The Cheatheet Ultimate WordPress

اگر قبلاً اینگونه نباشد ، وردپرس به سرعت تبدیل به یک نام خانوادگی می شود. این همه زیبایی در همه جا وجود دارد ، به زیبایی برخی از بهترین وب سایت ها و برنامه های وب در جهان که تاکنون دیده اید. این یک CMS برتر و سکوی وبلاگ نویسی است که نه تنها بسیار متنوع است ، بلکه یادگیری و استفاده از آن نیز بسیار شگفت آور است. چرا دیگر وردپرس هر روز محبوبیت خود را افزایش می دهد?


اما آنچه که هنگام راه اندازی و راه اندازی وردپرس روی سطح مشاهده می کنید ، فقط بخش کوچکی از مواردی است که در پشت صحنه اتفاق می افتد. در حقیقت ، رابط کاربری زیبایی که همه ما آن را دوست داریم ، هیچ چیزی در مقایسه با بستر فعالیت در پشت صحنه نیست. منظور من این است که وردپرس بر روی دو فناوری وب کمی پیچیده معروف به PHP و MySQL اجرا می شود.

فن آوری های دیگر که نقش ایفا می کنند شامل JavaScript هستند ، این نزدیک پسر عموی جی کوئری ، CSS و HTML است. مضامین وردپرس (و حتی افزونه ها) به طور عمده با PHP نوشته شده اند و برای اجرا به پایگاه های داده MySQL تکیه می کنند. آنها همچنین به فن آوری های وب فوق الذکر بستگی دارند. همه این فناوری ها باید با هم کار کنند.

حال به عنوان یک مبتدی ، ممکن است درک نکنید که برای اینکه پلتفرم وردپرس ، مضامین و افزونه ها در یونیسون کار کنند ، توسعه دهندگان از مجموعه ای از کدهای استاندارد استفاده می کنند ، در غیر این صورت به طور کلی با تگ های PHP شناخته می شوند. این کدهایی است که ما در پست امروز به تشریح آنها می پردازیم و به شما نشان می دهیم که آنها چگونه مفید هستند. ما برای اندازه گیری خوب در چند نمونه در جایی از اینجا فشرده خواهیم شد ، بنابراین آماده شوید که در سفر به ساختمان خود موضوع انفجار داشته باشید!

تم آناتومی

تم آناتونی-از-وردپرس

یک موضوع وردپرس فقط چیزی نیست جز چند فایل PHP که به هم پیوند دارند. این همراه با یک فایل شیوه نامه CSS است که مسئول چگونگی نگاه شما (و سایت) است. اگرچه به اصول اولیه برگردید ، یک موضوع وردپرس صرفاً دو فایل PHP است. عکس فوق العاده فوق العاده است tuts + cheatsheet برای آناتومی موضوع وردپرس. برای ایجاد یک موضوع وردپرس ، به پرونده های زیر نیاز خواهید داشت:

 • header.php– این پرونده قالب حاوی اطلاعات مربوط به عنوان است که در داخل قرار دارد بخش ، و قبل از افتتاح برچسب زدن در اینجا شما ابرداده ، عنوان سایت و پیوند به صفحه شیوه CSS خود را در میان دیگران اضافه می کنید.
 • index.php – این قالب اصلی بدن برای موضوع وردپرس شما (یا سایت) است. تنها هدف آن جمع آوری پرونده های دیگر با استفاده از آنها با استفاده از برچسب های قالب (اطلاعات بیشتر در مورد برچسب های قالب در یک لحظه).
 • sidebar.php – این بخش نوار کناری شماست. می توانید ابزارک ها ، دسته ها ، منوهای اضافی ، فرم جستجو و هر چیز دیگری را که دوست دارید ، قرار دهید
 • footer.php – این بخش پاورقی است. اطلاعات حق چاپ ، پیوندهای RSS ، ابزارکها ، پیوندها ، نمادهای اجتماعی و غیره را اضافه کنید
 • صفحه.php – هر وقت صفحه‌ای را در سایت مستقر در وردپرس خود ایجاد کنید ، این مسئولیت قالب است
 • single.php – این پرونده های قالب دارای یک پست وبلاگ هستند
 • نظرات.php – قالب مسئول نظرات آنها
 • 404.php – الگوی نشان داده شده هنگام خواندن شما با خطای 404 بدنام مواجه نیست
 • search.php –  این فرصت را به خوانندگان شما می دهد تا در سایت وردپرس خود محتوا پیدا کنند
 • searchform.php – برای ارائه قابلیت های ذکر شده در بالا به فرم جستجو نیاز خواهید داشت ، اکنون شما نمی توانید?
 • archive.php – زیرا یافتن مطالبی که در سال 2008 منتشر کرده اید ، هیچ مشکلی نخواهد بود
 • توابع.php – همه عملکردهای ویژه و حتی پلاگین های سفارشی را در اینجا قرار دهید. با این حال ، برای سازگاری با موضوع متقابل ، به شما توصیه می شود که کد دلخواه را به عنوان افزونه های مستقل اضافه کنید. می توانید منوهای اضافی اضافه کنید ، ابزارک ها را فعال کنید و موارد دیگر. این فایل به شما قدرت می دهد تا سایت و وردپرس خود را به هر شکلی که می خواهید بچرخانید.
 • style.css – این یک فایل قالب پی اچ پی نیست. اما این پرونده است که در آن استایل CSS خود را اضافه می کنید تا زیبایی شناسی را کنترل کنید. همچنین با عنوان اطلاعات برای موضوع وردپرس شما ارائه می شود.

بدون شک ، می توانید یک موضوع را با الگوهای کمتری بسازید ، اما توصیه نمی کنیم از آن عادت کنید. پس از همه ، شما فقط به 10 پرونده یا بالاتر برای ایجاد یک موضوع WP استاندارد احتیاج دارید. سیزده چهره بزرگی نیست ، حالا؟ به طور خلاصه ، index.php شما ممکن است شبیه به موارد زیر باشد:// درج محتوای اصلی در اینجا ، حلقه را وارد کنیدبا هم حرکت می کنیم ، اجازه دهید درباره یک قطعه کد بسیار خوب بنامیم چرخه.

چرخه

در برخی از سری های پست قبلی ما ، مانند آموزش محبوب وردپرس: چگونه می توان یک تم وردپرس را از HTML ایجاد کرد ، ما اگرچه در گذر از این حلقه نام بردیم. بنابراین چه چیزی باعث می شود حلقه قطعه محبوب آن باشد؟ خوب ، بدون این کد ویژه ، شما باید هر نوشته را به همراه گزیده ها ، درون متن وردپرس خود کدگذاری کنید. شما هر بار که مقاله جدیدی ارسال می کنید این کار را انجام می دهید.

تلاش و زمانی که هدر می دهید ، شما را آبی و سفت می کند. اثر سنگی از کربن که شما پشت سر گذاشتید – پس از کار کردن با مرگ متأسفانه خود را از بین می برید – به اندازه یازده استادیوم یانکی از لایه ازن سوراخ می کند. خوب ، من واقعیتها را زیاد می کنم (یا فقدان آن نیستم) اما شما به دنبال این بودید که هرکدام از این پست ها را به صورت دستی به سایت وردپرس خود رمزگذاری کنید.

حلقه یک نجات دهنده زندگی است. فقط کافیست قطعه کد زیر را در هر جایی که در پرونده های قالب WordPress قرار دارد پرتاب کنید ، و تمام پستهایی را که تاکنون ایجاد کرده اید لیست می کند:

ما معمولاً از حلقه در index.php استفاده می کنیم تا لیستی از پست ها را به نمایش بگذاریم اما احساس آزمایشی می کنیم. آن را به هر کجا که می خواهید لیست های خود را اضافه کنید ، اضافه کنید. علاوه بر این ، برچسب های HTML و PHP سفارشی را در حلقه اضافه کنید تا متناسب با نظر خود پست های خود را سفارشی کنید. صحبت از برچسب ها ، آنچه در وردپرس موجود است?

شامل برچسب ها

برچسب های وردپرس

قالب شامل برچسب ها به سادگی کدهای PHP هستند که در هر پرونده قالب از آنها استفاده می کنید تا فایلهای قالب دیگر را از پوشه تم وردپرس خود درج کنید. اینجا چیزی است که ما در مورد آن صحبت می کنیم:

 • – برای تماس با فایل header.php از این index.php استفاده کنید. این header.php را بارگیری می کند و محتوای آن را در index.php نمایش می دهد – این چیزی است که شامل پرونده است.
 • – شامل sidebar.php است
 • – شامل پرونده الگوی footer.php است
 • – مسابقه سریع: به نظر شما این تگ شامل چه مواردی است؟?

قالب برچسب Bloginfo

دسته دیگری از برچسب های قالب وجود دارد که ما آنها را به سادگی با برچسب های bloginfo می خوانیم. آنها یک نقش را بازی می کنند ، یعنی گرفتن اطلاعات در مورد سایت وردپرس شما از پایگاه داده. این عمدتا اطلاعاتی است که از طریق سایت شما به سایت وردپرس خود در منطقه سرپرست خود وارد می کنید مشخصات کاربر و تنظیمات -> عمومی. پس از بازیابی اطلاعات از پایگاه داده های شما ، این برچسب ها همانطور که در سایت قرار می دهید ، در سایت شما نمایش داده می شوند.

می توانید ساختار bloginfo را کمی تغییر دهید تا به جای اینکه فقط اطلاعات بازیابی شده را نشان دهید ، می توانید از آن (اطلاعات) در جای دیگری در کد PHP خود استفاده کنید. چقدر راحت؟ اطلاعات بیشتر در مورد آن در یک لحظه. در اینجا رایج ترین برچسب های bloginfo آورده شده است:

 •  – این عنوان وبلاگ / سایت وردپرس شما را نشان می دهد
 • – این برچسب قالب URL وبلاگ شما را نشان می دهد
 •  – این توضیحات ، یا به عبارتی برچسب ، وبلاگ شما را نشان می دهد.
 •  – مجموعه کاراکترهای مورد استفاده برای رمزگذاری سایت خود را نشان می دهد. پیش فرض UTF-8 است
 •  – این URL را به صفحه شیوه CSS موضوع فعال شما نشان می دهد
 •  – نسخه وردپرس مورد استفاده خود را نشان می دهد
 •  – نمایش زبان وردپرس
 •  – URL را برای فید RSS 0.92 نشان می دهد
 • – URL را برای فید RSS 2.0 نمایش می دهد

چند مورد دیگر وجود دارد برچسب های bloginfo می توانید برای تقویت موضوع وردپرس خود استفاده کنید. اکنون در مورد آن اصلاح bloginfo کوچک که چند ثانیه پیش در مورد آن صحبت کردیم. تاکنون ، ما استفاده کرده ایم بیایید این را تغییر دهیم به: . اجازه دهید پارامترها را تجزیه کنم:

 • $ نمایش  این کلمه کلیدی است که شما برای نامگذاری اطلاعات مورد نظر برای بازیابی از پایگاه داده استفاده می کنید. مثالها شامل “نام” ، “آدرس” ، “توضیحات” ، “admin_email” و غیره است
 • $ فیلتر – این فقط به شما امکان می دهد تا اطلاعات بازیابی شده را فیلتر کنید. به طور پیش فرض ، “خام” تنظیم شده است ، و این بدان معنی است که مقدار $ نمایش به همان صورت برگردانده شده است. تنظیم این “نمایش” باعث می شود که ابتدا مقدار $ $ از تابع wptexturize () منتقل شود. فعلاً عرق نکنید.

مثالی در اینجا وجود دارد: فرض کنیم می خواهیم برچسب شما (توضیحات سایت) را که مانند “بهترین موضوعات برتر وردپرس برتر” است ، نمایش داده و نمایش دهیم ، ما ابتدا با استفاده از این برچسب این اطلاعات را بازیابی می کنیم …

… که توضیحات سایت را بارگیری می کند $ site_description. برای نمایش توضیحات سایت خود در سایت خود از این موارد استفاده کنید:

این به شما می دهد: برچسب شما این است: بهترین تم های حق بیمه وردپرس

توجه داشته باشید: انواع بسیاری دیگر وجود دارد برچسب های قالب که به شما امکان می دهد خیلی بیشتر با سایت وردپرس خود دست پیدا کنید. آنها به طور خاص در مجموعه های مختلفی طبقه بندی می شوند برچسب های کلی, برچسب های نویسنده, برچسب های ریز عکس را ارسال کنید, برچسب های دسته بندی, و ارتباط دادن برچسب ها درمیان دیگران. حتی می توانید از آنها در داخل حلقه استفاده کنید ، بنابراین ، بله ، باید تفریح ​​کنید.

صفحه سبک

ما قبلاً به style.css اشاره کردیم. باز هم ، چرا پرونده style.css مهم است؟ در مرحله اول ، جزئیات مربوط به موضوع شما را ارائه می دهد. این اطلاعات به سرصفحه شیوه نامه می رود ، که به شناسایی موضوع در حین انتخاب در ناحیه مدیر کمک می کند. به همین ترتیب ، هیچ دو موضوع نباید در سرصفحات صفحه خود دارای جزئیات مشابه باشند. در اینجا نمونه ای از عنوان صفحه سبک وجود دارد:

/ *
نام موضوع: نام موضوع شما
موضوع URI: https://www.yoursite.com/yourtheme
نویسنده: نام شما
نویسنده URI: https://www.yoursite.com/
توضیحات: این موضوع وردپرس 100٪ پاسخگو blah blah است...
نسخه: 1.0
مجوز: مجوز عمومی عمومی گنو V2 یا بالاتر
مجوز URI: http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.html
برچسب ها: طلا ، یک ستون ، نوار کناری سمت چپ ، شبکه پاسخگو و غیره
دامنه متن: yourthemename
* /

این اطلاعات برای اولین بار (یا در بالاترین سطح) در style.css ارائه می شود. به غیر از این ، اطمینان حاصل کنید که:

 • دنبال کردن استانداردهای کدگذاری CSS
 • از CSS معتبر استفاده کنید
 • CSS را به حداقل برسانید
 • سبک های چاپی را اضافه کنید
 • همه عناصر HTML را سبک کنید

افکار نهایی

این برگه تقلب فقط یک منبع سریع برای کمک به شما در شروع یادگیری توسعه موضوع وردپرس به شما کمک می کند. با استفاده از برچسب ها ، و قطعه هایی که در اینجا به اشتراک گذاشته ایم ، می توانید به سرعت یک موضوع استاندارد را ایجاد کرده و بدون شکستن عرق ، آن را تقویت کنید. البته ، شما باید یادگیری توسعه تم وردپرس را ادامه دهید ، و برای همین توصیه را توصیه می کنیم وردپرس Codex, توت+, سه خانه ، و ThemeShaper در میان منابع معتبر دیگر.

به غیر از این ، لطفاً در نظرات زیر ، نکات ، کلاهبرداری ، قطعه قطعه یا هر چیز دیگری را که در ذهن دارید به اشتراک بگذارید. ما دوست داریم بدانیم که در مورد وردپرس کجا یا چگونه می آموزید. می بینمت!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map