שימוש שונים. הצבעים הנייטרלים הנפוצים ביותר הם לבן, שחור ואפור. אתה יכול גם להשתמש בגוונים של הצבעים הדומיננטיים שלך כניטרלים, אם כי זה קצת יותר מסובך כדי ליצור הרמוניה.

הנחיות למיתוג Spotify
לדוגמה, Spotify מציעה ארבע גרסאות אפשריות ללוגו שלה, עם הוראות ברורות לשימוש בלוגו השחור על רקע בהיר והלבן על רקע כהה.

אם אתה תקוע ברעיונות, חזור אל כדרור או Designspiration והשתמש בחיפוש הצבעים כדי לראות מה אחרים עושים.

5. הוסף צבעים ראשוניים, משניים וניטראלים במקומות הבאים:

איך אתה הולך להחיל את ערכת הצבעים באתר? אילו צבעים הולכים לאן, ולמה?

 • צבעי יסוד עבור אל “הנקודות החמות” בדף האינטרנט שלך. עליך להשתמש בצבעים עזים ותוססים אלה כדי למשוך את תשומת ליבם של המשתמשים ולדרוש אותם לנקוט בפעולה. יש להדגיש כפתורי CTA, כותרות, סמלי הטבות, טפסים להורדה ומידע חשוב אחר באמצעות צבעי יסוד.
 • צבעים משניים משמשים כדי להדגיש את המידע הפחות חשוב באתר, כגון כפתורים משניים, כותרות משנה, פריטי תפריט פעילים, רקע, או תוכן תומך כמו שאלות נפוצות והמלצות..
 • צבעים ניטרליים ישמש ככל הנראה לטקסט ורקע, אך עשוי להועיל בקטעים צבעוניים במיוחד של האתר, רק כדי לעזור להקל עליו ולמקד מחדש את העין.

6. עברו על התהליך מספר פעמים

כאשר אתה סוף סוף ממציא את לוח הצבעים שלך, העמיד אותו במבחן בתרחישים שונים. האם זה יעבוד בדפוס? מה אם תחליט לפתוח קו סחורה? האם יש לזה השפעה על המבקרים שציפיתם שיהיו להם?

עדיף לעבור תהליך זה כמה פעמים וליצור כמה לוחות צבעים שונים. אם אחד לא עומד בכל הדרישות שלך, תהיה לך תוכנית ב ‘.

7. סיעור מוחות בעת הצורך

לא קשה להשיג ערכות צבע יפות כשאתה יודע איפה לחפש. לפניך רשימת כלים מועילים אשר ידריכו אותך בחיפושך אחר שילובי הצבעים הטובים באתר.

 1. ColorSpace – אתר זה יכול ליצור ערכת צבעים שלמה על בסיס קוד המקסים של צבע אחד שנבחר.
 2. צבע אדובי – כלי אדובי זה בנוי סביב הרעיון של גלגל הצבעים ומאפשר לך לפתח כל סוג של ערכת צבע באתר תוך כמה לחיצות. אתה יכול גם להעלות תמונה לחילוץ קודי צבע על ידי גרירה ושחרור של הקובץ לכלי.
 3. פלטון – Paletton הוא כלי ידידותי למשתמש לייצור ערכות צבע יפות ללא כל ידע טכני או עיצובי.
 4. מצננים – הכלי הזה ממש שימושי לבדיקה כיצד צבעים שונים עובדים יחד. בעזרת ממשק הגרירה והשחרור שלו תוכלו להזיז את הצבעים ולראות אם הם מתנגשים או עובדים יפה יחד.
 5. ColorSpire – גנרטור ערכות צבע אחר באתר.
 6. גלגל הצבעים של קנווה – הכלי החינמי הזה ידידותי מאוד למשתמש ויכול לעזור לך להבין אילו צבעים נראים נהדר יחד ואילו שילובי צבעים הם לא. בנוסף, יש הרבה תוכן חינוכי כדי לענות על כל שאלה שעשויה להיות לך בנושא תורת הצבעים וגלגל הצבעים.

השאלות הנפוצות ביותר:

1. מדוע חשובה סכמת הצבעים באתר?

השפעת הצבע על המוח האנושי היא תופעה אמיתית. בין אם אנו חשים במודע את ההשפעות של זה או לא, לצבעים יש השפעה רבה על האופן בו המוח שלנו מעבד מידע והעולם סביבנו.

המדע הראה כי אדום יכול להגדיל את זרימת הדם, ואילו כחול מייצר אפקט מרגיע.

למשל, בשנת 2000, גלאזגו הציגה תאורת רחוב כחולה לשיפור נוף העיר, מה שהביא בטעות לירידה בולטת במספר הפשעים באזורים שהוארו באורות הכחולים. בדומה לכך, הרכבת הימית של טוקיו קו בחר להתקין אורות כחולים בסוף רציף הרכבת כדי להפחית את מספר ההתאבדויות. כתוצאה מכך, התאבדויות בתחנות אלה ירדו ב -74%.

זה כנראה מסביר מדוע מרבית המותגים הרפואיים והתרופתיים בוחרים כחול כצבע העיקרי שלהם.

דבר אחד ברור: כאשר משתמשים בהם נכון, צבעים יכולים לקבל עלינו כוח רב. וזו בדיוק הסיבה שבחירת ערכת הצבעים המתאימה לאתר האינטרנט שלך כל כך חשובה.

על ידי שילוב של צבעים וגוונים שונים, אנו יכולים ליצור לוחות צבעים המביאים הרמוניה לעיצוב, מעוררים רגשות רצויים, משפיעים על מצבי הרוח של המשתמשים ומעצבים את תפיסתם לגבי המותג..

2. אילו רגשות קשורים לצבעים שונים?

יש תחום שלם של מדע המוקדש לחקר השפעות הצבע על התנהגות האדם – זה נקרא פסיכולוגיית צבעים. דרך רבים ניסויים ומחקר, מדענים קבעו כי צבעים אכן מעוררים רגשות: חלקם גורמים לנו להיות מאושרים, עירניים או רגועים, בעוד שאחרים משתמשים ברגשות כהים יותר ויכולים לגרום לנו חרדה או עצבות.

למעשה, 85% מהקונים אמרו הם רוכשים מוצרים על בסיס צבע בלבד.

על ידי בחירת לוח הצבעים המתאים לאתר שלך, אתה יכול לשנות את הדרך בה אנשים חושבים על המותג שלך וליצור רגשות מתמשכים שיניעו את החלטות הרכישה של הצרכנים..

אבל איפה להתחיל?

להלן שש עיקריות צבעים שמעוררים תגובה רגשית ייחודית בצופים:

אדום

אדום מסמל חשיבות, תשוקה ותוקפנות. חשבו על השטיח האדום, על הלב כסמל אהבה, או על תמרור העצירה. זה דורש תשומת לב, וכשמדובר בעיצוב, יש להשתמש בו במשורה כדי לא להציף או לעייף את הצופה.

וודאפון.
אשראי תמונה: וודאפון.

תפוז

כתום קשור לאנרגיה, משחקיות ומחירים נמוכים. שימוש בכתום בעיצוב אתרים יכול לעזור להוציא את נעוריו של המותג ואף לתפוס את עיני קונים הדחפים.

קבוצה קלה
אשראי תמונה: קבוצה קלה.

צהוב

כצבע השמש, הצהוב יכול לשחק בהיבטים של אושר ומהנים. אבל זה גם מפעיל את אזור החרדה במוח, ולכן יש להשתמש בזה בזהירות ובגוונים משתנים.

זחל
אשראי תמונה: זחל.

ירוק

לצבע הטבע, הירוק יש קשר הדוק עם בריאות, שגשוג ויוזמות ידידותיות לסביבה. היא מתאימה יפה לכל מיני מוצרים אורגניים או טבעיים ומותגים המתמקדים בחיק הטבע ובטבע.

סטארבקס
אשראי תמונה: סטארבקס.

כחול

הצבע הכחול מעורר מיד אמון ומעורר תחושת ביטחון. בנוסף, הוכח שיש לו השפעה מרגיעה על המוח, כך שהוא גם מתגלה כמזמין וידידותי. בהיותו כה רב תכליתי ותוסס, כחול הוא אחת מבין אפשרויות הצבעים הפופולריות ביותר בקרב מעצבי אתרים.

NHS
אשראי תמונה: NHS.

סגול

סגול הוא צבע המלוכה. לעתים קרובות משויכים לאלגנטיות, מסתורין ויצירתיות, זהו צבע מקוון למותגים שרודפים אחר הערכה המתקדמת או היוקרתית או רוצים ליצור פיתוי חושי יותר בעיצוב האתר שלהם..

קדבורי
אשראי תמונה: קדבורי.

מחשבה על אילו צבעים ראשוניים ומשניים להשתמש עבור ערכת הצבעים באתר שלך תאפשר לך להשפיע על האופן בו אנשים מרגישים לגבי האתר שלך והמותג שלך..

3. מה עלי לדעת על הבדלי צבע בין מגדר / גיל?

לאתרים עם הביצועים הטובים ביותר יש דבר אחד במשותף – הם מכירים את קהל היעד שלהם. אם באמצעות מחקר שוק או ניסיון של שנים בתעשייה שלך, אתה אמור להיות מסוגל לדעת למי אתה רוצה לפנות. למה? מכיוון שצבעים, בחירות עיצוב, טיפוגרפיה ודברים כמו טון קול משפיעים באופן שונה על דמוגרפיה שונה.

וזה לא סתם דמוגרפיה שונה שמציגה צבעים בצורה שונה. מסתבר שגם גברים ונשים מעדיפים צבעים שונים.

במחקר משנת 2012, כמעט 2000 גברים ונשים נשאלו אם הם מעדיפים סגול, כחול, ירוק, צהוב, כתום, אדום או ורוד.

42% מהגברים אמרו כי כחול היה הצבע האהוב עליהם, ואחריהם ירוק (25%) וסגול (12%). נשים גם אמרו כי כחול היה הצבע המועדף עליהן (29%), ואחריו מקרוב סגול (27%) וירוק (19%).

תרשים עוגה: הצבעים האהובים על האנושות
תרשים עוגה: הצבעים האהובים על האנושות.

אף על פי שהוא עדין, ההבדל בהעדפות הצבע בין גברים ונשים עשוי להשפיע משמעותית על הצלחתו של המותג. זה לא הכל. בעת יצירת ערכת צבע לאתר הפונה לשני המגדרים, חשוב לקחת בחשבון גם את הצבעים הפחות אהובים.

אז אילו צבעים מעדיפים המגדרים השונים?

אז אילו צבעים מעדיפים המגדרים השונים? כמה מחקר נעשה בכיוון הזה.

צבעים זולים או לא מייצגים

על פי מחקר זה, גברים ונשים כאחד לא אוהבים חום וכתום. 17% מהנשים גם שמות אפור ברשימת שלושת הצבעים הפחות אהובים עליהם. מעניין לציין ששני המינים רואים את אותם הצבעים כ”זולים “או” לא יקרים “.

4. אילו צבעים תופסים את תשומת הלב הגדולה ביותר?

שילובי הצבעים הנכונים חיוניים בעיצוב אתרים שכן הם עוזרים למעצבים לבסס היררכיה חזותית. ההיררכיה החזותית, בתורו, מאפשרת למשתמשים להבחין באלמנטים הליבה כמעט באופן מיידי ולבחון תחילה את המידע החשוב ביותר.

מוזיאון גוגנהיים
לדוגמה, מוזיאון גוגנהיים משתמש בצבע כדי להבליט מיקומים שונים ולהדגיש את המידע החשוב ביותר באתר.

אבל זה לא רק שילובי צבעים שונים שמעניקים מבנה עיצובי. לצבעים יש באופן טבעי היררכיה משלהם, המוגדרת בצורה הטובה ביותר על ידי ההשפעה של כל צבע על הרגשות, החושים וההתנהגות שלנו..

ישנם צבעים נועזים, כמו אדום, צהוב או כתום, שהם כמעט בלתי ניתנים להסרה ודורשים את תשומת ליבנו הבלתי מחולקת. ויש צבעים חלשים יותר, כמו אפור, לבן או כחול בהיר, שעוזרים ליצור ניגודיות ולהפוך אלמנטים חשובים.

מעצבים אוהבים להשתמש בצבעים נועזים כדי לחדד את הניווט וליצור חווית משתמש אינטואיטיבית יותר. מלבד זאת, ניתן להשתמש בצבעים מודגשים ליצירת עקביות בין דפים שונים ולעזור למשתמשים למצוא את מה שהם צריכים מהר יותר. לדוגמה, באמצעות צבע אדום לכפתורי קריאה לפעולה ברחבי האתר שלך יכול להגדיל את שיעור ההמרות שלך ולהפוך את עיצוב ממשק המשתמש לאינטואיטיבי יותר.

5. אילו תעשיות מעדיפות צבעים שונים?

כבר דנו עד כמה חשובה פסיכולוגיית הצבעים לעיצוב המיתוג, הזהות והלוגו וכיצד לכל גוון השפעה פסיכולוגית שונה על הלקוח..

כך שזה בכלל לא מפתיע ללמוד שתעשיות שונות מעדיפות צבעים שונים, מכיוון שהם מנסים לעורר רגשות מסוימים וליצור אסוציאציות רלוונטיות לתעשייה..

מחקר אחד ניתח 520 לוגואים במגוון תעשיות כדי לקבוע איזה מגזר מעדיף צבע. הממצאים הוכנסו לתרשים צבעוני, המייצג את 20 המותגים המובילים בכל ענף ואת הצבעים הדומיננטיים שלהם.

6. כיצד אוכל לשפר את הכרת המותג?

צבע הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר של מותג בלתי נשכח – לצד טיפוגרפיה, שם מותג וגרפיקה.

אנו יודעים שזו שלנו המוח חושק במידע חזותי. יצירת תוכן ויזואלי משכנע העושה שימוש בצבעים הנכונים ועניין העיצוב המשמח את העיניים ומשתמש בתשומת לבם הרבה לפני שעובד המידע בפועל. לוקח למוח לעבד רמזים חזותיים לרבע שנייה, ואילו טווח הקשב הממוצע של הצרכן הוא 8 שניות בלבד.

בואו נעשה ניסוי מהיר. עצמם את העיניים וחשבו על שלושת המותגים האלה: שוקולד מילקה, איקאה וקרלסברג. ראית את צבעי המותג שלהם? אני בטוח שהמוח שלך הוטף מייד בתמונות סגולות, כחולות-צהובות וירוק.

מילכה
אשראי תמונה: מילכה.

מחקרים הראו זאת צבע מגדיל את הכרת המותג ב- 80%. בניית הכרה טובה יותר של המותג, בתורו, עוזרת לחברות לבסס היכרות. וככל שמשהו מוכר יותר, כך אנו סומכים עליו.

לומד פסיכולוגיה צבעונית יכול גם לעזור לך להבטיח שהמותג שלך קשור לרגשות הנכונים וליצור רגש חיובי אצל הצרכנים.

זה אולי נראה כמו עבודה רבה עבור משהו בסיסי כמו ערכת צבע באתר, אך זהו צעד חיוני בתהליך עיצוב האתר. כדי להיות מסוגלים להשפיע על האופן בו המשתמשים רואים והרגישים לגבי המותג שלך, עלינו להבין טוב יותר את הקשר בין צבעים לרגשות.

7. מהם צבעים ניטרליים?

האם אתה יכול ליצור עיצוב אתר מושך מבלי להשתמש בצבע כלשהו? התשובה היא כן, אך הדבר מצריך הבנה טובה של אלמנטים עיצוביים אחרים, כגון טיפוגרפיה, רשת ומתווה, כדי למשוך את תשומת ליבם של המבקרים.

עיצוב אתרים בשחור לבן ידוע כמערכת צבעים מונוכרומטית. השילוב של צבעי שחור לבן הוא הימור בטוח – אלה שני הצבעים שלעולם לא ייצאו מהאופנה. עם זאת, ערכת צבעים מונוכרומטית יכולה להיות מבוססת על כל צבע, כל עוד היא נגזרת מגוון יחיד ומוארכת באמצעות גווניו, גווניו וגווניו..

עיצוב מונוכרומטי מבוצע היטב מבטיח אתר אינטרנט בולט כמתוחכם, קלאסי וחסר זמן.

סטודיו להצעה מיוחדת
הנה דוגמה לתכנית צבע מונוכרומטית שמשתמש באדום כגוון הבסיס שלו.

בחיסרון זה יכול להיות אתגר לקבל מענה רגשי מהמבקרים שלכם. נטולי צבע, עיצובים ברשת מונוכרומטיים נטולי אישיות ורגש. מעצבים חייבים לחשוב באופן יצירתי על פיתוח חווית גלישה משכנעת כאשר הם בוחרים בתכנית צבע מונוכרומטית.

מחקר על מינימליזם בתצוגות עיצוב אתרים ששימוש בצבע מבטא במכוון ובעקביות לאורך העיצוב עוזר להדגיש את המידע החשוב ביותר ומניע את המשתמשים לנקוט בפעולה.

מחקר אחד ניתח 520 לוגואים
מחקר אחד ניתח 520 לוגואים.

כחול, אדום וירוק הם שלושת הצבעים הדומיננטיים שצוברים כמעט בכל ענף.

עם זאת, יש אחד חריג שחל על הצבע כחול. על פי חוקרי מזון, כאשר בני אדם חיפשו מזון הם למדו להימנע מחפצים רעילים או מפונקים, שלעתים קרובות היו כחולים, שחורים או סגולים. כאשר אוכלים לצבע כחול מוגשים למחקר נבדקים, הם מאבדים תיאבון.

אם כל מותג אחר בענף שלך משתמש באותם צבעים, נראה שזה בלתי אפשרי להתבלט ולבנות מותג מזוהה. זו הסיבה שחשוב להכין ערכת צבעים רחבה יותר שתחול על כל חומרי המיתוג והשיווק, במקום ללכת רק עם שילוב פשוט של צבעי יסוד ומשני..

8. האם יש דוגמאות לתכניות צבע טובות של אתר אינטרנט?

יש! להלן 20 דוגמאות שיעניקו השראה לתכנית הצבעים של אתר האינטרנט שלך.

1. צבע מבטא בהיר

קרסקוסה
אשראי תמונה: קרסקוסה.

שימוש בצבע מבטא בתכנית הצבעים של אתר האינטרנט שלך היא אחת הדרכים היעילות ביותר להפנות את תשומת ליבו של האורח לקטעי המידע החשובים ביותר בדף. בדוגמה שלמטה, שלושה צבעים נועזים – צהוב, סגול ואדום – משמשים להפרדת שירותי הליבה וליצירת מושג בלתי נשכח..

2. תוכנית צבע בהירה אך מאוזנת

הסערה המושלמת
אשראי תמונה: הסערה המושלמת.

ערכת הצבעים של אתר זה מאזנת בין שני צבעים מלאי חיים, ומשתמשים בצבע אדום בוהק כצבע מבטא.

גלה ערכות צבעוניות יותר של מבטא בהיר יותר צבע אדובי.

3. ערכת צבע רעננה ומראה אורגני

קאלם
אשראי תמונה: קאלם.

האמירה שאנו אוכלים קודם עם העיניים היא ספוט-און. המוח שלנו מקבל אות מהעיניים הרבה לפני ש בלוטות הטעם שלנו יוצאות לעבוד. צבע הוא לרוב המרכיב הראשון שעינינו מבחינות במוצר מזון, שקובע מראש כיצד אנו תופסים את הטעם והטעם של מה שאנו עומדים לאכול. בדוגמה למטה אנו רואים כיצד השימוש בסכימת צבעים טבעית, הנשלטת על ידי צבעי צהוב, לבן וירוק, יוצרת מראה אורגני ורענן..

4. גוונים אדמתיים

LaunchBuzz
אשראי תמונה: LaunchBuzz.

ערכת הצבעים באתר זה משתמשת ברקע צבע ניטרלי כדי להוציא את הצבע האפרסקי של המוצר.

גלה תוכניות צבע רעננות יותר צבע אדובי.

5. שקט צבע רגוע ומינימליסטי

לעבוד באחריות
אשראי תמונה: לעבוד באחריות.

השילוב הפשוט הזה של צבעים אדמתיים ורגועים משרה אווירה מרגיעה ומציבה את הטון הנכון למסר האתר – התגברות על לחץ וחרדה. זו גם דוגמה לאופן שבו לוח צבעים מוגבל יכול עדיין להיות רב עוצמה בכדי להשפיע על מצב הרוח והתנהגותו של מבקר.

6. ערכת צבע מלוטשת ומרגיעה

פגרה
אשראי תמונה: פגרה.

זיווג גוונים שונים של כחול עם פסטלים תואמים, ערכת הצבעים המהודרת באתר זה יוצרת אווירה רגועה וחלומית.

גלה ערכות צבע מינימליסטיות יותר צבע אדובי.

7. ערכת צבעי פסטל ומושתק

השלמה
אשראי תמונה: השלמה.

באמצעות ערכת צבעים רכה ופסטלית, עיצוב אתר זה מצליח ליצור רושם של זרימה אורגנית ומבנה חזותי. זה נעים לעין ומאוזן היטב, מפתה את האורח להסתובב ולהמשיך לגלוש.

8. סכמת צבע רכה ומזמינה

קדריק פריירה
אשראי תמונה: קדריק פריירה.

ערכת הצבעים באתר זה משלבת כמה צבעי פסטל ליצירת מראה רך ומזמין.

גלה תוכניות צבע נוספות של פסטל צבע אדובי.

9. סכימת צבע תוססת ונועזת

מ.א קנאביס אמיתי
אשראי תמונה: מ.א קנאביס אמיתי.

לוח הצבעים התוסס הזה, מפוצץ בצבע ובאנרגיה, מפגיש צהוב בוהק וכחול תוסס, ויוצר שילוב חזק. עם צבעים עזים ואלמנטים עיצוביים מעניינים, האתר מותיר רושם לאורך זמן ופרץ טעם הדר.

10. ניגודיות תוססת

עיצוב Dropbox
אשראי תמונה: עיצוב Dropbox.

בסדרת צבעים זו משתמשים בשני צבעים תוססים ליצירת ניגודיות תופסת עיניים.

גלה ערכות צבע מלאות חיים יותר צבע אדובי.

11. תוכנית צבעונית ומודרנית

לאשר
אשראי תמונה: לאשר.

אתר זה מושך עיצוב מתוחכם ומודרני על ידי שילוב של מוצרים צבעוניים בהירים עם רקע נייטרלי. עם צבע מבטא אחד לכפתורי CTA, עיצוב האתר עובד בצורה מבריקה בהדרכת המבקר לפעולה הרצויה.

12. כיף ושובב

התוכנית שלך, הכוכב שלך
אשראי תמונה: התוכנית שלך, הכוכב שלך.

שילוב של צבעים וגוונים רבים ושונים, אתר זה שולף ערכת צבעים שובבה העושה שימוש בצבע ליצירת קטגוריות מידע.

גלה ערכות צבע צבעוניות יותר צבע אדובי.

13. שיטת צבע מונוכרומטית

אולפן Revolve
אשראי תמונה: אולפן Revolve.

משחק מרקם וגוונים שונים של שחור ואפור, לוח צבעים זה עוזר ליצור עיצוב אתר מסתורי ועם זאת ניגש. חוסר הצבע בעיצוב אתרים זה מאלץ את המבקר להתמקד באלמנטים אחרים, כולל העתקה, צורות וויזואליות.

14. אלגנטי ושליו

Mowellens
אשראי תמונה: Mowellens.

משחק עם כמה גוונים של ירוק, עיצוב אתר זה יוצר עומק ומשתמש בסגנון צבעים רגוע ונקי כדי להעסיק את המבקרים.

גלה ערכות צבעוניות נוספות במונוכרום צבע אדובי.

15. סכמת צבע חיה וחדה

צבי עיניים גדולות
אשראי תמונה: צבי עיניים גדולות.

עיצור אתר אינטרנט זה מביא עימון ערכת צבעים חדה לרושם ראשוני חזק. לא חושש להוביל עם צבעים עזים, עיצוב האתר משלב גוונים שונים ליצירת ניגודיות מוחשית ומושך את עין המבקר – מוורוד עמוק ועד ירוק כהה וכחול עשיר, ערכת הצבעים אקלקטית ועם זאת מאוזנת.

16. לא מפחד מצבעים מודגשים

צבע על קוד
אשראי תמונה: צבע על קוד.

עם ניגודיות גבוהה ושלושה צבעים מלאי חיים בהפעלה, ערכת הצבעים באתר זה עושה רושם נועז.

גלה ערכות צבעוניות עזות יותר צבע אדובי.

17. סכמת צבע אלגנטית ומפנקת

שר עמי
אשראי תמונה: שר עמי.

ערכת הצבעים היפה הזו מושכת מראה מלכותי ואלגנטי על ידי שילוב כחול עמוק עם גווני זהב. זוהי ערכת צבעים קלאסית עם טוויסט מודרני המעניק חוויה חזותית עוצמתית וממצבת את המותג מייד כשחקן מתקדמים.

18. עם נגיעה של זהב

פאולה קראוז
אשראי תמונה: פאולה קראוז.

הדוגמה למטה מדגימה כיצד לזרוק צבע שיש בו אסוציאציות תרבותיות חזקות – במקרה זה; זהב – יכול לשנות את הדינמיקה של העיצוב כולו ולהפוך אותו למראה מלכותי יותר.

גלה תוכניות צבע אלגנטיות יותר צבע אדובי.

19. תכנון צבעוני אנרגטי ועם זאת

המון במבוק
אשראי תמונה: המון במבוק.

בהסתמך על לוח צבעים חיוני אך מסורתי למדי, עיצוב אתר זה מצליח לעורר אמון תוך יצירת רושם של מותג מודרני וחושב קדימה. עם ניגודיות חזקה וקריאות נהדרת, השילוב של אדום וכחול מעניק לאתר אינטרנט vibe דינמי ועוצמתי.

20. מסורתית אך מעניינת

קרדי
אשראי תמונה: קרדי.

השילוב הקלאסי של אדום וכחול מתעורר לחיים בעיצוב האתר המגניב הזה.

גלה תוכניות צבע ארגוניות נוספות צבע אדובי.

עכשיו אתה יודע כיצד לעצב בעצמך ערכת צבע אתר

האמת, אינך צריך להיות מעצב כדי להכין ערכת צבעים יפה באתר. מתוך הבנה רחבה של פסיכולוגיית הצבעים, היסודות של תורת הצבעים, וארסנל של כלים מועילים, אתה יכול לפתח לוח צבעים המעניק למותג שלך זהות חזותית חזקה..

הקדש זמן לחקור דוגמאות יצירתיות, בדוק שילובי צבעים שונים ומצא צבעים משלימים שעובדים יפה יחד. עיצוב נהדר הוא יחסי – אם זה עובד עבור המותג שלך, מניע מעורבות ומשפר את הכרת המותג, זה כל מה שחשוב באמת.

עכשיו תלבש את כובע המעצבים שלך והתחל להתנסות בלוח הצבעים שלך!

הצטרף לניוזלטר שלנו

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map