Shared vs Cloud Hosting – کدام یک را باید انتخاب کنید؟

Shared vs Cloud Hosting - کدام یک را باید برای سایت وردپرسی خود انتخاب کنید؟

میزبانی وردپرس ، در مقابل میزبانی ابری مشترک ، به جهان خوش آمدید یا معماها و رازها. میزبانی وردپرس برای هر کاربر وردپرس تقریباً کابوس است که به کلیه انواع و اقسام موجود در این بازار آگاهی کافی نداشته باشد.


بنابراین ، شما می خواهید سایت وردپرس جدید خود را میزبانی کنید و می خواهید بدانید بهترین گزینه برای پروژه شما چیست؟ در این مقاله می خواهم تمام تلاش خود را بکنم تا تفاوت های اصلی بین میزبانی مشترک در مقابل ابر را روشن کنم و به تفصیل توضیح دهم که چرا ممکن است بسته به پروژه خود به یک یا دیگری نیاز داشته باشید. امیدوارم با خواندن این مقاله بسیار بهتر آماده مقابله با همه گزینه ها شوید و از همه مهمتر ، آماده باشید تا به امید داشتن ایده بسیار بهتری در مورد آنچه کسب می کنید سؤالات مهمی را برای شرکتهای میزبان بپرسید. قبل از ورود به آن!

میزبانی مشترک چیست?

میزبانی مشترک فرآیند میزبانی وب سایت شما در یک سرور به همراه سایت های کاربران دیگر است. به طور خاص یک سرور اختصاصی برای پرونده ها ، بانکهای اطلاعاتی و نامه های الکترونیکی شما و سایر کاربران استفاده می شود و اساساً منابع را به اشتراک می گذارد. از آنجا که ماهیت میزبانی بهینه سازی استفاده از منابع است ، استفاده از سرور اختصاصی برای یک مشتری واحد برای ارائه دهنده هاستینگ مطلوب نیست. از این رو ، مفهوم میزبانی مشترک به وجود آمد که در آن گروهی از کاربران یک سرور مشترک به اشتراک می گذارند.

در این شرایط کاربر است به اشتراک گذاری منابع سرور گفته شده با بقیه گروه در آن سرور ، این همان چیزی است که بیشتر به عنوان a شناخته می شود گره. از آنجا که بیشتر سرورهای اختصاصی به اندازه کافی قدرتمند هستند که می توانند صدها کاربر را همزمان بدون شکستن عرق میزبان داشته باشند ، این یک روش قابل قبول است.

در دنیای میزبانی مشترک ، کاربران در یک سرور مشترک معمولاً با آنچه “a” نامیده می شوند ، مدیریت می شوند صفحه کنترل. برای این منظور ، شرکت های میزبان پانل های کنترل میزبانی مشترک را خریداری و استفاده می کنند. تابلوهای کنترل میزبانی خوب و شناخته شده وجود دارد اما محبوب ترین آنها cPanel و پلسک اونیکس. برخی از نمونه های خوب کنترل پنل های رایگان VestaCP و Centos Web Panel هستند ، اما به احتمال زیاد به دلیل ماهیت رایگان آنها را نمی بینید.

اشتراک در مقابل Cloud Hosting: cPanel

کنترل پنل وظیفه کنترل منابع و امنیت را بر عهده دارد تا تمامی مشتریان را در وضعیت خوبی قرار دهد (طبق شرایط هر برنامه میزبان کاربران). کنترل پنل همچنین وظیفه مدیریت ایمیل و اقدامات دامنه مربوط به DNS و موارد مشابه را دارد.

برای خلاصه کردن: میزبانی مشترک از یک سرور (به نام گره) تشکیل شده است که در آن گروهی از کاربران از طریق یک کنترل پنل همه منابع را به اشتراک می گذارند..

مزایای میزبانی مشترک چیست؟?

میزبانی مشترک بسته به کیفیت و فداکاری شرکت میزبان می تواند سریعتر از میزبانی ابری باشد. این می تواند درست باشد زیرا مدیریت منابع سرور اختصاصی ، اگر به درستی انجام شود ، تأخیر کمتری را تضمین می کند. همچنین ، یک پیکربندی واقعاً سریع برای اصل پیچیدگی سریعتر از یک ساختار ابری خواهد بود. داشتن یک ساختار کمتر پیچیده در پشت فرآیند میزبانی یک سایت باعث کاهش تاخیر و افزایش عملکرد خواهد شد.

آیا مضرات میزبانی مشترک وجود دارد?

مشکل این است که اکثر شرکت ها در این باره منصفانه بازی نمی کنند. آنها معمولاً سعی می کنند سود را به حداکثر برسانند و در این کار سعی می کنند هر تعداد کاربر را در هر گره ممکن قرار دهند. این امر باعث افزایش تأخیر می شود زیرا سرورها می توانند با ظرفیت کامل کار کنند. همچنین مشکل دیگری را مطرح می کند: امنیت. داشتن بیش از حد بسیاری از کاربران در یک سرور واحد می تواند به دلایل امنیتی اثبات شود. این امر می تواند با استفاده از نسخه های ویژه لینوکس برای کنترل تخصیص منابع مانند Cloud Linux کاهش یابد. همچنین ، در صورت نیاز به اجرای سناریوهای خاص ، به عنوان مثال ، یک سرور ویژه برنامه برای برنامه جدید خود ، میزبانی مشترک بهینه نیست..

بهترین میزبانی مشترک

میزبانی وب Bluehost

میزبان مشترک Bluehost

یکی از بزرگترین و بهترین نمونه هاست مشترک Bluehost است. این گزینه میزبانی وب محبوب برای همه انواع وب سایت ها ، از جمله برنامه هایی که در وردپرس کار می کنند ، میزبانی مشترک را برای استفاده آسان ارائه می دهد. آیا می خواهید این برنامه میزبانی را در عمل مشاهده کنید؟ برای اطلاعات بیشتر راهنمای Bluehost ما را پرداخت کنید.

Cloud Hosting چیست؟?

Cloud Hosting هنر استفاده از گروهی از سرورها برای میزبانی گروهی از کاربران است. در Cloud Hosting ، شرکت ها معمولاً یک سرویس خصوصی ارائه می دهند که در آن مشتری می تواند مجموعه ای از ابزارهای سفارشی را برای تنظیم سرور مجازی خصوصی خود داشته باشد. سرویس های میزبانی ابر از مفهوم دستگاه های ریز استفاده می کنند که در آن می توانید “سرور برنامه” را برای اهداف خاص باز کنید یا سرورهای مجازی خود را با سهولت ایجاد کنید ، معلق و نابود کنید. این ایده آل برای توسعه دهندگان و افرادی است که باید از منابع خاصی استفاده کنند ، برای میزبانی وب سایت یا برنامه.

سرویس های میزبانی Cloud منابعی را در نحوه فضای ذخیره سازی ، عملکرد ذخیره سازی ، پهنای باند موجود ، تعداد CPU ها و غیره ارائه می دهد و از نظر میزان منابع در مقابل زمان استفاده از آنها شارژ می شوید. هرچه پردازنده های مجازی ، حافظه و عملکرد حافظه قدرتمندتر باشند ، هزینه های بالاتری نیز دارند. در این زمینه ، خدمات Cloud مانند ساخت رایانه مجازی شخصی شما در جایی که چیزهایی را اضافه می کنید کار می کند تا زمانی که قیمت در مقابل عملکرد به هدف شما برسد.

در این نوع سناریو ، سرورها مجازی سازی می شوند بنابراین منابع نیز مجازی هستند. این بدان معنی است که وقتی تقاضای منابع به اندازه کافی زیاد باشد ، شرکت میزبان می تواند سرورهای جدید اضافه کنید به گره مجازی برای گسترش مقدار منابع بدون نیاز به جابجایی مشتریان از آن گره. این نوع راه اندازی برای توسعه ایده آل است زیرا شرکت نیازی به نگرانی در مورد منابع ندارد و نیازی به جابجایی مجدد کاربران ندارد. یک ساختار ابری نه تنها برای دو سرور بلکه صدها نفر از آنها قابل گسترش و گسترش است!

Shared vs Cloud Hosting: گره مجازی

عمومی در مقابل ابر خصوصی

میزبانی ابر می تواند به Public vs Cloud تقسیم شود. در اکثر نمونه هایی از Cloud Hosting ، این شرکت ارائه دهنده خدمات فوق می باشد ابر عمومی مدل ها،. این بدان معنی است که آنها منابع را از مجموعه ای از سرورهای مجازی در دسترس عموم خارج می کنند. همین شبکه عمومی برای انتقال داده ها استفاده می شود. امنیت برای اطمینان از حفظ خصوصی بودن اطلاعات انجام می شود. مثال خوبی از این Cloudways است ، خدماتی که مبتنی بر سایر سرویس های Cloud است (که ما کمی با آنها صحبت خواهیم کرد).

روی ابر خصوصی, این شرکت صاحب شبکه ابر است و خدمات مناسب تر برای برنامه هایی که امنیت در آن مهم است ، مناسب تر هستند. ابرهای خصوصی به طور کلی سازه های سفارشی هستند که به شبکه های ابری خارجی وابسته نیستند.

مزایای میزبانی ابر چیست؟?

فایده اصلی استفاده از ساختار Cloud این است که شرکت ها هرگز مجبور نیستند از ظرفیت گره نگران باشند. در این نوع سناریو ، آنها فقط باید سرور دیگری را به ساختار مجازی اضافه كنند. این به طور مؤثر تخصیص منابع را کاهش می دهد و بدون تغییر در کنترل پنل یا کاربران در گره ، ظرفیت را افزایش می دهد.

از آنجا که میزبانی ابری دارای منبع گرا است ، می توانید استفاده از یک منبع را متوقف کنید و هزینه آن نیز پرداخت نمی شود. دلیل این امر است که شما به دلیل استفاده از منابع در جایی که به عنوان میزبان مشترک به شما مبلغ مشخصی (یا از منبعی استفاده می کنید یا نه) متهم می شوید..

و معایب میزبانی ابر وجود دارد?

ضرر اصلی ساختار ابر پیچیدگی است. داشتن سرورهای زیادی به صورت آنلاین و همه چیز مجازی ، می تواند یک شرکت را برای کشف مشکل محل سکونت دشوار کند ، زیرا همان داده ها به صورت مجازی تقسیم و ذخیره می شوند. این نوع ساختار باعث تأخیر می شود. برای وب سایت های مهم که عملکرد ضروری است ، یک ساختار ابری ممکن است کمتر از نتایج ایده آل باشد. مشکل دیگر در Cloud Hosting این است که تمایل دارد که گران تر از گزینه های مشترک باشد. 1 گیگابایت فضای در هاست مشترک معمولاً ارزان تر از 1 گیگابایت فضای سرویس Cloud است.

همچنین ، بیشتر خدمات Cloud Hosting شامل سرویس نامه پستی نمی باشد. برای این کار شما باید ماشینهای مجازی مجزا را برای آن منظور ایجاد کنید (یا یک سرویس را خریداری کنید) که در آن بیشتر میزبانی مشترک به طور پیش فرض شامل مدیریت نامه است.

بهترین میزبانی ابر

میزبانی ابر ابر

Cloudways Cloud Hosting

اگر به دنبال میزبانی ابری قابل اعتماد و مقرون به صرفه هستید ، واقعاً از Cloudways بهتر نمی شود. پیشنهاد بالای میزبانی ابر خط (DigitalOcean ، AWS ، Google Cloud و غیره) با رابط کاربری آسان ، بنابراین شما می توانید سایتهای خود را بهتر مدیریت کنید. در بررسی کامل Cloudways ما اطلاعات بیشتری کسب کنید.

و اکنون یک معضل است

این همه منطقی و قابل درک است ، اما شرکت های میزبان به طور معمول برنامه های مشترک و مشترکی را در مقابل میزبانی ابر ارائه نمی دهند. در دنیای امروز ، بسیاری از میزبان ها شروع به آمیختن مشترک با سرویس های میزبانی ابری به شکلی می کنند که تشخیص آن ها به راحتی آسان نیست. به عنوان مثال ، اکنون ایجاد زمینه های مجازی که در آن یک گره منفرد ، که به عنوان یک سرویس میزبانی به اشتراک گذاشته اداره می شود ، اکنون شامل یک سری از سرورهای اختصاصی است ، قابل قبول است. این نوع راه اندازی تقریباً مشابه کارهایی است که شرکت های میزبان Cloud با خدمات خود انجام می دهند.

این می تواند سناریویی را ایجاد کند که در آن شما می توانید هزینه خدمات میزبانی مشترک را بپردازید که اساساً مانند میزبانی ابری رفتار می کند اما پشت یک صفحه کنترل اجرا می شود. علاوه بر این ، برخی از شرکت ها کنترل پنل را درون یک VPS مجازی سازی کرده اند ، بنابراین شما حتی نمی توانید توزیع عادلانه ای از منابع داشته باشید زیرا سرور واقعی که پانل کنترل در آن مستقر است به طور مستقیم در دسترس نیست ، فقط بخشی از آن!

از این چه چیزی بسازید?

در نهایت ، مهم نیست که این شرکت با سرورها چه کاری انجام می دهد. آیا این سرورهای اختصاصی به عنوان گره های خالص یا یک ساختار میزبانی ابری واقعی عمل می کنند ، آنچه که واقعاً مهم است این است که شرکت به خوبی چگونه کل بسته را مدیریت می کند. آ سرویس خوب میزبانی ابر می تواند حتی برای بیشترین کاربردها بسیار مناسب باشد. همین حرف را نیز می توان گفت میزبانی مشترک خوب در حال اجرا بر روی گره های سخت افزاری واقعی. این کیفیت شرکت میزبان و تعهد آنها به کاربران است که باعث ایجاد تفاوت در جهان می شود.

بنابراین ، آیا Shared یا Cloud Hosting برای من بهترین است?

ببینیم ، شما یک وب سایت جدید وردپرس دارید که می خواهید آنلاین شوید. مهمترین دغدغه شما در حال حاضر قیمت و کارایی است. در این نوع سناریو میزبانی مشترک به احتمال زیاد بهترین شرط بندی شماست زیرا با استخدام خدماتی که برای کنترل هر گره به منابع کمتری نیاز داشته باشد (که ترجمه به قیمت های بهتر برای هر کاربر است) هزینه های خود را کاهش می دهید..

از طرف دیگر ، اگر شما یک شرکت یا فردی هستید که باید به سرعت وب سایت ها و برنامه ها را راه‌اندازی کنید ، یک سرویس میزبانی ابری بهتر به شما خدمت خواهد کرد. پنل های میزبانی ابر معمولاً بهتر است بدون ایجاد نگرانی از هر چیزی ، برای ایجاد و میزبانی از وحشی ترین تنظیمات آماده شوند. فقط به یاد داشته باشید که لازم است که یک سرویس دهنده پست الکترونیکی را به صورت خود تنظیم کنید زیرا بیشتر سرویس های میزبانی ابر از آن استفاده نمی کنند.

بسته بندی مشترک Shared vs Cloud Hosting

این که آیا شما از اخبار خوب استفاده می کنید یا از ابر استفاده می کنید این است که هر دو سرویس منحصر به فرد نیستند. میزبانی مشترک به میزبانی چندین سایت که به گزینه های کلی برای نامه های الکترونیکی ، حمل و نقل ، کنترل DNS ، خدمات FTP و پایگاه داده نیاز دارند ، فوق العاده است. سرویس های میزبانی Cloud دارای برنامه نویسی بیشتر هستند و می توانند برای اهداف خاص میزبانی برنامه ها یا وب سایت ها عالی باشند. به دلیل ماهیت هر دو سرویس ، آنها معمولاً با هم خوب کار می کنند. به عنوان مثال ، برای میزبانی وب سایت و یک برنامه به طور همزمان یا با مجبور کردن کنترل وب سایتی که قلاب یک فروشگاه است. آنچه حتی بهتر است این است که اکثر شرکت ها امروز می توانند هر دو سرویس را به طور همزمان ارائه دهند.

برای خلاصه کردن موارد مثبت میزبانی ابر, شما می توانید پیکربندی های سفارشی ایجاد کنید ، شما می توانید کنترل منابعی را که به آنها دسترسی دارید کنترل کنید و حتی می توانید برای کاهش هزینه ها مکث کنید. تنها نکته منفی در اینجا این است که منابع تمایل به هزینه بیشتری نسبت به میزبانی مشترک دارند.

با میزبانی مشترک شما تعادل بهتری از خدمات دریافت می کنید که مناسب ترین وب سایت ها و سرویس ها ارزان تر از میزبانی ابر هستند. با این حال ، منفی این است که شما نمی توانید منابع را کنترل کنید و یا سرویس هایی مانند میزبانی ابری را شروع یا متوقف نکنید.

هر خدمتی را که انتخاب می کنید ، اکنون ایده بسیار بهتری راجع به جوانب مثبت و منفی را در اختیار دارید. شما چه چیزی را ترجیح می دهید؟ نظر شما در مورد میزبانی مشترک در مقابل ابر چیست؟ لطفا نظرات خود را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map