ویرایشگر ویژوال WordPress: نکات و ترفندهایی برای مبتدیان

وردپرس در ابتدا ساخته شده است تا یک سیستم ساده وبلاگ نویسی باشد که باعث می شود انتشار مطالب آنلاین به صورت نسیم انجام شود. با گذشت زمان ، آن را به یک سیستم مدیریت محتوای کامل (CMS) تغییر شکل داده است. اکنون کاربران کنترل کاملی بر طراحی و عملکرد وب سایتهای وردپرس خود دارند. اما ، بدون محتوا ، طراحی و عملکرد هیچ معنی ندارد و از این نظر ، وردپرس به ریشه های خود صادق است: ایجاد محتوا و مدیریت.


در حالی که بسیاری از ویژگی ها در نرم افزار پایه وردپرس ساخته شده اند ، تولید محتوا همچنان نیروی محرک اصلی آن است. با این حساب ، اجازه دهید نگاهی دقیق تر به ویرایشگر تصویری WordPress در این پست بیندیشید و اینکه چگونه می توانید از آن بهتر استفاده کنید.

WYSIWYG

وردپرس به شما امکان می دهد تا بجای کدگذاری مستقیم آن در پرونده های خود ، محتوا را بصری ایجاد و مدیریت کنید. بنابراین ، آن را یک ویرایشگر WYSIWYG یا “آنچه می بینید چیزی است که دریافت می کنید” برای افراد ناخواسته نامیده می شود. ابزار ویرایشگر سه بخش دارد:

 1. ویرایشگر ویژوال
 2. ویرایشگر متن (جایی که می توانید کد را وارد کنید)
 3. آپلودکننده رسانه (برای بارگذاری پرونده های تصویری)

به طور پیش فرض ، ویرایشگر ویژوال هنگام ایجاد یک پست یا صفحه جدید فعال است (صفحات > جدید اضافه کن یا نوشته ها > جدید اضافه کن) اگر به هر فرصتی فعال نیست ، روی آن کلیک کنید:

عکس 1

WYSIWYG به این معنی است که آنچه در ویرایشگر ویژوال هنگام ویرایش پست خود مشاهده می کنید همان چیزی است که در پست منتشر شده ظاهر می شود. ویرایشگر متن به شما امکان می دهد متن ساده را وارد کنید و همچنین به شما امکان می دهد كد (نشانه گذاری HTML) را مستقیماً وارد كنید ، گویی كه با فایل HTML واقعی كار می كنید. شما با کلیک کردن روی آن را فعال می کنید متن برگه سمت راست ویرایشگر:

عکس 11

Media Uploader دقیقاً این کار را انجام می دهد: پرونده های رسانه را در کتابخانه رسانه بارگذاری کنید تا بتوانید آنها را در دلخواه خود وارد کنید.

عکس 10

با این معرفی مختصر به ویرایشگر تصویری قدرتمند WordPress ، حالا بیایید ببینیم چگونه می توانید از برخی دکمه های کلیدی برای ایجاد و ویرایش محتوا استفاده کنید. من از عناوین Blogger از مجموعه برنامه های رایگان ما برای تصاویر استفاده می کنم.

افزودن متن

اولین چیز این است که یک صفحه جدید را پست کنید یا ویرایشگر ویژوال را باز کنید: بروید نوشته ها > جدید اضافه کن. به طور پیش فرض ، هنگام ایجاد یک پست جدید ، نوار ابزار متراکم مشاهده خواهید کرد:

pic2

برای فاش کردن گزینه های دیگر قالب بندی در نوار ابزار ، روی نماد سینک آشپزخانه کلیک کنید:

pic3

برای ایجاد و مدیریت محتوای اولیه ، گزینه های قالب بندی فوق بسیار خوب است. حتی اگر تازه وارد WordPress نباشید ، بیشتر نمادها با دیگر ویرایشگران متن مانند Microsoft Word آشنا هستند. در حقیقت ، تمام نمادهای موجود در نوار ابزار ویرایشگر بصری همان عملکردی را دارند که نمادهای یکسان در Microsoft Word انجام می دهند ، بنابراین من موارد آشنایی کمتری را برای گفتگو قرار داده ام.

برای افزودن متن ، به سادگی محتوای خود را در پنجره ویرایشگر تایپ کنید. با این وجود ، گاهی اوقات ممکن است مطالب خود را قبلاً در جایی تایپ کرده باشید و در این حالت می توانید با استفاده از این دکمه ها در نوار ابزار ، آن را به صورت متنی ساده یا فرمت شده از Word جایگذاری کنید:

pic4

استفاده از این مسیر سریع است و ویرایشگر بصری حداقل می تواند بهتر از قالب بندی و چسباندن استاندارد شما از Word پشتیبانی کند. با این حال ، همانطور که به زودی متوجه خواهید شد ، این کار بی عیب و نقصی نیست و بعضی اوقات ممکن است به متن متمرکز دست پیدا کنید. فهمیدم چسباندن متن ساده بسیار ساده تر است و سپس انجام قالب بندی در ویرایشگر تصویری.

قالب بندی را از متن خود حذف کنید

همانطور که مشاهده کرده ایم یا همانطور که مشاهده می کنید هنگام آزمایش این دکمه های قالب بندی ، ویرایشگر تصویری هنگام پردازش متن فرمت شده وارد شده از دیگر ویرایشگران متن ضعف دارد. بنابراین شما ممکن است دریابید که کار با متن قدیمی ساده کار بهتری است. این دکمه ای است که شما باید برای حذف قالب بندی از متن وارد شده استفاده کنید:

عکس 5

متن خود را برجسته کرده و بر روی آن دکمه کلیک کنید. متن شما اکنون قالب بندی پیش فرض موضوع شما را خواهد داشت. توجه داشته باشید که این دکمه برای برخی از انواع قالب بندی از قبیل بلاکچین و هدر کار نمی کند. دکمه های قالب بندی دیگر نیز وجود دارند که از آن دسته مراقبت می کنند.

تغییر نوع متن

شما می خواهید چندین متن را در سند خود از جمله پاراگراف ها و عنوان ها داشته باشید. برای تغییر نوع متن ، قسمت متنی را که می خواهید تغییر دهید برجسته کنید و روی منوی کشویی فرمت در سمت چپ شدید نوار ابزار ویرایشگر کلیک کنید. قالب مورد نظر خود را انتخاب کرده و تمام شد:

pic8

بدیهی است ، شما می توانید پست های خود را به هر شکلی که می خواهید قالب بندی کنید ، اما اطمینان حاصل کنید که ساختار برای سازگاری وجود دارد. برای مثال عناوین بخش باید دارای عنوان مشابه باشند عنوان 2, در حالی که عنوان اصلی به طور معمول است عنوان 1. علاوه بر این ، متن پاراگراف استاندارد باید دارای یک قالب پیش فرض باشد و بنابراین متن و آدرس ها را باید از پیش تنظیم کنید.

به یاد داشته باشید: قالبهای پیش فرض برای انواع متن مختلف به موضوع شما بستگی دارد. هر موضوع همراه با یک ظاهر طراحی پیش فرض خاص برای انواع شما در جعبه کشویی قالب مشاهده می کنید.

استفاده کنید پاراگراف در کادر کشویی تایپ کنید تا قالب بندی از سرصفحه ها از ابتدا حذف شود قالب بندی را حذف کنید دکمه برای عناوین و رونوشتها کار نمی کند.

استفاده کنید مسابقه دکمه برای قالب بندی یا حذف قالب بندی بلوکوت:

عکس 9

ویرایش تمام صفحه

pic13

اگر دوست دارید با حداقل حواس پرتی کار کنید ، حالت تمام صفحه را برای شما ایده آل خواهید یافت و این دکمه فعال کردن آن است. به سادگی تمام موارد غیر ضروری روی صفحه را می بندد و شما را تنها با جعبه محتوا و نوار ابزار چگالش می کند که به طور خودکار پنهان می شود و هنگام بالای صفحه به نظر می رسد..

برچسب بیشتر را وارد کنید

pic12

اگرچه این یک ویژگی غالباً نادیده گرفته شده ویرایشگر بصری است ، هنگام نمایش بخش های پست در وبلاگ شما بسیار مفید است. همانطور که از قبل آگاه هستید ، اگر پست هایی را در وبلاگ خود منتشر کرده اید ، وردپرس گزیده ای از این ارسال ها را در صفحه اصلی و بایگانی نمایش می دهد. با این حال ، WordPress گزیده ها را بطور تصادفی کوتاه می کند و این می تواند در وسط یک جمله باشد.

اینجاست که نفیس درج بیشتر ویژگی برچسب مفید است. این امکان را به شما می دهد تا دقیقاً مشخص کنید که گزیده ای به پایان می رسد پیوندی که به پست کامل اشاره داشته باشد درج شده که گزیده ای را برای پایان یافتن درج خواهید کرد. روش های زیادی برای قالب بندی این برچسب وجود دارد ، اما به یاد داشته باشید ، به طور پیش فرض فقط برای پست ها کار می کند (نه صفحات):

pic14

توجه: استفاده از درج بیشتر برچسب به پشتیبانی از طرح انتخابی شما متکی است. تم های متفکرانه توسعه یافته از آن پشتیبانی می کنند ، اما برخی از آنها نه.

پیوندها را اضافه و حذف کنید

عکس 15

درج و حذف لینک ها نیز با استفاده از این دکمه ها ساده است. آنها به طور پیش فرض غیر فعال هستند تا زمانی که متن مورد نظر برای ایجاد لینک را برجسته نکنید. دکمه سمت چپ پیوند را اضافه می کند در حالی که یکی از سمت های راست لینک ها را حذف می کند.

شخصیت های خاص

عکس 6

اگر تاکنون از دکمه کاراکترهای ویژه در Word استفاده کرده اید ، این نیز باید آشنا باشد. با این حال ، این یکی از شهودی تر است زیرا کدهای HTML و NUM کاراکتر را به محض شنا کردن روی آن نشان می دهد:

عکس 7

اگر شما یک کاربر معمولی وردپرس هستید ، احتمالاً شما با بسیاری از مواردی که در بالا به آنها پرداخته ایم آشنا هستید ، اما برای کاربران جدید وردپرس ، این باید یک راهنمای شروع مفید برای ویرایشگر بصری در WordPress باشد. قابلیت های آن و همچنین محدودیت های آن.

من همچنین دوست دارم در مورد نحوه استفاده از ویرایشگر تصویری از شما بشنوم. آیا راهنمایی یا ترفندی دارید که می خواهید آنها را به اشتراک بگذارید?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map