نحوه بهینه سازی WooCommerce و بهبود عملکرد سایت

نحوه بهینه سازی WooCommerce و بهبود عملکرد سایت

بازار تجارت الکترونیکی در چند سال گذشته رشد چشمگیری داشته و به زودی نشانه هایی از کندی رشد نخواهد داشت. دلیل اصلی کسب و کار الکترونیکی چنین محبوبیتی کسب کرده است که این روزها خرید آنلاین از نظر مصرف کنندگان راحت تر است. با این وجود ، به سادگی اداره کردن یک فروشگاه آنلاین به معنای این نیست که شما مشتری و یا فروش زیادی برای آن موضوع داشته باشید (ابتدا باید WooCommerce را بهینه کنید).


مصرف کنندگان آنلاین در مورد خرید آنلاین انتظارات ، نیازها و خواسته های خاصی دارند. اگر نمی توانید از این انتظارات فراتر رفته یا حتی آن را برآورده کنید ، مشتریان را به یک رقیب از دست می دهید. به همین دلیل بهینه سازی عملکرد فروشگاه WooCommerce شما بسیار مهم است.

امروزه بسیاری از دارندگان وب سایت وردپرس را انتخاب می کنند. WordPress یکی از محبوب ترین و قدرتمندترین سیستم های مدیریت محتوا (CMS) در جهان است. نه تنها این ، بلکه 31.6٪ از کل وب سایتهای جهانی روی WordPress اجرا کنید. از بین این افراد ، بیش از 4 میلیون نفر از آنها تصمیم هوشمندی برای ساختن یک فروشگاه اینترنتی با WooCommerce گرفته اند.

WooCommerce یک افزونه قدرتمند (و رایگان) وردپرس با ویژگی های داخلی برای فروش محصولات در وب سایت خود است. علاوه بر این ، صدها برنامه افزودنی و افزودنی WooCommerce برای سفارشی کردن فروشگاه شما در صورت مناسب بودن وجود دارد. همانطور که قبلاً گفته شد اتوبوس ، داشتن فروشگاه الکترونیکی تجارت الکترونیکی به اندازه کافی برای تولید مشتری یا افزایش فروش کافی نیست.

اهمیت صفحات سریع بارگیری

هنگام بهینه سازی صفحه WooCommerce ، همه چیز به این نتیجه می رسد که می توان آن را آسان برای پیمایش ، کاربر پسند ، غنی از محتوای با کیفیت ، پاسخگو و غیره دانست. با این حال ، یکی از مهمترین عوامل عملکرد سرعت است. زمان بارگذاری صفحات شما و به طور کلی سرعت وب سایت شما نقش اساسی در رضایت مشتری دارد.

هیچ کس تحمل نمی کند وب سایت های تنبل اگر این روزها طول بکشد تا صفحات شما بیش از حد طول بکشد ، می توانید مطمئن شوید که مشتریان از فروشگاه شما رها می شوند. در حقیقت ، در حدود 47٪ از مصرف کنندگان آنلاین انتظار دارند که صفحه شما در کمتر از دو ثانیه بارگیری شود. علاوه بر این ، 67٪ از کاربران تلفن همراه اگر بارگذاری بیش از سه ثانیه طول بکشد ، صریحاً از صفحه شما رها می شوند.

گفته می شود ، زمان بارگذاری صفحه کند باعث از دست رفتن مشتری و فروش می شود. علاوه بر این ، یک ثانیه تأخیر در زمان بارگذاری صفحه می تواند منجر به کاهش 16٪ در رضایت مشتری ، 11٪ بازدید کمتر از صفحه و 7٪ کاهش در تبدیل شود. برای فروشگاه های تجارت الکترونیکی ، این می تواند سود و ردیف پایین را تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین اگر می خواهید یک فروشگاه تجارت الکترونیکی موفق موفق کنید ، سرعت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این 5 نکته آسان علاوه بر استفاده از راهنمای کامل ما در مورد چگونگی سرعت بخشیدن به وردپرس ، به شما در بهینه سازی WooCommerce asap کمک می کند.

1. راه حل مناسب میزبانی وردپرس را انتخاب کنید

بهترین هاستینگ وردپرس برای وب سایت شما

همه چیز با انتخاب ارائه دهنده میزبانی وردپرس شروع می شود. این اولین قدم برای یک سایت سریع وردپرس است. اگر شما ارائه دهنده میزبانی از سرعت مناسب وب سایت پشتیبانی نمی کنید ، کارهای بهینه ای برای WooCommerce نمی توانید انجام دهید. قبل از شروع بهینه سازی فروشگاه خود ، راه حل های خوب میزبانی را تحقیق کنید.

وقتی به دنبال بهترین هاستینگ وردپرس برای سایت خود هستید ، روی زمان بروز استثنایی و کمترین خرابی ممکن ، پشتیبانی 24/7 ، سرعت عالی وب سایت و قیمت مناسب تمرکز کنید. در غیر این صورت ، ممکن است سرعت پهنای باند آهسته ، خرابی مکرر سرورها ، افزایش خرابی وب سایت و عملکرد نامناسب را تجربه کنید. این مطمئناً مشتریان شما را از فروشگاه شما دور می کند.

برای WooCommerce ، سعی کنید از راه حل های میزبانی بودجه خودداری کنید. برنامه 1 دلاری / ماهانه یا ظاهراً “رایگان” در دراز مدت هیچ مزیتی نخواهد داشت. این ممکن است در ابتدا خوب کار کند ، اما با افزایش اندازه فروشگاه و تقاضای محصولات شما ، این برنامه های کوچک به سادگی نمی توانند منابع کافی برای پشتیبانی سایت شما ارائه دهند. درعوض ، زمان خود را برای انتخاب طرحی متناسب با نیازهای ترافیکی و منابع خود اختصاص دهید. ما WP Engine و Flywheel را دوست داریم – هر دو میزبان وردپرس کاملاً سریع و کاملاً مدیریت شده با منابع زیادی برای پشتیبانی از یک فروشگاه متوسط ​​WooCommerce با اندازه متوسط ​​ارائه می دهند.

2. بهینه سازی تصاویر

نحوه بهینه سازی تصاویر برای وردپرس ، راهنمای کامل

تصاویر با کیفیت بالا یکی از ساده ترین راه ها برای برجسته کردن فروشگاه تجارت الکترونیکی شماست. با این حال ، اگر بهینه سازی نشوند ، تصاویر می توانند تأثیر قابل توجهی در زمان بارگیری صفحه شما داشته باشند. تصاویر بزرگ و با کیفیت بالا برای محصولات شما ممکن است در فروشگاه شما استثنایی به نظر برسند. اما در سمت تلنگر ، بارگذاری آن تصاویر زمان می برد. این هست چرا تصاویر خود را بهینه می کنید بسیار مهم است.

با بهینه سازی تصاویر می توانید بدون افزایش زمان بارگذاری صفحه ، تصاویر خیره کننده ای را در فروشگاه خود حفظ کنید. می توانید از افزونه استفاده کنید ، اما بهتر است قبل از بارگذاری آنها در فروشگاه خود ، نحوه بهینه سازی تصاویر را به درستی یاد بگیرید. در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید برای بهینه سازی تصاویر انجام دهید:

 • از قالب مناسب استفاده کنید: هنگام انتخاب یک قالب برای تصاویر ، مهم است که روی فرمت هایی تمایل داشته باشید که برای وب سایت ها و مرورگرها ایده آل باشند. به طور معمول این فرمت های JPG یا PNG است. آنها تصاویر را برای استفاده آنلاین فشرده می کنند و کیفیت تصویر را بدون اثرات منفی کاهش می دهند. به عبارت دیگر ، تصاویر شما حتی با کاهش کیفیت عالی به نظر می رسند.
 • از اندازه مناسب برای تصاویر خود استفاده کنید: قبل از بارگذاری ، تصاویر خود را به اندازه صحیح برش دهید. علاوه بر این ، هنگام آپلود یک تصویر در وردپرس ، اندازه های پیش فرض رسانه به طور خودکار ایجاد می شود. می توانید این گزینه های اندازه تصویر را در زیر بیابید تنظیمات> رسانه در داشبورد وردپرس. توصیه می کنیم با تنظیم پیش فرض صفر گزینه هایی را که از آنها استفاده نمی کنید حذف کنید.
 • فشرده سازی تصاویر: حتماً تصاویر خود را قبل از بارگذاری آنها در وردپرس فشرده سازی کنید. می توانید از گزینه دسک تاپ مانند استفاده کنید ImageOptim, یا سرویس آنلاین رایگان مانند کراکن. اگر قبلاً تصاویر خود را در وردپرس بارگذاری کرده اید ، نگران نباشید. شما هنوز هم می توانید از افزونه هایی مانند EWWW یا دود کردن برای کاهش اندازه پرونده برای تصاویر در پایگاه داده خود.

3. استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN)

CDN: شبکه تحویل محتوا

CDN یا شبکه تحویل محتوا می تواند به شما در بهبود سرعت وب سایت و کاهش زمان بارگیری صفحه فروشگاه WooCommerce شما کمک کند. CDN شبکه ای از سرورها است که در سراسر جهان از لحاظ استراتژیک قرار می گیرند. اینها برای پنهان کردن محتوای وب سایت شما به منظور دسترسی آسان تر به مشتریان بر اساس موقعیت جغرافیایی استفاده می شوند. بنابراین وقتی CDN فایلهای وب سایت شما را ذخیره می کند (نسخه ایستایی از تصاویر ، CSS ، JavaScript و غیره) بعداً آنها را در دسترس کاربران نزدیک به CDN قرار می دهد..

به عنوان مثال ، با استفاده از CDN ، مشتریانی که نزدیکترین آنها را به مرکز داده CDN ارسال می کنند ، ارسال می کنند. بنابراین ممکن است مشتری در واشنگتن محتوای ذخیره شده از سرور در نیویورک را ببیند ، در حالی که مشتری در توکیو محتوا را از یک مرکز داده هنگ کنگ می بیند. به این ترتیب می توان فاصله جغرافیایی ، میزان پهنای باند و زمان بارگذاری را کاهش داد.

علاوه بر این ، یکی دیگر از مزایای استفاده از CDN ، کاهش فشار در سرور میزبان شماست. با کاهش تعداد درخواست های HTTP به سرورهای اصلی خود ، خطر خرابی سرور را کاهش می دهید. به عنوان مثال ، اگر از انگیزه استفاده می کنید میزان ترافیک وب سایت را بسیار افزایش می دهد, سرور میزبان شما ممکن است قادر به رسیدگی به همه درخواست های جدید بدون کمک CDN نباشد.

بسیاری از گزینه های CDN در دسترس است. گزینه عالی است Cloudflare, که یک برنامه CDN رایگان برای وب سایت های شخصی ارائه می دهد. Cloudflare حتی در این سایت (WPExplorer) استفاده می شود – بنابراین می توانید ببینید که چقدر خوب کار می کند.

4- كد كردن كد

کد تکمیل شده

ایجاد و ذخیره بسیاری از فایلها برای وب سایتها غیر معمول نیست. متأسفانه این می تواند بار بار صفحه شما را افزایش دهد. با کم کردن کد خود قادر به کاهش تعداد پرونده ها و خطوط غیر ضروری کد هستید. به نوبه خود ممکن است صفحات شما زمان کمتری برای بارگیری داشته باشد. کوچک سازی کد فرایند حذف خطوط غیر ضروری کد است. به این ترتیب کد هنوز به درستی اجرا می شود ، فقط با روشی کارآمدتر. به عنوان مثال ، خطوط کد ممکن است نظر ، تعیین کننده های بلوک ، نویسه های فضای سفید ، شخصیت های خط جدید و غیره باشد. به عنوان نمونه در اینجا کد CSS به نظر می رسد:

بدن {
حاشیه: 20px؛
بالشتک: 20px؛
رنگ: # 333؛
زمینه: #fff؛
}

h1
اندازه فونت: 32px؛
رنگ: # 222؛
حاشیه پایین: 10px؛
}

بعد از کوچک شدن همان کد وجود دارد:

بدنه {حاشیه: 20px ؛ padding: 20px؛ color: # 333؛ background: #fff} h1 {font-size: 32px؛ color: # 222؛ margin-bottom: 10px}

این کاراکترهای بیش از حد به سادگی برای زبانهای مرورگر مانند JavaScript یا CSS لازم نیست که کد را به درستی بخوانند. آنها فقط کل روند را کند می کنند. به عبارت دیگر ، کد کوتاه به معنی کمتر داده برای پردازش زبانها است که در نهایت سرعت وب سایت وردپرس شما را بهبود می بخشد. کم کردن کد می تواند به صورت دستی انجام شود یا می توانید از یک ابزار آنلاین رایگان مانند آن استفاده کنید MinifyCode. در حالی که بیشتر تم ها و افزونه های وردپرس کدگذاری شده از قبل کمرنگ شده اند ، ارزش بررسی دو برابر بودن سفارشی سازی های شما را دو برابر می کند..

5. افزونه های خود را مرور کنید

افزونه ها را مرور و حذف کنید

بخشی از آنچه وردپرس را بسیار جذاب می کند ، تنوع گسترده ای از افزونه های موجود برای سفارشی کردن وب سایت شما است. از این گذشته ، حتی خود WooCommerce یک افزونه است. با این حال ، فقط به دلیل وجود یک تن پلاگین در این معنی نیست که شما باید از همه آنها استفاده کنید.

وردپرس منبع باز است ، به این معنی که هر کس می تواند گزینه های جدید سفارشی سازی ، تم یا افزونه ایجاد کند. و یک تن در آنجا وجود دارد که بسیار جذاب است. تقریباً برای هر عملکردی که ممکن است بخواهید به فروشگاه خود اضافه کنید ، افزونه ای وجود دارد که می تواند آن را انجام دهد. با این حال برخی از دارندگان وب به افراط و تفریط می روند و هر افزونه ای را که فکر می کنند ممکن است کوچکترین مفید باشد نصب می کنند.

در حالی که تعداد معقول پلاگین نباید روی سرعت سایت شما تأثیر بگذارد ، برخی از هشدارها وجود دارد.

 • کیفیت کد پلاگین: استفاده از فقط یک افزونه کدگذاری نشده می تواند وب سایت شما را متوقف کند. به عنوان مثال ، ممکن است میزبان وب اجازه ندهد که کاربران افزونه محبوب Broken Link Checker را نصب کنند زیرا تعداد زیادی درخواست HTTP را ایجاد می کند. افزونه ها همچنین نرم افزار شخص ثالث هستند – این بدان معنی است که آنها می توانند کد گسترده ای داشته باشند و یا حتی خطرات امنیتی را که ممکن است از آن آگاه نباشید. سعی کنید قبل از نصب در سایت اصلی خود ، بررسی هایی را برای یک افزونه پیدا کنید ، یا آن را در محیط مرحله بندی آزمایش کنید.
 • توابع افزونه کپی کنید: با استفاده از چندین پلاگین که به همان هدف خدمت می کنند می توانید درگیری ایجاد کنید و به این ترتیب سایت شما کند می شود. به عنوان مثال ، به دو افزونه کشویی نصب شده در وب سایت خود نیاز ندارید. اگر از لغزنده استفاده می کنید ، فقط یکی را انتخاب کنید. در امتداد همان سطرها ، اگر JetPack را نصب کرده باشید ، دیگر نیازی به نصب افزونه تحلیلی دیگری نیست (زیرا آمار سایت یکی از عملکردهای بسیار قدرتمند JetPack است).
 • اندازه پلاگین: نصب دسته ای از افزونه های سنگین یا بزرگ منابع (مانند سازنده صفحه ، کشویی حق بیمه ، تجارت الکترونیکی ، گفتگوی زنده و یک انجمن انجمن) ممکن است باعث بروز مشکلاتی شود. به طور مشابه ، استفاده شدید از افزونه ها ممکن است باعث نفخ سایت شود. شما فقط در پایگاه داده خود اتاق بسیار زیادی دارید.

در پایان ، از آنچه لازم دارید استفاده کنید و از هر افزونه ای که ندارید خلاص شوید. اگر می خواهید عملکرد فروشگاه WooCommerce خود را گسترش دهید ، برای اطمینان از سرعت و عملکرد خوب ، وقت خود را با دقت پلاگین های جدید (یا امکان ویژگی های سفارشی توسعه یافته) در نظر بگیرید..

نکاتی درباره بسته بندی برای بهینه سازی WooCommerce

اجرای WooCommerce در وب سایت وردپرس شما یک قدم بزرگ در جهت راه اندازی یک فروشگاه موفق تجارت الکترونیکی است. با این حال ، هر چقدر هم که سکوی شما عالی باشد ، نمی تواند همه کارها را به تنهایی انجام دهد. این بدان معناست که شما باید WooCommerce و سایر عناصر سایت را به درستی بهینه کنید تا بهترین تجربه مشتری ممکن یا مخاطبان خود را ارائه دهید.

آیا نکات دیگری برای بهینه سازی WooCommerce دارید؟ یا سؤالی درباره فروشگاه WooCommerce خودتان دارید؟ در صورت تمایل می توانید یادداشتی را در زیر بخوانید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map