מציאת לקוחות לעיצוב אתרים (7 שלבים)

מציאת לקוחות לעיצוב אתרים


פתיחת עסק בעיצוב אתרים או פיתוח עצמאי אינה דבר קל.

כשעבדת במשרה מלאה, התמקדת במלאכה שלך; עכשיו אתה צריך לדאוג מהכל. פתאום אתה צריך לאזן בין הספרים, לנהל חוזים, ולדאוג לכל הדברים הקטנים שמישהו אחר עשה בשבילך. החודשים הראשונים האלה יכולים להרגיש די מהממים.

אולי האתגר הגדול ביותר עם פרילנסרים הוא למצוא לקוחות חדשים ולמכור את העבודה שלך. אם מעולם לא עשית זאת בעבר מכירות יכולות להיות מאיימות להפליא. אבל זה לא חייב להיות.

במדריך זה נראה לך תהליך פשוט ללקוחות עיצוב אתרים ופיתוח אתרים.

בואו נצלול פנימה!

1. לבנות קרן

לפני שתתחיל להגיע עם לקוחות, חשוב לבנות נוכחות מקוונת המדגימה את כישוריך, מציגה את עבודתך הטובה ביותר ומשרה אמון..

לקוחות יבדקו את טביעת הרגל המקוונת שלך בהערכתם אם להעסיק אתכם, ולכן יצירת רושם טובה היא המפתח. לכל הפחות אנו ממליצים על הצעדים הבאים:

רכוש דומיין והגדר חשבון דוא”ל

על ידי שליחת דוא”ל משם הדומיין שלך, אתה מפגין לגיטימציה ללקוחות פוטנציאליים. 

הצעד הראשון שלך צריך להיות רישום שם תחום שמציגה את העסק שלך כראוי. אנו ממליצים לבחור משהו פשוט; אם יש לך ספק, השתמש בשמך או בשילוב של שמך ומילות מפתח כמו “עיצוב”, “קוד” או “סטודיו”, ועיין במדריך שלנו בנושא כיצד לבחור שם דומיין. במידת האפשר, קבל דומיין .com או .org.

בנה אתר תיקים

השלב הבא שלך הוא בניית אתר תיק עבודות. תשתמש באתר זה כדי להציג את עבודותיך.

האתר שלך יכול להיות פשוט להתחיל בו. בחר כמה מהפרויקטים המועדפים עליך, באופן אידיאלי פרויקטים שבהם הצלחת לספק ערך משמעותי. אם אין לך ניסיון בעבודה קודמת, גם פרויקטים של הדגמה בסדר. וורדפרס הוא מושלם לכך, אבל אתה יכול להשתמש בכל בונה אתרי אינטרנט גם כן.

התקנת וורדפרס חדשה

לקוחות מחפשים מעצבים ומפתחים המדגימים חשיבה ביקורתית ופתרון בעיות יצירתי ומעמידים את יעדי העסק מעל אסתטיקה. אז הקפידו להציג את העבודה שלכם כשאתם מתארים כל פרויקט. אנו ממליצים לכסות את הרקע והיעדים העסקיים של הפרויקט, את תפקידך בצוות, את הגישה שלך לבעיה ואת תוצאות עבודתך..

פולני את פרופילי המדיה החברתית שלכם

כצעד אחרון, חשוב ללטש את פרופילי הלינקדאין, הטוויטר והפייסבוק שלך.

אנו ממליצים להוסיף קישור לאתר העסקי שלך בכל חשבון, ולכתוב סיכום ברור וקצר של השירותים שלך בלינקדאין. בהחלט, וודא שאף אחד מהחשבונות שלך לא יציג שום דבר שלקוחות עשויים להיחשב בלתי הולמים או פוגעניים.

2. מצא לקוחות פוטנציאליים

כעת, לאחר שבניתם נוכחות מקוונת איתנה, הגיע הזמן לבנות צינור של לקוחות פוטנציאליים. 

ישנן דרכים רבות למצוא לקוחות פוטנציאליים, אך חלקם יעילים יותר מאחרים. להלן הערוצים הנפוצים ביותר, וכיצד להפיק את המרב מכל אחד מהם.

מקומות פרילנסרים

מקומות פרילנס כמו UpWork ו Freelancer.com הם פופולריים להפליא. בכל יום אלפי חברות משתמשות באתרים אלה כדי למצוא ולהעסיק פרילנסרים.

עם זאת, מקומות אלה הם גם תחרותיים במיוחד. אם תבחר להשתמש במקומות השוק האלה, אתה תתחרה בעיקר על מחיר. זכור, זה משחק מספרים. כשתתחיל לצאת לראשונה, צפה לזכות בפחות מ- 5% מהפרויקטים שאתה מציע.

יצירת קשר קר

יצירת קשר קר אינה זוהרת, אך אם היא נכונה זה יכול להיות יעיל להפליא, במיוחד אם בחרת בנישה ספציפית. לדוגמה, אם אתה בונה אתרים למסעדות מקומיות, פנייה אל לקוחות פוטנציאליים באופן שיטתי בלינקדאין היא דרך נהדרת לתופף עסקים.

כמו בכל התייחסות, הקפד להיות חיובי, אדיב ומתמשך תוך הימנעות מחציית הקו והופכת למטרד. אם הלקוח הפוטנציאלי שלך לא הגיב לאחר 3-5 הודעות, סביר להניח שהם לא מעוניינים והגיע הזמן להמשיך.

לוחות חיפוש עבודה

מועצות עבודה רבות מפרטות הזדמנויות פרילנסריות בנוסף לעבודה במשרה מלאה. אם אתה משתמש בלוחות משרות, צפה לעבור תהליך יישום דומה לזה של משרה מלאה.

מועצת המשרות הפרילנסרית של אנג'לליסט

אנג’לליסט ו אנו עובדים מרחוק הם לוחות דרושים פופולריים שיש לעיתים קרובות הזדמנויות לעיצוב ופיתוח פרילנסרים.

מדיה חברתית

מדיה חברתית היא מדיום מוערך במיוחד למציאת תפקידים פרילנסרים, במיוחד מכיוון שאתה יכול להשתמש בו כערוץ נכנס ויוצא כאחד..

כדי להתחיל, כתוב פוסטים על עסק עצמאי חדש שלך בלינקדאין, טוויטר ופייסבוק. שמור את הפוסטים שלך פשוטים; הודיעו על העסק שלכם ועל השירותים שאתם מציעים, ואפשרו לאנשים לדעת ליצור איתכם קשר.

תוכל גם להשתמש במדיה החברתית כערוץ יוצא באמצעות חיפוש אנשים הזקוקים לשירותים שלך ויצירת קשר ישירות איתם. לדוגמה, חיפוש בטוויטר אחר “מעצב עצמאי” מניב אלפי הזדמנויות שהועלו ביום האחרון בלבד.

הרשת שלך

אל תשכח מהרשת שלך! גם אם אינך חושב שאתה מכיר לקוחות פוטנציאליים, תופתע עד כמה הרשת שלך יכולה להיות שימושית.

פנה לעמיתים, חברים ומשפחה לשעבר כדי ליידע אותם על העסק החדש שלך ושאל אם הם מכירים מישהו שאליו אתה צריך ליצור קשר. כמו כן, שאלו אם הם מכירים פרילנסרים המציעים שירותים משלימים; לדוגמה, אם אתה מעצב, שאל על מפתחים ומשווקים. פרילנסרים אלה מקבלים לעתים קרובות בקשות לסוג העבודה שאתה עושה, כך שבניית קשרים איתם יכולה להיות מקור עבודה נפלא.

קבוצות מקצועיות

קבוצות מקצועיות הן מקור פנטסטי נוסף להובלות פרילנסרים. חפש קבוצות פרילנסרים – הן בתחומך והן בשדות משלימים – וכן כל ענף או קבוצות נישה בהן הלקוחות הפוטנציאליים שלך מסתובבים.. קבוצות רפויות ציבוריות ומפגשים מקומיים יכולים להיות מקומות נהדרים לרשת וחברות המחפשות עזרה פרילנסרית הן לעתים קרובות חברות.

קבלנות משנה לסוכנות

סוכנויות גדולות מקבלות לעיתים קרובות פניות של לקוחות שהם קטנים מדי עבורם. בניית קשרים עם אחת הסוכנויות הללו היא מקור פנטסטי ללידים חדשים. חפש סוכנויות ברשת שלך ופנה לתזמן קפה. שאל על עבודות הצפה ובכל מקרה אתה יכול להועיל.

שיווק תוכן ועבודה בקוד פתוח

שיווק תוכן ועבודה בקוד פתוח הם דרכים נהדרות להפגין את כישוריכם בפני לקוחות פוטנציאליים. עם זאת, לערוצים האלה לוקח זמן, ולכן כדאי להשקיע בהם רק אם אתם מעוניינים בעצם בעבודה עצמה ומוכנים להיות סבלניים.

3. הושיט יד

לאחר שזיהית לקוחות פוטנציאליים, תצטרך ליצור קשר. בין אם תושט באמצעות דוא”ל, לינקדאין או אמצעי אחסון אחר, תרצה לבנות את ההודעה שלך כך שסביר להניח שתקבל תגובה.

ההודעות המגיעות ביותר מיטיבות חולקות כמה דברים משותפים:

הושג טוב הוא מותאם אישית

אף אחד לא אוהב לקבל אותיות צורות. לכן כשאתם פונים אל לקוחות, וודאו שהתקשורת שלכם לא מרגישה משומר.

כן, זה בסדר לעשות שימוש חוזר בכמה שורות נפוצות, אך קח את הזמן להתאים אישית את ההודעה שלך לעסקי הלקוח הפוטנציאלי שלך.. 

Outreach טוב הוא בקצרה 

אנשים עסוקים. הציגו את עצמכם, הסבירו מדוע אתם חושבים שתוכלו לעזור לעסק שלהם במונחים ספציפיים, ובצעו את השאלה. שלושה עד ארבעה משפטים זה מספיק.

Outreach עצמאי בלינקדאין

ההישג הטוב ממנף הוכחה חברתית

ברגע שתוכלו, שילבו הוכחה חברתית—בצורה של שמות לקוחות או המלצות — לתוך ההישג שלך. סיכויים טובים יותר להגיב בסיכויים כאשר הם מרגישים בנוח שהם מדברים עם מישהו שעבד עם לקוחות כמוהם.

Outreach טוב הוא ישיר

סגור את ההודעה שלך באמצעות בקשה ישירה לשיחת המשך. הפוך את הצעד הבא ברור וקל לנקוט. “יש לך 15 דקות אחר כך השבוע לדון בהזדמנות זו?” הוא פשוט ויעיל.

4. הכשיר את ההובלות שלך

לא כל הלקוחות נוצרים שווים. חלקם הופכים ללקוחות רווחיים, אחרים אף פעם לא נסגרים, ואחרים עדיין מדממים אותך יבש, מנסים כל הזמן לשנות את היקף הפרויקט, להאריך את ציר הזמן או לדחות את התשלום..

כדי למקסם את הרווחיות ולהקטין את כאבי הראש העתידיים, חשוב לאפשר את הסיכויים שלך מראש. בשיחה הראשונה שלך אתה רוצה ללמוד כמה פיסות מידע מרכזיות.

מהן היעדים העסקיים שלהם?

במהלך השיחות הראשוניות שלך, סביר להניח שהלקוח שלך יתמקד בזריזות של הפרויקט הספציפי שלהם. אולי הם רוצים שתעצב דף אינטרנט או תבנה נושא Shopify. בכל מקרה, סביר להניח שהם יתמקדו בתכונות.

טבעי להתחיל לשאול שאלות על הדרישות השונות שהן מתוות. איזו פונקציונליות הם זקוקים? איך אמור להראות הניווט?

התנגד לפיתוי זה.

אמנם חשוב להבין את היקף הפרויקט, אך עליך להבין את זה מוטיבציה מאחורי הפרויקט תחילה. האם הם רוצים להגדיל את המכירות? הם מקווים להוריד את עלויות התפעול? בכמה?

מידע זה הוא אחד המפתחות ליצירת הצעה מוצלחת, והוא גם יעזור ליידע את הדיון סביב היקף ותכונותיו. אם המטרה הבסיסית של לקוח היא הגדלת המכירות, סביר להניח כי כל תכונה שאינה מניעה מכירות תניע אותם.

לא פחות חשוב, לקוחות שמוטיבציותיהם מעורפלות הם בדרך כלל אלה שמשתנים היקף לעיתים קרובות, מתמקדים במחיר על פני איכות ובדרך כלל כואבים לעבוד איתם. אם לקוח לא יכול לבטא או לכמת את היעדים העסקיים שלהם בבירור, יתכן והדבר הטוב ביותר יהיה לדחות את הפרויקט.

מהן המדדים העסקיים העיקריים של הלקוח?

ברגע שאתה מבין את מטרות הלקוח, חשוב לצלול אל הדקויות.

אם לקוח רוצה שתעצב מחדש את אתר האינטרנט שלו בכדי להגדיל את המכירות, אז הוא יקבל הבנה של המדדים המניעים את המכירות הללו – הערך הממוצע של מכירה הוא היום, שיעור ההמרות הנוכחי של האתר, כמה מבקרים האתר מקבל בחודש – הוא מכריעה.

על ידי בקשת פרטים אלה מראש, אתה מדגים ללקוח שאתה מתמקד בתוצאות עסקיות, ולא רק באסתטיקה, ואתה יכול לקבל מידע חשוב שיעזור לך ליצור מגרש משכנע..

מה ציר הזמן?

רק מכיוון שלקוח נראה נרגש ממשהו לא אומר שהוא מוכן לקנות. 

העבר את ההפניות שלך לשאול אותם מה ציר הזמן שלהם. אם הם לא מתכננים להתחיל לעבוד במהלך השבועות הקרובים, התאם את הציפיות שלך – ואת המאמץ שאתה מכניס – בהתאם. חלק מהלקוחות האלה ייסגרו בסופו של דבר, ואחרים הם רק קניות חלונות.

מי מקבל ההחלטות?

לעתים קרובות האדם שאתה פוגש קודם הוא לא האדם שיכול לכתוב לך המחאה. עדיף לדעת מראש מי יש סמכות לקבלת החלטות סופית כדי שתוכלו לקבל את הקלט והמשוב שלהם מוקדם. היזהר ממצבים בהם אין מקבלי החלטות ברורים או שבהם אתה נאלץ לעבוד עם מיופה כוח.

האם הם יכולים להרשות לעצמך?

להרכיב הצעה לוקח זמן ומאמץ. אל תבזבזו על ידי ניחוש על המחיר. במקום זאת, נסה לאמוד את התקציב מראש. 

אתה יכול לעשות זאת בכמה דרכים שונות, אך בדרך כלל האפשרות הטובה ביותר היא לשאול ישירות. נסה משהו כמו:

ראיתי פרויקטים שכאלו מסתכמים ב -2,000 דולר וראיתי אותם מסתכמים ב 20,000 $. זה באמת תלוי בתכונות שאתה מחפש ובערך הבסיס שהם מביאים לעסק שלך. האם יש לך תחושה של מה התקציב שלך כדי שאוכל להתאים את ההצעה שלי בהתאם?

ישנם לקוחות שנראים זהירים מלהתנדב במידע זה; הם חושבים שעל ידי שיתוף התקציב שלך איתך הם מוותרים על מינוף המשא ומתן.

אם אתה נתקל בדאגה זו, פשוט הסבר שוב שאתה יכול להתאים את הפרויקט לצרכים שלהם על ידי הרחבת או צמצום היקף, אך הדבר האחרון שאתה רוצה לעשות הוא ליצור הצעה שלא תעבוד מסיבות תקציביות. בדרך כלל תקבל לפחות טווח שתוכל לעקוף.

5. מושלם את המגרש שלך

אתה אובססיבי למלאכה שלך, ובצדק. אבל ללקוח שלך אכפת מהעסק שלהם. הם רוצים יותר מסתם אתר יפה, אפליקציה מעוצבת היטב או פרויקט מקודד היטב. 

כתיבת מגרש מושלם פירושה לדבר לצרכים העסקיים שלהם, כך שהמגרשים הטובים ביותר עוקבים אחר מבנה פשוט שמציב את צרכי הלקוח ולא את היקף הפרויקט, ראשית:

תאר את הכאב

ה כאב זו הסיבה שהלקוח שלך נמצא כאן היום. תאר את האתגר העסקי איתם הם מתמודדים, איך זה פוגע בעסק שלהם ומדוע הוא צריך לתקן.

לדוגמה:

עסקי הווידג’טים של Acme צומחים במהירות והחברה זקוקה לפלטפורמת מכירות מודרנית שתתמודד עם דרישה זו. באתר Acme הנוכחי מגוון סוגיות של עיצוב וביצוע שגורמים ל- Acme לאבד מכירות למתחרים. נכון לעכשיו, שיעור ההמרות של Acme הוא פחות ממחצית מהממוצע בתעשייה. האתר גם יוצר מספר כאבי ראש תפעוליים הקשורים לאיסוף מידע מפתח להזמנות לקוח, ומכריח את צוותי פעולות Acme לבדוק מחדש כל הזמנה באופן ידני, מה שמביא ליותר מ -400 שעות של תפוקה אבודה בחודש..

קטע זה מזכיר את הסיכוי שלך לבעיה העסקית העומדת בפניו וממחיש שאתה מבין עד כמה חשוב לפתור אתגר זה.

תאר את החלום

ה חולם הוא המקום בו הלקוח שלך רוצה להיות; זהו המצב העתידי בו הכאב שלהם קבוע והכל עובד טוב. תאר את מצב העסק העתידי באמצעות הערכים שאספת בשלב ההסמכה:

Acme שוקלת לעצב מחדש את אתר האינטרנט שלה בתקווה לטפל בסוגיות אלה ולהגדיל את המכירות. מכיוון שערך החיים הממוצע של לקוח Acme הוא מעל 500 $, אפילו עלייה קטנה בשיעור ההמרות של 10% תהיה שווי יותר מ- 250,000 $ לחודש לחברה. על ידי ייעול איסוף הנתונים, האתר החדש יכול לבטל לחלוטין את בעיות הפרודוקטיביות הקשורות לבדיקה כפולה של הזמנות, ולאפשר לצוות המכירות להתמקד בלקוחות הגדולים והחשובים ביותר שלו..

תיאור המצב העתידי של העסק מחזק עוד יותר כי אתה מבין את הסיבה האמיתית לפרויקט. על ידי תיאור עתיד זה במונחים כספיים, אתה מבטיח שיש לך את תשומת הלב של הסיכוי שלך.

תאר את התיקון

ה לתקן הוא הבשר של הפרויקט. זה התכונות שתיצור והפתרון שתספק. תאר גם את מסירי המפתח וגם את המתודולוגיה שתנקוט בכדי להבטיח שהמוצרים הללו יביאו להצלחה שלקוח זקוק להם.

עם המטרה הסופית לסייע ל- Acme להגדיל את המכירות ולהקטין את התקורה התפעולית, אני מציע את הפעילויות הבאות …

הסבירו את התאמתכם

פרק זה הוא המפתח. הסבר מדוע אתה הכי מתאים לפרויקט זה, השתמש בדוגמאות של עבודות בעבר, המלצות על לקוחות או כל דבר אחר שאתה יכול לחשוב עליו. אתה רוצה שהלקוחות שלך יחשבו, “וואו, אנחנו צריכים להשיג את הבחור הזה!”

לאורך הקריירה שלי עבדתי על מאות פרויקטים של עיצוב ושיווק אתרים כמו זה; הלקוחות הנוכחיים והקודמים לשעבר כוללים את אפל, מיקרוסופט ונטפליקס

תשאלו

בחלק הסופי, מתאר את התמחור ואת ציר הזמן ובקש את המכירה. אם יש לך אפשרויות פרוייקט מרובות, הסבירו כל אחת לפרטי פרטים.

בהתבסס על הפרטים שלמעלה, הרכבתי שלוש אפשרויות לשיקולך …

על ידי ביצוע מבנה זה, אתה יכול ליצור הצעה משכנעת המגדילה משמעותית את הסיכויים שלך לזכות בעסק של הלקוח שלך.

6. סגור את העסקה

שלחת את ההצעה שלך, אך אל תצפה שהעסקה שלך תיסגר מייד. יש כמה צעדים שתצטרך לנקוט כדי להזיז את המכירה לאורך קו הסיום.

מתי ואיך לבצע מעקב

אם הלקוח שלך לא מגיב תוך שלושה עד ארבעה ימים מקבלת ההצעה שלך, זה בסדר למעקב. הצע לדבר בטלפון כדי לענות על כל שאלה או לדון בהיקף. אם אתה יכול לומר זאת בצורה אמינה, ציין כי לוח הזמנים שלך מתמלא בפרויקטים אחרים ואתה רוצה להבטיח שתזמין עבורם משבצת.. 

בדרך כלל זה מקבל תגובה תוך יום-יומיים, אך אם עדיין לא שמעתם שוב כעבור 3-5 ימים, הושטו שוב. כמעט תמיד תשמעו בצורה כזו או אחרת בשלב זה.

מעקב אחר הצעות ב- Gmail

טיפול במשא ומתן ופושבק

יש לקוחות שאוהבים לנהל משא ומתן, ולכן עדיף להיות מוכנים. 

באופן כללי, אנו ממליצים תחילה לנהל משא ומתן על היקף. אם לקוח רוצה שתוריד את שכר הטרחה, יש לך כמה תכונות או עבודות עבודה שתוכל לחסל מהפרויקט בכדי להתאים לבקשה זו.

כמוצא אחרון, תוכלו לשקול להוריד את התעריף תוך השארת ההיקף על כנו, אך וודאו להיכנס לשיחה עם מחיר שבאופן לא נמוך ממנו. אין טעם ליטול פרויקט שלא תוכלו לספק בצורה רווחית.

מתעד את העסקה

לאחר שתסכימו לתנאים הרחבים של הפרויקט, יהיה עליכם להכין מספר מסמכים כדי לאטום את העסקה. אנו ממליצים ליצור הסכם שירותי אב לשימוש עם כל לקוח והכנת א הצהרת עבודה לכל פרויקט ספציפי.

7. בנה עסק בר-קיימא

לאחר שסגרתם את העסקה, מאמצי הפיתוח העסקי שלכם לא צריכים להיפסק. לקוחות קיימים הם ללא ספק המקור הטוב ביותר לעבודה עתידית. הפניות ושומרים הן שתי דרכים נהדרות למנף מערכות יחסים קיימות לבניית עסק בר-קיימא.

קבלת הפניות

לאחר שתסיים את הפרויקט – או שבועות ספורים, אם זה פרויקט לטווח ארוך – בקש מהלקוח לקבל משוב. איך הם מרגישים לגבי הפרויקט? האם הם מרוצים מהתפוקה וסגנון העבודה שלך?

בהנחה שהלקוח שמח, בקש הפניה. זה בדרך כלל היעיל ביותר אם אתה צופה קדימה בלינקדאין ובוחר כמה אנשים ספציפיים שהלקוח שלך מכיר ומי הם יכולים להציג לך. לחלופין, שקלו לבקש המלצה בכתב בלינקדאין.

מוכרים שומרים

עבור לקוחות רבים פרויקט שלם הוא רק תחילת המסע. 

אתרי אינטרנט זקוקים לתכנים חדשים, אופטימיזציה של שיעורי המרות, תחזוקה וגיבויים שוטפים. אפליקציות לנייד צריכות לתמוך במכשירים האחרונים. ובכל אופן כל פרויקט תחת השמש זקוק לעדכון כלשהו מדי פעם.

שומרים יכולים להיות דרך מצוינת עבור פרילנסרים לייצר רווחים מצרכים אלה. תמורת תשלום חודשי, אתה יכול לספק עדכונים שוטפים, לבטח מפני בעיות תחזוקה באמצעות תוכנית תמיכה, או לתת ייעוץ לניתוח וביצועים.

אמנם ישנן דרכים רבות לבנות שומרים, הסכמי המחזיק הרווחיים ביותר להציע שירותים מיוצרים ולא נתחי זמנך.

רק התחל

כפי שראינו, מכירת פרויקטים לעיצוב ופיתוח אתרים לא חייבת להיות קשה. המפתח האמיתי הוא פשוט להתחיל ולהמשיך להתאמן.

אם תעקוב אחר הצעדים שלמעלה, תקבל את העניין תוך זמן קצר.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map