نکاتی درباره بازاریابی رسانه های اجتماعی WooCommerce

برای افزایش فروش WooCommerce از بازاریابی رسانه های اجتماعی استفاده کنید

WooCommerce زندگی خرده فروشان آنلاین را آسان تر می کند. WooCommerce با ادغام با سایت وردپرس خود به شما امکان می دهد فروشگاه آنلاین خود را با وردپرس ایجاد کنید و طبق دلخواه خود آن را شخصی سازی کنید. با توجه به این واقعیت ، جای تعجب نیست که این افزونه تجارت الکترونیکی منبع باز وردپرس بیشتر از پشتیبان خود قرار دهد 20٪ فروشگاه های آنلاین. چشمگیر ، درست است?


با این حال ، حتی اگر ایجاد یک فروشگاه کاملاً کاربردی وردپرس هرگز ساده نبوده است ، توجه آن توسط مشتریان مناسب ممکن است چالش برانگیز باشد. اینجاست که شبکه های اجتماعی قدم می گذارند.

امروز ما می خواهیم راه هایی را برای اصلاح روشهای بازاریابی رسانه های اجتماعی خود برای جذب مشتری ، تولید پیشروهای واجد شرایط و افزایش فروش WooCommerce جستجو کنیم.

1. ایجاد مطالب شگفت انگیز برای تولید آگهی های تبلیغاتی

بازاریابی رسانه های اجتماعی فقط به معنای افزایش قرار گرفتن در معرض شما نیست. همچنین به شما کمک می کند تا با مخاطبان خود در سطح شخصی ارتباط برقرار کنید ، با آنها اعتماد ایجاد کنید و خود را به عنوان یک منبع آنلاین بسیار مناسب بشناسید. دقیقاً به همین دلیل ، بازاریابی محتوا باید جنبه ای ارزشمند از کمپین رسانه های اجتماعی شما باشد.

برای تقویت تعامل مردم با محتوای شما ، باید آن را برای آنها مرتبط کنید. از ابزارهایی مانند BuzzSumo استفاده کنید تا موضوعات مشترک را که مربوط به طاقچه شماست پیدا کنید و پستهای اصلی ، روشنگری و بسیار تعاملی در اطراف خود ایجاد کنید.

جدای از ساختارهای سنتی مقاله ، با فرم های محتوای خود بازی کنید تا زمانی که مواردی را پیدا کنید که با مخاطبان هدف خود طنین انداز باشد. در اینجا چند ایده آورده شده است:

محتوای طولانی تولید کنید

مثلاً طبق گفته نیل پاتل مقالات 2500 کلمه ای در Facebook بیشتر از گزینه های کوتاه تر خود سهم بیشتری کسب کنید. در مورد فیلم ها هم همینطور است. به طور معمول 4 دقیقه به علاوه بیشتر از موارد مختصر مشاهده شده و به اشتراک گذاشته می شوند.

پخش مستقیم جریان

مردم محتوای ویدیو را دوست دارند. این حقیقت که 1 میلیارد ساعت از فیلم تماشا می شود که هر روز به من پشت می کند. و ، فیلم های زنده حتی بیشتر هیجان انگیز هستند ، زیرا احساس طبیعی تر می کنند. این یک فرصت عالی برای درگیر کردن مشتریان و شما است فروش بیشتری ایجاد کنید. همه سیستم عامل های اصلی مانند YouTube ، Facebook یا Instagram این فرم محتوا را پشتیبانی می کنند.

استوری های اینستاگرام ایجاد کنید

قبلاً در وبلاگ WPExplorer با اینستاگرام برای تجارت الکترونیکی صحبت کرده ایم. اما ظهور داستانهای اینستاگرام (که اکنون دو برابر Snapchat بزرگتر است) به معنای دیگر زمان بهتر از اکنون نیست تا فرصتی دیگر به Instagram ارائه دهیم. علاوه بر این ، آنها نقش عمده ای در تولید سرب و تقویت تبدیل دارند. حداقل این آمار را نشان می دهد 20٪ داستانهای اینستاگرام پیامهای مستقیم بینندگان را بدست آورید. برای استفاده از قدرت آنها ، می توانید از آنها استفاده کنید تا مشتریان بالقوه خود را با نظرسنجی مختصر یا عکس ها و فیلم های زودگذر درگیر کنید.

2. استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی خود را لهستانی کنید

مبانی بازاریابی رسانه های اجتماعی برای وب سایت وردپرس شما

دنیای تجارت الکترونیک بیش از حد رقابتی شده است و برای زنده ماندن ، باید به بهبود شیوه های بازاریابی خود ادامه دهید. این مربوط به تمام بخش های استراتژی شما ، از جمله بازاریابی رسانه های اجتماعی است.

بازخورد در زمان واقعی ارائه دهید

بیشتر مشتریانی که سوال یا شکایتی دارند انتظار داشته باشید که پاسخ خود را در یک ساعت ببینید. با این وجود ، بسیاری از مشاغل بازخورد مشتری را جدی نمی گیرند و سوالات خود را بی جواب می گذارند. این یک اشتباه بزرگ است ، با توجه به اینکه 88٪ از این مشتریان تصمیم می گیرند از شما خرید نکنند.

برای افزایش تجربه کاربر ، اجرای یک افزونه چت زنده را در نظر بگیرید تا به سؤالات آنها 24/7 پاسخ دهید.

همچنین باید از ابزارهای نظارت بر ذکر اجتماعی استفاده کنید ، زیرا به شما امکان می دهند نام تجاری مستقیم و غیرمستقیم خود را در سیستم عاملهای مختلف رسانه های اجتماعی ردیابی کنید. به این ترتیب ، شما قادر خواهید بود به مشتریان خود پاسخهای ارزشمند بدهید و به آنها در تکمیل خرید در زمان واقعی کمک خواهید کرد.

به اشتراک گذاری خودکار محتوا

دنبال کنندگان شما انتظار دارند که شما پست ها را به طور مداوم به اشتراک بگذارید. البته ، این کار هنگام دستی انجام می تواند بسیار چالش برانگیز و وقت گیر باشد. اینجاست که ابزارهای مدیریت رسانه های اجتماعی قدم می گذارند ، زیرا به شما امکان می دهند پست های خود را قبل از موعد مدیریت کنید و سپس آنها را به صورت خودکار منتشر کنید. ممکن است بخواهید Blog2Social ، SNAP یا Snap Social را در نظر بگیرید.

استراتژی موبایل را بهینه کنید

تعداد کاربران تلفن همراه که از سایت WooCommerce یا پروفایل های رسانه های اجتماعی دستگاه های تلفن همراه شما بازدید می کنند ، رو به افزایش است. به همین دلیل شما باید روی ایجاد قالب های محتوا سازگار با موبایل تمرکز کنید. فیس بوک توصیه می کند که هنگام ارسال فیلم یا عکس در شبکه اجتماعی ، باید از قالبهای عمودی استفاده کنید. این بسیار دوستانه تر و جذاب تر از گزینه های صفحه گسترده آن است. با استفاده از افزونه ای مانند ویرایشگر اجتماعی Resoc می تواند به شما کمک کند تصاویر بهینه سازی شده را برای به اشتراک بگذارید

3. از افزونه های WooCommerce برای افزایش تعامل رسانه های اجتماعی استفاده کنید

افزونه های رسانه های اجتماعی بیشمار و برنامه های افزودنی WooCommerce وجود دارند که می توانید نصب کنید. در اینجا چند مورد مفید برای پرداخت پول آورده شده است.

StoreYa Shop to Facebook

فروشگاه StoreYa به فیس بوک برای WooCommerce

StoreYa فروشگاه WooCommerce شما را به Facebook می آورد. فقط افزونه را نصب کنید ، به Facebook خود متصل شوید و به طور خودکار فروشگاه خود را وارد کنید. با استفاده از آن ، مشتریان می توانند لیست های “می خواهند” را پیدا کنند ، کوپن های خود را بدست آورند ، به دنبال معاملات گروهی و موارد دیگر باشند. همچنین می توانید برای تقویت فروش ، تبلیغات “خراش و برنده” ارائه دهید. این افزونه مفید حتی می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای ارسال پیام های توییتر ، تابلوهای Pinterest و کانال یوتیوب در برگه به ​​صفحه شما.

گالری اینستاگرام WooCommerce

اینستاگرام WooCommerce

گالری اینستاگرام WooCommerce فروشگاه شما را با حساب اینستاگرام خود ادغام می کند. عکسهای زیبای محصولات شما که با هشتگ مارک در اینستاگرام ارسال می کنید ، مستقیماً در صفحات محصولات فروشگاه WooCommerce شما نمایش داده می شود. تنظیمات چند دقیقه طول می کشد – فقط به اینستاگرام متصل شوید و هشتگهایی را به محصولاتی که می خواهید فید خود را نشان دهید اضافه کنید. این باعث می شود تا محصولات شما را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

لیست دلخواه WooCommerce

افزونه WishCommerce Wishlist

WooCommerce Wishlist به مشتریان شما اجازه می دهد لیست های دلخواه خود را در فروشگاه شما ایجاد کنند و سپس آنها را در Facebook ، Twitter یا Pinterest با طرفداران خود به اشتراک بگذارید. لیست های دلخواه در هدایت فروش از مشتریان بازگشت کمک می کنند. اما لیست های مشترك اشتراك می توانند فروشگاه شما را با كاملاً جدید مشتری معرفی كنند. کاربران می توانند لیست هایی را برای اشتراک گذاری با دوستان و خانواده برای روزهای تولد ، عروسی ، دوش کودک و موارد دیگر ایجاد کنند.

کوپن اجتماعی WooCommerce

کوپن اجتماعی برای وردپرس

اطلاعات و بارگیری مشاهده نسخه ی نمایشی

کوپن اجتماعی برای وردپرس ممکن است حضور و فروش رسانه های اجتماعی شما را نیز افزایش دهد. این یک اصل ساده کار می کند – مشتری در ازای تخفیف در خرید خود ، صفحه محصول شما را دوست دارد یا به اشتراک می گذارد. برای افزودن کوپن های اجتماعی به صفحات محصول ، ماشین و پرداخت خود از افزونه استفاده کنید. هنگامی که مشتری اقدام اجتماعی را انجام داد ، کد کوپن به طور خودکار روی سبد خرید آنها اعمال می شود.

4. روی فروش فوری متمرکز نشوید – روی اعتماد سازی ساختمان تمرکز کنید

تاکتیک های بازاریابی محتوا که در بالا به آنها اشاره شد بسیار عالی هستند زیرا ارزش مشتریان را به ارمغان می آورد و به آنها الهام می بخشد تا برای راهنمایی و اطلاعات بیشتر به سایت شما مراجعه کنند. هنگامی که آگاهی از برند را افزایش می دهید و بازدید کنندگان را درگیر می کنید ، باید از آنها الهام بگیرید تا خرید کنید.

اکنون استفاده از شبکه های اجتماعی برای فروش یک تاکتیک قدرتمند است ، اما بستگی به مشتری های هدف شما و سیستم عامل های مورد استفاده شما دارد. با این حال ، تقریباً همه اشتباهات مشاغل خرده‌فروشی آنلاین یک اشتباه وجود دارد – تلاش برای فروش درست در خفاش. به یاد داشته باشید که مشتریان شما ابتدا می خواهند اطلاعات بیشتری راجع به شما کسب کنند و هنگام آماده شدن از شما خریداری کنند.

به همین دلیل است که شما باید در استفاده از شبکه های اجتماعی برای درگیر کردن مشتری تمرکز کنید. از آنها به عنوان یک سیگنال اعتماد استفاده کنید تا ثابت کنید که شما انتخاب مناسبی برای آنها هستید. در اینجا چند استراتژی وجود دارد که ممکن است در اینجا به شما کمک کنند:

در تبلیغات سرمایه گذاری کنید

Google Ads

چشم انداز رسانه های اجتماعی پر ازدحام شده است. فیدهای خبری مشتریان شما با پست های مختلف مارک دار پر شده است و باعث می شود خودتان متوجه نشوید. اینجاست که تبلیغات پرداخت شده می درخشد. گزینه های شگفت انگیز هدف قرار دادن آن باعث افزایش دید شما می شود ، به شما امکان می دهد تا مطالب و پیشنهادات برتر خود را به افراد مناسب تبلیغ کنید ، و به شما در رانندگی بارهای منتخب واجد شرایط به سایت کمک می کند. Google Ads مکان خوبی برای شروع تبلیغات تبلیغاتی است.

از تبلیغات درون برنامه استفاده کنید

دقیقاً همانطور که از نام آنها می گوید ، تبلیغات درون برنامه ای به مشتریان شما این امکان را می دهد که بدون خروج از بستر رسانه اجتماعی خود ، محصول مورد نظر را خریداری کنند. این امر به ویژه برای کاربران تلفن همراه بسیار مهم است. به عنوان مثال ، در فیس بوک ، مشتری حتی می تواند اطلاعات کارت اعتباری خود را ذخیره کرده و خریدهای آینده خود را نیز ساده تر انجام دهد. و با کمک یک بازاریابی فیس بوک می توانید افرادی را که قبلاً از فروشگاه شما بازدید کرده اند ، هدف قرار دهید.

محتوای تولید شده توسط کاربر را تشویق کنید

امروز کاربران دیگر به محتوای مارک اعتماد ندارند. آنها می خواهند اطلاعات بیشتری در مورد برند شما از تجربیات واقعی سایر مشتریان کسب کنند. و ، یکی از موثرترین راههای ارائه اطلاعاتی که به دنبال آنها هستید ، استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربر (یا UGC) است.

برای ترغیب مردم به اشتراک گذاری UGC و استفاده از هشتگ مارک تجاری خود ، باید به آنها پاداش دهید. به عنوان مثال ، برای ترک بررسی محصول تخفیف تبلیغ کنید (حتی یک آسان نیز وجود دارد بررسی برای تخفیف افزونه ای که می توانید برای افزودن این ویژگی نصب کنید). یا سازمان دهی در رسانه های اجتماعی برای ورود به رقابت ، یک کاربر باید عکسی از محصول شما را به اشتراک بگذارد. فقط مطمئن شوید که همه موارد کاربردی را دنبال می کنید دستورالعمل های FTC و قوانین محلی.

با Influencers کار کنید

10+ نکاتی برای افزایش اعتماد و اعتبار وبلاگ وردپرس شما

بازاریابی آنفلوآنزا است تاکتیک سریعترین رشد مشتری آنلاین. این باعث ایجاد اعتماد به مشتریان می شود و محصولات شما را با اعتبار بیشتری می کند. با دیدن اینکه افراد محبوب در طاقچه شما از محصولات شما استفاده می کنند ، مشتریان بالقوه شما نیز می خواهند از آنها استفاده کنند. شما فقط باید مطمئن شوید که در همان صنعت آنفلوانزا را انتخاب می کنید و چیزی را که مورد توجه آنهاست ، به آنها پیشنهاد می کنید.

برگردیم به تو

بازاریابی رسانه های اجتماعی بخش گمشده پازل بازاریابی WooCommerce شما است. این فرصت را به شما می دهد تا مشتریان خود را درگیر کنید ، با آنها اعتماد ایجاد کنید و آنها را به سمت قیف فروش خود هدایت کنید تا به خرید بپردازید.

چگونه می توانید از شبکه های اجتماعی برای افزایش فروش WooCommerce استفاده کنید؟ آیا تکنیک های بازاریابی رسانه های اجتماعی را برای فروشگاه های WooCommerce دارید که می خواهید آنها را به اشتراک بگذارید?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map