توسعه دهندگان WordPress: نحوه مدیریت مشتری های کابوس (و خداحافظ آنها را ببوسید)

نحوه مدیریت مشتری های WordPress

آیا به تازگی به عنوان یک توسعه دهنده WordPress راه اندازی شده اید تا بتوانید با مشتریانی که به نظر می رسد مستقیم از بدترین کابوسهای شما بیرون آمده اند ، درگیر مشتری شوید. آیا اختلافات بودجه یا تغییرات لحظه آخری ثابت شما را تحت تأثیر قرار می دهد؟ اگر چنین است ، وقت آن است که پا را پایین بیاوریم و متعهد به ایجاد تغییر شویم.


در حالی که شما همیشه نمی توانید مشتری های ترسناک را از قبل مشاهده کنید ، شما می توان سیستم هایی را به کار بگیرید تا بتوانید تجارت خود را بهتر مدیریت کنید و روابط متقابل با مشتری های مشکل ساز را بسیار دردناک تر کنید.

در این مقاله ما در مورد راههای یافتن و جذب چشم اندازهای ایده آل ، به بهترین نحو مدیریت کسب و کار توسعه دهنده خود و راه های جزئی با مشتریان کابوس صحبت خواهیم کرد. بیایید با شناسایی افراد مناسب شروع کنیم.

با مشتری ایده آل خود آشنا شوید

آیا شما کاملاً واضح هستید که دوست دارید با چه کسی ایده بگیرید؟ بعضی اوقات ، مترجمان آزاد و توسعه دهندگان کم تجربه آنقدر مشتاق هستند که کار خود را شروع کنند تا مشتری های خود را به درستی نمایش ندهند.

اگر احساس می کنید که در جذب مشتری های شایسته تلاش می کنید ، ممکن است زمان آن باشد که رویکرد خود را تغییر دهید. سؤالات اصلی زیر را از خود بپرسید:

 • آیا می خواهم با شرکت های نوپا یا شرکت های مستقر کار کنم?
 • شرایط غیرقابل مذاکره من چیست?
 • مهارت های من چه نوع مشتری هستند مناسب برای خدمت?

هنگامی که پاسخ این سؤالات اولیه را تعیین کردید ، می خواهید برای جلوگیری از اشتباه کردن ، به فکر کردن در مورد اشتباهات بپردازید. شروع به تامل در مورد سؤالات زیر کنید:

 • چگونه می توانم به طور کلی به لحن کلی ارتباطات پروژه کمک کنم?
 • چگونه می توانم پروژه نهایی را ارائه دهم?
 • آیا مشتری را برای مدیریت حساب کاربری خود در پایان پروژه انتقال خواهم داد یا خیر?

داشتن یک مشتری رویایی و فکر کردن فعال در مورد سناریوهای مرتبط با پروژه در آینده باعث می شود که شما بتوانید نوع اشتباه مشتری را برای شروع کار جذب کنید. اکنون که ما مسیر شاد را تحت پوشش قرار داده ایم ، بیایید توجه خود را به موقعیت هایی که کمتر مطلوب هستند تبدیل کنیم.

شناسایی و مدیریت مشتری های کابوس

به عنوان یک توسعه دهنده نسبتاً بی تجربه وردپرس ، همیشه ساده نیست که از قبل یک مشتری وحشتناک را شناسایی کنید – حتی اگر اقدامات احتیاطی را انجام دهید. با این حال ، برخی از نشانه های مطمئن از مشتریان وحشتناک وجود دارد. هر یک از موارد زیر باید برای تنظیم زنگ های زنگ دار و ارسال پرچم های قرمز خاموش به سمت آسمان کافی باشد:

 • مشکلات مداوم در پرداخت.
 • مشتریانی که بیش از حد وقت شما را مصرف می کنند.
 • تغییرات مداوم یا تغییر عظیم اهداف پروژه.
 • مشتری های پرخاشگر یا دستکاری کننده که اکنون به جای پرداخت عادلانه به شما امکان می دهند در کنار امکان کار در آینده قرار گیرند.
 • مشتریانی که به شما اجازه نمی دهند کار خود را انجام دهید و سعی می کنند مسئولیت های خود را بر عهده بگیرید.

حفظ سرماخوردگی همیشه آسان نیست ، اما باید در وهله اول بتوانید به طور عینی متوجه این رفتارها شوید ، سپس با آرامش تصمیم بگیرید که چگونه مشکلات را برطرف کنید.

ابزارهای مدیریت پروژه مانند Trello به امور کمک می کنند تا یکنواخت اجرا شوند.

ابزارهای مدیریت پروژه مانند Trello به امور کمک می کنند تا یکنواخت اجرا شوند.

هنگامی که مشخص کردید که کدام یک از مشتریان فعلی شما به طور بالقوه مشکل ساز هستند ، وقت آن رسیده است که اقدامات خود را برای کاهش مشکلات احتمالی انجام دهید. سازمان پروژه اولیه مسیری طولانی را برای پیشبرد آتش سوزی پیش می برد یا حداقل در یک قطعه شما را به خط پایان می رساند. استفاده از تمام روشهای زیر را در نظر بگیرید:

 • از سیستم مدیریت مشتری مانند استفاده کنید ترلو, یا Basecamp اردکهای مختلف خود را در یک ردیف نگه دارید.
 • برای کمک به مشتری خود به سمت مدیریت وب سایت خود ، یک راهنمای کاربر ایجاد کنید و از درد آینده خودداری کنید.
 • برای شفاف سازی شرایط خدمات و انتظارات از یک پرسشنامه مشتری ایجاد کنید.
 • منوی اداری مشتری خود را ویرایش کنید تا خود مدیریتی گزینه ای ساده تر در جاده باشد.
 • قرارداد خود را با دقت بررسی و (به طور بالقوه) تجدید نظر کنید.
 • به طور مداوم مهارت های ارتباط مشتری خود را آهسته کنید.

مهمتر از همه ، در طول این فرآیند با خود خوب رفتار کنید. حرفه ای بودن با این نیست که آدم ننگ کسی باشد. اگر شما انجام دادن احساس می کنید که باید گلوله را گاز بگیرید و تا پایان یک پروژه خاص تجربه مشتری سخت را تحمل کنید ، این نکات هشدار را در ذهن داشته باشید:

 • مرزها را تنظیم کنید. به افراط و تفریط بزرگی نروید و سعی کنید مشتری های غیر منطقی را راضی کنید. صرف نظر از آنچه انجام می دهید ، برخی از مردم هرگز هرگز راضی نخواهند شد. شما حق دارید که عقل خود را حفظ کنید. موفقیت طولانی مدت شما به این کار بستگی دارد.
 • مستقیم با خود باشید. صادقانه احساسات خود را در مورد مشتری ارزیابی کنید و اگر چیزی عجیب است اما نمی توانید به آنچه در آن است اشاره کنید ، به روده خود اعتماد کنید و برای جلوگیری از این کار قدم بردارید. 99 بار از 100 ، شما درست خواهید بود.
 • از ترس رها کردن نترس. در حالی که آماده می شوید مشتری فعلی خود را به آتش بکشید ، با بازاریابی خدمات خود به مشتری ایده آل خود برنامه ریزی کنید. گاهی اوقات رها کردن مشتری بد ، در را برای چندین فرد عالی باز می کند.

شلیک مشتریانی که مطابقت خوبی ندارند

حتی با بهترین تلاش ها ، گاهی اوقات شما به سادگی باید روابط با مشتری را زودتر از پیش بینی قطع کنید. هنگامی که یک رابطه مشتری و توسعه دهنده به طور جبران ناپذیری خراب می شود ، وقت آن است که راه های جزئی – بدون استثناء. ایده اخراج مشتری می تواند ترسناک باشد ، اما این یک بخش عادی از زندگی تجاری است و شما باید آن را به عنوان یک تجربه یادگیری رفتار کنید. در اینجا مراحل اساسی برای یادآوری وجود دارد:

 1. احترام و سپاسگزاری: این لحن کلی را حفظ کنید ، اجازه ندهید که احساسات به درون خود بیفتند ، و آرام و احترام خود را حفظ کنید.
 2. همچنان خنثی باقی بماند اما محکم: سرزنش نکنید ، از زبان واقعی استفاده کنید و روشن کنید که در حال قطع رابطه هستید.
 3. موقعیت خود را خلاصه کنید: توضیح مختصری برای اقدامات خود ارائه دهید و تاریخ نهایی را تعیین کنید.
 4. راه حل ارائه دهید: سایر توسعه دهندگان WordPress را پیشنهاد کنید که مناسب تر باشد. در صورت لزوم ، بازپرداخت کامل یا جزئی را پیشنهاد دهید.
 5. ارسال مثبت: با تشکر از مشتری برای تجربه یادگیری و آرزوی موفقیت برای او در تمام تلاش های آینده.

الگوی مثال

خیلی راه ها برای انجام دادن این وجود دارد. در اینجا نحوه نمایش طرح فوق به شکل ایمیل آورده شده است:

مشتری عزیز],

امیدوارم وقتی این پیام را میخوانی حالت خوب باشد. یک موضوع مهم وجود دارد که می خواهم توجه شما را جلب کنم.

ما شش ماه گذشته با هم کار کرده ایم ، و فکر می کنم تغییر آن ضروری است. از آنجا که ما در مورد اتمام پروژه رویکردها و استانداردهای مختلفی داریم ، فکر می کنم یک توسعه دهنده وردپرس که زمان بیشتری برای اختصاص به تلاش های شما دارد ، به بهترین وجه در خدمت شرکت شما خواهد بود. از تاریخ [تاریخ] ، من دیگر نمی توانم خدمات توسعه وردپرس را به شما ارائه دهم.

برای کمک به شما در این انتقال ، لیستی از برنامه نویسان را تهیه کردم که ممکن است در دسترس باشند تا شما را به عنوان یک مشتری جدید در اختیار شما قرار دهند:

[پیشنهادات]

می توانید انتظار بازپرداخت کامل برای پروژه پیش پرداخت شده در مدت هشت هفته را داشته باشید که طی 24 ساعت به حساب شما واریز شود.

ممنون از فرصتی که میتونید باهاش ​​کار کنید و ازش یاد بگیرید. برای شما آرزو می کنم که بهترین راه را داشته باشید.

با احترام.

[اسم شما]

حالا چه?

آیا حاضر هستید خداحافظی مشتریان کابوس خود را ببوسید؟ بیایید مراحلی را که پیشنهاد کردیم دوباره یادآوری کنیم:

 1. این کار را با تعیین اینکه دوست دارید مشتری ایده آل شما باشد ، شروع کنید.
 2. تأیید کنید که آیا شما مشتری های جهنمی فعلی دارید یا خیر.
 3. مددجویان مشکل را به طور موثر در کوتاه مدت مدیریت کنید.
 4. خودتان را مدیریت کنید – نیازی به سوءاستفاده شدید نیست. اگر شلیک ناگهانی ضروری است ، این کار را انجام دهید.
 5. با لطف مشتریانی را که مطابقت خوبی ندارند ، آتش بزنید.

ما کنجکاو هستیم که بشنوید که چگونه تجربیات مشابهی را با تجربیات گفته شده در بالا به کار گرفته اید. چگونه شما مشتری های غیرقابل تحمل را مدیریت می کنید؟ آیا تا به حال مجبور شده اید که آتش بزنید؟ تجربیات خود را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map